Купувам: Търся от къде да си купя лаптоп

Maji92

Active Member
Рейтинг - 100%
19   0   0
Здравейте,
Смятам да си закупя лаптоп тези дни и съм се спрял на този вариант * http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E3_111-acer_aspire_e3_111_NX_MNTEX_026 *
Има ли някой от форума който се занимава с продажба на лаптопи ... поне да оставя парите на някой от " Нашите / Колега " и все пак ако е по-евтино ще е супер :)

Поздрави
М!
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Здравейте,
Смятам да си закупя лаптоп тези дни и съм се спрял на този вариант * http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E3_111-acer_aspire_e3_111_NX_MNTEX_026 *
Има ли някой от форума който се занимава с продажба на лаптопи ... поне да оставя парите на някой от " Нашите / Колега " и все пак ако е по-евтино ще е супер :)

Поздрави
М!


Аз се занимавам...
За какво ти е това "чудо" бих си взел таблет вместо него... Главно от гледна точка, нито е достатъчно голямо за да работиш на него, нито е достатъчно малко да го мъкнеш постоянно...
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Прегледай 15.6 инчовите модели на ASUS. Аз съм много доволен от тях почти на цялата рода ги препоръчах и още никой не се е оплакал, а и гледам сега са на много по - ниски цени.
http://laptop.bg/laptops-asus-X551-asus_x551ma_sx035d
Този модел примерно е на цена 479 лева, а аз преди 1-2 години купих подобен за 800 лв.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Да, наистина си вземи нещо по-голямо. Аз си взех преди години един "нетбук", зорна работа е да работиш по цял ден на него.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Много е важно да уточниш за какво ще го ползваш. Аз не бих си взел нов лаптоп/PC с процесор по-слаб от i5 и рам по-малко от 8 GB. Просто по-слаба машина не ми върши работа.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Да, наистина си вземи нещо по-голямо. Аз си взех преди години един "нетбук", зорна работа е да работиш по цял ден на него.
И това е вярно, но все пак при покупката има няколко точки, първата от която е бюджет :)
Всъщност реално лаптоп с повече от i5 по принцип, не си струва да се взема, но това е друга тема...
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз се занимавам...
За какво ти е това "чудо" бих си взел таблет вместо него... Главно от гледна точка, нито е достатъчно голямо за да работиш на него, нито е достатъчно малко да го мъкнеш постоянно...

Добре какъв таблет може да предложиш? * може и на ЛС * около 450 - 500


Прегледай 15.6 инчовите модели на ASUS. Аз съм много доволен от тях почти на цялата рода ги препоръчах и още никой не се е оплакал, а и гледам сега са на много по - ниски цени.
http://laptop.bg/laptops-asus-X551-asus_x551ma_sx035d
Този модел примерно е на цена 479 лева, а аз преди 1-2 години купих подобен за 800 лв.

ASUSа като гледам е само по-голям :)
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Добре какъв таблет може да предложиш? * може и на ЛС * около 450 - 500




ASUSа като гледам е само по-голям :)

Какво ще правиш на лаптопа или на таблета? Като цяло работа или забавление?

Ако искаш да си винаги мобилен (като мен :p Един таблет 7" ще ти свърши чудесна работа.
(Под мобилен разбирай, да можеш да си следиш меили, форуми :), интернет акаунти, да можеш да показваш информация, оферти на всякъде и по-всяко време, и не на последно място да можеш да администрираш това онова примернo през TW)

Ако смяташ и да работиш, сайтове оферти, тогава ти трябва лаптоп, но както казах и по горе с 11" нищо няма да направиш...

Стандарта за UltraBook e 13" което пак е shit, но е по-близо до 14" (едновремешния стандарт)
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

В днешно време да си купиш лаптоп с HDD едно че е отживелица, друго е че си е набутвация.
Търсете си модели с SSD
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

В днешно време да си купиш лаптоп с HDD едно че е отживелица, друго е че си е набутвация.
Търсете си модели с SSD

То за 500лв само SSD не може да си купиш :)
Затова първо бюджета, останалото лесно...
 
Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

В днешно време да си купиш лаптоп с HDD едно че е отживелица, друго е че си е набутвация.
Търсете си модели с SSD

Човек много искат за ссд като вградено по добре да си купиш със HDD и да си добавиш SSD а диска в една кутия смянта е за 5 минути работа
 
Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз се занимавам...
За какво ти е това "чудо" бих си взел таблет вместо него... Главно от гледна точка, нито е достатъчно голямо за да работиш на него, нито е достатъчно малко да го мъкнеш постоянно...

