Търся партньори

От: Търся партньори

Ам, само уточнение - Яндекс е по-стара от Google с около година и винаги е била най-голямата конкуренция на американците в Русия :)

Относно идеята ти - прави каквото си решиш, времето си е твое, ресурсите са си твои. Не задължаваш никой да се включва, всеки си влиза по собствено желание и си поема риска. Но все пак, вслушай се в някои коментари, особено ако включват сферите, в които нямаш кой знае какви знания, като маркетинг и потребителско поведение например. Както е споменал biaaro, големите компании инвестират в отделни по-малки брандове (продукти) и продават тях, защото печалбата е по-голяма. Едно е да продадеш машина за пуканки в комплект с олиото и царевицата за 1000лв, друго е да пуснеш за продажба всяко поотделно - машината - 700лв, олиото - 300лв на месец, царевицата - 200лв. Сам сметни колко излиза така :) Рядко хората купуват цели комплекти най-малкото заради цената, която се вижда. Докато илюзията, че ако си купиш нещата поотделно ти излиза по-евтино, е в пълна сила.

А има и една история на Жилет - те печелят от продажбата на консумативи (ножчета), не от самобръсначки :)
В началото на века, когато още е нямало самобръсначки и всеки се е спасявал както си знае, Кинг Жилет "открил", така да се каже, самобръсначките и как да прави ножчета за тях. Патентовал си технологията още тогава. Първоначално пуснал самобръсначките за продажба, които се оказали много скъпи за простолюдието. Купували се главно от богаташи, което не го удовлетворило. И решил да приложи една много рискована маркетингова стратегия - започнал да продава ножчетата (които били доста по-евтини), а самите самобръсначки ги раздавал безплатно. До една година печалбите му нарастнали в пъти. А днес вече всички знаем къде са ;)

Мисля, че историята е доста поучителна. Дет' се вика "Разделяй и владей!"

А иначе - бих ударила едно рамо с Copywriting-a, ако ти трябва още.
 
От: Търся партньори

И какъв е смисъла да му пишеш статии за нещо, което няма да успее, пак ли да изброявам горните си постове или се правиш и ти на ударена? Не си хабете времето и ресурсите, приеми го като съвет. Виж откога ми е регистрацията, все си мисля, че имам по-добро виждане за тези неща. Не си хаби труда за такива псевдо проектчета на хора, мислещи че правят чудо.
 
От: Търся партньори

@ReminD - мисля, че решението дали ще правя нещо или не, мога да го вземам само аз. Имам си глава на раменете, очевидно имам и време. Това, че с другия господин си имате някакви дразги, изобщо не ме интересува. Моля, не насочвай агресията си към всички, които са решили, че искат да помогнат.

Добре, изглежда имаш опит в сферата, но това не ти дава никакво право да твърдиш, че проекта ще е пълен fail. Всичко зависи от това какъв бизнес план ще се направи и, най-важното, какво ще е изпълнението. Това все пак е някаква идея. Нещата постоянно се променят. Пък и както виждаш и аз не съм особено съгласна с неговото виждане за all-in-one продукт.

На мен лично ми харесва хъса, с който разпространява идеята си. Човека си има една мечта и работи за постигането ѝ, пък това какво ще стане, никой не знае. Не си търся никакви облаги. Смисъла, който влагам, няма нищо общо с каквато и да е печалба :) Имам си работа, печеля си достатъчно. Пък и отдавна ми се ще да си припомня що е то писане на статия на български език.
 
От: Търся партньори

На мен лично ми харесва хъса, с който разпространява идеята си. Човека си има една мечта и работи за постигането ѝ, пък това какво ще стане, никой не знае. .
Да, точно:). Най-гениалните идеи в човешката история винаги са били посрещани с негативизъм, точно защото излизат от коритото на статуквото в съответното време и строй:)
Определено ще следя темата с интерес, разковничето ще е спонсорите, защото рано или късно всяка идея се нуждае от финанси:)
 
От: Търся партньори

Ще се появя след седмица или две с новите възможности на "Самоделка" и новото видео което ще е в стил надминаващо видяното до момента. Единственото което ще променя е стила ми на изразяване ( може би ). Но амбицията и нагласата да съм най, никога докато съм аз, няма да ги оставя само заради някой си.

@ReminD
Това което замислям и подготвям ще е в твоя чест. Както и за всички с твоята нагласа и начин на мислене.

Не само, че ще видите кой съм но ще имате и възможността да го усетите с времето когато ползвате "Самоделка".

