Търся инвеститор за интернет проект

От: Търся инвеститор за интернет проект

Принципно 1000 лв не толкова малко пари(толкова казваш са приходите) Ако реинвестираш месечните приходи правилно, примерно 500 в редизаин и функционалност, 500 в реклама, то при увеличаване на трафика би трябвало да се увеличи и печалбата. Ако както казваш се вдигне с 40%, следващия месец, ще имаш за инвестиране 1400...

Вижте, схемата ни е ясна и я използваме. Въпросът е следния - имаме един главен сайт с приходи. От него взимаме и използваме част от средствата за следващия. Развили сме вторият сайт до средно положение. Започваме трети проект... Идеята на инвестицията е да се получи нещо като катализатор - да ускори процеса. Както казах в един друг форум - нямаме никакъв проблем да изчакаме нещата да се случат от самосебе си, опитваме се просто да ги забързаме. Защо да чакаме още 9 до 12 месеца, като може да постигнем същия ефект още в следващите 3?
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Е как да не е важна печалбата. Никой няма да инвестира в губещ проект, независимо какво му гарантирате.
С толкова омотки почвате много да ме съмнявате. Имахте различни предложения, но не...
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Е как да не е важна печалбата. Никой няма да инвестира в губещ проект, независимо какво му гарантирате.
С толкова омотки почвате много да ме съмнявате. Имахте различни предложения, но не...

Не видях предложение, но може да бъркам. Омотки - също не мисля, че сме се мотали за каквото и да е, почти на всички се постарахме да отговорим. Колкото до първите изречения - не смятам повече да отговарям на нападки на потребители, които не са прочели какво сме казали и си изсмукват неща от пръстите.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

моето предложение е : инвестирам 10 000 лева , но ми гарантирате 50 процента възвращаемост годишно, за 3 години 15 000 лева или това си е 5 000 печалба за 3 години , помислете и пишете на лична .
 
Последно редактирано:
От: Търся инвеститор за интернет проект

моето предложение е : инвестирам 5 000 лева , но ми гарантирате 50 процента възвращаемост годишно, за 3 години 15 000 лева или това си е 5 000 печалба за 3 години , помислете и пишете на лична .

Здравейте,

Благодарим за предложението. По наши сметки 50% възвръщаемост годишно от 5000 лв. е 2500 лв, т.е. 7500 лв. за целия период. Интересно ни стана как изчислихте, че след като сте инвестирали 5 000 лв., а сте получили на края на периода 15 000лв., печалбата Ви е 5 000, а не 10 000лв.?

Поздрави.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Като сте толкова сигурно, че няма да се загубят парите, а ще спечелите повече. Толкова сте убедени, че ще направите много пари, а може да ги изгубите, понеже това е икономика, тук лесно се губи. Аз ще ви дам 10 хиляди, но срещу договор в които ако направя приходите(по схемата която ви дадох в преден мой пост) ще ми ги изплатите вие. Съгласни?
 
Пич офертатат ти е скапана, сега да си говорим сериозно, на теб може да ти се струва супер от твоята гледна точка, обаче опитай се да си обективен и с епостави и от другата страна.
Да ти дам 10 000 лева за три години, срещу какво? Срещу един голям потенциал ли как?
Както може да се качат сайтовете така и да спаднат, всички сме в нета и знаем че всяка прищявка на гоглю ни се отразява.

Реално предпочитам да дам 10 000 лева за копачи за биткоини дори, защото така имам много по-малък риск и много по-голяма печалба.
Отделно че като ти гледам сайтовете, не бих дал и 1000 лева за тях, но е възможно аз да не разбирам нещата.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Щом си толкова убеден и сигурен в печалбата и развитието на сайтовете ти, вместо да търсиш инвеститори, защо не изтеглиш един бърз кредит..има такива, които са до 10 хиляди лева.?
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз тва го питах, ама той не даде истинския отговор. А той е, че ако тегли кредит ще трябва да го връща при всички положения, докато при един такъв инвеститор само ако нещата тръгнат. :)
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз тва го питах, ама той не даде истинския отговор. А той е, че ако тегли кредит ще трябва да го връща при всички положения, докато при един такъв инвеститор само ако нещата тръгнат. :)

Така е, там няма как да НЕ върне кредита, иначе ще има последствия, а при инвеститора ще е различно. :)
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Здравей, прегледах сайтовете ти и сега си спомних, че преди около година (даже може и повече) ти писах, че имате огромна майскуел дупка в сайта, от която може да се хакне и от дете. Сега влезнах и дупката още си седи, спокойно мога да си влизам в базата данни за секунди.

Ако сте забравили- става въпрос за сайта http://www.weekends.bg/ , и преди да търсите 10 хилядарки, намерете си някой, който да ви направи свестен сайт.
Извинявай за грубия тон, но е несериозно да искаш инвестиция от такава огромна сума за сайт без покритие.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Значи, както по горе писах, че за да ти се даде 10к, ще трябва насреща да има някакъв залог за тези пари, това на първо четене, на второ четене, за тези пари ще е нужно да има изготвен бизнес-план. В който, трябва да има /в сбит вид ще пусна точките/:

