Търся ивенститор за стрийминг платформа.

От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

И какво щеше да стане, ако някой беше ти бутнал 15к? Щеше да изградиш сайта 100 пъти по-скъпо.

Дано не ти успее тъпия проект, ако поне едно търсене в нета не може да направиш преди да искаш капитал, ти не заслужаваш да си успешен бизнесмен.

Не бъди толкова злобен, едва ли помагаш и на себе си така.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Не бъди толкова злобен, едва ли помагаш и на себе си така.

Не съм злобен, даже не ми влияе на емоционалния стейт, просто си го казвам както си е.

Човека го мързи да търси както трябва, но пък е готов да набута инвестор с 15к за да си направи сайтчето. Не ти ли се струва нередно?
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

И какво щеше да стане, ако някой беше ти бутнал 15к? Щеше да изградиш сайта 100 пъти по-скъпо.

Дано не ти успее тъпия проект, ако поне едно търсене в нета не може да направиш преди да искаш капитал, ти не заслужаваш да си успешен бизнесмен.

Явно си писал този пост без много да се замислиш каква е причината за това. Първо сайта няма да е това, което аз си го представях, доста от функциите ще липсват. И повярвай ми колко търсения съм правил, какво ли не само и само да стане реалност. Но все нещо не ставаше. Така, че нямаш право да ме съдиш без да ме познаваш.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Не бъди толкова злобен, едва ли помагаш и на себе си така.

Напротив, не е злобен, а му казва истината. Гледам, че mtpv продължава да хвърчи във въздуха и да говори глупости. От тази дискусия ясно се вижда, че той основни неща не знае. Пък що се отнася до сайта - това му е най-малкия проблем, сайт се прави лесно, проблемите идват след това: проблеми, за които mtpv си няма и понятие, макар и колегите да му ги казват.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Напротив, не е злобен, а му казва истината. Гледам, че mtpv продължава да хвърчи във въздуха и да говори глупости. От тази дискусия ясно се вижда, че той основни неща не знае. Пък що се отнася до сайта - това му е най-малкия проблем, сайт се прави лесно, проблемите идват след това: проблеми, за които mtpv си няма и понятие, макар и колегите да му ги казват.

Добре де, Вие като сте си стартирали вашият бизнес да не сте знаели всичко. За какви проблеми става на въпрос ?
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Добре де, Вие като сте си стартирали вашият бизнес да не сте знаели всичко. За какви проблеми става на въпрос ?

Забрави за проблемите, те може да се преодолеят, но големия проблем ще си ти, ей това е трудно да се оправи.

Ако почна да изброявам само по постовете ти колко проблема имаш, ще заревеш, даже може да решиш да се самоубиеш като осъзнаеш какъв си.

Най-големия проблем е липса на самоувереност. От студенски години влачиш една идея, аз на година пробвам 100-тици неща, провалям се в 95% от тях (може и по-малко не знам точно). Ти 1 шибана идея от студенски години влачиш, нямаш увереност да действаш, ей това е, п*тка си демек.

Идваш тук, искаш 15к лева, като ми прогнозираш приходи от 120к, аз ако видя такава възможност ако нямам пари, отивам и прося от роднини, отивам в банката и ипотекирам къщата, обличам се като просяк, наемам цигани да просят, абе правя всичко, за да намеря тези шибани 15к, което не са кой знае колко пари, ама ти си мързел, по мързеливия начин търсиш от някой да вземеш нещо, минимизираш риска си, защото нямаш т*пки.

След това минава седмица ли колко и брей, човека намерил начин да направи нещата по-евтино. Не ма интересува, че нямало да изглежда както ти си искал сайта, никой не започва с перфектен продукт, както и никой не стига до нивото, където продукта му е перфектен, но отново, оправдания че нищо не си намерил, бла бла, бла бла. Не си търсил достатъчно, това е истината, може да си я признаеш или да не си я признаеш.

