Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

opelastra16

New Member
Здравейте,

Спешно се нуждая от програма или софтуер, чрез която да мога да изпратя файлове по-големи от 5GB на имейли регистрирани в ABV, и не само. ( разбира се ще има и по-малки - 1,2,3,4 GB).

В интернет попаднах на няколко подобни платформи, но тяхното условие е да се регистрирам или да платя някаква такса и изпратените файлове към абв пощата, ще бъдат изтрити след 2-3 седмици.

На мен ми трябва програма/софтуер, чрез която след като изпратя файловете - те да не се изтриват след определен период от време, а да се задържат колкото се може по-дълго.

Та, ако някой използва подобна програмка или софт, ще му бъда благодарен да сподели.

Благодаря предварително на отзовалите се.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Да, не и като attached files, разбира се, а в 1-Click-File-Hosters, както и Cloud-Hosters, както и дори собствен Host/IP, вкл. и ако си с реално IP – пуснато FTP на машината и даването на FTP URL:port + user/pass по е-поща с писма на хората, които да ги свалят от теб.

Аз поне ще дам 1 вариант – облака на mail.ru @ 25 гъби free на този етап. Има ограничение от 2 GB/per file, съответно използвай функцията за томове на WinRAR (или еквивалентен архиватор) за разделянето на обемни файлове на няколко, всеки от които е ПОД 2 GB, за препоръчване все пак – 2044723200 bytes за всеки случай.

Има и още една алтернатива – пак архивиране, но с парола, един архив (вместо сегментирано на няколко) и качен в известен публичен p2p tracker. Качваш и сийдваш, в описанието тури, че е private work. Пращаш връзката до .torrent-а по е-поща към съответните хора и те, използвайки торент клиент, ще свалят архива (свързването е peer-2-peer, съответно всичко зависи както от твоята UP скорост, така и от тяхната DL скорост), разархивират, използвайки дадената парола и използват съдържанието им. Така практически и 50+ GB файлове можеш да пращаш.

Обобщено вариантите:

• 1-Click-File-Hosters: (mega, etc.);
• Облаци: връзка (25 GB mail.ru, 100 GB/25 GB per file, 2 TB, 10 TB);
• p2p torrent;
• FTP/HTTP Self Host;
• FTP/HTTP Remote Host.
 
Последно редактирано:
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

И като им пратиш линк към файла за абв специално 99,9% си в спама.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Ползвай wetransfer, твоите хора ще получат линк от който да свалят нещото.

Не се занимавай да цепиш и правиш, не си е работа....
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

дропбокс/копи вършат чудесна работа.
 
От: Re: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Абе кой казва, че АБВ са опция. Вие имам чувството, че от вчера сте IT-a. :)

Човека за АБВ пита. "имейли регистрирани в ABV, и не само."
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Реших, че най-добрият и сигурен вариант е - да купя една флашка и на нея да запиша всичко и да му я изпратя.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Ама ти на един човек ли искаш да пращаш само?
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Ами, за сега само на него. След това най-вероятно ще се наложи да изпращам на на повече от един човек.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Най-сигурен, т.е.? Поемаш рискът и на другият човек машината да е чиста от вируси и по-специално тези, предаващи се по USB Flash? А после и ще стискаш палци и хвърляш боб, обгръщайки кристалната топка, че и на останалите хора машините им ще са чисти, за да може като върнат Flash-ката да няма заразяване.

Разбира се, кинтите за куриер не са за подценяване.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Това може да го направиш чрез клауд услуги, като GoogleDrive и OneDrive.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Google Drive (15GB), pCloud (20GB) или dropbox (2gb, до колкото съм запознат) са моите предложения. Безплатни са + разполагат със съответните desktop програми за синхронизация и т.н.
 
От: Търся програма/софтуер да изпратя файлове по-големи от 5GB

Малко е стара темата, ама понеже това според мен е много добър проект, ползвам го вече няколко месеца и нямам никакви забележки, реших все пак да постна. Вярвам, че ще е полезно :)

infinit / io - неограничен размер на файловете за трансфер
 

Горе