Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

От части съм съгласна, но и от части не. Хората, които си позволяват лукс и преди и сега си имат пари. От София съм принципно, в момента съм в чужбина, защото се опитвам да изкарам малко пари за да си възстановя бизнеса. Прави ми впечатление какви скъпи продукти и дрехи хората купуват, какви сметки плащат по ресторантите и заведенията не само в София. Наясно съм, че букетите, които предлагам са лукс за повечето хора, но винаги е имало богати и с много възможности и винаги ще има. Даже имам чувството, че богатите са станали още по богати, а ние останалите, още по-бедни :) но това може само да ме мотивира, не и колебае да опитвам да постигна резултатите от 2010-2012 :) след като знам, че грешката е при мен, в моята организация, или не предприемане на нищо и оставянето ми да се нося по течението.

Мисля че не ме разбираш…
Грешката не е в теб или сайта ти, проблемът ти е в това: Модела на Маслоу

По време на криза, хората променят начина си на мислене и начина на купуване.

За това, когато има икономическа и финансова криза, компаниите продаващи лук,с имат големи проблеми с продажбите.

Просто защото техните продукти са насочени към хората, които са в горния край на пирамидата.

А те също си променят мисленето, може да имат много пари, но ограничават покупките на луксозни стоки и вместо това купуват неща от долните етажи на пирамидата, като сигурност и пр…

Модела на Маслоу е основата за изграждане на алгоритми, чрез които може да се изчислят прецизно големината и платежоспособността на даден пазар..
В случая изчисленията показват че е пазара на луксозни стоки е сведен до минимум, и не се очаква скоро да се възстанови…

Иначе за сайта, продаваш едни от най-красивите продукти на света, а няма нито една свястна снимка, която да покаже тяхната красота…
 
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Благодаря за инфото:) От както съм пуснала сайта не спирам да се грижа за него както мога - блог, описания, интересни букети на хубави цени, супер услуга, конкурентна - имам страница със 31к фена, непрекъснато и там публикувам и поствам интересни неща.. Имам опит с адуърдс, но около 1 лв. ми излизаше на клик рекламата...
Цветята се поръчват основно от мъже за доставка на адрес за изненада - луксозни, стилни букети и услуги предлагани само от нас..

Можеш да пробваш с рекламен банер в сайт с над 2000 посетители дневно на цена от 10 лева на месец, по груби сметки ти е около 30 стотинки на ден , а клиентите които ще дойдат ще са много, заслужава си да се пробва, пиши ми на лична .
 
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Охх, точно аз ли трябва да се намесвам ! Не я атакувайте така, девойката си имаше много добър и работещ сайт на времето - нямам идея защо го ЗАСРА, не беше перфектен, но си бачкаше !
Сега, дано да не звучи преднамерено, ама - навремето бяхме 7-10 сайта за цветя и 100-200 клиента се бореха да поръчат - в момента са 100-200 сайта и се борят като луди за 100 поръчки на ден !
Нямаш телефон за контакти, ползваш стари снимки, модулите за плащане са ти остарели, живееш в чужбина и няма как да менажираш адекватно бизнеса в бг (повярвай ми !)
Не искам да им правя реклама тук на работещите сайтове (на моите също), ама цъкни в гугъл "доставка на цветя " - разгледай един по един рекламираните в адвордса, те не случайно се рекламират, щом имат пари за това, явно работят ! После разгледай индексираните на 1 и 2 ра страница, задай си въпроса те пък защо не се рекламират (някои от тях, де ) Махни я тая бабешка платформа и разкарай идеята за оптимизация, алгоритъма на гугъл отдааааааавна се промени и няма кой да ти го повдигне с 4-5 барания на тайтъла ! Почвай да пишеш и възпитаваш клиентите със статии и полезни съвети ! Бягай бързо при