И това пак идва до това, че си нямал т*пки, а само си фантазирал с идеята, че ще започнеш ш*бания проект и ще правиш пари, но си нямал т*пи до момента дори да започнеш. Как ще имаш т*пките от сега нататък да се справиш с толкова булшит, които ще ти изникнат на пътя, колко упорит ще си?

Хората инвестират пари не в бизнеса, а в човека който ръководи бизнеса и екипа му, сега се замисли що никой не ти е дал пари след като уж си питал толкова места, отговора е, защото не струваш. Защото 15к лева независимо в каква ситуация си, може да ги намериш за седмица 2, истината е, че ти не можеш, защото не си човек, който може да ръководи такъв проект.

Трябва доста да проработиш върху себе си, докато работиш върху бизнеса си, иначе нищо няма да стане, защото проблеми ще има както странния каза и какъвто си сега, ще бъдеш размазан и изнасилен анално, без лубрикант, без плюнка дори, ще боли момче, осъзнай се и почвай да работиш върху себе си.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

... аз на година пробвам 100-тици неща, провалям се в 95% от тях (може и по-малко не знам точно).
Много вярно и точно казано. Когато аз започвах самостоятелен бизнес си мислех, че съм готов с всичко, но не беше така. Мислех, че мога да разчитам на приятели за общ старт, но не беше така. Мислех, че банки ще ми помогнат, но не беше така. Мислех, че има програми за насърчаване на стартиращ бизнес, но нищо от тези неща не беше така. Ако след 12 години трябваше пак да започна с тези знания кое става и кое не, едва ли бих се престрашил да стана от бюрото като добре платен програмист. Но и до днес щях да се не се усещам на мястото си.

С една дума стига си чел излияния във форуми, започни и толкова. Най-много да се провалиш и да започнеш пак, но с повече знания и опит.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

С една дума стига си чел излияния във форуми, започни и толкова. Най-много да се провалиш и да започнеш пак, но с повече знания и опит.

Най-вече знанията придобити на базата на опит са много ценни.
 
ей във това му е проблема

http://en.wikipedia.org/wiki/Bit_rate#Video

съчетано с това в 8 вечерта след новините колко хора ще решат да си пуснат филм (пиково потребление)

и това че дедикейтед 1 гигабит порт е 250 евро (само порта без сървъри и колокация) всеки може да си сметне колко паралелни потребители при каква компресия какво могат да гледат

затова стрииминга не е бизнес за всеки освен ако не е решил да се охарчи

иначе докато няма потребители няма проблем
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Това се променя. Младото поколение мисли по малко различен начин.

Абсолютно вярно!

На мен ми е ясно, че няма да имам милиони потребители.

Абсолютно НЕВЯРНО! Откъде си....?
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Три страници се говори за пазари, за печалби, за рискове и т.н. Според мен нещото на най-преден план, както спомена и друг съфорумец, е въпросът с авторските права. В България това дума с неизяснено значение и произход - искам да кажа, че са малко хората, които са наясно какво и как трябва да се направи, за се уредят авторските права за излъчване на в случая филми. Доста не наясно са и самите компании/правоносители, притежаващи авторството на съответните филми. Тоест те ще ти говорят едни работи, ще ти искат едни пари, които са си определели на базата на нищо или пък изобщо няма да говорят с теб. За безплатното гледане звучи още по-нереализируема идеята - освен за пускане на реклами преди/по-време на филмите, едва ли може да стане по-друг начин, а аудиторията, която потенциално ще имат повечето филми би била прекалено малка за такова нещо.

Не е логично и рационално да инвестираш хиляди левове и месеци труд, за да градиш някаква платформа и хардуер, без да си уредил най-важното, защото е твърде вероятно накрая просто да ти кажат - не може. Или може, но ще струва повече, отколкото можеш да си позволиш. Да не забравяме също, че живеем в България и тук рядко нещата се случват по нормалния ред - ще има да те размотават, ще има да ти искат пари, ще има хора, които ще те цакат, понеже са с връзки и т.н.

