Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Незнам кой ти е правил СЕО-то но като се изключи първата страница дето е що годе от там натам всичко е много зле

В мета тайтълите на категориите са ти добавили тайтъла на основната страница - реално всички заглавия на категориите ти са с частично дублирано съдържание - класиране трудно ще дочакаш

Същото се случва и с мета тайтълите на продуктите - към всички е добавен и тайтъла на сайта - ефекта е същият за гугле всичките ти продукти са с почти еднакви заглавия - класиране и влизания някой друг път ще има

Преди повече от година изписах цяла статия във форума за дублираното съдържание - Това е една от основните причини за лошото класиране на сайтовете и от там се започва - Странно хората как са склонни от 10 дерета вода да носят вместо да фанат да оправят елементарни неща.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Незнам кой ти е правил СЕО-то но като се изключи първата страница дето е що годе от там натам всичко е много зле

В мета тайтълите на категориите са ти добавили тайтъла на основната страница - реално всички заглавия на категориите ти са с частично дублирано съдържание - класиране трудно ще дочакаш

Същото се случва и с мета тайтълите на продуктите - към всички е добавен и тайтъла на сайта - ефекта е същият за гугле всичките ти продукти са с почти еднакви заглавия - класиране и влизания някой друг път ще има

Преди повече от година изписах цяла статия във форума за дублираното съдържание - Това е една от основните причини за лошото класиране на сайтовете и от там се започва - Странно хората как са склонни от 10 дерета вода да носят вместо да фанат да оправят елементарни неща.

Това не знам дали бих могла да го оправя сама, също така не съм и знаела..
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Ще говоря като потребител и не за хубавите неща, а какво не харесвам:
1. 95% цветя бих поръчал поради хубав повод. Цветовете на сайта ти ме подтискат. Този нюанс на лилавото...никак не е
2. Непреведен сайт, footer и подобни - несериозно ми седи и бих ударил хикса още тук
3. Харесай страницата, ама само линк. Хората гледат колко други са харесали и макар и неволно го ползват за ориентир
4. Някакъв голям банер, но ми е трудно да чета какво пише с този бял текст - не знам какво искаш да ми кажеш, а и не ме интригува. Следователно - подминавам
5. Секция "За нас" е малко ала автобиография от 90та - никой не го интересува госпожата какво е направила. Иска да научи малко за фирмата, коя е, какво прави, какво предлага, какво иска да постигне. Има ли го там?
6. Е към точка 5 - нищо не ми говорят тия домейни, имена и тн. Защо не да ги чета?

И накрая: По дяволите, това е сайт за цветя! Искам големи, красиви снимки да гледам! Може и да имаш хубави неща, но не ми хващат окото. Това е от малкото сайтове, в които причината не е в снимка на предмет на бабата на някой на покривката, а просто защото са малки и не им личи, че всъщност са готини!

И накрая: урл-тата са майка плаче - хем от тия гадните като за машина, хем не ти носят нищо по отношение оптимизация.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Aз ще ти дaм един рaзличен съвет. Пусни готин букет нa половин ценa в Грaбо или подобен сaйт. Дори дa си нa зaгубa, достa хорa ще ти рaзгледaт сaйтa и съм сигурен, че ще поръчaт. Успех!
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Ще говоря като потребител и не за хубавите неща, а какво не харесвам:
1. 95% цветя бих поръчал поради хубав повод. Цветовете на сайта ти ме подтискат. Този нюанс на лилавото...никак не е
2. Непреведен сайт, footer и подобни - несериозно ми седи и бих ударил хикса още тук
3. Харесай страницата, ама само линк. Хората гледат колко други са харесали и макар и неволно го ползват за ориентир
4. Някакъв голям банер, но ми е трудно да чета какво пише с този бял текст - не знам какво искаш да ми кажеш, а и не ме интригува. Следователно - подминавам
5. Секция "За нас" е малко ала автобиография от 90та - никой не го интересува госпожата какво е направила. Иска да научи малко за фирмата, коя е, какво прави, какво предлага, какво иска да постигне. Има ли го там?
6. Е към точка 5 - нищо не ми говорят тия домейни, имена и тн. Защо не да ги чета?

И накрая: По дяволите, това е сайт за цветя! Искам големи, красиви снимки да гледам! Може и да имаш хубави неща, но не ми хващат окото. Това е от малкото сайтове, в които причината не е в снимка на предмет на бабата на някой на покривката, а просто защото са малки и не им личи, че всъщност са готини!

