Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Firefly

Well-Known Member
Имам wordpress сайт, който използва W3 Total Cache за кеширането, но на началната страница използвам ajax скрипт, който извежда прозиволен интересен факт с бутон за зареждане на следващ произволен. Проблемът е, че W3 кешира и него и съответно "random" функцията спира да работи.

Търся човек, който да може да настрои W3 плъгина така, че да не се получава гореспоменатия проблем или да предложи алтернативен начин за заобикалянето му. На човек, който разбира от тези неща, предполагам няма да му отнеме много време и усилия да го направи. Аз самият се опитвах по различни начини да реша проблема, понеже имам някакви познания по темата, но явно не достатъчни.

Писал съм и във форума на W3 Total Cache, но нямам отговор, за това реших да потърся тук дали ще се намери някой специалист. Ако някой смята, че може да се справи, ще му разясня допълнително кое и как и ще се разберем за цената.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

WordPress Admin > Performance > Page Cache

vshso.jpg

Не използвам w3tc, но или в това меню или някъде другаде из настройките ще имаш подобна опция. Само трябва да добавиш там файловете за този ajax скрипт.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Знам откъде, но явно не става. Не е и само от Page Cache. Понеже направих експеримент и започнах да пускам функциите на плъгина една по една, докато видя откъде по-точно бърка нещата. Оказва се, че е съвкупно и освен Page Cache, Database Cache също го обърква. А твърде вероятно е и аз да не задавам правилно условията за игнориране на кеша.
 
хъм :) лесния вариянт под General Setings следващо в менщто са настройките на Page Cache

може да не кешираш фронт пейджа само махни отметката но това е полвинчато решение


другото което си мислех пейдж кеша не би трябвало да кешира аякса (специално ползвам аякс с един плъгин за да ми излизат реитингите в един блог (който не излизат с пхп и авторите препоръчват да прехвърлиш към аякс ако ползва кеширане... освен ако не ползваш минифаи но не съм много сигурен че е от това

а и нямаш нужда от дб кеш поне при мен ми се струва че е по бавно с него кеширам в мемкешъд само с пейдж кеш и не ползвам техния минифи че ми се струва малко проблемен

евентуално обджект кеша включи но си мисля че само пейдж кеша си е добре...
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Или другия вариант е да ползваш по добър кеширащ плъгин (лично и на много хора мнение) и при това Български - HCE (hyper cache extended)
В него си има опцията да не кешира началната страница. Както и други настройки.
 
Re: От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Или другия вариант е да ползваш по добър кеширащ плъгин (лично и на много хора мнение) и при това Български - HCE (hyper cache extended)
В него си има опцията да не кешира началната страница. Както и други настройки.

- HCE (hyper cache extended) e по добър само за сингъл инсталации и на шеърд хостинг със suphp :) (макар че ме изкушавало да тествам опцията за смяна на девайса -(само съм чел че я има не съм пробвал) и да кеширам в /dev/shm (рам драива) си мисля че ще се получи само при определен тип инсталация на впсче на което е само с един wordpress, и няма да се получи в масовия случай :)

w3 e лимузината на кеширащите плъгини с опциите за ползване на memcached сървър или кеширане в паметтан на APC или Xcache акселератор се получава доста интресна и бърза комбинация...
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Използвах HCE преди това, но с W3 резултатите са значително по-добри. Или поне така си мисля. Пуснал съм Page Cache, Minify, Database Cache, Object Cache, Browser Cache. Настройките съм ги правил според препоръки и обяснения, които съм успял да намеря в интернет. Ето на теста какво показва, можете и урл-то на сайта да видите и на живо какво представлява: http://www.webpagetest.org/result/131003_YN_Y6C/

Целта е сайтът да е максимално бърз и олекотен, не забелязвам никакви други проблеми, освен въпросната функция, която спира да работи. Съвсем не е изключено и аз да не съм я направил като хората, понеже не използвам плъгин, а е вкарана директно. В Хедъра е ajax функцията, която извиква темплейт template-random.php, в който е указано query-то за зареждане на публикацията (интересните факти). И това нещо го изкарва на началната страница в div-ове.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Аз също с времето съм тествал какво ли кеширащо но HCE буквално прегази всички останали. (в моя случай)
Изразходваното процесорно време време падна със 70% спрямо никакъв кеш и с повече от 30% спрямо други
кеширащи плъгини. Имах 1 WP на споделен хостинг - най ниския план на доставчика и едвам стигах
50% от разрешените минути с 25-30к уникални. На хостинга имаше още 4 сайта с по 1000 уникални г/д.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Аз съм с около 1000 уникални и процесорното е около 110минути на най-високия план, като макса който дават мисля беше 150. Което е странно, защото това число варира и понякога се качва и дори е минавало ограничението, въпреки че в сайта много рядко се пуска нещо ново (1-2 пъти на два месеца) и посещенията са си все стабилни.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Сложи HCE и пробвай. Мисля че ще си доволен. Обаче тря да се види кода и заявките към базата щото 1000 уникални да товарят толкова е много.
За 1000 уникални не ти трябва въобще кеширане ако всичко е наред.