Второто е това, което обсъждаме по-горе - българските филми не са нещо, което би се радвало на кой знае какъв интерес. Дори в пълния си блясък и завършеност, платформата най-вероятно ще събере някакъв пиков интерес за няколко дена или седмица като нещо ново и нашумяло, след което ще умре. Да си кажем истината, има изключително малко качествени български филми, а нови такива пък още по-малко. А трудно можеш да накраш някой младеж да не си купи цигари днес, а да даде 5-те лева за някакъв си чернобял филм от 70-те с хора, за които не е и чувал, и действителност, доста далечна от неговото време. Разбира се тук визираме мнозинството, изключения винаги има. Българинът освен това не иска/няма възможност да си плаща за подобни неща.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Три страници се говори за пазари, за печалби, за рискове и т.н. Според мен нещото на най-преден план, както спомена и друг съфорумец, е въпросът с авторските права. В България това дума с неизяснено значение и произход - искам да кажа, че са малко хората, които са наясно какво и как трябва да се направи, за се уредят авторските права за излъчване на в случая филми. Доста не наясно са и самите компании/правоносители, притежаващи авторството на съответните филми. Тоест те ще ти говорят едни работи, ще ти искат едни пари, които са си определели на базата на нищо или пък изобщо няма да говорят с теб. За безплатното гледане звучи още по-нереализируема идеята - освен за пускане на реклами преди/по-време на филмите, едва ли може да стане по-друг начин, а аудиторията, която потенциално ще имат повечето филми би била прекалено малка за такова нещо.

Не е логично и рационално да инвестираш хиляди левове и месеци труд, за да градиш някаква платформа и хардуер, без да си уредил най-важното, защото е твърде вероятно накрая просто да ти кажат - не може. Или може, но ще струва повече, отколкото можеш да си позволиш. Да не забравяме също, че живеем в България и тук рядко нещата се случват по нормалния ред - ще има да те размотават, ще има да ти искат пари, ще има хора, които ще те цакат, понеже са с връзки и т.н.

Второто е това, което обсъждаме по-горе - българските филми не са нещо, което би се радвало на кой знае какъв интерес. Дори в пълния си блясък и завършеност, платформата най-вероятно ще събере някакъв пиков интерес за няколко дена или седмица като нещо ново и нашумяло, след което ще умре. Да си кажем истината, има изключително малко качествени български филми, а нови такива пък още по-малко. А трудно можеш да накраш някой младеж да не си купи цигари днес, а да даде 5-те лева за някакъв си чернобял филм от 70-те с хора, за които не е и чувал, и действителност, доста далечна от неговото време. Разбира се тук визираме мнозинството, изключения винаги има. Българинът освен това не иска/няма възможност да си плаща за подобни неща.

Здравей. За много от нещата си прави. Тези дни започнах да пиша на доста български филми и за сега съм получил отговор само от един. Да не говорим, че и повечето филми нямат никаква информация за тях или по точно връзка с лицата създали филма.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Firefly;656706 А трудно можеш да накраш някой младеж да не си купи цигари днес каза:
Ще таргетира непушачи. :D

Иначе ако от 100 души, 10 биха го направили, тогава идеята си заслужава, няма как да се разбере със сигурност обаче преди да се пробва. Но трябва да се пробва бързо и ако ще се провалиш, да не губиш много време.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Ако се проваля и фирмата е не успешна какво толкова. Търся хора и започваме следващата българска компютърна игра. :)
 
От: От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Ако се проваля и фирмата е не успешна какво толкова. Търся хора и започваме следващата българска компютърна игра. :)

