Търся: Търся програмист за написване на сравнително проста програма

Macmuka

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Търся програмист, който да напише сравнително проста програма за следене ремонтите на превозни средства в малка фирма. Трябва да може да се вкарва датата и цената, на която е сменена резервната част, заедно с разхода по самата смяна. В последствие трябва да може да се търси по номер на превозното средство и име на резервна част. Има и още дребни изисквания, които ще споделя с евентуалния изпълнител. Интересува ме приблизителна цена и време за написване.
 
Мога да направя програмата бързо и на разумна цена, писал съм лично съобщение :)
 
С програма все пак ще е по професионално и адаптивно, пък ако иска да се ползва на няколко компютъра вряната за Exel става неудобен, всичко зависи от целите и бюджета разбира се :)
 
Кое му е доброто на ексел - много по-добре е да се направи като хората. Ще бъде онлайн, ще може да се отваря и добавя отвсякъде.
 
Намерих човекът, който ще напише програмката. Благодаря на всички за съветите, предложенията и участието в темата. Лека вечер.
 
Аз съм програмист, обаче наистина с таблица на ексел нещата могат да станат много лесно и просто. Майкрософт е достатъчно голяма компания и предлага клауд на който може да се качи файла и да се вижда от всяка точка по света.

За да се ползва тая програма от много хора трябва сървър който да държи базата. Ами ако се счупи какво правим? Готови ли сте всеки месец да плащате за професионална подръжка? Или ще си го подържате сами? Но ако можете, предполагам, че няма да имате проблем с написването на съответния софтуер, а същевремено се търси човек. Държането на базата локално пък води до други трудности. Клиент към нея да речем, че лесно ще си напише и ползва. Просто не си струва за талкова тривиален use case да се подържа цяла система.
 
Аз съм програмист, обаче наистина с таблица на ексел нещата могат да станат много лесно и просто. Майкрософт е достатъчно голяма компания и предлага клауд на който може да се качи файла и да се вижда от всяка точка по света.

За да се ползва тая програма от много хора трябва сървър който да държи базата. Ами ако се счупи какво правим? Готови ли сте всеки месец да плащате за професионална подръжка? Или ще си го подържате сами? Но ако можете, предполагам, че няма да имате проблем с написването на съответния софтуер, а същевремено се търси човек. Държането на базата локално пък води до други трудности. Клиент към нея да речем, че лесно ще си напише и ползва. Просто не си струва за талкова тривиален use case да се подържа цяла система.
Айде стига глупости, един хостинг струва 5 лева на месец, има всичко към него.
 
  • Like
Реакции: Sky
Една екселска таблица много лесно може да се качи в дропбокс и от там да се полазва.
За 10 мин може да се направи работеща таблица.
За това изгубено време в писане на мнения, човекът отдавна щеше да е забравил за проблема си.
 
Човекът може да си има хостинг и сайт, щом търси написване на програма. Да не говорим, че възможностите са в пъти пред някаква смешна таблица и може да се надгражда след време. Много ми е странно програмисти да хвалят таблици.
 
Човекът може да си има хостинг и сайт, щом търси написване на програма. Да не говорим, че възможностите са в пъти пред някаква смешна таблица и може да се надгражда след време. Много ми е странно програмисти да хвалят таблици.
Интересно какво повече ще направи тази програма?
Ще сменя гуми?
Ще налива бензин?
Ще пуска прахосмукачка?
Хайде спрете се малко ...
 
Един гугъл докс. има си таблици, права за достъп и редактиране, формули форми и шарении.
 
Хостинга може да е 5 лв ама ако тая база нещо се сбози? Нали трябва да има кой да отреагира при такава ситуация. И не всичко е отговорност на съпорта на хостинга. Въобще няма да изброявам колко нужда от подръжка има такова нещо, като ако човек не разбира всичко това струва пари за подръжка, при положение, че това е безсмислено в случая.Ами ако трябва някаква миграция, или трябва да се направи анализ на данните който не е бил зададен в първоначалните изисквания? Очевидно, че тоя софтуер ще го направи някой частник, който утре я го намериш я не, освен ако не го наемеш и за съпорт след това. Ако се проектира грешно после иди имплементирай нови неща. По скоро ще трябва да търси пренаписване - още разходи. Докато с екселската таблица може да се борави доста по-гъвкаво и то от крайния потребител, без това да създава ИЗЛИШНИ разходи, които ще донесат точно 0 разлика в прихода. Освен програмисти сме и предприемачи. В тоя форум почти всички ти обясняват, че собственото жилище е лошо, защото имало данъци, а не носело доходи, но видиш ли въобще не се замислят, че и разходите за подръжка на един софтуер, който не носи печалба съществуват. Ама това в Богат татко беден татко не го пише сигурно, за това
 
Много зависи кой ще работи с програмата и от къде. Жената работи в спедиторска фирма. Шофьорите с пистолет на главата неможе ги накараш да работят с ексел. Но добре се оправят с телефона и си попълват формуляра без да е необходимо да ходят до офиса.
Екселската таблица също се нуждае от поддръжка, особенно ако работят с нея некомпетентни хора. На нея също е добре да се организира бекъп, по възможност инкрементален, за да не намаже бекъпа счупената таблица в/у архива.
Много нещата си ги водя на ексел (по-точно ОО калк или гоогле док.) в никакъв случай не съм му противник. Но "козата си иска пръч".
Поздрави.
 
Надявам се тези, които пишат че екселска таблица е по-сигурна и удобна от написана програма, да не разбират от програмиране, че иначе не е добре положението.
 

Горе