Търся експерт по WP за оправяне на проблем

От: От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Или другия вариант е да ползваш по добър кеширащ плъгин (лично и на много хора мнение) и при това Български - HCE (hyper cache extended)
В него си има опцията да не кешира началната страница. Както и други настройки.

Няма такова нещо като "добра кешираща добавка". Аз например нямам нито една в нито един от wordpress сайтовете и въпреки това постигат 300-400% повече заявки с минимални ресурси.

Всичко зависи от настройките на сървъра и какво сети зад wp. На един сървър hce ще работи, на друг няма даже да тръгне. Същото е и с останалите. За това винаги съм препоръчвал wordpress да се хоства на подходящ сървър. suphp и компания трябва да се избягват като болест с тази платформа. Ужасно остаряла и не ефективна технология.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

1, 2, 5, 7, 8, 10, 12, 13, 17, 18 - са излишни или могат да се постигнат по друг начин
А някои от другите могат да се сменят с доста по добри такива.
Всички тия плъгини са много по тежки и товарят много повече от колкото ако е само 1 WP.
А темата платена ли е или сваляна от някъде си ?
 
Re: От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

1. Admin in English - инсталацията ми е на български и ползвам този плъгин, за да ми е на английски админ панела.

2. Advanced Text Widget - текстов уеджет с по-богати възможности.

3. Akismet - против спама.

4. Easy FancyBox - за отваряне на картинките с ефект.

5. Facebook Meta Tags Pro - без него фейса не ми изкарва правилните картинки при споделяне и харесване на линк.

6. Gantry Template Framework - фреймуърка на темплейта, който ползвам.

7. Hide Admin Bar - скрива админ лентата, която се показва най-отгоре.

8. Latest Custom Post Type Updates - уиджет, който изкарва новите публикации от custom post type със снимка.

9. NextGEN Gallery by Photocrati - галерия.

10. Official StatCounter Plugin - официалния плъгин на брояча StatCounter

11. Pixelentity - Estro Slider - слайдера на главната страница.

12. Theia Post Slider - за слайд ефекта при публикациите разделени на няколко страници. Вместо странициране (1,2,3), го прави като слайдър със стрелки.

13. Use Google Libraries - използва библиотеките на гугъл.

14. Visual Form Builder - формичка за контакти и още 1-2 други, които ползвам по сайта.

15. W3 Total Cache - кеша.

16. Wordpress Popular Posts - брои прочитанията на всяка публикация и ги показва.

17. WP Smush.it - уж мачка картинките при качване.

18. WP User Avatar - позволява задаване на аватар по желание, а не през gravatar, както е по подразбиране.


Като цяло май са много, но пък от кой да се лиша??

1) Не бърка изобщо заявките, просто променя начина на мислене по който се търсят стандартните езикови данни - не товари
2) Добавя 2 до 3 заявки в зависимост как точно го ползваш- като цяло нищо особено, ако всичко друго работи коректно
3) Не го ползвам, не мога да коментирам
4) Няма как да товари като ти добавя един rel таг за да ти се зареждат снимките в "лъскава" кутийка.
5) Писал съм по темата за og тагс и аз лично предпочитам ръчно да си ги вкарвам като ползвам вградените в WP функции*
6) За какво ти е? Jarida няма нужда от това.
7) Ненужно. Ако толкова много ти пречи админ лентата - ctrl+shift+n - incognito браузър без бисквитки и временни файлове. За тестова обстановка е перфектно.
8) Що не си напишеш заявката ръчно? Писал съм и за това в една тема за попъп тип mashable (има си собствена тема, така че по-лесно ще го откриеш).
9) Нуждата от това е голяма, така че няма как да коментирам освен като задължителна добавка
10) При наличието на гугъл аналитикс и още поне 20 безплатни алтернативи, защо искаш да ползваш точно това?
11) Не съм го ползвал, не коментирам.
12) И това не съм го ползвал, макар че прост джаваскрипт не би трябвало да товари, не знам какво в действителност извършва
13) За какъв Х?
14) Добро попадение, и аз го ползвам, страшно удобно след 10 реда корекции
15) Ясно
16) В ей това най-вероятно ще ти е проблема, защото при всяко посещение на статия най-вероятно ти пише в базата, а и при всяко посещение, чете
17) Боклук. Никаква работа не върши.
18 ) Не съм го тествал но предполагам, че не би трябвало да е проблем.