Ще си позволя малко втъпление:
Преди години шарката не се е лекувала. После са открили накаква билка която облекчавала състоянието. След това се намерил някой който намерил лек за месец. После някой който намерил ваксина... ... ...
Идея си нямам дали това е така но така се получава напрактика със всяко нещо което човек прави. Ето за това на тези като @ReminD бих им казал - майн.... ти пич! На теб и начина ти на мислене.
Сега ще кажа за тези от моята порода следното:
All in one? Я се огледайте бе хора! Според вас Google колко различни видове алгоритми използват? Аз ще ви кажа. Знам го. Използват колкото са им нужни. Те са №1 и въпреки това не спират и за ден да търсят своите пропуски за да направят продукта си съвършен. Няма нищо съвършено освен понятието за това. Но от нас зависи до колко ще се стараем да доближим тази форма на съществуване. Сами се сещате, че това е безкраен процес. Нека не продължавам натам защото ако тези които се съмняваха до сега може би вече са убедени 8)
Сиреч! Google и подобните им като НАЧИН НА МИСЛЕНЕ* ( ще поясня това след малко ) се стремят към алгоритнично решение на проблемите. Аз нямам данни те да правят търсачка за българския потребител, търсачка за македонския такъв или за американския такъв. Това също е All in one. Обаче към стремящия се към съвършенство гръбнак се добавят и развиват локални парченца в които се търси статистически еднаквости и начина им на влагане в нещо по-общо и последващото им интегриране с гръбнака. Тези които са ме разбрали до тук най-вероятно са за моя екип на останалите ще им пожелая проятни моменти в "Самоделка" под каквато и форма да се намира тя :wink:
Аз съм изчел много книги и велики хора са ми представяли идеите и начина си на мислене под формата на текст или понякога и като филм или предаване.
@ReminD!
Ти даваш ли си сметка, че пишейки така за мен ти всъщност се опитваш да ми кажеш нещо от сорта :
-К'во го слушаш тоя Бил Гейтс бе? И к'ъв е тоя Стиб Джобс ( лека му пръст ). Ами Макиавели? К'ви са тея бе?

Виж пич! Това не е мой начин на мислене. Това е начина на мислене на хората които постигат всичко и аз съм го придобил от тях. Да! Наистина понякога прекалявам но това е нормално на този етап от моето развитие и това на проекта "Самоделка". Много ми се иска хората като цяло да се променят и да си повярват. ОК! Нека всеки от вас да потърси интервюта с големите човеци. Нека го прочетете от там защото когато същите думи и смисъл ги напиша аз тук нямат същия ефект.

Добре де! Спирам до тук. Съжалявам, че отново стана дългичко.

Ето ви сентенцията на бизнес плана:
№1 в света. Във видеото което следва ще ви покажа как ще стане това.

За желаещите ще кажа, че местата винаги ще са вакантни. Да! На този етап няма да мога да платя на никого от вас за каквото и да било но именно в това е идеята.

ПП

Моите цели и амбиции не свършват със "Самоделка" - №1 в света. Това ще е самото начало на плана който ми се иска да постигна. Ако този проект постигне това което искам сами се сещате, че на хората ще им проблеснат няколко важни за всички ни неща. Това си е моя работа и не искам да ви губя времето с тези неща.

-----------------------------------------------

Искам да поканя само тези от вас които чувстват, че са в състояние да постигнат това което пиша. Ако някой има съмнение значи не става за екипа ми. Тове е първото което ще ви индикира да ме потърсите или не.
 
Последно редактирано:
От: Търся партньори

Здравейте скъпи ми съфорумници и най-вече на теб @blaster.
За втори път задаваш този въпрос и според мен е нужно да изясня нещата.
Не ти отговорих на този въпрос първия път защото не съм сигурен в отговора. Дори и сега не знам отговора на твоя въпрос но ще ти отговоря до колкото и аз знам. Ето какво е положението към днешна дата:
В момента аз правя програмата.
Има едно момче от Варна което иска да помага за дизайна и частта за запознанства.
Има двама от този форум които ме потърсиха. Единия пое ангажимент да развива рекламата и да пише статии. Другия просто се интересуваше от сериозността на проекта.
Имам приятелка която си прави магазин на системата и много ми помага с изисквания и откриване на бъгове. Също така дава блестящи идеи. Тя е изключение *.
Имам едно приятелче което е толкова на ТИ с хардуера ( частите в компютрите ), че направо е безценен като помощ. С негова помощ ще изградя мрежата от сървъри по света и локално в раковете които се наемат. Той е изключение*
Имам една приятелка която завърши художествената академия в София и се зае с дизайна на сайта. Към този момент вече около месец чакам резултати. Отдавам го на трудния й период в момента и за това не я притеснявам излишно.
Има още двама - трима които се навъртат и следят нещата.