CTAH от форума да ти спретне нов магазин ( казвам ти го , защото той знае как се прави магазин за цветя и е минал през всички перипети и особености, допълнителни модули и алабала ) Натискай здраво в рекламата - вече няма друг начин, свържи се със старите си клиенти (дано ги пазиш, като контакти), изчисти концепцията, вече е различно и се прицели към точен таргет - клиенти, които търсят букети за 10-20лв или за 50-60 или ....- ти си знаеш, ама е като заведенията, няма как вече да предлагаш шкембе чорба и гурме в едно и също меню !!! Пример - http://ecvete.com/ и http://moda-flora.com/
Направи си сметка на бюджета, ако ще е 300 лв на месец, по-добре не ги пилей на вятъра, а си ги харчи за себе си - много вода изтече откак си заряза бизнеса !
Другото на лични, че ще доскучаем на аудиторията !
Дано това ти е от полза и ... умната - не се отчайвай, навремето беше успешна, защо не и сега ?!:beer:
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Охх, точно аз ли трябва да се намесвам ! Не я атакувайте така, девойката си имаше много добър и работещ сайт на времето - нямам идея защо го ЗАСРА, не беше перфектен, но си бачкаше !
Сега, дано да не звучи преднамерено, ама - навремето бяхме 7-10 сайта за цветя и 100-200 клиента се бореха да поръчат - в момента са 100-200 сайта и се борят като луди за 100 поръчки на ден !
Нямаш телефон за контакти, ползваш стари снимки, модулите за плащане са ти остарели, живееш в чужбина и няма как да менажираш адекватно бизнеса в бг (повярвай ми !)
Не искам да им правя реклама тук на работещите сайтове (на моите също), ама цъкни в гугъл "доставка на цветя " - разгледай един по един рекламираните в адвордса, те не случайно се рекламират, щом имат пари за това, явно работят ! После разгледай индексираните на 1 и 2 ра страница, задай си въпроса те пък защо не се рекламират (някои от тях, де ) Махни я тая бабешка платформа и разкарай идеята за оптимизация, алгоритъма на гугъл отдааааааавна се промени и няма кой да ти го повдигне с 4-5 барания на тайтъла ! Почвай да пишеш и възпитаваш клиентите със статии и полезни съвети ! Бягай бързо при

CTAH от форума да ти спретне нов магазин ( казвам ти го , защото той знае как се прави магазин за цветя и е минал през всички перипети и особености, допълнителни модули и алабала ) Натискай здраво в рекламата - вече няма друг начин, свържи се със старите си клиенти (дано ги пазиш, като контакти), изчисти концепцията, вече е различно и се прицели към точен таргет - клиенти, които търсят букети за 10-20лв или за 50-60 или ....- ти си знаеш, ама е като заведенията, няма как вече да предлагаш шкембе чорба и гурме в едно и също меню !!! Пример - http://ecvete.com/ и http://moda-flora.com/
Направи си сметка на бюджета, ако ще е 300 лв на месец, по-добре не ги пилей на вятъра, а си ги харчи за себе си - много вода изтече откак си заряза бизнеса !
Другото на лични, че ще доскучаем на аудиторията !
Дано това ти е от полза и ... умната - не се отчайвай, навремето беше успешна, защо не и сега ?!:beer:

mr-flower добра среща :)
Това, че в момента съм в чужбина не ми пречи, брат ми винаги е менажирал сайта ми, а и скоро се връщам. Но по темата, съгласна съм, че не е като едно време, а ти съгласен ли си колко се е увеличило търсенето на тази услуга. Да, има сто сайта за цветя, но няколко са тези, които предлагат качество и добри цени. То за всичко има конкуренция, ще се борим:)
А за бюджета, според мен той нараства когато има и видим резултат- поръчки. Нямам по два бона на месец за реклама, ако имах едва ли щях да пиша тук за помощ:)
Преди съм успявала с труд, зор, лишения и помощ, съвети от отзивчиви хора като вас, сега също ще е така. Човек трябва да вярва и да се бори, а не да се отказва защото няма голям бюджет за инвестиция.
 
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

mr-flower добра среща :)
Нямам по два бона на месец за реклама, ако имах едва ли щях да пиша тук за помощ:)

ееее стига де - никой не ти е казвал да се отказваш - напротив ! И пак напротив, ако имаш два бона за реклама - пак пиши тук, че това малко обидно ми иде с тва изявление! Кви сме ние ? - прошляци и който има два бона хич и да не се вяска тук ? Ти си знаеш, успех в бизнеса - аз бях до тук в тази тема !
 
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

ееее стига де - никой не ти е казвал да се отказваш - напротив ! И пак напротив, ако имаш два бона за реклама - пак пиши тук, че това малко обидно ми иде с тва изявление! Кви сме ние ? - прошляци и който има два бона хич и да не се вяска тук ? Ти си знаеш, успех в бизнеса - аз бях до тук в тази тема !

Напротив, аз не спирам да благодаря на всички, които пишат по темата. Не си ме разбрал правелно, имах предвид, че който има тези пари не би търсил помощ, това си е мое мнение. Защото с бюджет всичко е по лесно. Намираш фирма, плащаш да се грижи и не мислиш. А аз моите 300 лв. Няма да си ги харча за себе си :) все от вложението им ще има полза.
 
