Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

@AloneInTheDark да ти дам ли paypal email да ми ги изпратиш, защото верно, че не си ценим труда ама в тая криза кво да се прави.
Каква криза бе охлюв?! С к'во се занимаваш, че ми говориш за криза... Собствен бизнес ли имаш, 18 имаш ли.............
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Чакайте сега, какво като са 5 или 10 лева. Подбиване на цени било - вие колко бихте платили за това? Аз не схванах точно за какво става въпрос, но ако са само 2 бутона, които да въртят снимки, това се прави за 5 минути. То е ясно че всеки трябва да си знае цената, но пък не може и да се искат ненормални пари за някои смешни неща - на мен са ми искали програмисти по 200-300 лева за неща, които се правят за 2-3 часа.
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Не знам защо се карате?!? Всяко нещо (труд, продукт и т.н.), струва толкова, колкото е готов да плати някой за него.

5-10-100- 100000 лева/ динара/ форинта няма значение. Пазарът е свободен :)
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Леле майко.. Такъв голям наплив от писане на ЛС не бях получавал НИКОГА..
Хора.. не искам да ми работите без пари!
Искам да си платя за проекта!
Ако исках без пари, щях да си пусна тема, че търся някой да ми го направи без пари..

Искам да си платя за проекта, и то искам да се направи хубаво.. не да се нахвърля и да се отбие номера..
Писал съм на няколко човека..
Благодаря на всички които ми писаха ЛС.. просто получих МНОГО ЛС-та.. и няма да мога да отговоря на всички..
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Виж кво, ако искаш аз ще ти изпратя 5лв за твоя сметка. Банковия превод е 2лв и ти остават 3лв. върви си купи 2 млека и 2 краставици да си направиш таратор. Чувал съм за подбиване на цените ама... :X
Всеки може да работи за колкото си иска. Ако не можеш да му подбиеш цената/качеството/маркетинга, отиваш и се преквалифицираш. Или лягаш и мреш.
Както и всеки може да реши колко качествена услуга иска и колко има желание даде.

... То е ясно че всеки трябва да си знае цената, но пък не може и да се искат ненормални пари за някои смешни неща - на мен са ми искали програмисти по 200-300 лева за неща, които се правят за 2-3 часа.
Правилно, но 'ненормални пари' е много, ама много относително понятие.
Примерно мойта тарифа у момента е значително повече от 100лв/час. И то само ако съм на кеф да работя за някой друг.
За по-малко ми е просто икономически неизгодно да превключа от моите си неща към нечий друг проект.
Освен ако той или казуата му не са ми особено симпатични.

Дали си заслужава да се дадат тия пари за услуга - ми не знам. Ама щом знам как да направя нещо за себе си, дето вади добри пари, значи по простата логика мога да го направя и за някой друг.
Той си преценява, аз не се бутам насила.
 
От: От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Правилно, но 'ненормални пари' е много, ама много относително понятие.
Примерно мойта тарифа у момента е значително повече от 100лв/час. И то само ако съм на кеф да работя за някой друг.
За по-малко ми е просто икономически неизгодно да превключа от моите си неща към нечий друг проект.
Освен ако той или казуата му не са ми особено симпатични.

Дали си заслужава да се дадат тия пари за услуга - ми не знам. Ама щом знам как да направя нещо за себе си, дето вади добри пари, значи по простата логика мога да го направя и за някой друг.
Той си преценява, аз не се бутам насила.
Това е друго, ти можеш да си определеш тарифа и от 1 милион на час, друг е въпроса дали някой ще ти даде тези пари :)
 
От: От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Това е друго, ти можеш да си определеш тарифа и от 1 милион на час, друг е въпроса дали някой ще ти даде тези пари :)
Е то ако нямаше клиентела, нямаше да си права труда да си определям тарифа :) , камо ли па и висока.
Ако исках само да ги гоня и да се правя на тежък, щях да тура още по-висока...
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Момчето иска елементарна галерия. Прави се за около час със изпипването и не може да струва повече от 20,30 лв / средно /
Такива цени за 5,10 лв са наистина за гладните които подбиват работата на другите но всеки гледа себе си - факт!

Аз лично не бих си загубил времето за 10 лева защото си го ценя... но е глупаво и да се нападате един друг особенно както твърдите, че едва ли не сте заринати от проекти :}}
 
От: От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Момчето иска елементарна галерия. Прави се за около час със изпипването и не може да струва повече от 20,30 лв / средно /
Такива цени за 5,10 лв са наистина за гладните които подбиват работата на другите но всеки гледа себе си - факт!

Аз лично не бих си загубил времето за 10 лева защото си го ценя... но е глупаво и да се нападате един друг особенно както твърдите, че едва ли не сте заринати от проекти :}}
Айде още един дето иска да стандартизира цените.
Чи то демокрацията не е за вас бре.

Тия дет предлагат услуги за 5 лева не са непременно гладни.
То си е тяхна работа какви са.
Да им слагаш етикети само щото предлагат да работят евтино не е любезно и не е умно.
Заголваш си задника неаргументирано така.

И да, заринат съм с проекти.
Драйфа ми се от проекти.
А те даже не са толкова много - само два :) , ама ми стигат за 1-2 години напред.

Дадох пример само.
Не съм нападал никого.
Но разбирам че да изплющя някаква извънземна тарифа (без дори да отправям оферта) за много хора би било твърде offensive - ще се почувстват все едно съм ги накарал да си събуят гащите за да им зема проба за глисти.

Не предлагам активно услугите си.
Хеле пък тъдява.
 
Последно редактирано:
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Не знам защо си чешете езиците толкова. Моята груба оценка на проекта е 30-50лв. Тази цена не включва акаунти, потребителско качване на картинки и система за администрация. Също не включва и изготвяне на дизайн. Ако има някакъв нарисуван (растер) дизайн, не е проблем на се превърне в HTML+CSS за около 10-15лв, ако не е прекалено сложен. Тази цена е за написване на сайт система от нула, а не за пригаждане на готов софтуер. В сайт системата темплейтите и програмния код не се очаква да са в едни и същи файлове.
В най-простия вид (без администрация) картинките се качват чрез ftp в директория на хоста, а сайт системата ги превърта с Next и Back (доколкото разбрах това е идеята) чрез php функциите opendir, readdir и closedir.

Иначе и аз съм зает, но ако до средата на януари не си намерил изпълнител, метни един ЛС. Мога да посмъкна цената като за наш човек.
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

Намерих си човек... ;)

Човека е сериозен и съм сигурен, че ще се справи..
Ще дам оценката си за него, след като получа проекта ;)

Благодаря на всички отзовали се..

Весело посрещане на Новата Година :)
 
От: Търся програмист да направи едно елементарно сайтче

ох... пак не прочетох последният пост че темата е затворена ...........
 

Горе