Търся инвеститор за интернет проект

От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Не си мислете, че риска е само от Ваша страна. Единственото сигурно, което мога да предложа е за много по-малка сума - до 2000 лв., там мога да гарантирам 10% печалба в рамките на 3 месеца. Тъй като проектът ни е доста по-дългосрочен, в последствие бихме могли да обсъдим и по-нататъшно развитие.
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз не мога да разбера, защо инвеститора трябва да има риск от загуба. Той има парите и както се казва, който плаща той поръчва музиката. На Вас Ви трябват инвестиции, а не на него. На него му трябва печалба от парите му, което означава, че ако Вашата оферта е "куца", то той ще инвестира другаде. Никои няма да даде пари, за да има загуба, а ще иска да има печалба. Отговори честно, ако ти имаш 10к ще инвестираш ли, на загуба?

Не си мислете, че риска е само от Ваша страна. Единственото сигурно, което мога да предложа е за много по-малка сума - до 2000 лв., там мога да гарантирам 10% печалба в рамките на 3 месеца. Тъй като проектът ни е доста по-дългосрочен, в последствие бихме могли да обсъдим и по-нататъшно развитие.
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз не мога да разбера, защо инвеститора трябва да има риск от загуба. Той има парите и както се казва, който плаща той поръчва музиката. На Вас Ви трябват инвестиции, а не на него. На него му трябва печалба от парите му, което означава, че ако Вашата оферта е "куца", то той ще инвестира другаде. Никои няма да даде пари, за да има загуба, а ще иска да има печалба. Отговори честно, ако ти имаш 10к ще инвестираш ли, на загуба?

Отговарям честно - ти току що затвори всичките Еврофутболи и Тото-пунктове по света :) Ако имам 10 000 със сигурност бих инвестирал, но най-сигурно е, че първо бих се запознал с детайлите, преди да говоря каквото и да било. Преди да имате данните за развитието към момента, плана за бъдещо развитие, идеите за реклама, не знам на какво точно основание заклеймихте бизнеса ми като губещ. Направо ме фалирахте, честно!
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Ето в този коментар чета, за загуба и затова реагирах така. Въпреки всичко - дерзайте щом имате инвеститори, тогава темата е приключена. Заснемане.jpg
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Добре имам въпрос.Според вашата схема мислите да инвестирате 10к лева в рамките на 6 месеца, в който примерно ще направите бум на приходите.Как очаквате следващите 2 години и половина този бум да се задържи ?
 
Re: От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Отговарям честно - ти току що затвори всичките Еврофутболи и Тото-пунктове по света :) Ако имам 10 000 със сигурност бих инвестирал, но най-сигурно е, че първо бих се запознал с детайлите, преди да говоря каквото и да било. Преди да имате данните за развитието към момента, плана за бъдещо развитие, идеите за реклама, не знам на какво точно основание заклеймихте бизнеса ми като губещ. Направо ме фалирахте, честно!

Добре де, забелязал ли си че на хубавите предложения, веднага има поне 10 човека които се навиват?
А на твоето няма нито едно доближаване дори до това което предлагаш?
Значи?
Приеми че нещо куца в предложението ти, може би не си ни го представил както трябва или наистина не струва?

Неслучайно ти казах че дори инвестицията в несигурните биткоини е много по-примамлива и по- рентабилна от твоето предложени, направи сметка колко може да се спечели с 10 000 за 3 години с биткоин копачки и после преразгледай твоята оферта.
При положение че при теб се рискува всичко, а там рискуваш 30-40 % от дадената сума.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Ако питаш мен - принципа на действие е следният: този, които се нуждае от пари се обосновава толкова добре, че на другите да им стане привлекателно неговото питане, за да проявят интерес и да ти поискат подробен бизнес план. Тогава ще се съгласува, кое, как и по-какъв начин. Но, един инвеститор със сигурност ще иска да си върне даденото + минимум 30% да е на печалба, ако е в повече добре дошло - в противен случаи не си заслужава да си прави труда да изважда финанси от нафталина /защото те и така му носят някакъв пасивен доход/.

Добре имам въпрос.Според вашата схема мислите да инвестирате 10к лева в рамките на 6 месеца, в който примерно ще направите бум на приходите.Как очаквате следващите 2 години и половина този бум да се задържи ?
 
