Търся идея за монетизиране на голяма EN ФБ страница

signboard

Active Member
Здравейте,
търся идея за монетизиране на голяма ФБ страница на тема красота, почти изцяло само от американци.
Нещо от сорта на афф продажба на продукти за разкрасяване.
Търсих affiliate , но не попаднах на нещо подходящо, това което намерих винаги искаха сайт, мен ме интересува нещо с директно пускане на линкове в страницата.
Опитах се да се регистрирам в Амазон, но там не виждам България като опция?

Благодаря на всички предварително за съветите!
 
От: Търся идея за монетизиране на голяма EN ФБ страница

Аз имам рег в Амазон и в партньорската им програма, трябва да има БГ като опция.

В кликбанк преди не искаха да им покажеш сайт. Виж там, може да продаваш някой related продукт - схеми за отслабване, нещо за здраве и т.н.

Където ти искат сайт защо не си нрпавиш един блог за половин час и да се регнеш с него, колко да вземеш афф. линк за продукта.

Другото, ако някой се навие да ти плаща за реклама, банер, линк нещо такова. Аз не знам какво може да се сложи по фб страниците, но сигурно ще стане.
 
От: Търся идея за монетизиране на голяма EN ФБ страница

Колко е голяма страницата?
 
Повечето афилиейти искат site или поне landing page. От надеждните по-голяма свобода ти дават Clickbank, а само за социалните мрежи има хора печелят пари с mylikes.com(PPC).

Третият вариант, за който се сещам е да те приемат в някоя по-малка CPA компания, където не са толкова стриктни към изискването за сайт и са social networks friendly. Там вече имаш много опции за монетизация(CPA, CPS, CPL).

Ето ти линк да хвърлиш едно око

А колко голяма ти е страницата и каква е активността? За да ти кажа има ли шанс изобщо да се занимаваш ;]
 
От: Търся идея за монетизиране на голяма EN ФБ страница

Най-лесното ми се струва да продаваш постинги на хора които имат релативни страници във FB.
Така получаваш пари без директно да си зависим от конверсията (но все пак, ако има конверсия ще зарибиш лоялни клиенти).
Жена ми има една страничка за парфюми и от няколко страници вече й предлагаха да плати за постинги... тествахме някой с променливи резултати.
Но факта, че сме пробвали (въпреки, че не съм фен на реклама във FB) говори, че има пазар за подобно нещо.
 
От: Търся идея за монетизиране на голяма EN ФБ страница

Здравейте,
чак сега сядам пред компютъра:

210 000 фена, 97 % жени
200 000 говорят за това

crazydevil , благодаря за линка.

Малко извън темата, колко време ти отне г/д за да постигнеш такъв резултат ? (колко часа на ден отделяш по нея, какъв бюджет отделяш да я рекламираш, от колко месеци/години я развиваш?)

*може да отговориш на ЛС, че да не се спами много или ако и на другите им интересно пиши тук.

Поздрави.
 

Горе