Търся: изработка на сайт

Entrepreneur

New Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Привет!


Бих искал да ми бъде направен сайт на моята фирма. Колебая се между Joomla и WordPress – искам да бъде лесно за ползване, така че различни хора от фирмата да могат лесно да коригират дадена информация. Най-често това ще бъде каталога.
На този етап съм решил да има следните страници:
Начало/За фирмата – кратка информация с какво се занимава фирмата;
Каталог – каталог с различните продукти, който предлагаме;
Контакти – форма за контакти + адрес и карта.
Представям си най-отгоре да е менюто, а под него да се сменят различни снимки и след това да следва информацията. За пример може да видите: http://www.agromah.bg. Ще се радвам, ако може да ми покажете различни варианти в процеса на работата.
Предпочитам да е човек от Пловдив или областта, за да може да се срещнем.

Моля да ми отговорите и на следните въпроси:
Възможно ли е страницата „Каталог“ да бъде интегриран PDF файл?
Какви са вашите изисквания и имате ли нужда от повече информация?
Разбирам, че не можете да кажете крайна цена като не знаете всичко, но може ли да ми опоменете рамки, в които бихте се сместели, за да изградите подобен сайт?
Колко време ще ви отнеме?

Поздрави,
Иван
 
От: Търся: изработка на сайт

Здравей,засега доста изчерпателно си описал нещата . Само не разбрах този въпрос:
Възможно ли е страницата „Каталог“ да бъде интегриран PDF файл?
Имаш предвид всички продукти да излизат и в PDF файл или ?
 
От: Търся: изработка на сайт

Здравей,засега доста изчерпателно си описал нещата . Само не разбрах този въпрос:
Възможно ли е страницата „Каталог“ да бъде интегриран PDF файл?
Имаш предвид всички продукти да излизат и в PDF файл или ?

По-скоро вече имат съответния каталог на PDF файл и ще искат някой да го 'плясне' като страница "Каталог" в сайта :)
 
От: Търся: изработка на сайт

Това за каталога е важен въпрос за ценообразуването, защото едно е само в менюто да се сложи линк каталог и да се отваря пдф-а
Друго е да се изгради тип данни за продуктите, и след това да се показват продуктите с различни филтри и сортирания /по цена, по категория и тн/
 
От: Търся: изработка на сайт

според мен готовата система е най-куция вариант, но всеки си знае.
аз мога да ти го направя от 0 и да бъде много по-лесно за променяне по всяко време, както и да бъде направен точно както ти искаш, а не да се съобразява с възможностите на wordpress-a, системата, която имам е много по-гъвкава от всеки wp - от нея правя както обикновени сайтове, така онлайн магазини, групово пазаруване, както и всякакви други сайтове, което никоя готова система не го може.
Но цената е фактор, ако търсиш нещо скалъпено за 200-300 лв. wordpress е твоя избор. Ако търсиш сериозен сайт, който може да се променя според изискванията ти по всяко време без отговори "това няма как да стане, щото еди си кое го няма като модул" значи къстъм системата е за теб.
Моята цена започва от 1000 лв. без ДДС с фактура, договор и т.н.
Само, че съм в София.

Поздрави.
 
От: Търся: изработка на сайт

според мен готовата система е най-куция вариант, но всеки си знае.
аз мога да ти го направя от 0 и да бъде много по-лесно за променяне по всяко време, както и да бъде направен точно както ти искаш, а не да се съобразява с възможностите на wordpress-a, системата, която имам е много по-гъвкава от всеки wp - от нея правя както обикновени сайтове, така онлайн магазини, групово пазаруване, както и всякакви други сайтове, което никоя готова система не го може.
Но цената е фактор, ако търсиш нещо скалъпено за 200-300 лв. wordpress е твоя избор. Ако търсиш сериозен сайт, който може да се променя според изискванията ти по всяко време без отговори "това няма как да стане, щото еди си кое го няма като модул" значи къстъм системата е за теб.
Моята цена започва от 1000 лв. без ДДС с фактура, договор и т.н.
Само, че съм в София.

Поздрави.