Последно редактирано:
От: Търся инвеститор за интернет проект

Ако питаш мен - принципа на действие е следният: този, които се нуждае от пари се обосновава толкова добре, че на другите да им стане привлекателно неговото питане, за да проявят интерес и да ти поискат подробен бизнес план. Тогава ще се съгласува, кое, как и по-какъв начин. Но, един инвеститор със сигурност ще иска да си върне даденото + минимум 30% да е на печалба, ако е в повече добре дошло - в противен случаи не си заслужава да си прави труда да изважда финанси от нафталина /защото те и така му носят някакъв пасивен доход/.

Не смятам, че за 30% печалба ще се навие да даде 10 хиляди(тоес за 3 хиляди печалба), поне двойно ще се търси печалба.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Не знам защо в темата всичките критици си мислите, че някой трябва да ви гарантира инвестицията. Гаранция за печалба при инвестиция обещават само пирамидите, иначе ако искате сигурност слагате парите на депозит и взимате мижавите лихви. Всяка друга инвестиция е рискова, малко или много и няма читав предприемач, който да ви гарантира печалбата.

Та, ако преценявате, че офертата на човека е зле е едно на ръка, ама да искате гаранция за инвестицията е някаква върховна тъпотия.
 
Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

...

Та, ако преценявате, че офертата на човека е зле е едно на ръка, ама да искате гаранция за инвестицията е някаква върховна тъпотия.

Ти колко инвестиции си направил досега, за да имаш реален поглед над нещата?
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Ти колко инвестиции си направил досега, за да имаш реален поглед над нещата?

0. Но поне имам достатъчно обща култура да знам какво означава думата инвестиция, за разлика от много пишман предприемачи.
 
От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Инвестиция означава да придобиеш собственост. Тоест в случая дял от бизнеса - така е оправдано да се носят рисковете от човека, който дава парите. Другото, което иска колегата е заем срещу въздух.
 
Re: От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

0. Но поне имам достатъчно обща култура да знам какво означава думата инвестиция, за разлика от много пишман предприемачи.

Опитай се за момент тогава да си помислиш че е възможно да си в грешка и само с общша култура не става :)
За мен е правило, когато инвестирам пари, да имам реално виждане на това колко давам и каква част от парите мога да си възстановя ако инвестицията ми се окаже нерентабилна.
За пример, ако инвестирам в стока или в имоти, дори и а не спечеля, то имам реален шанс да си върна част от сумата. а тук мога да си върна какво?
Ще му дам 10 000 лева за какво? че аз с 10 000 лева ще направя същите сайтове като неговите и то от професионалисти и ще ми останат минимум 7 000 лева с които да ги рекламирам?
И ЩЕ ИМАМ 100% СОБСТВЕНОСТ върху печалбата, вместо обещания за някакви смешни 20%.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Не знам защо в темата всичките критици си мислите, че някой трябва да ви гарантира инвестицията. Гаранция за печалба при инвестиция обещават само пирамидите, иначе ако искате сигурност слагате парите на депозит и взимате мижавите лихви. Всяка друга инвестиция е рискова, малко или много и няма читав предприемач, който да ви гарантира печалбата.

Та, ако преценявате, че офертата на човека е зле е едно на ръка, ама да искате гаранция за инвестицията е някаква върховна тъпотия.

Това, че обявата е зле написано е едно на ръка, но той се опитва да ни убеди, че ще ги има със сигурност приходите. Мен това не ми хареса, защото реално няма гаранция за нищо, но той се опитва да я вкара.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Опитай се за момент тогава да си помислиш че е възможно да си в грешка и само с общша култура не става :)
За мен е правило, когато инвестирам пари, да имам реално виждане на това колко давам и каква част от парите мога да си възстановя ако инвестицията ми се окаже нерентабилна.
За пример, ако инвестирам в стока или в имоти, дори и а не спечеля, то имам реален шанс да си върна част от сумата. а тук мога да си върна какво?
Ще му дам 10 000 лева за какво? че аз с 10 000 лева ще направя същите сайтове като неговите и то от професионалисти и ще ми останат минимум 7 000 лева с които да ги рекламирам?
И ЩЕ ИМАМ 100% СОБСТВЕНОСТ върху печалбата, вместо обещания за някакви смешни 20%.

