Търся плъгин за категория в страница

gioiello

New Member
Възможно ли е да изместя категория в страница, а в страницата с публикации да забраня тази категория да показва публикации в самия блог.

Т.е. за повече яснота давам пример.

Две страници Блог и Новини
Блог извежда публикации от 4 катеогирии
Новини извежда публикация от 1 категория която не е видима за блог.

Такъв плъгин има ли ? :)
 
От: Търся плъгин за категория в страница

Е не става ли - постовете си вадят от направените категории за тях, а пък новините си вадят от станиците. Така едното не е видимо за другото... или друга ти е целта
 
От: Търся плъгин за категория в страница

Да използвам и аз темата :)
Искам да направя колкото са страниците, толкова и категориите да са синхронизирани.
Възможно ли е това?
Например
Страниците са Новини Статии Информация
Искам да има и такива категории, но не мога да ги вържа
 
От: Търся плъгин за категория в страница

Възможно ли е да изместя категория в страница, а в страницата с публикации да забраня тази категория да показва публикации в самия блог.

Т.е. за повече яснота давам пример.

Две страници Блог и Новини
Блог извежда публикации от 4 катеогирии
Новини извежда публикация от 1 категория която не е видима за блог.

Такъв плъгин има ли ? :)

Не виждам защо ти е plugin. Или аз не съм те разбрал правилно. Според мен за да постигнеш това, което искаш е нужно само да:
Направиш категория "Новини" и да си я добавяш в менюто. След това правиш категория "Блог" и я правиш родител на останалите 4 категории. Добавяш си категорията "Блог" в менюто и си готов. Когато някой кликне на Новини ще му отваря новини, когато някой кликне на Блог ще му отваря постовете от 4-те категории. :)
 
От: Търся плъгин за категория в страница

Как да стане този номер?
Как да добавя категорията в хейдъра където са страниците?
Как на блог да задам точно от кои категории да отваря постове?

В Настройките има хранилка. Избирам в коя страница и толкова. Няма вариант да избирам кои категории да се показват и кои не.
 
От: Търся плъгин за категория в страница

Трябваше да кажеш, че искаш да изваждаш постове от дадена категория на началната страница. Пробвай с този, нз дали работи, не е ъпдейтван от 2 години, но ако ти върши работа нищо не пречи да го ползваш.

Другия вариант е този:

Взимаш този код:

PHP:
<?php
   if (is_home()) {
      query_posts("cat=3");
   }
?>

И го поставяш преди това:

PHP:
<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

във index.php На мястото на 3 в ("cat=3") слагаш ID-то на категорията която искаш да се извежда. ID-то на категорията можеш да намериш, като дадеш edit на желаната от теб категория и горе в линка ще видиш ID= , числото след това е ID-то на категорията.

Как да добавя категорията в хейдъра където са страниците?

Даваш на appearance/menus или на бг външен вид/менюта. От там си настройваш менюто, избираш от ляво кои категории и страници искаш да се показват в него. Запазваш го и задължително го избираш в Primary Navigation даваш save и си готов.

Как на блог да задам точно от кои категории да отваря постове?

Правиш категория блог и я добаваш в менюто си. При всички категории, които искаш да се показват в категория блог, им избираш блог за Parent от падащото меню.

Надявам се да съм ти помогнал :)

g0g0 нещо не мога да хвана какво искаш да направиш :)
 
Последно редактирано:
От: Търся плъгин за категория в страница

Явно не съм се изказал правилно.
Малко по подробно.
Блог с 3 страници.
Начало - статична
Новини - хранилката от публикации с категории
Отзиви - страница

Имам в публикации 2 категории новини, акценти и оплаквания.
Искам в страница Отзиви да излизат публикации от категория оплаквания.
Искам да не се вижда в Новини (хранилката с публикации) публикации от категория оплаквания.
(Т.е. когато пусна публикация и избера категория оплаквания, тя да излиза в страница Отзиви и да не се вижда в Новини (хранилката)
 

Горе