*утре ще поровя за линка или ако имаш свободно време виж в последните ми мнения, мисля, че на една тема на waldes бях отговарял за това.

Сори за офтопика. Топика беше за проблема с рандом статиите. Сега се замислих и ми се струва, че няма как да сработи това което искаш, без да спреш кеширането на началната страница. Това което добавката която ползваш прави е да презареди полето, но ти вече имаш генериран index който се праща на потребителя. Като имам време ще го погледна, но според мен или добавката не ползва ajax, защото ако го правеше, щеше да си извиква съдържанието чрез джаваскрипт и съответно нямаше да имаш проблем. Или е написана от индиец и за това не работи коректно.

Едит: @Kohorta и 50 добавки да ползваш, пак може да нямаш проблеми. Зависи от кой и как са написани. Броя на аддоните не винаги е съществен, за това не им обръщай голямо внимание ;)
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Няма такова нещо като "добра кешираща добавка". Аз например нямам нито една в нито един от wordpress сайтовете и въпреки това постигат 300-400% повече заявки с минимални ресурси.

Всичко зависи от настройките на сървъра и какво сети зад wp. На един сървър hce ще работи, на друг няма даже да тръгне. Същото е и с останалите. За това винаги съм препоръчвал wordpress да се хоства на подходящ сървър. suphp и компания трябва да се избягват като болест с тази платформа. Ужасно остаряла и не ефективна технология.

И това е вярно, ама според теб човека дали разбира достатъчно за си гласи сам сървър ?
Опитвам се да му отговоря според текущия въпрос и според това което се ориентирам като негови умения.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Ktomov, благодаря за разясненията. От всичките, изглежда галерията, 1-2 уиджета и брояча на посещенията са по-тежките неща. Но това са неща, които са ми нужни и не бих искал да се разделям с тях. Wordpress Popular Posts ми е много удобен плъгин, защото освен броя на прочитанията, позволява и да ги извеждаш с функция най-четените (за седмица, за месеца, за целия период), както и още някои неща. Като цяло не знам за добра алтернатива на това.

Ог таговете за фейсбук нещо ми правеха проблем още по начало и за това така компромисен вариант с плъгин. Иначе мисля, че съм се опитвал и ръчно да ги наглася, но имаше известни проблеми.

За админ лентата - не съм и се замислял честно казано за ръчен код, защото тя така или иначе е административен инструмент и не би трябвало да има никакъв ефект и натоварване при обикновения потребител си мисля.

За SmushIt, и аз подозирах, че никаква файда няма, сложил съм го за известно време за проба и ще го разкарам най-вероятно.

За брояча - не съм изпитвал нуждата от гугъл аналитикс и други по-усложнени инструменти. StatCounter-а ми дава прилична графика и статистика. Нямам толкова големи предпочитания, ако е по-добър вариант да го сменя, мога да го сменя.
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

Относно кеша и проблема, с който започна темата - мисля, че след множество проби и грешки, успях да стигна до добър вариант. Проблемът се оказа в Browser Cache и отметката на Set expires header. Сега мисля интересните факти си се зареждат на произволен принцип и бутона си работи, поне при моите тестове. Ето и един уебпейджтест: http://www.webpagetest.org/result/131003_32_100G/
 
От: Търся експерт по WP за оправяне на проблем

И това е вярно, ама според теб човека дали разбира достатъчно за си гласи сам сървър ?
Опитвам се да му отговоря според текущия въпрос и според това което се ориентирам като негови умения.

Не е нужнo да билдва собствен сървър. Разликата от хостинг до хостинг понякога е достатъчна за да не работи дадена добавка. Някои фирми дори дават списък с такива.
 

Горе