Търся инвеститор за интернет проект

Beavis Bg

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте всички,

Търси се инвеститор, който да помогне за развитието на интернет проект, който обхваща 3 интернет сайта. Сайтовете генерират приходи 800-1000 лв. на месец към момента, като са стартирали преди година и половина (октомври 2012). Инвестицията е с цел реклама.

Предвидили сме рекламни канали, в които да публикуваме обяви и линкове към сайтовете, като инвестицията е в рамките на 10 000 лв. за срок от 6 месеца.

Предлагаме като възвръщаемост 20% от месечните приходи на сайтовете, в рамките на 3 години. Ще предоставим всички документи и статистики на заинтересованите кандидати. Кратка сметка показва, че към момента при 800 лв. приход на месец, възвръщането на поне половината от инвестицията е гарантирано. Целта ни разбира се, е сайтовете да се развиват, което ще доведе до повече приходи и печалба в рамките на инвестиционния период.

Сайтовете, които поддържаме са:
www.123nameri.com
www.kakvodaobleka.com
www.weekends.bg

Рекламата, която бихме искали да публикуваме, е в тематични сайтове и форуми, чрез които вярваме, че ще достигнем до още по-точна и таргетирана аудитория.

Поздрави,
Илиан Антонов
 
такааа - 10 000 инвестиция.
при сегашната печалба 1000 лв/м - 200 лв месец за инвеститора. 2400 лв/година. 3 х 2400 = 7200 лв върнати след 3 г.
Или аз нещо не разбирам и съм олигофрен или ти си откровен олигофрен ако мислиш, че някой ще се върже. За чий ми е да си върна поне половината инвестиция - т.е да загубя макс 5000 лв.
 
Последно редактирано:
От: Търся инвеститор за интернет проект

Чудех се дали изобщо да Ви отговоря, но според мен е нужно. Предполагам, че изпитвате някакъв невероятен душевен комфорт, за да пускате безсмислени коментари.

Написали сме в предложението - това са статистиките към момента. Нормално е, когато се прави дадена инвестиция, да се предположи, че има известен риск. Както за инвеститора, така и за нас. Както сме описали по-горе, към момента можем да гарантираме възвръщане на половината сума. И както може да се предположи - чрез рекламите, които смятаме да публикуваме, целта ни е да постигнем доста по-големи приходи и съответно - печалба. Не знам защо е нужно да обясняваме едно и също нещо повторно, само за да си чешем езиците, но явно това е начина.

Целта ми очевидно е не "някой да ми се върже", а да изкарам пари.
 
Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Целта ми очевидно е не "някой да ми се върже", а да изкарам пари.
Е добре - а инвеститора какво? Той не иска ли да изкара пари?
Абе много нахитрехте бе, баси пробивните тийнове.
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Е добре - а инвеститора какво? Той не иска ли да изкара пари?
Абе много нахитрехте бе, баси пробивните тийнове.

Хайде да не разваляме добрия тон! Трябва ли да се хващате за всяка реплика, която не разбирате? Очевидно, че ако аз изкарвам повече от сайтовете, същото ще важи и за инвеститора! Занимавам се с тези проекти повече от година и половина и смятам, че съм ги развил достатъчно, за да знам какво е нужно за монетизирането им.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Един съвет:
Инвеститорите искат да изкарат няколко пъти повече от това което ще вложат. В момента правиш средно 800-1 000лв на месец, т.е. 20% от тази сума е 200лв(в най-добрия случей), за 36 месеца това са ти 7 200лв. Да предположим, че през това време печалбите се увеличат двойно и да станат 14 400лв(за инвеститора). При 100% увеличаване на приходите от началото на инвестицията инвеститора(чисто) ще е спечелил 4 400лв, като това може да стане само ако се увеличат приходите с 100%.
Риска е огромен! Няма кой да ти даде 10 хиляди с шанс да спечели 4 хиляди лева за три години, това са ти по 112лв на месец. Човек който има 10 хиляди за инвестиране, няма да иска да печели по 112лв на месец, като това е в добрия случей, понеже може да не се спечели нищо. В бизнеса винаги има риск да изгубиш всичко.

Какво ви предлагам аз за да намерите инвеститор(понеже при тази схема, според мен няма да намерите):
Увеличаване на %-та на инвеститора с 20%, което означава да получи 40%. При сегашни приходи това е 400лв на месец(36 месеца * 400лв = 14 400лв на трите години), точно колкото ще направи при двойно увеличаване на приходите с 20% дял. При 40% дял и увеличаване на приходите с 50% приходите му за три години стават 21 600лв, чистата му печалбва става 11 600лв(по 322лв на месец, което е прогнозно и също е малко). При увеличаване на 100% печалбите тогава вече шанса му за приход(чист ) е по около 650лв на месец, което вече има смисъл.

Тук идва друго! Три години ще ви дава пари, след това той няма да има нищо, което е доста тъпо. Поради тази причина инвеститорите може да не искат да инвестират в тази схема.