Аз на 10.6 работя като мобилно решение навсякъде с мен (администрация) таблета ми е много по неудобен... 11.6 си мисля що годе ще се ядва за администрация 13ка съм съгласен ще си направо идеална за работа ама с този размери са 20% по скъпи от 14 ки със същите параметри (от повърхностен поглед ) но като стигнахме до 14 ката то там е и 15 и пак мъкнеш тухла 4ка (на тегло)
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Добре си се ориентирал към марката. Аз ти препоръчвам да разгледаш и Acer Aspire E-531 няма грешка между другото! Добра цена, върши работа за работа. :D +10-12 часа тормоз ги трае ежедневно. :)
 
От: Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Човек много искат за ссд като вградено по добре да си купиш със HDD и да си добавиш SSD а диска в една кутия смянта е за 5 минути работа
Точно това смятам да правя и аз :)

Но иначе имам към 450-500 лева и целта е да е някакво лапропче с което да мога да цъкам в нета. Но и за работа в нета. * не да забие като го натоваря *

Но таблета не го чувствам като нещо за мен ... ще го счупя доста бързо :Д
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Между другото имам един таблет 7-ица, китайски подарък, и е доста здрав. Няколко пъти пата от няколко метра и няма драскотина, а с един калъф с клавиатура, почти няма разлика с най-малките лаптопи. :D
 
Re: От: Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Точно това смятам да правя и аз :)

Но иначе имам към 450-500 лева и целта е да е някакво лапропче с което да мога да цъкам в нета. Но и за работа в нета. * не да забие като го натоваря *

Но таблета не го чувствам като нещо за мен ... ще го счупя доста бързо :Д


Разгледай и хромбуковете най хубавото нещо което имат е че може да се вкартат в девелпопмън мод и да им се качи ubuntu :)

http://www.cnet.com/how-to/how-to-run-both-chrome-os-and-ubuntu-on-a-chromebook/

Аз точно това си мислех да направя за новото ми мобилно работно решение един хром бук втора плочка рам и убунту ме устроива напълно :)

Но ако искаш уиндоус няма да се събере на вграденото ссд....

Добре си се насочил за момента само екрана да ти е достатъчен... иди в някоя голяма верига и разцъкай мострите да предцениш
 
Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Между другото имам един таблет 7-ица, китайски подарък, и е доста здрав. Няколко пъти пата от няколко метра и няма драскотина, а с един калъф с клавиатура, почти няма разлика с най-малките лаптопи. :D

късмет и то голям по принцип това което може да оцелее лаптоп рядко го оцелява таблет.....

Да точно почти, нали на таблетите най-голямото предимство им беше че не носиш клавиатура (новите мъници лаптопи гледам на някой фирми с дебелина на vga порт - като ултра бук са)

Ограничен си по стриктно в избора на операционна и от хромбук... да прецъкваш нещо става да отговориш на мейл също ама на мен ми трябва пълно убунту като минимум за да не се чуства ограничен
 
От: Re: От: Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Разгледай и хромбуковете най хубавото нещо което имат е че може да се вкартат в девелпопмън мод и да им се качи ubuntu :)

http://www.cnet.com/how-to/how-to-run-both-chrome-os-and-ubuntu-on-a-chromebook/

Аз точно това си мислех да направя за новото ми мобилно работно решение един хром бук втора плочка рам и убунту ме устроива напълно :)

Но ако искаш уиндоус няма да се събере на вграденото ссд....

Добре си се насочил за момента само екрана да ти е достатъчен... иди в някоя голяма верига и разцъкай мострите да предцениш

Да мен само това ме притеснява в ChromBookа, операционната система но и обунто ми е тъмна индия :Д
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

За Хромбук и аз съм много съгласен. Определено бих си взел един такъв при нужда. Особено сега трябва да се следи Acer-а с процесор Nvidia Tegra K1. Това ще е нещо доста по-напред. Освен това, четох че до 2017 продажбите на Хромбук ще стигнат до над 17 милиона бройки. Единственото, което ме спира мен да си взема един такъв е, че все още Google не са направили достатъчно за офлайн работата. След около година, може би всичко ще е окей.
 
От: Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз на 10.6 работя като мобилно решение навсякъде с мен (администрация) таблета ми е много по неудобен... 11.6 си мисля що годе ще се ядва за администрация 13ка съм съгласен ще си направо идеална за работа ама с този размери са 20% по скъпи от 14 ки със същите параметри (от повърхностен поглед ) но като стигнахме до 14 ката то там е и 15 и пак мъкнеш тухла 4ка (на тегло)

За администрация и 7" таблет ми върши работа... Говорим за "истинска работа" да трябва ад създаван нещо и да пишеш с клавиатура... :)

Към ACER хич не се е насочил правилно...
 

Горе