Купувам: Търся от къде да си купя лаптоп

От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз ползвам за втори лаптоп 11 инча... Супер доволен съм, достатъчно малък за да го нося с мен, достатъчно голям за да пиша текст удобно. Всичко под 11 не е удобно за мъжки ръце.
 
Re: От: Re: От: Търся от къде да си купя лаптоп

За администрация и 7" таблет ми върши работа... Говорим за "истинска работа" да трябва ад създаван нещо и да пишеш с клавиатура... :)

Към ACER хич не се е насочил правилно...

:) Ако админа през таблета не може като хората да си отвори джавата на KVM да върне стария кернел например (грешкат няма да е в джавата на ILO то или IDRAC ако сървърите са маркови) а целия офис ще седите без "истинка работа" (мейли, уебсървър, зависи какво си хоствате сами) заради човека дето няма такава и сте му взели таблет 7 ца.... докато той стигне до нормален компютър

Ако не са маркови гарантирам 100% от хората ще кажат бутване на rescue os маунтване на харда и едит на grub.conf е много по лесен през 10ка нетбук отколкото през 7мица или даже 10ка таблет....


най любимото ми е ако даже нямаш и клавиатура на таблета и виртуалната пишеш по конфиг файловете :) вземе да не захапе нещо и ще е филм...

Таблетите са за аматьори в тази област или да си гледаш лоуда само :)


Аз само ейсъри ползвам.... от 8 повече от години насам и съм доволен... Имат си съвсем читави модели....
 
:) Ако админа през таблета не може като хората да си отвори джавата на KVM да върне стария кернел например (грешкат няма да е в джавата на ILO то или IDRAC ако сървърите са маркови) а целия офис ще седите без "истинка работа" (мейли, уебсървър, зависи какво си хоствате сами) заради човека дето няма такава и сте му взели таблет 7 ца.... докато той стигне до нормален компютър

Ако не са маркови гарантирам 100% от хората ще кажат бутване на rescue os маунтване на харда и едит на grub.conf е много по лесен през 10ка нетбук отколкото през 7мица или даже 10ка таблет....


най любимото ми е ако даже нямаш и клавиатура на таблета и виртуалната пишеш по конфиг файловете :) вземе да не захапе нещо и ще е филм...

Таблетите са за аматьори в тази област или да си гледаш лоуда само :)


Аз само ейсъри ползвам.... от 8 повече от години насам и съм доволен... Имат си съвсем читави модели....
Имам си лазерна клавиатура и bluetooth мишка. Таблета ми е просто дисплей [emoji2]
И по принцип се админиатрират клиентски компютри првз tw. С BSD съряърите (да чукна на дърво) проблеми сме нямали...
Макар, че то сървъра се управлява пре ssh, като се логнеш там, дали ще си 7" или с 27" няма особенна разлика, само дето на 27" ще виждаш няколко реда повече, ама като обърна таблета на portrate можв нвщата да се променят... [emoji2]
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Да но таблета а го чукнеш малко по-силно и хайде за нов :)
Но хромбоока изглежда пак добре ;)

Разправял съм (не помня дали в този форум) как преди няколко месеца ни се наложи да лепим Алуминиев ACER, спойката между алуминиевия капак и пантата беше се отлепила, оттам скъсан лентов кабел и сериозен ремонт. Та поради начина по които е направен този ACER се продава целия панел, лентов кабел, матрица, капак с панти... На скромната цена от 450 лв. И това е за топ модел UltraBook на ACER, не за модел за 800 - 1000 лв...
Та не знам Chrome book-a колко е хром, сигурно колкото ония беше алуминии... Алуминии ама с много примеси, щото лепилото за такава материя не го хареса нещо :)
Та както и да е в крайна сметка, лаптопа стана след 2 лепене с течен метал и нов лентов кабел от майната си...

Та с Аиръс имам доста опит както с скъпите така и с евтините модели, и общо взето от 10 лаптопа за ремонт 4 са на Аисър и 4 са на HP (ниския клас)...
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Като марка, какво би препоръчал ти, в такъв случай. Говорим за лаптоп от около 1500 лева. Lenovo как са?
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Като марка, какво би препоръчал ти, в такъв случай. Говорим за лаптоп от около 1500 лева. Lenovo как са?

Lenovo са супер.
Ако трябва да си вземам лаптоп бих избирал в този порядък: Dell, Lenovo, HP Pro серията и високия клас, Toshiba.
За HP в ниския клас (до 1000 лв) и дума да не става, по трошливи са и от ACER в всички аспекти. За АМД процесори също не говорим изобщо.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз съм с ACER s AMD процесор. Държи гадта. На 6 години е. Бих си взела същия... даже рамта ми стигна при изчисляване на айденвалюс при сегментация, но пък процесора даде грешка... Иначе здрава машина, само прах имаше да и се бърше и да и се вземе охлаждаща подложка. Това е за мен лаптопа. Имам още два, ама не са такива Машини.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Аз съм с ACER s AMD процесор. Държи гадта. На 6 години е. Бих си взела същия... даже рамта ми стигна при изчисляване на айденвалюс при сегментация, но пък процесора даде грешка... Иначе здрава машина, само прах имаше да и се бърше и да и се вземе охлаждаща подложка. Това е за мен лаптопа. Имам още два, ама не са такива Машини.

На ACER с АМД първото нещо което трябва да му купиш(преди чантата даже) е охлаждащата подложка. Другото е да го чистиш много редовно на 6 месеца (не с кърпичка от прах, а охлаждането му) освен ако не го ползваш в стерилни условия. И в заключение ще кажа, че стандартната температура на натоварено ПОЧИСТЕНО AMD на лаптоп 70-80 градуса, ако охлаждането му е малко замърсено отива на 90 без проблем. А ако е много замърсено, качва на 100 и лаптопа гасне...
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Бягай далече от AMD на лаптоп, пък в комбинация с ACER ще е направо приказка...
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

На Асера нищо му няма, но АМД-то не ми харесва като вариант.
 
От: Търся от къде да си купя лаптоп

Хора, аз лично съм си патил много от Acer, Asus и HP. От Тошиба също нямам много добри впечатления. Много съм доволен от Леново, Делл и Сони - здрави машини, личи си, че са правени с мерак. Наскоро си взех от makeit.bg едно Lenovo Thinkpad Yoga 15 - много съм доволен(между другото и от цената в сайта)! Това е 2рото Леново вкъщи - уникални машинки! Имаме и един Делл - също го препоръчвам. Издържали са на какъв ли вид експлоатация - изпускания, удари, работа на меко, прах, направо ми е гадно като ви ги изброявам тия неща. :lol: Така че, това са моите препоръки - среден/висок клас от Леново, Сони и Делл.
ПП: Моля без мнения от типа "Всеки си има предпочитания/всичко е до късмет"
 

Горе