Както казах, не коментирам въобще дали офертата е качествена или не. Не коментирам дали не са необходими клаузи в договора, които да речем да те предпазят от това парите да отидат в рекламната агенция на авера, след което сайтовете да хлопнат кепенци. Казвам само, че изискване за гарантирана печалба е нелепо. Потенциала всеки сам ще си го прецени, но няма читав предприемач който да гарантира възвръщаемост и 100% печалба на инвестиция (естествено без да задълбаваме с лихвите по депозити, ДЦК и т.н.). Ако видя някой да ми предлага нещо такова веднага ще имам едно наум. Както и като видя "инвеститор", който иска пълни гаранции за печалба.

Това, че обявата е зле написано е едно на ръка, но той се опитва да ни убеди, че ще ги има със сигурност приходите. Мен това не ми хареса, защото реално няма гаранция за нищо, но той се опитва да я вкара.

До колкото видях пише, че обещава поне половината пари обратно, но не всички. Работа на всеки човек търсещ инвестиция е да се опита да убеди другата страна, че си заслужава.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Аз не мога да разбера защо някой се ядосва. Това е форум, коментираме си. Все на някой ще му е от полза малко брейнсторминг.
Като цяло това не е точно инвестиция, тъй като има ограничен период, в който можеш евентуално да "жънеш".
Именно тук е интересно хрумването на автора на темата и хич не е глупав. Както бях писал - ако тегли кредит от 10к ще трябва да връща парите плюс лихвата на банката и няма мърдане.
А в случая той търси някой да го спонсорира, не да инвестира, тъй като аз инвестицията я разбирам, както повечето тук - има добра идея, влагам пари в нея и получавам процент от самия продукт, бизнес (в зависимост на колко се оценява) и после вече си получавам приходи на база процента, а ако не потръгне идеята - бизнеса се продава (вероятно на доста по-ниска цена), от което избивам част от вложеното.
Както казах тука е разликата, че той търси някой да му даде старт, ама срещу тоя старт не получава нищо друго освен процент от евентуалната печалба и то за кратък период от време. Тва си е чисто използване с нулев риск за "него", което и си заслужава поздравленията за гениалната мисъл, която му е дошла.

Както казах - нали затва е форум, да си говорим за разни такива неща. :)

п.п. 10 бона ги бухаш в банка и имаш сигурни 11500 след 3 години.

Как с малко повече пари някой ще се залъже да рискува да загуби парите си? Както ги сметнаха при 100% увеличение печалба ще изкара около 5000 ... ама то 100% увеличение ... всеки мечтае. :))

Да не говорим, че от показаните сайтове ми е интересно как прави тези 800-1000 лв. печалба.

п.п.2 Има един лаф, който много ми харесва - "Докарай ми пари и ще ти дам половината". :)
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Моля гледайте 30-40 епизода на dragons den, за да видите как се прави оферта и какво инвеститора ще очаква в замяна на парите си. За големи суми обикновенно се иска 40-50% от бизнеса.
http://www.youtube.com/results?search_query=dragons+den
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Моля гледайте 30-40 епизода на dragons den, за да видите как се прави оферта и какво инвеститора ще очаква в замяна на парите си. За големи суми обикновенно се иска 40-50% от бизнеса.
http://www.youtube.com/results?search_query=dragons+den

Точно така, за по-големи суми инвеститорите искат от порядака на 40%, затова и предложих да вдигне % които дава на 40%. Което ще доведе до по-големи приходи за инвеститора, ако има такива и то за 3 години само, но явно бизнеса им е много скъп щом 20% струват 10 хиляди.
 