С изключение на изключенията от другите нищо съществено не съм видял до момента. Това е напълно нормално. Аз и не съм очаквал друго. Даже много се учудих като се прояви такъв интерес защото ми се струва, че още е рано да усетите заряда, сериозността и решителността ми да вдигна този проект до №1 в света. Хубаво е, че следите темата защото с всяко следващо видео ще виждате и ще се убеждавате, че нещата ще се получат. Малко по малко, стъпка по стъпка, ден след ден. Аз няма да се откажа от целта си.

Това отговаря и на твоя въпрос :
@paps
А иначе - бих ударила едно рамо с Copywriting-a, ако ти трябва още.

Знам, че в един момент ще настане истински екшън покрай "Самоделка". Знам, че това за сега зависи от мен и се старая да не изоставам но си е ного работа за сам човек. Сами виждате, че има да се прави дизайн, да се пишат текстове, да се прави PR и т.н. и т.н. а за всичко си трябва време и умения.

И така!

На този етап все още си бачкам сам и се кефя на всяка следваща регистрация в системата. Надявам се като пусна опциите за магазините да привлека вече по-сериозните от вас с които да постигнем целта на проекта. Нека напомня да си правите хубаво сметката преди да ме потърсите. Работим ли ще се цепим. Пием ли - пак. Имате ли представа къде ще сме като екип ако всички се впрегнем в работа и то само до края на лятото?!??
Тази година ще пропуснем морето но след това идва нова година и ми се изка да се напием със синьо Джони :beer: А догодина...

ПП

Весели празници на празнуващите
 
От: Търся партньори

Следя темата защото въпреки всичко ми е интересна. Ще напиша още нещо от мен:

Не гледай Марк Зукърбърк, Бил Гейтс и т.н. Това не са хора започнали от нулата, колкото и да се лансира това! Марк програмира още от ранните си детски години. Родителите му са зъболекар и психиатър, а той е завършил Харвард. С две думи семейство с възможности. В колежа членува в еврейско братство, демек е обграден от деца на богати родители. Това започване от нулата ли е? Дядото на Бил Гейтс е бил вицепрезидент на националната банка, а баща му много уважаван адвокат. Гейтс е от заможно семейство с дълги години опит и връзки в бизнеса и политиката. Това започване от нулата ли е? Забрави за гаражите и мазетата!

Обичам историите на хора започнали от нулата, но горните имена не са от тях. Евала правя на хора като Кен Лангдън или Джон Пол Деджория. Това са истински предприемачи започнали от нулата! Единият водопроводчик и работник в кафене, а другия започва с 700$, като продуктите му са имали черно бели етикети защото е нямал пари за цветни! Но те не са се хвърляли ей така без опит и знания в сферата на техните бъдещи бизнеси. Единият е бачкал дълги години в бизнеса преди да започне собствен чак на 36 години. Сферата е другото важно нещо. Трябва да видиш възможност в нея, и да я използваш. Ти каква възможност виждаш в твоята? Програмистите и уеб дизайнерите едвам си намират клиенти да им правят сайтове, защото българският бизнесмен с пари на средна възраст не смята интернет за важен бизнес инструмент. Ти ще му предлагаш платена платформа. Правил ли си някога сайт за клиенти и знаеш ли колко трудно се търсят? Знаеш ли колко изнервящо претенциозни са понякога? :) Платформата ти трябва да гъмжи буквално от функционалности за да впечатлиш някой.

Колко хора мислиш ще се навият, освен някой познат или приятел? Погледни съществуващите платформи, и виж как изглеждат те, какви функционалности имат и след това виж своя проект. За сега нищо не може да ме накара да избера твоята платформа пред останалите дори да беше безплатна. Как мислиш ще създадеш по-добре изглеждащ и по-добре работещ продукт от вече съществуващите, в които са наляти хиляди ако не милиони за да са това което са в момента? Как ще ги догониш? Това са въпроси на които трябва да си отговориш. Твоят приятел, който се е отказал от сайта за запознанства е направил разумно решение. Кой ще се регистрира в твоя сайт след като всичките му приятели са във Facebook? Какво ще прави в твоя сайт? Отговора е нищо, ще му бъде скучно. Ще кажеш ами виж Гепиме. Там потребителите са педали и чекиджии не ги гледай тях. Българинът се интересува само от секс, далавера и скандали.