П.П. - прати ми линк.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Дълго време карах с HCE и натоварването пак беше високо. Именно затова реших да премина към W3 неотдавна. Сега пак ще прехвърля към HCE и ще пробвам разни комбинации, пък дано стане нещо работещо. Сайтът е iskamdaznam.com
 
Re: От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Сложи HCE и пробвай. Мисля че ще си доволен. Обаче тря да се види кода и заявките към базата щото 1000 уникални да товарят толкова е много.
За 1000 уникални не ти трябва въобще кеширане ако всичко е наред.

П.П. - прати ми линк.

Не си прав. При криво написан темплейт и от 50 уникални можеш да имаш такова натоварване, че да ти се завие свят. Още повече, че пак зависи при кой хостинг доставчик си.

По темата - явно в wp форума все още няма решение. Опита ли се да блокираш кеширането на плъгина в подменюто за страници и базата?
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Знам за темплейта, но общо взето сайтът съществува вече от 3-4 години и е минал през няколко темплейта и процесорното му време никога не е било ниско. Опитвам се го ограничавам максимално малко плъгини да използва, но пък в същото време не искам и да се лишавам от нещата, които предлага.

Относно W3, при тест извършен току що, оказва се, че вмомента проблемът се получава само когато е дадена отметката на Browser Cache. Може би съм успял да го фиксна все пак донякъде. Само, че на Browser кеша малко по-различни настройки има и не съм много наясно. До колко е полезен този кеш всъщност?
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Не си прав. При криво написан темплейт и от 50 уникални можеш да имаш такова натоварване, че да ти се завие свят.
Че нали тва съм написал. За кое не съм прав ???
 
Re: От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Че нали тва съм написал. За кое не съм прав ???

Прощавай, криво прочетох, моя грешка :)
Извинявай още веднъж.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

1. Admin in English - инсталацията ми е на български и ползвам този плъгин, за да ми е на английски админ панела.

2. Advanced Text Widget - текстов уеджет с по-богати възможности.

3. Akismet - против спама.

4. Easy FancyBox - за отваряне на картинките с ефект.

5. Facebook Meta Tags Pro - без него фейса не ми изкарва правилните картинки при споделяне и харесване на линк.

6. Gantry Template Framework - фреймуърка на темплейта, който ползвам.

7. Hide Admin Bar - скрива админ лентата, която се показва най-отгоре.

8. Latest Custom Post Type Updates - уиджет, който изкарва новите публикации от custom post type със снимка.

9. NextGEN Gallery by Photocrati - галерия.

10. Official StatCounter Plugin - официалния плъгин на брояча StatCounter

11. Pixelentity - Estro Slider - слайдера на главната страница.

12. Theia Post Slider - за слайд ефекта при публикациите разделени на няколко страници. Вместо странициране (1,2,3), го прави като слайдър със стрелки.

13. Use Google Libraries - използва библиотеките на гугъл.

14. Visual Form Builder - формичка за контакти и още 1-2 други, които ползвам по сайта.

15. W3 Total Cache - кеша.

16. Wordpress Popular Posts - брои прочитанията на всяка публикация и ги показва.

17. WP Smush.it - уж мачка картинките при качване.

18. WP User Avatar - позволява задаване на аватар по желание, а не през gravatar, както е по подразбиране.


Като цяло май са много, но пък от кой да се лиша??
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Малииииии - :)
Много са да, и половината са напълно излишни.

П.П. - сега погледнах сайта.
Темата е jarida нали ?
Мисля че я имам и не е особено тежка.
Според мен плъгините те товарят много.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Кои например? Каквото мога съм го вкарал директно, другото не ми е по силите изглежда и от там нуждата от плъгини.
 

Горе