Търся желаещи за тестване на една игра.

madmax3

Member
Здравейте

Търся желаещи за тестване на една игра. Играта е от типа на Quiztador, но е изцяло моя разработка.

Ако има желаещи да заповядат на този адрес: http://game.geobg.info

Очаквам вашите мнения, идеи и препоръки. Има още много работа по външния вид, но искам да изпробвам основната идея.

Надявам се да ви хареса, очаквам ви.

Понеже още не съм го измислил, можете да прявите предложения за име.

"Кръстника" ще получи бонус под форма на безплатна реклама.
 
От: От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Демото е на адреса който съм дал. От бутона "Главно меню" влизаш в менюто за регистрация. Иска само потребителско име и парола. Част от функциите са достъпни и без регистрация.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Готина игричка, но ето няколко бъга които забелязах:
1. Зачита за грешка ако напишеш нещо с малка или пък с главна буква а то не е дефинирано така.
2. При въпросите от тип "Напишете името на едно от ..." се изисква да се напишат всички имена и то в точно определен ред за да се зачете отговора за верен.
3. Забелязах и няколко въпроса с грешни "верни" отговори обаче за съжаление не запомних кои бяха.

Това е за сега от мен :)
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

1. По този въпрос доста мислех. Все пак има разлика между "София" и "софия", нали ? Вероятно трябва да има някакво съобщение какви букви да се използват.

2. В инструкциите е указано, че при тези отговори трябва да се напише САМО един от верните отговори. Ако напишеш повече от един го приема за грешка, дори всичките да са верни.

3. Възможно е да има и такива. Все пак това е "алфа" версия. Ще ги огледам отново.

Благодаря за мнението.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Браво! Харесва ми :)

но има много за четене :D
и тези въпроси с отговор който трябва да се пише - не ме кефи много, много..
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Идеята е да се накарат хората да четат и да научат нещо. Един вид съчетаване на полезното с приятното. Ако само натискаш бутончето мозъка ти се изглажда. Една позната ученичка научи половината периодична таблица и столиците на държавите за нула време.

Вих се реадвал ако поне един ученик получи по-висока оценка защото е научил нещо докато играе на компютъра.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Тогава защо има ограничено време? Поне да е повече време..
така като не знам нещо, как ще отговоря? трябва да го намеря в интернет - след това да го напиша -> по този начин биха се запомнили една част от нещата.

Малко хора ще търсят отговора на предния въпрос когато вече няма значение...

Лично мнение.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Ако не отговориш правилно ти показва верния отговор. Ако отговориш правилно - значи знаеш верния отговор. А относно времето - винаги трябва да има някакъв "стресов" фактор. В други коментари дори пишеха, че времето е твърде много и имат време да потърсят резултатите в интернет.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Ако не отговориш правилно ти показва верния отговор. Ако отговориш правилно - значи знаеш верния отговор. А относно времето - винаги трябва да има някакъв "стресов" фактор. В други коментари дори пишеха, че времето е твърде много и имат време да потърсят резултатите в интернет.

значи пак наготово?
според мен е по-добре всеки да си търси верния отговор (или поне да има жокери) - през това време ще научи повече неща отколкото да се покаже верния отговор и да продължаваш нататък..след третия въпрос няма да помниш кой е първия.

Вместо да мислиш върху въпросът ти бързаш, че ще изтекат 20-те сек (или там колкото са) - прекалено малко време е според мен..
който знае отговора ще го напише веднага и ще продължи
кйто не го знае - ще потърси информация интерент и ще го запише - по-ще запомни какво е търсил в нета, отколкото какъв е бил първия въпрос :wink:
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Ако съм разбрал правилно, твоята идея е следната: да няма ограничение на времето, но да не се показва верния отговор ?

Това ми харесва като идея, трябва да помисля.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Ако съм разбрал правилно, твоята идея е следната: да няма ограничение на времето, но да не се показва верния отговор ?

Това ми харесва като идея, трябва да помисля.

Поне времето да е повече - да стига за намиране на информация, и допълнително удължаване (ако все още не съм намерил отговора - може точките да се намаляват за това допълнително време)/

верния отговор трябва да се показва - защото ако си търсил 10 мин, намираш нещо което мислиш, че е верния отговор - а то не е , трябва да се знае кой е верния :)

или просто казано: всеки да търси отговор на на въпросите в "книгите" - това вече е образование/телна игра
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

Здравейте

Искам да ви представя новия вариант на играта.

Заповядайте на адрес http://iq-war.eu/ и проверете вашите знания.

Играта използва флаш и е съвместима с всички браузъри.

Очаквам мнения, предложения и градивна критика.
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

На първо време ми зарежда флагчетата доста бавно, а компа ми не, е слаб.. а сега установих, че не мога да си направя и регистрация - всяко въведено име ми го дава като невалидно
 
От: Търся желаещи за тестване на една игра.

В някой градове времето бяга много бързо. Не мога да прочета всички отговори :beer:
Като цяло играта е готина. Успех!!
 

Горе