Казваш че ще могат да се правят и онлайн магазини. Човек един онлайн магазин трябва най-малкото да изглежда добре за да прави добро първо впечатление. Разгледай вече съществуващите топ онлайн магазини. През твоята платформа ще може ли да се правят най-малкото същите ако не и по добри? За да бъде един онлайн магазин успешен трябва да бъде перфектен във всяко едно отношение! Имам приятелка, която работи в български онлайн магазин, който генерира над 500 поръчки на ден, а не са от евтините. Смятай какъв трафик правят за да имат такъв брой поръчки. Ти как ще се оправяш с трафика и всичко, което върви от към хостинг и т.н. Един два сайта добре ами ако станат повече, ами ако са вървежни с много трафик, как ще се оправяш с твоята печалба от 15-20 лева на месец от всеки сайт. Не ми казвай, че си си мислил за повече. WIX, които са на стотици хиляди години по-напред от твоя продукт таксуват по 16 лева на месец за най-евтиния вариант без реклами, а най скъпият е 32 лева. Отговори си на всички тези въпроси. Но честно!

По-голямата част от бъдещите ти клиенти са хора като нас тук във форума. Щом ние "твоите клиенти" ти казваме, че няма да стане значи вече си изгубил. Пробвай, от опит не боли. :)
 
Последно редактирано:
От: Търся партньори

Ето малка част от версия 2 на "Самоделка" :
http://tympanus.net/Development/GridLoadingEffects/index2.html
http://code.tutsplus.com/articles/40-super-neat-javascript-plugins--net-6626
http://www.metamorphozis.com/free_templates/free_templates.php

Абсолютно всички глезотиики в мрежата с отворен код ще бъдат интегрирани в "Самоделка". Всеки потребител ще разполага с настройки за абсолютно всичко. Потребителите които имат сайт, блог или магазин, тези които си пазаруват или които ползват по някакъв начин системата ще оформят социалната мрежа. От сайтовете и магазините директно ще се пускат обяви когато въвеждат нов продукт и така ще се напълнят обявите а от там още повече потребители и т.н. Всъщност това е последното което ще напиша в този форум. Прекалено много започнах да издавам от кухнята на системата. Ако до сега не съм ви убедил че работата е дебела значи няма смисъл да продължавам да си губя времето тук.
Ще кача видеото и с това ще приключа "преговорите". Който иска ще ме намери.
 
Последно редактирано:
От: Търся партньори

oh-my-god-when-will-it-ever-end.jpg
 
От: Търся партньори

Като човек, интересувал се в детайли от доста интернет стартъпи, ще си позволя само един съвет, при първата оферта , която имаш продай дял от фирмата си, за да имаш средства. Повечето хора съжаляват за именно това, че не са взели парите, за да растат по-бързо в началото.
Ясно ми е, че искаш да си сам вожд, но инвеститор с кеш ще ти отвори много възможности.
 
От: Търся партньори

Не можах да изгледам целия клип, но само да кажа, че "неограничен трафик" не означава буквално неограничен трафик. Ограничен си е той, само че от други фактори :) Имах един сайт толкова беше тежък, че като го отворя през 3 браузъра и като му дам рефреш навсякъде, статистиките удряха тавана и вадеше грешка Resource limit :D
 
От: Търся партньори

Здравейте скъпи съфорумници!

@road_runner
На този етап дори и не търся инвеститори. По-скоро съм се насочил към партньори. Ако успея да впрегна събрания човешки ресурс за около два месеца "Самоделка" ще е №1 в България като CMS за блогове, сайтове или магазини. Дори и сега забелязвам, че при търсене на :
* безплатен сайт - 25 позиция и варира между 22 и 28
* безплатен блог - 13 позиция и варира между 11 и 16
* безплатен магазин - 31 позиция. Днес се сетих за първи път да го видя.
И това е без изобщо да й правя On page или Off page SEO. С част от екипа сега подготвяме пускането на BETA на:
* магазините - до края на месеца
* блоговете - до 10 Май
* сайтовете до края на Май
Ако се справим успешно с поставените цели до края на лятото "Самоделка" ще е №1 в България и ще са започнали да капят първите пари което намалява значително нуждата от инвеститор. По скоро ще се насоча след време към евро финансиране. Не съм проучвам много възможности за инвеститори защото беше твърде рано а пък сега вече взех да си вярвам, че и сами ще се справим.