Абсолютни глупости - обикновени сайтове, блогове, онлайн магазини и всякакви други сайтове може да направиш и с Wordpress. Това, че на теб ти е по-лесно и удобно да си ги пишеш целите е друг въпрос. Освен това, една система като Wordpress е писана и поддръжана от голям и сериозен екип, което означава, че се обновява редовно и се следи за дупки. Ако имаш уменията да пишеш сайта от нулата, едва ли ще ти е голям проблем да си напишеш каквото ти е нужно и за въпросната ситема (ако вече го няма написано от друг).

За един фирмен сайт няма смисъл да дава четирицифрена сума пари, при положение, че с един wp ще получи не по-малко качествено решение много по-евтино и вероятно доста по-бързо.
 
От: Търся: изработка на сайт

Абсолютни глупости - обикновени сайтове, блогове, онлайн магазини и всякакви други сайтове може да направиш и с Wordpress. Това, че на теб ти е по-лесно и удобно да си ги пишеш целите е друг въпрос. Освен това, една система като Wordpress е писана и поддръжана от голям и сериозен екип, което означава, че се обновява редовно и се следи за дупки. Ако имаш уменията да пишеш сайта от нулата, едва ли ще ти е голям проблем да си напишеш каквото ти е нужно и за въпросната ситема (ако вече го няма написано от друг).

За един фирмен сайт няма смисъл да дава четирицифрена сума пари, при положение, че с един wp ще получи не по-малко качествено решение много по-евтино и вероятно доста по-бързо.

Дали? Знаеш ли колко хора са ме питали мога ли да променя нещо в сайта им щото е на wp и няма точния модул или този, който го е правил не може и не разбира, а по презумпция wp разработчиците, които правят такива сайтове грам не разбират от програмиране, а само инсталират модули и теми, ама аз с готови системи като wp и подобни не обичам да се занимавам. Сега преправям един сайт и няма такава боза като wp отвътре, освен че пхп-то е в темплейта и е безумно, самата система е написана абсурдно. Точно защото всеки бара и си доправя някакви глупости. Това е проблема на отворения код на готовите системи. Понякога е невъзможно да се направи на wp това, което иска клиента, ако не ми вярваш пиши ми на лично да ти дам да видиш, това което трябваше да преправя и това, което м ие нарисувано от уеб дизайнера им - абсолютно невъзможно за направа с такава готова система, за това си я правя от нула, наистина е много по-лесно, а и не работя сам разбира се, за това няма никакви проблеми да се направи абсолютно всичко, за което ако трябва да се прави модул за wp не знам кой би се хванал - лично ние не се хващаме :)

Няма да изпадам в спорове, ама сайт на някоя фирма на wp говори само едно - фирмата няма пари за нормален сайт :) Особено са ми интересни уеб-дизайнерски студиа или някакви такива софтуерни фирми, на които сайта им е един wp с някаква нулната тема - що за фирма, предлагаща ИТ услуги може да е това и колко ли изобщо разбират :D

Аз отдавна не правя сайтове под 1000 лв., тва е абсолютния минимум за сайт според мен. Както казах - wp е решение за този, който не му се дават пари, разбираемо е и го поддържам като компромисен вариант, защото наистина за малка фирма няма смисъл да се ръси с пари, но за някоя голяма фирма това е несериозно. А такива има, и то доста.
 
От: Търся: изработка на сайт

http://bg.wikipedia.org/wiki/WordPress

Уърдпрес (на английски: WordPress) е безплатна система за блогове с отворен код....

http://bg.wikipedia.org/wiki/Блог

Това е предназначението и .
Млъквам , за да не спамя на търсещия темата .
 