От: От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Напротив, аз не спирам да благодаря на всички, които пишат по темата. Не си ме разбрал правелно, имах предвид, че който има тези пари не би търсил помощ, това си е мое мнение. Защото с бюджет всичко е по лесно. Намираш фирма, плащаш да се грижи и не мислиш. А аз моите 300 лв. Няма да си ги харча за себе си :) все от вложението им ще има полза.

Много грешно го мислиш. Тръгнал съм да чета що е то блог, как се прави преди доста години точно тук. Продължавам да чета. Да, други неща, но не в това е въпроса. Продължавам да чета ТУК. Когато мога и помагам. Мисълта ми е, че преди 5 години дойдох да науча повече как да си направя сайт за хобито, а сега имам 5 БГ магазина, 2 за извън БГ, 4 блога като 2 са профилирани в определена сфера. Това, с което започнах 2009-та ме доведе до това, което правя сега - работя онлайн, развивам се и се издържам от това. И никога присъствието ми тук не е било въпрос на бюджет. Винаги съм предпочитал да попитам, да опитам да разбера за да го знам как става. Разбира се, винаги ще има и неща, които е по-добре друг да свърши, защото са силно специализирани, но те не са сред въпросите, които ти до тук задаваш.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

имам въпрос към знаещите за конкретния сайт
в robots.txt има следната команда :
Disallow: /blogs/*+*

Според вас с каква цел е сложена
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

имам въпрос към знаещите за конкретния сайт
в robots.txt има следната команда :
Disallow: /blogs/*+*

Според вас с каква цел е сложена

забранява ти всичко с /blogs/*+* линкове
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Имах предвид каква е целта

ако имаш блог на сайта ти го забраняват
сигурно има вирус някъде
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

ами всичко в блога не се чете от гугъл, а за статиите , ако са уникални и не са в /blogs/*+* би трябвало да се индексират
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

да сайта наистина е доста добър!

Моля ?!!! Супер е сайта - тя за това момата търси помощ ! Ти па, кой си ? Сигурен ли си , че се казваш Борислав ?
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Здравей, не съм оптимизатор, може и това което напиша да няма логика, но от това което съм чел и като редовен клиент на цветя, смятам че би имало полза от няколко стъпки.

1. Вкарай, вгради, някаква система подобна на Уики и вкарвай съдържание на цветя, семена, торове. Грижи за цветя.
Като допълнение: Не би направила лошо и една секция "Вашата градина". Понеже съм в строителния бизнес и доста от клиентите ми желаят при проект и градина, затова си наемам под изпълнители които от своя страна пък търсят и събират информация в интернет.

2. Относно Фейсбук също мнението ми е ако снимките ти са авторски да им сложиш рамка и върху тях да се сложат някакви послания а отдолу в рамка: Букет от Името на сайта. Така лесно и бързо ще се разпространят снимките във Фейсбук а сайта ти ще стои под снимката в рамка.


Не е много но може да е полезно.
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

любовниците освен цветя купуват и еротично белъо и секс играчки
дали трябва да се върже с подобни дрънкулки сайта?:wink:
 
От: От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

любовниците освен цветя купуват и еротично белъо и секс играчки
дали трябва да се върже с подобни дрънкулки сайта?:wink:

Любовниците освен цветя купуват и диаманти. Какви ти секс играчки, кой се интересува :)
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

Здравей, не съм оптимизатор, може и това което напиша да няма логика, но от това което съм чел и като редовен клиент на цветя, смятам че би имало полза от няколко стъпки.

1. Вкарай, вгради, някаква система подобна на Уики и вкарвай съдържание на цветя, семена, торове. Грижи за цветя.
Като допълнение: Не би направила лошо и една секция "Вашата градина". Понеже съм в строителния бизнес и доста от клиентите ми желаят при проект и градина, затова си наемам под изпълнители които от своя страна пък търсят и събират информация в интернет.

2. Относно Фейсбук също мнението ми е ако снимките ти са авторски да им сложиш рамка и върху тях да се сложат някакви послания а отдолу в рамка: Букет от Името на сайта. Така лесно и бързо ще се разпространят снимките във Фейсбук а сайта ти ще стои под снимката в рамка.


Не е много но може да е полезно.

Каро мерси за съвета. не разбирам от торове и подобни. Но ще помисля за обширно инфо в блога. Чудесна идея за снимките !:)
 
От: Търся помощ за онлайн магазин ! На повече от 6 месеца, а няма посещения

имам въпрос към знаещите за конкретния сайт
в robots.txt има следната команда :
Disallow: /blogs/*+*

Според вас с каква цел е сложена

+ не е wildcard. На тоя стринг идеята е да забрани url та с + в тях, а не всички url-та в блога.
 

Горе