От: Re: От: Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

Няма смисъл да продължаваме темата, защото се касае или за минимални познания и опит в областта на бизнеса или се търсят лапни шарани. Успех на пича, но трябва да знае, че не е този начина.
Опитай се за момент тогава да си помислиш че е възможно да си в грешка и само с общша култура не става :)
За мен е правило, когато инвестирам пари, да имам реално виждане на това колко давам и каква част от парите мога да си възстановя ако инвестицията ми се окаже нерентабилна.
За пример, ако инвестирам в стока или в имоти, дори и а не спечеля, то имам реален шанс да си върна част от сумата. а тук мога да си върна какво?
Ще му дам 10 000 лева за какво? че аз с 10 000 лева ще направя същите сайтове като неговите и то от професионалисти и ще ми останат минимум 7 000 лева с които да ги рекламирам?
И ЩЕ ИМАМ 100% СОБСТВЕНОСТ върху печалбата, вместо обещания за някакви смешни 20%.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Ако питаш мен - принципа на действие е следният: този, които се нуждае от пари се обосновава толкова добре, че на другите да им стане привлекателно неговото питане, за да проявят интерес и да ти поискат подробен бизнес план. Тогава ще се съгласува, кое, как и по-какъв начин. Но, един инвеститор със сигурност ще иска да си върне даденото + минимум 30% да е на печалба, ако е в повече добре дошло - в противен случаи не си заслужава да си прави труда да изважда финанси от нафталина /защото те и така му носят някакъв пасивен доход/.

Написал съм в началото още - при интерес има много какво да се обсъжда, имаме идеи, бизнес план, статистики, но, както се сещате надявам се, няма да ги публикуваме тук, а ще ги представим само лично.

Не знам защо в темата всичките критици си мислите, че някой трябва да ви гарантира инвестицията. Гаранция за печалба при инвестиция обещават само пирамидите, иначе ако искате сигурност слагате парите на депозит и взимате мижавите лихви. Всяка друга инвестиция е рискова, малко или много и няма читав предприемач, който да ви гарантира печалбата.

Та, ако преценявате, че офертата на човека е зле е едно на ръка, ама да искате гаранция за инвестицията е някаква върховна тъпотия.

Благодаря, опитвам се да им обясня на хората тук това нещо от 3 дена, но някак си не се получава. Не вярвам, че разговарям всъщност с истински инвеститори, но не обичам да си оставям магарето в калта.

Инвестиция означава да придобиеш собственост. Тоест в случая дял от бизнеса - така е оправдано да се носят рисковете от човека, който дава парите. Другото, което иска колегата е заем срещу въздух.

Предложението включва придобиване на собственост за 3 години. Както казах по-рано - условията може да се предоговарят, нали за това е офертата - да се обсъди и да се вземе най-доброто решение.

Опитай се за момент тогава да си помислиш че е възможно да си в грешка и само с общша култура не става :)
За мен е правило, когато инвестирам пари, да имам реално виждане на това колко давам и каква част от парите мога да си възстановя ако инвестицията ми се окаже нерентабилна.
За пример, ако инвестирам в стока или в имоти, дори и а не спечеля, то имам реален шанс да си върна част от сумата. а тук мога да си върна какво?
Ще му дам 10 000 лева за какво? че аз с 10 000 лева ще направя същите сайтове като неговите и то от професионалисти и ще ми останат минимум 7 000 лева с които да ги рекламирам?
И ЩЕ ИМАМ 100% СОБСТВЕНОСТ върху печалбата, вместо обещания за някакви смешни 20%.

Пожелавам Ви успех с направата на сайтовете. Само ще вметна - вероятно не взимате предвид времето, през което са разработвани и потребителите, които ги използват. Но това не е от значение, нали?


Това, че обявата е зле написано е едно на ръка, но той се опитва да ни убеди, че ще ги има със сигурност приходите. Мен това не ми хареса, защото реално няма гаранция за нищо, но той се опитва да я вкара.

Лъжец ли ме нарече? За документацията написах по-горе!

Точно така, за по-големи суми инвеститорите искат от порядака на 40%, затова и предложих да вдигне % които дава на 40%. Което ще доведе до по-големи приходи за инвеститора, ако има такива и то за 3 години само, но явно бизнеса им е много скъп щом 20% струват 10 хиляди.

Точно така, но инвестиция от 10 000 - голяма сума? Хайде моля Ви се, да не ставаме за смях! Явно не сте обърнали внимание на минималната гарантирана сума, която ще бъде върната. Плюс това спокойно може да се предоговорят условията така, че инвеститора да има гарантирана печалба в някакви рамки.
 

Горе