От: Търся: изработка на сайт

Дали? Знаеш ли колко хора са ме питали мога ли да променя нещо в сайта им щото е на wp и няма точния модул или този, който го е правил не може и не разбира, а по презумпция wp разработчиците, които правят такива сайтове грам не разбират от програмиране, а само инсталират модули и теми, ама аз с готови системи като wp и подобни не обичам да се занимавам. Сега преправям един сайт и няма такава боза като wp отвътре, освен че пхп-то е в темплейта и е безумно, самата система е написана абсурдно. Точно защото всеки бара и си доправя някакви глупости. Това е проблема на отворения код на готовите системи. Понякога е невъзможно да се направи на wp това, което иска клиента, ако не ми вярваш пиши ми на лично да ти дам да видиш, това което трябваше да преправя и това, което м ие нарисувано от уеб дизайнера им - абсолютно невъзможно за направа с такава готова система, за това си я правя от нула, наистина е много по-лесно, а и не работя сам разбира се, за това няма никакви проблеми да се направи абсолютно всичко, за което ако трябва да се прави модул за wp не знам кой би се хванал - лично ние не се хващаме :)

Няма да изпадам в спорове, ама сайт на някоя фирма на wp говори само едно - фирмата няма пари за нормален сайт :) Особено са ми интересни уеб-дизайнерски студиа или някакви такива софтуерни фирми, на които сайта им е един wp с някаква нулната тема - що за фирма, предлагаща ИТ услуги може да е това и колко ли изобщо разбират :D

Аз отдавна не правя сайтове под 1000 лв., тва е абсолютния минимум за сайт според мен. Както казах - wp е решение за този, който не му се дават пари, разбираемо е и го поддържам като компромисен вариант, защото наистина за малка фирма няма смисъл да се ръси с пари, но за някоя голяма фирма това е несериозно. А такива има, и то доста.
Позната картинка. Напълно споделям мнението ти. И аз получавам безумни запитвания за WP-сайтове. На такива клиенти им казвам, че е по-добре да започнем сайта им отначало, от колкото да им пиша всичките им необходими модули и изисквания, спазвайки WP-лексиката.
Нормалното заплащане за изработка на сайт е 10-15 лв/час. Девелопер и дизайнер (визирам истински web-дизайнер, който работи с CSS3/HTML5 освен графиките) могат да направят като цитирания сайт за около 1 седмица. От-до. Като всяка част от информацията ще може да се променя. Това е супер лек сайт, който без графиките ще се разположи на максимум 200-300kb код. Такъв сайт няма ама абсолютно никаква нужда от WP.
Отворен седи един въпрос - кой ще налее продуктите в сайта. Девелоперите или поръчителя. Ако има готов каталог, като excel-ски файл с който да са вързани и картинките, работата може много да се улесни и да се извърши от девелоперите, като това няма да оскъпи сайта. Но ако трябва да се добавят продукти с описания, снимки и т.н. ръчно, тогава цената може да скочи. Не заради друго, а защото времето за програмиране е скъпоструващо.
 
От: Търся: изработка на сайт

Само, че така и не става ясно защо аджеба на човека му трябва сайта за 2000-3000 лв като може да си го направи сам с Quick. CMS за 20 мин. Или да плати на някой 100 лв да го направи. Това дали сайт му е WP или мега яката къстъм система писана от някой за 5 к няма никакво значение.

Иска 3 неща:

- Информация за фирмата
- Каталог оттварящ се в PDF
- Форма за контакт


1000 лв без ДДС сори си, но си е обир
 
От: От: Търся: изработка на сайт

Позната картинка. Напълно споделям мнението ти. И аз получавам безумни запитвания за WP-сайтове. На такива клиенти им казвам, че е по-добре да започнем сайта им отначало, от колкото да им пиша всичките им необходими модули и изисквания, спазвайки WP-лексиката.
Нормалното заплащане за изработка на сайт е 10-15 лв/час. Девелопер и дизайнер (визирам истински web-дизайнер, който работи с CSS3/HTML5 освен графиките) могат да направят като цитирания сайт за около 1 седмица. От-до. Като всяка част от информацията ще може да се променя. Това е супер лек сайт, който без графиките ще се разположи на максимум 200-300kb код. Такъв сайт няма ама абсолютно никаква нужда от WP.
Отворен седи един въпрос - кой ще налее продуктите в сайта. Девелоперите или поръчителя. Ако има готов каталог, като excel-ски файл с който да са вързани и картинките, работата може много да се улесни и да се извърши от девелоперите, като това няма да оскъпи сайта. Но ако трябва да се добавят продукти с описания, снимки и т.н. ръчно, тогава цената може да скочи. Не заради друго, а защото времето за програмиране е скъпоструващо.

