Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

pa_lta

Well-Known Member
Малко висока топка за уебмастърски форум, но след усърдно ползване на Гугъл и бизнес сайтове - каталози, пиша тук. Намерих 2 фирми, но дълга и широка, единия човек, с който се бяхме рабрали уж, малко вдигна цената днес с 30%, има известно основание, но чак пък с 1/3!!!

Та с две думи, ако случайно познавате някой, който ви е правил да речем мебели от масив, но знаете, че изработва и по-малки детайли, например ... кутии за вино:wink:, ще се радвам да споделите.
П.П. Може да пропуснете "Селския дърводелец" от съответната тема:wink:
И населеното място няма значение.
 
Последно редактирано:
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Ако не намериш никъде-ще питам утре при един приятел(има голяма машина-лазер 120 w) и мисля,че може да се разберете!А относно артикула-винаги съм се чудил кое му е скъпото на супер тъпата изработка на такава кутия!
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Благодаря предварително, ако му се занимава - метни някакви контакти на ЛС. По принцип - труда, има доста врътня по сглобка (с нут и/или с лепило, някои ги правят с гвоздеи). Иначе материала е около и под 2 лв. за кутия - говоря за чам.
П.П. Питай го моля те и за боядисването как стои въпроса.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Нагоре, че ми е малко зорно:wink:
Ops5, че споделя нещо по въпроса с майстора, но изчаквам и утре.

Най-много да споделиш, че е скъп и действа бавничко :). Но, наистина прави хубави неща. Пиши какво се е случило, ще ми е е интересно.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Искрено препоръчвам този майстор. Виждал съм негови работи. Освен това е изпълнявал поръчки на мои приятели.

Може и да е много добър майстор, но така и нямах възможността да проверя това - нещо комуникацията с него е дооооста трудна, а уж съм добър и учтив "пациент"8)

Някой, че нещата са малко спешни вече, що се отнася до получаване на цена и изработка на мостра, а за останалите 99 мога да почакам.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Къстъм ли трябва да са или искаш качествена кутия без гравиране по нея?
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Искам обикновена чамова кутия с плъзгащ капак по конкретни размери и два слоя боя/байц като горния се изтърква по ръбовете за постигане на винтидж, рустик ефект.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

http://oreshak.bg/Wooden-souvenirs-...bottle-of-700-ml-flat-plain-white-cover-blank

Имай предвид, че в момента имат празник в Троян и сигурно следващата седмица ще им е лудница, но сигурно ще ти направят мострата в срок.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Благодаря ти, но съм им разглеждал нещата и цените - тази цена е двойна и тройна на цените, които аз съм намерил /от няколко производителя/, направо си е тройна. По принцип необработена чамова кутия като тяхната струва 6-8 лв таван. Не се циганя, наистина така са нещата.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Питал ли си каква отстъпка ще ти направят? Това е цена за 1 бройка, имат b2b сайт, съответно работят и на едро и ще ти направят отстъпка, ако кажеш, че искаш 100 броя.

Това до колкото разбирам е единична бройка някой с пирограф "арт човек" да си я рисува вкъщи. Ми много ясно, че ще му вземат 20 лева, то му е кеф на "арт човека" да му вземеш 20 лева...
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Логично е да има отстъпка - чесно не съм питал, дори и да слезнат на цената, която имам и да ги предпочета пред несериозността и некоректността на другите, с които съм комуникирал има два варианта:
1. Слизат до нормална цена - 7лв при 100 бройки=> човек тези с к'ва надценка работят и продават на крайния потребител тогава?:shock:
2. Не продават с голяма печалба, незнайно защо нещо, което за другите излиза като себестойност 4 лв да речем при тях е в пъти повече=> няма как да ми дадат цена, която ме устройва
С две думи thanks, but no thanks :)
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Така като гледам как се движат нещата явно ще си плащам като поп и това е. Само да не взема да продавам кути със свещ вътре вместо свещ с дървена кутия за опаковка.8)
Ам' т'ва е като се мъча да правя нещата като хората. Хайде :beer: на всички именници и празнуващи, то друго не остана за днес.
 
От: От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

...
Това до колкото разбирам е единична бройка някой с пирограф "арт човек" да си я рисува вкъщи. Ми много ясно, че ще му вземат 20 лева, то му е кеф на "арт човека" да му вземеш 20 лева...
И това и по-скоро ги продават на майки със свободно време да си играят на декупаж, но пак е супер висока цената.
 
От: Търся /препоръчайте добър дърводелец да ми изработи 100 кутии за вино

Звънни и питай и ни кажи после да знаем какво предлагат на едро. Няма какво да изгубиш, те също.

Имай на предвид, че те произвеждат нещо. Като произвеждаш надценката е голяма. Те не са търговци, а производители и не им е ясно (или им е ясно, но нямат капацитет за повече стока да произвеждат и търсят да вземат пари на база това което знаят).

Поздрави!

(нямам асоциация с тея, стана ми любопитно че са от Троян пък имат магазин в София и за това ги предлагам). По принцип в Троян има доста такива фирми. Потърси, може и да смъкнеш по-ниско.
 

Горе