И накрая: урл-тата са майка плаче - хем от тия гадните като за машина, хем не ти носят нищо по отношение оптимизация.

Благодаря за коментара ! Определено ще си взема забележка, но и за някои неща не съм съгласна:) На един му харесва лила, друг го подтиска, трети иска да вижда черно или зелено.. Превода ще го направя, не съм го дооправила пради това, че нямам много познания. Сайта е изграден на платформа Shopify, която с лесни стъпки ме води, но не всичко мога да опарвя сама.. Не ми допада в сайта ми да се показват лица на хората, които харесват страницата ми във фейсбук, а тя определено има с какво да се похвали, който иска ще я хареса и без да е нужно да вижда, че имам 34к фена. Секция "За Нас" ще пренапиша, наистина не е ок.. Моля те само да ми поясниш това за урл-тата- какво значи да са хем от гадните като за машина.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Aз ще ти дaм един рaзличен съвет. Пусни готин букет нa половин ценa в Грaбо или подобен сaйт. Дори дa си нa зaгубa, достa хорa ще ти рaзгледaт сaйтa и съм сигурен, че ще поръчaт. Успех!

Мерси за съвета :) Ще пусна скоро в някой от колективните сайтове. Често пускам оферта в страницата във Фейсбук, имам над 34к фена и например пускам 101 рози за 99 лв. не печеля нищо, но и не губя..Просто да се радвам като има доволни клиенти.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Горе има добри съвети, но са пропуснали най-важното. Страницата, която ти е най-силна е хоума. Там имаш нужда от текст, поне 500 думи, с хединги, да има ключовите думи и да се повтарят няколко пъти, да ги има в хедингите, в болд, в италик. Тва ако успешш в лейаута да го позиционираш above the fold(т.е във видимата част на екрана, когато отвориш старницата, без да скролваш) ще е още по добре.

Все още най-важното за Гугъл, повтарам, най-важното са линковете. Тоя сайт линк профила му е плачевен. Имаш нужда от линкове от сйтове с добър линк профил в подобна сфера, не просто от линкове. Писал съм тук във форума как да избираме линкове, може да потърсиш поста.

Оправи си текстовете на хоума с ключовите думи, намери 4-5 дори линка и ще видиш огромна промяна. В бг хората не знаят как да оптимизират и без да наемаш фирма може да ги биеш с малко четене. Успех.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Друг е въпросът, че след като почнат да влизат, от опита, който имам, мога да ти кажа, че с тоя дизайн conversion rate-а ти ще е плачевен, щото е от зората на интернета, да не говорим за убитите цветове и текстовете, които са на два езика. Всичко опира до доверие, ако посетителя ти се довери, шанса да купи от теб нарсаства много.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Да се включа и аз:
1. Гледай да се разкараш от тази платформа, с тази твърда такса и % от продажбите в дългосрочен план въобще не ти е изгодно. Така ще имаш много по-голяма власт над това какво се случва в сайта ти - особено за on-page seo.
2. Дизайна - учи се от фло.бг , виж при тях как са хубави едри снимки на букетите, и дизайна им е хем по-шарен, но в същото време семпъл, добре е балансиран.
Според мен трябва да увеличиш и леко шрифта на менютата и заглавията на продуктите.
3. Определено си оправи Title и url на страниците, както те посъветваха колегите по-горе.
4. Относно адуордс, не гони точните думи, защото са скъпи. Опитай се с повече на брой и по-дълги фрази, така цената на клик ще ти падне значително. Това си е цяла наука, може би да наемеш някой експерт само за рекламната кампания.
Но рекламата едва след като си направиш сайта привлекателен за крайния потребите. Според мен в момента е под средното ниво.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Мерси за всичките ви съвети ! Ще ангажирам срещу заплащане човек от тук, който има време и възможност за да оправи тези неща, аз самата нямам достатъчно познания.
 
От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Здравейте, сайта е доста остарял. Предлагам изработка на нов сайт (работещ перфектно на всички устройства) за 500-1000лв с уникално СЕО (Плащате само ако сте доволни от продукта)
може да ми пишете на office @menzone.bg
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Не е това идеята на темата, но ако размишляваш над тази опция и аз мога да помогна с изграждането на нов сайт и първоначални инструкции за това как да става онпейдж оптимизацията най-културно. Подробности на ЛС.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Съжалявам да го кажа, но този сайт наистина трябва да се почне отначало.
Почти всичко му е зле.
И една маркетингова идея:
Българите в чужбина, които искат да изпратят цветя на близките си също са една обещаваща част от таргет клиентите. Няма да е зле малко реклама из българските форуми в чужбина.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Страхотна идея сайт за цвет, но магазина ти изглежда сякаш е от 2000г! Аз бих се отказал да пазарувам от подобен сайт.Цветовете му ми навяват климакс при жената.Хем и се иска хем и не дава.Променяй цялата платформа -всеки се спира на цветни теми и шарени!
ето такъв сайт би ме грабнал