@N.JELQZKOV
Разработвам схема с която да не страдаме от подобни проблеми за трафика и мястото. Относно тежеста на системата и респективно на сайтовете които се градят на нея мога да кажа, че за сега няма да си губя времето с преправяне на програмата. Когато усетя нужда от нещо подобно ще съм подготвен да го направя за кратък срок но най-вероятно тогава пък вече ще имам нужните пари да си наема нужните кадри които да пишат вече професионален код докато аз и колеги ще пречертаваме системата със съдействието на част от екипа и нашите партньори.

В момента проблемът ми е как да накарам екипа да се задейства. Някак си усещам едно такова отношение сякаш сме няк'ви келеменца. Това може би е нормално и си мисля, че като започнат да капят кинти ще се мобилизираме ама тогава пък ще изкочат проблеми като кой колко е направил за системата и съответните му дялове. Започнах и за това да мисля напоследък. Не искам да има сърдити а както знаете всеки си мисли, че е направил повече от другия а истината е че без другия най-вероятно и това няма да има.

Някой има ли опит с подобни ситуации? Как да впрегна този разнороден ресурс и как да разпределя задълженията и заплащането им така, че да няма сърдити?

@N.JELQZKOV
Имам един въпрос към теб:
Защо ползваш Word Press? :) Добре де! Повече от един е :)
Какви предимства има той пред останалите и кои са най-често използваните widget-и?
Ако още нещо се сетиш да напишеш много ще ми помогнеш. Направо ще те запиша като "HELPER" в системата :p

Благодаря на всички за мненията, критиките, препоръките и т.н.
За тези които споменавам във видеата ще кажа, че колкото съм искрен, брутално откровен и критичен към вас толкова очаквам и вие да сте към мен, екип ми и работата която вършим.

Поздрави и успех на всички.
 
От: Търся партньори

Здравей, първо да те поздравя за амбицията. И после да дам съвет, дано ти е полезен.

Достатъчно хора са видели темата и идеята. Вече имаш няколко съмишленици и няколко хора, които се опитват да ти покажат и "тъмната страна" на проекта ти. И пред едните и пред другите си длъжен да покажеш развитие. Спри да пишеш тук. Пиши след месец или два и кажи "Ето вижте колко напреднах". Така ще затвориш устите на невярващите и ще намериш нови съмишленици.

Аз съм от невярващите, защото звучиш много високопарно и пренебрегваш съвети от други съфорумци, като:

1. Търси кеш - без пари не става, здравия проект става със здрав екип, който става със здрави разбирачи, които искат пари и

2. Бранда и Маркетинга са много - много важни, по-важни от системата ти. Отсега мисли за тях. За това може да се пише много, но се надявам с това изречение да се замислиш.

Успех от мен и дано ме вкараш в отбора на вярващите.
 
От: Търся партньори

@N.JELQZKOV
Имам един въпрос към теб:
Защо ползваш Word Press? :) Добре де! Повече от един е :)
Какви предимства има той пред останалите и кои са най-често използваните widget-и?
Ако още нещо се сетиш да напишеш много ще ми помогнеш. Направо ще те запиша като "HELPER" в системата :p

Може би използвам WordPress, защото вече толкова съм му свикнал на всичко, че какъвто и проблем да излезе знам, че ще мога да го оправя. Когато инсталирах за пръв път WordPress-а си нямах и на представа от PHP. Сега след повече от 3 години и стотици проблеми и въпроси, си редактирам кода без никакви проблеми, знам кое какво е, къде е и т.н. и всичко това благодарение на огромната информация в нета. Просто няма проблем в WordPress за който да няма поне 10 теми в нета и още толкова решения. Изключително ми е лесно да работя с него...кеф ми прави. :) Не съм програмист, не мога да седна и да направя сайт от нищото, но мога да правя убийствени сайтове на WP. :twisted: Правил съм всичко: фирмени сайтове, сайтове за обяви, онлайн магазини, дори социална мрежа :D Даже след малко тръгвам към един клиент да говорим за бъдещия му сайт. :) Ненормално количество професионално направени теми и плъгини, което означава голямо разнообразие. Дори да има тема изтеглена 2000 пъти, винаги с малко преправяне и пипане тук там, може да стане "уникална" в смисъл различна от останалите. Малко се бъркаш тука с widget-и и plugin-и. Widget-те се слагат в sidebar-вете а plugin-те са добавките. :) Явно ме питаш за plugin-те. Не знам кои са най-използваните. Няма plugin който да инсталирам задължително със всеки сайт. Слагам тези, които ми трябват за осъществяване на дадената цел.
 

Горе