Търся име за домейн или готов такъв за онлайн магазин за дрехи втора употреба

Според мен авторът търси име, подходящо за бранд. Не става въпрос нито за SEO гледна точка, нито за екзакт мач или нещо подобно. Предложенията, които виждам изобщо не се вписват в този критерий.

Ето едно безплатно от мен - preloved.bg, което е свободно.

Първо - означава точно secondhand http://www.dictionary.com/browse/preloved
Второ - има заигравка с префикса pre (което като префикс се използва за нещо извърешно/извършвано преди), и loved. Накратко нещо, което е обичано в миналото
 
Вече изпусна едно преминаване на Google Crawler, докато търсиш име. Имената на домейните са като имената на хората. Любимото ми женско име не е най-краткото и запомнящо се. Име се гради с времето, защото Гошо може да е герой, но може и да е локалния аутсайдер за Google. Има добри Гошковци и лоши Гошковци. Например, домейна parcalki.com е зает. Това на пръв поглед е смешно име, но някой с капитала, който спомена може да го превърне в еквивалент на добро качество и след година да е познато на всички.

Update: Parcalki.com, всъщност не е никак лош сайт и се позиционира добре!
 
Последно редактирано:
дилиян ти ме разбра най правилно. да е една дума не е нужно да е свързана по някакъв начин с дрехи. yoox.com ili gilt.com нямат нищо общо с дрехи.също да е лесна за схващане от чужденци. parcalki не знам как ще се възприеме извън България
 
за дрехи втора употреба
Капацитета е ясен.
Сега остава да се разбере истината, че бюджета не е 200 бона, а два. :confused:
 
дилиян ти ме разбра най правилно. да е една дума не е нужно да е свързана по някакъв начин с дрехи. yoox.com ili gilt.com нямат нищо общо с дрехи.също да е лесна за схващане от чужденци. parcalki не знам как ще се възприеме извън България
Това казвам и аз. Значи yoox кога стана така добре прието за теб... След като са си изградили името. Сигурен съм, че ако не бяха това, което са и ти бях предложил yoox.com нямаше да харесаш името.
То и prodavalnik.bg е по-добре от olx.bg, но последното вече всеки го знае.
Бързо избирай името и започвай да работиш за него.
Отвори си wikipedia и намери всички имена на богини. Повечето домейни за заети, а тези които не са се продават за сериозни суми. Ето няколко примера, иначе имената са хубави:
hariti.com - 2 241 euro
tetida.com - 1 680 euro
belona.com - 5 043 euro
 
вискяр ако искаш вярвай ако искаш не.аз не живея в България от много много години.и мисля че има много талантливи хора които не са имали шанс да се доберат до топлите кресла в някоя фирмичка и могат много повече.щом опитвам тук сам проверил вече така наречените специалисти с големите хонорари които нямат нито един световен проект зад гарба си а се бият в гърдите колко са добри. вече платих на двама човека тук само за идеите които няма и да използвам поне за сега.нямам време за губене да се обяснявам така че ако имаш идеи пиши на лс ще бъдеш възнаграден. не ми се занимава с глупости.
 
razdumka не специално име на жена а дума е женски род която да става и за международен пазар . пример мога и да е смешно ама българският ми е малко смешен juga.bg e женски род jugo.bg e мъжки. един или една. нищо не намирам интересно в belona.con нищо че е 5000euros
 
за да разбереш колко съм нестандартен много ми харесва papagal.bg ама се указа че има вече такъв бизнес. думата е от мажки род ама става.смешно дори за някои тъпо но лесно запомнящо се
 
Това не са просто женски имена (да не говорим, че въобще не са български), а имена на богини, които познава цял свят - римски, гръцки, малоазиатски, славянски. Някои от тях олицетворяват точно женската красота и не напразно струват толкова, особено щом бизнеса ти е такъв.
А-а-а-а, отказвам се. Все едно съм с гаджето си в магазин за обувки.
 
Като сме заговорили за имена, pandora ( предполагам всички знаята какво продават ) все още не може да си купи pandora .com, така че цените на премиум .СОМ домейните са в космоса.

Аз лично бих заложил на кратък 5 - 6 буквен .СОМ, мелодичен и лесно запомнящ се ако ще се прави бранд или на 2 думи сом, някоя интересна комбинация
 
ако имаш идеи пиши на лс
Не мога да ти помогна.
При толкова славеи в гората ти търсиш врана да правиш на славей.
 
mimoza.eu
Свободен е, звучи добре, име на красиво цвете и лесно се запомня. За бранд мисля че е добре!
 

Горе