10-15лв на час е нормална цена??? Извинявай, но това изобщо не е нормална цена, средно един работен час струва 50лв най-евтино и то зависи. Защо наливането на информация да не оскапи цената? 99% от колегати във форума няма да налеят продукти от excel или csv файл безплатно, понеже всичко си отнева време и трудно.
 
От: Търся: изработка на сайт

И после как човек да поиска цена във форума .... Вижте на какво заприлича темата.

П.П. Не се заяждам с никого...
 
От: От: Търся: изработка на сайт

10-15лв на час е нормална цена??? Извинявай, но това изобщо не е нормална цена, средно един работен час струва 50лв най-евтино и то зависи. Защо наливането на информация да не оскапи цената? 99% от колегати във форума няма да налеят продукти от excel или csv файл безплатно, понеже всичко си отнева време и трудно.
Не знам за кой работиш, но при нас работното време е регламентирано - 8 часа, 5 дни в седмицата. Ако работиш събота и неделя, значи не си успял да се справиш в работното време и проблема си е твой. освен, ако няма спешна поръчка, която се плаща двойно, при работа събота и неделя. 8 часа по 23 дни са 184 часа. Искаш да ми кажеш, че взимаш 10 000 лв заплата, и то като PHP-програмист? :) Силно се съмнявам.
Прехвърлянето от excel към база данни може да стане за 1 час, в който влиза писането на скриптче, а самото прехвърляне, като време е буквално 0.
 
От: От: От: Търся: изработка на сайт

Не знам за кой работиш, но при нас работното време е регламентирано - 8 часа, 5 дни в седмицата. Ако работиш събота и неделя, значи не си успял да се справиш в работното време и проблема си е твой. освен, ако няма спешна поръчка, която се плаща двойно, при работа събота и неделя. 8 часа по 23 дни са 184 часа. Искаш да ми кажеш, че взимаш 10 000 лв заплата, и то като PHP-програмист? :) Силно се съмнявам.
Прехвърлянето от excel към база данни може да стане за 1 час, в който влиза писането на скриптче, а самото прехвърляне, като време е буквално 0.

Работя за себе си, не към фирма. Може да видиш и други теми, че повечето тук работят над 50лв на работен час, но повечето са на около 50лв. Има разлика на поемане на цялостна поръчка или някаква малка услуга, която се свръшва за няколко часа. Работа когато поискам, дали ще е събота или неделя, имам ли работа си я върша, но да, аз не работя за фирма, работя на принципа freelancer, което дава свободата да работиш когато прецениш.
 
От: От: Търся: изработка на сайт

И после как човек да поиска цена във форума .... Вижте на какво заприлича темата.

П.П. Не се заяждам с никого...

Затова повечето с оферти са я пратили на ЛС.
 
От: От: Търся: изработка на сайт

Позната картинка. Напълно споделям мнението ти. И аз получавам безумни запитвания за WP-сайтове. На такива клиенти им казвам, че е по-добре да започнем сайта им отначало, от колкото да им пиша всичките им необходими модули и изисквания, спазвайки WP-лексиката.
Нормалното заплащане за изработка на сайт е 10-15 лв/час. Девелопер и дизайнер (визирам истински web-дизайнер, който работи с CSS3/HTML5 освен графиките) могат да направят като цитирания сайт за около 1 седмица. От-до. Като всяка част от информацията ще може да се променя. Това е супер лек сайт, който без графиките ще се разположи на максимум 200-300kb код. Такъв сайт няма ама абсолютно никаква нужда от WP.
Отворен седи един въпрос - кой ще налее продуктите в сайта. Девелоперите или поръчителя. Ако има готов каталог, като excel-ски файл с който да са вързани и картинките, работата може много да се улесни и да се извърши от девелоперите, като това няма да оскъпи сайта. Но ако трябва да се добавят продукти с описания, снимки и т.н. ръчно, тогава цената може да скочи. Не заради друго, а защото времето за програмиране е скъпоструващо.