http://osc3.template-help.com/osc_16690/

http://flowers.healthy-websites.com/design-16690.html




ps.osc вече май никой не ползва освен гет.бг
при опън карта има страхотни теми
сама си решаваш!Но за 300 лв ще изкъртиш асфалта едвали имаш голяма конкуренция!
 
От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Страхотна идея сайт за цвет, но магазина ти изглежда сякаш е от 2000г! Аз бих се отказал да пазарувам от подобен сайт.Цветовете му ми навяват климакс при жената.Хем и се иска хем и не дава.Променяй цялата платформа -всеки се спира на цветни теми и шарени!
ето такъв сайт би ме грабнал

http://osc3.template-help.com/osc_16690/

http://flowers.healthy-websites.com/design-16690.html

Хех сори ама тоя дизайн и той е мега стар, 780px layout, не е респонсив, има твърде много детайли, а тва кафявото далеч не е най-доброто за онлайн решение за продажба на цветя. Виж в Гугъл кво значи всек цвят, че нямам време да обяснявам, има достатъчно информация.
 
От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Благодаря ви ! Всяко едно мнение ми е от полза, осмислям го и търся грешките си но малко време ще ми е нужно за да понеса толова критики :)...
Използвам платена платформа не защото така ми харесва, а защото нямам познанията сама да изработя сайта си. Не търся смяна на платформата или изработка на нов сайт, не търся и смяна на дизайн ( поне не на основен ). Такава искам да бъде концепцията ми - с реални снимки, а не картинки, защото в дългогодишния ми опит при продаването на цветя, човека не иска да получи нещо различно от на картинката. Не мисля и че заради цветовете на сайта ми хората не влизат ;) Ще оправя грешките, които ми показахте и ще мисля за оптимизация.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Сега, да обясня. Дизайна и интерфейса са основното, за създаването на добър UX (приятно естествено чувство от ползването на сайта и изграждане на доверие). Доверието от своя страна, повишава conversion rate-a. Т.е. Ако с лош дизайн на 100 потребителя, които влязат, 1 си купи, с добър дизайн, на 100 потребителя ще си купят 5. И това не си го измислям, а е статистика, защото интернет маркетинга работи с цифри. От горното твърдение става ясно, че дизайнът няма да ти вкара повече хора в сайта, но ще максимизира усилията на оптимизацята. А тези неща не трябва да се разглеждат отделно, защото все пак се гледа крайната цел, а тя в твоя случай е, генериране на продажба на единица потребител.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Пощата ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения - изтрий част от тях или помоли Блинки да ти вдигне лимита
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Въпреки ,че не съм специалист, на пръв поглед като видя твоят сайт и flo.bg , бих поръчал от другия... най-горе има телефони за връзка , скайп.. ясно и точно пише ,че е сайт за доставка на цветя.. пише на явно място доставката колко е.
Снимките на цветята са по-големи.. самият сайт е по-изчистен.
Долу вляво има календар за всеки месец , кой кога има имен ден (което е важно , може да подсети някой)..и доста други малки неща , който ще са от голяма полза.

Поздрави , надявам се да ти тръгне бизнеса както е било преди и да си направиш супер сайт!
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

За превода - да, наложително е да се допреведат останалите елементи от сайта. Но за редизайн - хайде моля ви се.
Натруфеното и прекалено помпозното не е гаранция за повече продажби.
Важно е като влезете в сайта да можете да отговорите положително на следния въпрос - "Намирате ли необходимата ви информация лесно?".
Може да се помисли за цвета на линковете в навигацията.

Поръчвал съм не веднъж букети от подобни сайтове, опериращи на територията на Варна.
Това, което съм търсил и на което държа е: добре организиран продуктов каталог, лесно достъпна информация за доставка и начини за плащане, поръчката да става бързо и лесно (дали ще е с или без задължителна регистрация не е от значение).
Щях да пропусна - задължително да има опция за коментар към поръчката. Все пак в доста от случаите целта е изненада на любим човек/приятел. Добавянето на "екстри" към букета като картичка с надпис, посочен от клиента също е от значение.
 

Горе