Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

niks

New Member
Здравейте

Имам няколко сайта-блога и искам да мога да получавам детайлна информация на Живо за потребителите който се намират в дадения момент на моят сайт--IP, Браузер и прочие, както и възможност за тяхното ограничаване или допускане.

Броячите Tyxo и някои други не ми вършат работа

Дайте предложения, предварително благодаря
 
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?


Благодаря но преди да се бръкна 30 долара за лиценз за един сайт(а моите са 3-4) на този етап търся някакви безплатни алтернативи, в момента се ровя из броячите но нищо Качествено:oops:

PS:

Пък и лични данни за да получа тази информация не ми се дават
 
Последно редактирано:
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Готина програма но The demo license is good for 30 days

Кракчета или Хапчета намират ли се, ще трябва да потърся

Други подобни програми знаеш ли ?

По каква ключова дума да ги търся в Гугъл?

Дори и платени, някои от тях сигурно ще ги излекувам ако има Лек разбира се
 
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Читави безплатни не съм видял. Освен да си ползваш Awstats или Webalizer в CPanel-a, можеш да разгледаш тук.
А за кракове и такива работи – не знам. Не ползвам кракнати уеб приложения.
 
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Опитай http://www.reinvigorate.net/ имат и програмка за следене ако държиш да ти е толкова наживо.
tail -f access.log
също върши работа :)
 
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Може да пробваш и http://getclicky.com/ само че безплатния вариант ти дава по един сайт. Не съм пробвал дали става с няколко акаунта.
 
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Можеш да пробваш и да си направиш сам. Не е кой знае колко трудно.
Правиш си MySQL таблица със следните полета
id (незадължително)
date_y - година
date_m - месец
date_d - ден
ip
impressions - импресии
country - държава; тук е нужно първо да я идентифицираш (по таблици със списъци ip асоциирани с държава)
lang - ако имаш разноезични версии на сайта, иначе няма нужда от това
referer - от коя страница идва посетителя; логва се само първата от която е дошъл, следващите не
topage - коя е първата страница, която е посетил
bot - 1 ако е бот, 0 ако не е; това може да се установи по бот листи или по по-прости начини (използване на user agent); това поле ти трябва ако искаш да си броиш и ботовете (отделно от реалните посетител, естествено)
Предимството на това всички данни да са в една таблица е, че могат да се правят отчети не само за конкретен ден, но и за периоди от ден до ден. Това става с различни MySQL заявки.
Примерна MySQL заявка за месечна извадка на брой уникални посетители за целия месец по държави (приемаме, че таблицата се казва counter):
select country,count(distinct(ip)) from counter where bot=0 and date_y=2009 and date_m=11 group by country order by country;

Може да си добавиш и още полета. Например, поле за отчитане на импресии на конкретни раздели или поле дали отсрещния чете javascript. Може и други да си добавиш взависимост от нуждите.
Аз лично бих се навил да премодифицирам вече готова моя такава разработка като ще трябва да и добавя и web визуализация, но като производство само на една бройка определено ще ти струва много по-скъпо от споменатите $30. За да ти ги спестя просто ти предложих някакви ориентири как да си го направиш сам.
 
Последно редактирано:
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Благодаря за предложенията вече се ориентирах в обстановката какво точно ми трябва и мисля че скоро ще го имам

Unwise

Не съм дорасъл до това ниво за да си направя MySQL таблица, да се надяваме някое от уеб базираните предложения или програма да ми свърши работа.

Само не искам да предоставям лични данни при регистрацията които да свържат въпросният сайт за който искам детайлна статистика с моята личност
 
Последно редактирано:
От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

w3counter.com
Безплатно е за един сайт на акаунт, ама можеш да си направиш колкото акаунта искаш.
Има дори Гугъл карта кой от къде в колко часа коя страница е посетил и история на страниците които е посетил, ИП, колко време е стоял на всяка една страница и бая други неща. Аз го ползвам в няколко сайта (освен analytics-а)
 
От: От: Търся Сайт, Брояч или програма със Жива детайлна статистика ?

Евала Баче, е точно това ми трябваше.:D

Сега ще регистрирам с различни IP-та 3 акаунта за три сайта:twisted:


w3counter.com
Безплатно е за един сайт на акаунт, ама можеш да си направиш колкото акаунта искаш.
Има дори Гугъл карта кой от къде в колко часа коя страница е посетил и история на страниците които е посетил, ИП, колко време е стоял на всяка една страница и бая други неща. Аз го ползвам в няколко сайта (освен analytics-а)
 

Горе