- Резюме - на една или две страници е необходимо да се оформят ключовите пунктове на бизнес-идеята: кратко описание на модела, уникалност на проекта, за определена целева група потребители, доказателство за компетентността на предприемача, изискуема сума за инвестиция, наличие на личен капитал и форма на бизнеса;
- Статус и история на фирмата: описание на дейността, продуктите, средствата за производство и оборот;
- Бизнес-идея - подробен отговор на въпроса “Какво мога да предложа на пазара и как именно ще заработя тези пари?”
- Продуктите и услугите - детайлно описани;
- Обзор на пазара и конкурента - описание на пазарната ниша, в която ще се развива фирмата, потенциал на дадения пазар, тенденция за развитие в отрасъла. Целева група от потребители, средната заработка на целевата група, готовност да проявите активност на пазара, потребност от услугата или стоката;
- Маркетинг - на която ще се базира стратегията за привличане на клиенти, откъде ще се получават представените продукти или услуги, как ще се променя стратегията в зависимост от количеството потребители или според ръста на оборота - ценова политика;
- Система за мотивация - наличие на филиал, офис и други подобни;
- Риск - реалистично описание на шансовете за успех и евентуалните рискове. Какви слаби страни от концепцията са ви известни, как може да бъдат избегнати;
- Финансов план в цифри - планирани графики на доходите и особено, разходите, ликвидност, баланс и други подобни счетоводни тънкости. Тук е важно, всяка цифра да не предизвиква съмнение, а да бъде реалистична;
- Финанси - колко имате и колко ви трябват, източници на финансиране на дадения етап: капитал, кредити, инвестиции, поръчителства, дългове, ако има такива;
- Приложение - допълнение към бизнес-плана, например, съществуващи предложения по инвестицията. Годишни отчети, в случаи на вече съществуващ бизнес;

това са само началните точки ...... след това се преминава към други етапи по оформяне на подобна сделка /някъде ми се мярна - запис на заповед, а има и други лостови механизми, като в тези механизми ще бъде начина и срока на връщане на пълната сума+печалба и при забавяне съответно пропуснати ползи/ ..... за това колегите най-добре са дали варианти сами да се финансирате ....
Аз тва го питах, ама той не даде истинския отговор. А той е, че ако тегли кредит ще трябва да го връща при всички положения, докато при един такъв инвеститор само ако нещата тръгнат. :)
 
Последно редактирано:
От: Търся инвеститор за интернет проект

Така е, там няма как да НЕ върне кредита, иначе ще има последствия, а при инвеститора ще е различно. :)

Аз тва го питах, ама той не даде истинския отговор. А той е, че ако тегли кредит ще трябва да го връща при всички положения, докато при един такъв инвеститор само ако нещата тръгнат. :)

Благодаря, че ми разяснихте защо не искам да тегля кредит от банка, не знаех. Не можете ли да приемете, че нещата, които пиша, са си точно така? Защо трябва всеки да Ви е излъгал, подвел и прецакал?

Благодаря на тези, които изпратиха оферти.
 
Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Благодаря на тези, които изпратиха оферти.
Ама ти и оферти ли имаш - аааааааааааааааааааааа :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 
Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Благодаря, че ми разяснихте защо не искам да тегля кредит от банка, не знаех. Не можете ли да приемете, че нещата, които пиша, са си точно така? Защо трябва всеки да Ви е излъгал, подвел и прецакал?

Благодаря на тези, които изпратиха оферти.

Аз мога да се обзаложа с теб, че никой няма да се навие на предложението ти.
Ако си готов, нека се обзаложим на 100 кебапчета и 2 каси бира? 8)
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз мога да се обзаложа с теб, че никой няма да се навие на предложението ти.
Ако си готов, нека се обзаложим на 100 кебапчета и 2 каси бира? 8)

Ти па, стига обира хората :D То е ясно, че няма да се получи. Ако ползват моето предложение на първата страница имат много по-голям шанс да получат инвестиция, но с тази схемя няма как...
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Благодаря на тези, които изпратиха оферти.

Както можете да се досетите, това означава, че ТЕ са изпратили оферти, а не, че директно са приели моята.

Аз мога да се обзаложа с теб, че никой няма да се навие на предложението ти.
Ако си готов, нека се обзаложим на 100 кебапчета и 2 каси бира? 8)

Аман от комунистически лозунги :beer:

Ти па, стига обира хората :D То е ясно, че няма да се получи. Ако ползват моето предложение на първата страница имат много по-голям шанс да получат инвестиция, но с тази схемя няма как...

Да, твоето предложение е най-гениално и уникално на света!
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Да, твоето предложение е най-гениално и уникално на света!


Моето предложение е много по-добро от това, което вие предлагате ;)
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Моето предложение е много по-добро от това, което вие предлагате ;)

Ей, ама за всяка дума се хващате. Честно - очаквах темата да се развие по-нормално, да има дебат и предложения. Не е казано, че това, което съм предложил, ще е крайно. Нали трябва да се стигне до някакво разумно решение и за двете страни в крайна сметка? Началното предложение включваше малка загуба за инвеститора след края на периода, която можеше спокойно да договорим, че ще му доплатим. Статистиките за развитие и плановете за вложенията ни показват, че при сегашните темпове, на края на трите години печалбата ще е между 22-30000 лв. за инвеститора. Извадете сега 10 000 от тях.
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Ей, ама за всяка дума се хващате. Честно - очаквах темата да се развие по-нормално, да има дебат и предложения. Не е казано, че това, което съм предложил, ще е крайно. Нали трябва да се стигне до някакво разумно решение и за двете страни в крайна сметка? Началното предложение включваше малка загуба за инвеститора след края на периода, която можеше спокойно да договорим, че ще му доплатим. Статистиките за развитие и плановете за вложенията ни показват, че при сегашните темпове, на края на трите години печалбата ще е между 22-30000 лв. за инвеститора. Извадете сега 10 000 от тях.

Това са едни схеми, които не са гарантирани. Както казах, ако ми ги гарантирате аз ще вкарам парите, стига да имам гаранция, че след трите години ще имам печалбата от 12 хиляди лева, ако я нямам ще ми я платите двойно вие.

Понеже вие настоявате, че ще я има тази печалба.
 

Горе