Още един съвет: Ако заделяте по 500лв на месец за реклама, за една година ще сте събрали 6000лв, 60% от исканата от вас сума(а вие я искате за три години). При заделяне на приходите от 500лв на месец, точно за 20месеца ще имате 10 хиляди лева. През това време вие вече ще сте инвестирали предходните пари и ще имат увеличаване на приходите(е може и да нямате, но това е риск). Так няма да имат нужда давате 20% или 40% на някой друг, ще си ги взимате вие. Точно затова, моя съвет е стискайте малко зъби и събирайте парите само, не си продавайте труда на други за пари, които сами може да съберете!

Желая ви успех!
 
Re: От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Хайде да не разваляме добрия тон! Трябва ли да се хващате за всяка реплика, която не разбирате? Очевидно, че ако аз изкарвам повече от сайтовете, същото ще важи и за инвеститора! Занимавам се с тези проекти повече от година и половина и смятам, че съм ги развил достатъчно, за да знам какво е нужно за монетизирането им.

10 000 лв за 49% от бизнеса? Така навит ли си?
 
От: Re: От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

10 000 лв за 49% от бизнеса? Така навит ли си?

Не.

VMiloykov, благодаря за предложението. Проблемът е, че сумата за реклама е необходима за първите 6 месеца от периода. След това инвеститорът няма да е ангажиран с плащания и т.н., а срокът е 3 години, защото по статистически сметки, както вървят сайтовете към момента, за този период печалбата ще е над 2 пъти. По тази причина съм написал, че при интерес ще изпратим статистики и файлове с отчети. Колкото до заделянето - единствената причина да търсим инвеститор е, че искаме да увеличим темповете на растеж, тъй като за сега сме доволни от резултатите, но... винаги може повече.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Абсолютно прав, защото всеки един инвеститор ще пожелае да удвои парите си, а не да ги загуби. Вярно е, че има риск в бизнеса, но той трябва да е премерен. Ако аз трябва да инвестирам във вашия проект ще искам залог за парите си, както и всеки един, който ще реши да брои 10к. Успех с начинанието и обмислете офертата си.
Един съвет:
Инвеститорите искат да изкарат няколко пъти повече от това което ще вложат. В момента правиш средно 800-1 000лв на месец, т.е. 20% от тази сума е 200лв(в най-добрия случей), за 36 месеца това са ти 7 200лв. Да предположим, че през това време печалбите се увеличат двойно и да станат 14 400лв(за инвеститора). При 100% увеличаване на приходите от началото на инвестицията инвеститора(чисто) ще е спечелил 4 400лв, като това може да стане само ако се увеличат приходите с 100%.
Риска е огромен! Няма кой да ти даде 10 хиляди с шанс да спечели 4 хиляди лева за три години, това са ти по 112лв на месец. Човек който има 10 хиляди за инвестиране, няма да иска да печели по 112лв на месец, като това е в добрия случей, понеже може да не се спечели нищо. В бизнеса винаги има риск да изгубиш всичко.

Какво ви предлагам аз за да намерите инвеститор(понеже при тази схема, според мен няма да намерите):
Увеличаване на %-та на инвеститора с 20%, което означава да получи 40%. При сегашни приходи това е 400лв на месец(36 месеца * 400лв = 14 400лв на трите години), точно колкото ще направи при двойно увеличаване на приходите с 20% дял. При 40% дял и увеличаване на приходите с 50% приходите му за три години стават 21 600лв, чистата му печалбва става 11 600лв(по 322лв на месец, което е прогнозно и също е малко). При увеличаване на 100% печалбите тогава вече шанса му за приход(чист ) е по около 650лв на месец, което вече има смисъл.

Тук идва друго! Три години ще ви дава пари, след това той няма да има нищо, което е доста тъпо. Поради тази причина инвеститорите може да не искат да инвестират в тази схема.

Още един съвет: Ако заделяте по 500лв на месец за реклама, за една година ще сте събрали 6000лв, 60% от исканата от вас сума(а вие я искате за три години). При заделяне на приходите от 500лв на месец, точно за 20месеца ще имате 10 хиляди лева. През това време вие вече ще сте инвестирали предходните пари и ще имат увеличаване на приходите(е може и да нямате, но това е риск). Так няма да имат нужда давате 20% или 40% на някой друг, ще си ги взимате вие. Точно затова, моя съвет е стискайте малко зъби и събирайте парите само, не си продавайте труда на други за пари, които сами може да съберете!