И за какво да плащам 1000лв на екип програмист и дизайнер цяла седмица да ми пишат някакъв сайт, който с един wp ще стане за 30 минути с всичкото, че и темата ще е безплатна (ако визираме същия пример от линка)? Защото щял да бъде 300кб кода и системата да е къстъм? Честно казано в днешно време никой не го интересува, особено пък като става въпрос за фирмен сайт. Разбира се, яко е ако е така, но това си пари на вятъра за една фирма, която търси присъствие в интернет и начин да предложи на клиентите си удобна среда, в която да намерят вълнуващата ги информация.

Не знам кое точно не може да се направи на wp или примерно joomla, щом толкова народ пише теми и плъгини, значи човек може да си направи всичко, стига да има знанията. Разбира се системата като такава си има своите неудобства в някои случаи, все пак е предвидена за широк обхват от сайтове и потребители. Тук говорим, че за повечето случаи е идеалният избор.

Факт е, че през последните години системите взеха много от хляба на къстъм програмистите и дизайнерите, макар доста да се насочиха и да специализират точно в тази сфера, тъй като става все по-популярна. Ако искате по 50лв на час и някой ви ги дава, браво на вас, но не вярвам това да са и 1% от специалистите у нас.

п.с.
относно темата, поне я повдигаме... автора предполагам получава офертите на лично. И все пак някой модератор може да отдели мненията в една нова тема за системите и програмистите
 
От: От: Търся: изработка на сайт

...(визирам истински web-дизайнер, който работи с CSS3/HTML5 освен графиките)...

Аз мисля, че няма такова "животно", като "web-дизайнер", пък бил той и "истински". Щом е истински, значи има и "лъжовен"?!

Въобще, дизайнерът е един вид, той си остава дизайнер, независимо дали измисля външния вид на сайтове или на някоя сграда. Това, web-дизайнер-а да може да програмира е измислено от кодерите на сайта, които ги мързи да нарежат дизайна. "Web-дизайнер" означава само и единствено дизайнера да знае да работи за уебсайтове, но не и да пише код. А това дали ще може да разбира от CSS/HTML е пожелателно, но не и задължително.
 
Нека и аз да си кажа мнението тук. :) Ако не възразяваш.

На първо място - използвай WP, това за мен ще е по-умното решение, но всеки си има предпочитания тук, така че каквото ти предложи избрания от теб девелопър. :)

Възможно е на страницата каталог да е интегриран pdf файл, както като линк, така и с малко магия като картинка. ;) Повечето девелопъри, ако не и всички, ще имат нужда от цветова гама, към която да наблегнат - като тема, стил на сайта, изисквания за репонсив, текстове и картинки, ако имаш, защото по-добре изглежда сайта пълен.

Отнема от 2 дни до месец, ако е нещо по-пипкаво. Но като цяло всеки девелопър си остава и 1-2 дни за тестове, дали всичко е Ок и дали това е крайния вариант. А цената, според това, което предложат те, ти казваш какво още да се прави или да не се прави и се стискат ръцете. :) Най-лесно се получава с примери и/или техническо задание. ;)

И аз не съм съгласен, че готовите системи са лош избор. Дори напротив. Къстам системите изискват нон стоп доработки, защото един сайт не може да е сега един и след 1-2 години пак да си седи същия. Не се случва това. Но ако имаш бюджет, да къстам решението е добра идея.

Успехи от мен.
 
От: Търся: изработка на сайт

Аз пък виждам нещо.. автора си пусна темата и вие тука се ядете, а от него .. дим да го няма :)
 
От: Re: Търся: изработка на сайт

И аз не съм съгласен, че готовите системи са лош избор. Дори напротив. Къстам системите изискват нон стоп доработки, защото един сайт не може да е сега един и след 1-2 години пак да си седи същия. Не се случва това. Но ако имаш бюджет, да къстам решението е добра идея.

И аз не съм съгласен, и съм забелязал нещо интересно: Всеки, който разбира от php казва, колко са лоши готовите системи, и само той предлага най-доброто решение. Което разбира се, не е вярно!
 

Горе