Хич не им обръщай внимание на господата дървени философи. Заучени цитати от "гуру бизнесмени", не се били гледали български филми бля бля бля бля....Български филми се гледат, особено старите стойностни филми. Има страшно много българи в чужбина, стари емигранти в САЩ и Канада примерно.....убеден съм че хорицата ще се кефят на "Оркестър без име" поне още 20 години :lol:....ами "Баш майстора" - класика! И това е само малка част от хубавите филми, които сме правили. А сега излизат и нови, къде добри къде средни....
От друга страна тази платформа си е медия, а една медия, ако се развие правилно е сила. Не случайно се навъдиха толкова новинарски сайтове на сульо и пульо. Въобще според мен идеята е екстра, а когато е в комплект с човек, който е отдаден на нея тва си е гаранция за успех.
Казваш писал си за авторски права ама нещо се правели на луди, аз ако бях на твое място ги от*бавам тотално! Пускам сайта и те сами ще дойдат при теб да мрънкат, тогава вече ако имаш някакъв скрит коз го вадиш и се разбирате :wink: Даже дори и ако ония смотаняци бопаджиите направят акция и те дадат по телевизията ехеееее перфектната реклама, виж на читанката как и изписаха веждите...въобще има мегдан да се развива, само не трябва да се отказваш и да слушаш смотаняци :beer:
 
От: От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Хич не им обръщай внимание на господата дървени философи. Заучени цитати от "гуру бизнесмени", не се били гледали български филми бля бля бля бля....Български филми се гледат, особено старите стойностни филми. Има страшно много българи в чужбина, стари емигранти в САЩ и Канада примерно.....убеден съм че хорицата ще се кефят на "Оркестър без име" поне още 20 години :lol:....ами "Баш майстора" - класика! И това е само малка част от хубавите филми, които сме правили. А сега излизат и нови, къде добри къде средни....
От друга страна тази платформа си е медия, а една медия, ако се развие правилно е сила. Не случайно се навъдиха толкова новинарски сайтове на сульо и пульо. Въобще според мен идеята е екстра, а когато е в комплект с човек, който е отдаден на нея тва си е гаранция за успех.
Казваш писал си за авторски права ама нещо се правели на луди, аз ако бях на твое място ги от*бавам тотално! Пускам сайта и те сами ще дойдат при теб да мрънкат, тогава вече ако имаш някакъв скрит коз го вадиш и се разбирате :wink: Даже дори и ако ония смотаняци бопаджиите направят акция и те дадат по телевизията ехеееее перфектната реклама, виж на читанката как и изписаха веждите...въобще има мегдан да се развива, само не трябва да се отказваш и да слушаш смотаняци :beer:

Благодаря за хубавите думи. Разбира се, че няма да се откажа. Нека минат празниците, за да почне реалната част, регистриране на фирмата, преговаряне с държателите на авторски права т.н. За сега 2 филма проявяват интересен към проекта. И ако се съгласят за в бъдеще ще е по лесно да убедя хората да си предоставят своя филм. Новият закон на ЕС за ДДС е малко прът в колелата, но не е нищо непреодолимо.
 
От: От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Казваш писал си за авторски права ама нещо се правели на луди, аз ако бях на твое място ги от*бавам тотално!

Ей това е съвремения български предприемач, гордостта на форума - да прецака, да открадне, да вземе наготово, да плати по-малко от реалната цена, а защо не и безплатно да го вземе, а най-добре автора сам да му плати... .
 
От: От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

гордостта на форума.

По-скоро горския на форума. :D

Няма си на престава какви тъпи съвети дава, ами ако го съдят за авторски права какво правим? С тия "звезди", които само търсят как да си направят ПР по медиите, като нищо ще се възползват от възможноста, а самите медии няма да пруснат да направят сайта черна овца, а самия човечец не ми се мисли как ще го изядат, 15к лева не може да намери, преставям си да има да плаща глоба за авторски права.
 
От: От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

По-скоро горския на форума. :D

Няма си на престава какви тъпи съвети дава, ами ако го съдят за авторски права какво правим? С тия "звезди", които само търсят как да си направят ПР по медиите, като нищо ще се възползват от възможноста, а самите медии няма да пруснат да направят сайта черна овца, а самия човечец не ми се мисли как ще го изядат, 15к лева не може да намери, преставям си да има да плаща глоба за авторски права.

Аз няма да качвам филми без авторски права. Това си е чист автогол и по този начин помагаш на конкуренцията. :D
 

Горе