Желая ви успех!
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Ако сте толко убедени в успеха си защо не изтеглите кредит? Лесно ще го покривате с част от приходите ви, пък нали се очаква и увеличение - то може и преждевременно да го платите.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Честно казано - причината е съвсем лична. Просто не искам парите, които изкарваме, да отиват за такси, лихви и не знам още какво в банката. Също така чакането, и изобщо цялостното отношение във банките е доста досадно.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Честно казано - причината е съвсем лична. Просто не искам парите, които изкарваме, да отиват за такси, лихви и не знам още какво в банката. Също така чакането, и изобщо цялостното отношение във банките е доста досадно.
И смяташ, че един инвеститор ще си даде по-лесно ЛИЧНО НЕГОВИТЕ си трудно изкарани пари, от колкото някой чиновник в банката, който оперира с абстрактни пари на хартия? Че и на по-изгодни условия?
Повярвай ми за 10К, ако ме беше заинтересувало предложението щеше да ми изпишеш куп хартии включая записи на заповед за майка ти и баща ти.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Възможно ли е поне в една тема да не се намесите, просто ей така - от интерес какво точно ще се случи? Или трябва да сме "на всяка манджа мерудия", каквото и да ни коства това?

Написал съм предложение с условия, ако някой има интерес - ще се радвам да обсъдим вариантите. На спамърите - благодаря, че давате ЪП на темата.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Възможно ли е поне в една тема да не се намесите, просто ей така - от интерес какво точно ще се случи? Или трябва да сме "на всяка манджа мерудия", каквото и да ни коства това?

Написал съм предложение с условия, ако някой има интерес - ще се радвам да обсъдим вариантите. На спамърите - благодаря, че давате ЪП на темата.
В темата всички се опитват да ти обяснят къде ти куца бизнес модела и че потенциалните инвеститори не ся някакви филантропи, а хора, които очакват добра възращаемост и то в разумни срокове.
Ако за тебе градивната критика е спам успех с търсенето на инвестиции. Казвам ти го като човек, който е разгледал сайтовете и е прочел внимателно офертата.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Не исках да се меся в темата ,но се ядосвам ...

Вие смятате ли, че с 10 000 в реклама приходите ще останат същите???
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

На мен друго ми е интересно. Автора на темата говори само за приходи - 800 лв месечно към момента.
Ама колко от тези приходи са печалба.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Благодаря, the_tourist :) Това се опитвам да обясня цял ден, че в момента с наличните средства постигаме 800-1000 лв. на месец, а с допълнителното финансиране, се очакват приходите да са поне двойно по-големи.

irgy.net - какво значение има каква е печелбата, като процентът, който предлагаме, е на база приходи, а не печалба? Т.е. - колкото повече са приходите, толкова повече ще взима инвеститора.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Не исках да се меся в темата ,но се ядосвам ...

Вие смятате ли, че с 10 000 в реклама приходите ще останат същите???

Че няма да останат, няма да останат, въпроса е дали и за колко време. Не е въпроса да дадеш 1000 лв и рекламата ти да ти върне 1000 лв. А АКО ДАДЕШ 1000 и ти се върнат 800?
В интернет има доста саитове, които живеят благодарение на рекламата, но рекламата им е уредена защото са част от група. Имам в предвид, че собатвеницита на саита имат още 10 популярни саита и могат да си позвошят да си рекламират саита, защото не им струва нищо...
Но точно както в момента са много популярни и посещавани, в момента в които им спрат рекламата, ще паднат... Или да кажем, че ако с реклама имат 100 000 посещения, при спиране на рекламата посещенията ще паднат на има няма 10000
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Не мога да разбера за какво е спора, честно. За момента имаме определена посещаемост и приходи, искаме да пуснем реклами и какво точно Ви навежда на мисълта, че след всичкия този труд, ще решим, че не ни се занимава и ще се откажем? Защо смятате, че приходите ще намаляват?

Също така - имаме опит повече от година и половина в поддръжката, опитали сме различни варианти и начини на реклама. Преценили сме, че една точна инвестиция в правилните канали, ще доведе до достатъчен успех - за нас и за потенциалните партньори. Защо смятате, че си даваме труд да кандидатстваме за инвестиция, ако нямаме планове сайтовете да ни носят по-голяма печалба? Не смятате ли, че след като вземем и инвестираме тези, пари ние реално трябва да повишим приходите си с поне 40%, за да не сме на загуба?
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Не мога да разбера за какво е спора, честно. За момента имаме определена посещаемост и приходи, искаме да пуснем реклами и какво точно Ви навежда на мисълта, че след всичкия този труд, ще решим, че не ни се занимава и ще се откажем? Защо смятате, че приходите ще намаляват?

Също така - имаме опит повече от година и половина в поддръжката, опитали сме различни варианти и начини на реклама. Преценили сме, че една точна инвестиция в правилните канали, ще доведе до достатъчен успех - за нас и за потенциалните партньори. Защо смятате, че си даваме труд да кандидатстваме за инвестиция, ако нямаме планове сайтовете да ни носят по-голяма печалба? Не смятате ли, че след като вземем и инвестираме тези, пари ние реално трябва да повишим приходите си с поне 40%, за да не сме на загуба?

Принципно 1000 лв не толкова малко пари(толкова казваш са приходите) Ако реинвестираш месечните приходи правилно, примерно 500 в редизаин и функционалност, 500 в реклама, то при увеличаване на трафика би трябвало да се увеличи и печалбата. Ако както казваш се вдигне с 40%, следващия месец, ще имаш за инвестиране 1400...
 

Горе