Търся някой да ми изработи е-магазин

todo1

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте, имам малка фирма която се занимава с продажба на мобилни телефони и аксесоари. Може би след нова година ще разширявам магазина си и ще започна продажба и на компютри, монитори, конфигурации, периферия и др. Желая да разширя съществуващия си малък бизнес като навляза и в интернет пространството със електронен магазин.

За контакти:
[email protected]
 
може би ти трябва някой е-comerce сайт (онлайн магазин) в който просто да добавиш продуктите си лесно е има си всичко :) за повече инфо ми пиши ЛС
 
todo1, добре дошъл и приятен престой ти пожелавам. А относно това, което си замислил - мисля че идеята ти е много добра. Даже добър начин за разширяване на дейноста на фирмата ти. Има много опции по въпроса, от продажби онлайн до собствена афилиейт програма - да даваш комислиона на хората препращащи клиенти към сайта ти. Това винаги е добре за бизнеса - и предполагам за територията на БГ, нали.

Трябва добре да го обмислиш, има няколко начина по които може да го формираш, директни продашби, телефонни, онлайн <с доставка>, аффилиейт продажби. Чрез интернет бизнеса придобива други възможности за развитие и всичко, което трябва да се направи е да се помисли добре за начина на продажби, и как да се формира всичко това. Но резултатите могат да бъдат много добри, ако всичко тръгне добре. :wink:
 
Безплатните решения за е-магазин които открих ( zen-cart и os-commerce ), ми се виждат доста развърляни, а и не разбирам нищичко от php, за да си ги преработя. Утре ще ходя до една фирма за web-design, чийто е-магазини страшно ми харесаха и визуално и като функционалност. Но разбира се, всичко зависи от цената която ще ми обявят.
Между другото - страхотен форум, има доста ценна информация!
 
todo1 каза:
Безплатните решения за е-магазин които открих ( zen-cart и os-commerce ), ми се виждат доста развърляни, а и не разбирам нищичко от php, за да си ги преработя. Утре ще ходя до една фирма за web-design, чийто е-магазини страшно ми харесаха и визуално и като функционалност. Но разбира се, всичко зависи от цената която ще ми обявят.
Между другото - страхотен форум, има доста ценна информация!

Само заявки за купуване ли искаш да приемаш през сайта или искаш да приемаш и онлайн плащания?
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Много добра идея за да разшириш бизнеса си!
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Безплатните решения за е-магазин които открих ( zen-cart и os-commerce ), ми се виждат доста развърляни, а и не разбирам нищичко от php, за да си ги преработя. Утре ще ходя до една фирма за web-design, чийто е-магазини страшно ми харесаха и визуално и като функционалност. Но разбира се, всичко зависи от цената която ще ми обявят.
Между другото - страхотен форум, има доста ценна информация!

Добре дошъл колега!

Недей да правиш компромис с цената на подобни услуги, просто не си струва. Ще се намерят 1 куп уеб дизайнер/дизайн агенции, които ще ти обявят евтини суми за подобна услуга, но не си струва после да набиваш пари за пренаправа или недай си боже за чисто нов сайт. Всяка една грешка в системата може да прогони иначе редовните ти клиенти и колкото и добри продукти на добри цени да предлагаш в онлайн магазина няма да има кой да ги вземе. Подобни онлайн магазини струват четири цифрени суми и това е самата истината. Е, надявам се, че съм бил полезен. Не забравяй при избора на фирма/фрилансър да поискаш портфолио с изградени от него онлайн магазини и да поразгледаш на какво е способен.
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

todo1 не се излагай, за твоя малък бизнес е най-подходящо решението не e-2be.bg, ако не се лъжа е някъде около 200000лева или евро, но също като всеки софтуер може да даде грешка и ще я даде и ще ти прогони редовните клиенти.

хора започнете малко да мислите, всяко нещо си има начало и последващо развитие, колко от вас са наясно колко неща се продават през интернет за да да давате такива съвети, много по-добре е да де четири цифрени суми за реклама оффлайн, отколкото в емагазин който ще му промени поне дизайна след не повече от 2 години просто защото му е писнал.

ако решиш да направиш проба и след това да си хвърляш парите почти на вятъра си кажи пощата и ще ти дам два адреса на безплатни интернет магазини който на първо време ще ти свършат работа, след време може да платиш да ти ги доразвият като функционалност и дизайн или да ти направят нов. не мисля да ги казвам тук просто защото съм се нагледал на разни ламета дето много говоря небивали неща за цени, а дори кода по блоговете си не са го почистили както трябва.

аз ползвам една готова безплатна система и тя ми върши достатъчно работа, всичко останало е цена и склонност на хората в твоята ниша да пазаруват онлайн, както и името което си си изградил.

п.п.
ламето не се отнася за veselin.us
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Но разбира се, всичко зависи от цената която ще ми обявят.
В тази връзка казах за цените и ако наистина не са с 4 цифри начи работата мирише. Ако някой предлага по-добри цени от това и да ми предоставят същото качество, евала! Ама няма такива...

Човека каза, че е видял безплатни версии и се е ориентирал към нещо платено.

Всеки сам си решава в какво да инвестира и как да инвестира за бизнеса си. До колкото съм чул 100% правилна формула няма, ако има значи не съм слушал внимателно.
За развитието съм съгласен колега, обаче е къде къде по-добре да има една здрава основа в слчая - уеб страница. Ако я няма тая функционираща правилно, без бъгове страница - инвестирай и 2 милиона в офлайн реклама, няма да те спасят от провал и недоволни клеинти.
Много безплатни решения са добри, защото са изпробвани от много хора и са поправени основните дупки, но не отговарят на нуждите на всеки един клиент. Слава богу, че е така, иначе хора като мен щяха да седят гладни.


П.П. Ламе съм бе, що да не съм? :)

Edit: И WP и Pixie предлагат чист код, повечето теми също са валидни, кое трябва да му чистиш? По-скоро можеш сам да го развалиш :)

Edit2: При поръчка на интернет страница, когато се подписва договор има кауза за т.нар. бъгове и че фирмата изпълнително се задължава да ги изчисти в определен период от време преди стартирането на страницата или след според зависи. Ако не предлагат такова нещо не подписвай договор и не поръчвай сайт. Тва е все 1 да си купиш мляко и никой да не ти дава гаранция, че не е развалено.
 
Последно редактирано:
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

ламе или не :) всеки може да си се нарича, но малко го заслужават да бъдат наречени така :lol:

а посочените два са едни от най-грозните :oops: затова съм предложил да помогна ... опссс сега видях, че си е оставил пощата 8)
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Автора на темата, една система от рода на webjo-bg.eu/dir/ излиза приблизително около 300-400 лв. проста и семпла, без излишни натоварвания.
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Е-магазинът отдавна вече е факт и работи. Поздрави на всички отзовали се на темата.
 
От: Търся някой да ми изработи е-магазин

Пича неиска излишни импресий :)
 

Горе