Търся помощ за създаването медиен сайт

андрей

Active Member
Здравейте приятели ,незнам дали тук е мястото ,но искам да получа малко съвети и помощ евентуално . Занимавам се със фотография от 2013г . От няколко години снимам спорт за град Пловдив за 2 онлайн медии. От няколко дни си мисля идеята да си направя сайт за спорта в Пловдив . Нещо подобно като малка и скромна онлайн медия . Вътре бих искал да публикувам малко статии за спорта в града ни ,както разбира се и снимки. Далече съм от идеята да печеля пари ,просто искам да си направя нещо мое ,нещо като спортна медия и да се занимавам и с това, защото адски много обичам да с имам спорт . Тръпката е съвсем друго когато си имаш собствена медия. Ще се радвам да ми пишат хора с опит в тази сфера които биха ми помогнали пи някакъв начин. Благодаря ви .бъдете здрави .
 
Последно редактирано:
Има хубави спортни теми за wp сайтове . Избери си някоя , която ти харесва и действай :) Повечето имат демо версии , и може да видиш примерно как би изглеждал сайта ти . Имат и описание как се инсталира и настройва .
 
домейн и хост за година за 100 лева като начало, после както са ти написали избираш тема за един wp сайт, все ще ти го качи някой ако не разбираш и почваш да пълниш със статии, новини, снимки, лесна работа
 
Да направиш конкуренция на Спортал е чудесна идея.
И с много възможности за цоцане на парички по-нататък.
 
Има хубави спортни теми за wp сайтове . Избери си някоя , която ти харесва и действай :) Повечето имат демо версии , и може да видиш примерно как би изглеждал сайта ти . Имат и описание как се инсталира и настройва .
Доста съм невеж в това И нямам идея как се получава. Затова потърсих помощ тук .
 
Добре си се решил, браво. Ако не държиш да е нищо претенциозно, т.е. няма да му отделяш много време и не го правиш с цел реклама, а по-скоро хоби, можеш да пробваш с Google Blogger. Изключително лесен е за работа (и съответно възможности), има готови template-и и менюто е интуитивно.
Подчертавам отново - системата е елементарна, без изисквания и претенции и напълно безплатна. Няма да ти е нужен хост, дори и домеин. За скромна визитка или блог без претенции, смятам че ще ти свърши работа. Може да провериш в google за дизайн и админ панел за работа и да прецениш дали би удовлетворила изискванията ти.

Вариант 2 както споменаха колегите преди мен е WordPress. В твоя случай смятам, че ще останеш повече от доволен от възможностите на тази CMS система.

Колкото до насока към някой по-опитен, очакваме @John Galt да се включи с препоръки към някой от форума .
 
@Noke може и да може да изработи хубав сайт, но задължително се минава за професионална консултация и сверяване на часовника през @Станимир И преди това.
 
Те и локалните медии си се радват на не малко трафик, както и лоялни потребители. А и от там местни бизнеси за реклама. Оптимистично, но се наблюдава. Сещам се за друг подобен - Тритеграда (медия за В. Търново, Г. Оряховица и Лясковец). Която знам, че доста се следи от местните, освен тяхната местна Борба. :)

Идеята е хубава. Реализацията не е чак толкова трудна, важното при тези сайтове е преди всичко съдържанието. Давай смело. Това ще ти мине в много полезно и приятно хоби. От сега го усещам. Казвай, ако е нужно да се помага. Все пак за това сме събрали тук, нали? Дори гледам, че си получил вече съвети от @John Galt . Той не подвежда хората. ;)
 
Не се занимавай с глупости, само ще си загубиш времето. Подобни 'медии' се издържат от спонсори/рекламодатели предварително ясни и участващи редовно. Което на теб ще ти липсва на 100%. Не мисля, че в България има медия самоиздържаща се по нормалния начин.
Колкото до самата система за сайта - ако е сериозно начинание има Drupal, справка в. Сега или писано по задание. Ако е нещо като хоби - WordPress както казаха по-горе. Общо-взето това е техническа подробност, от по-малко значение.
 
Благодаря на всички за куража, за съжаление поради финансови причини реализацията на проекта ми ще се позабави . Оше един път благодаря
 
домейн и хост за година за 100 лева като начало, после както са ти написали избираш тема за един wp сайт, все ще ти го качи някой ако не разбираш и почваш да пълниш със статии, новини, снимки, лесна работа
А ти би ли ми помогмал с реализацията на идеята ми
 
А ти би ли ми помогмал с реализацията на идеята ми
Привет, мога да ти помогна с някои неща. Принципно ще бъде трудно, но мога да те насоча, а пък може и да измислим някаква съвместна дейност.
Благодаря на всички за куража, за съжаление поради финансови причини реализацията на проекта ми ще се позабави . Оше един път благодаря
Ако имаш интерес пиши ми на ЛС. Ще се споразумеем, относно това, как можем да си бъдем полезни.
 
А ти би ли ми помогмал с реализацията на идеята ми
Доколкото имам знания ще помогна, пиши лс
 
Здравейте, андрей,

Идеята Ви е чудесна. Мога да Ви помогна, преди да започнете, с (безплатни) консултации за бранда Ви (име, слоган, бранд легенда), и за най-важните първи текстове. Пишете и питайте...

А със спорта се познаваме - лично и професионално.
 

Горе