Търся разширение за opencart

nobreak

Member
Здравейте. Може ли някой да ми каже подобно разширение за opencart на това http:// mtd.bg/index.php - отдясно Производители, да ми излизат само логото, а не името?
Благодаря.
 
От: Търся разширение за opencart

Здрасти,

Можеш да използваш вградения в Opencart модул "banners". Първо в System->Design->Banners си правиш банер сет "Производители" (в default инсталацията даже има създаден такъв) - качваш си там логотата на производителите.

После от Extension->Modules->Banner задаваш позиция и размер на изображенията.

Накрая в "catalog/view/theme/tvoqta_tema/template/module/banner.tpl" изключваш ".cycle" (ако е както на default темата ) и имаш лист с логотата (може да се наложи и малко промени в CSS, за да ги направиш да излизат точно както ги искаш - в една колонка или в две, разстояния между тях и т.н.).

Ето едно бързо демо на това какво се получава: http://www.vd-devserver.com/shop/index.php?route=product/category&path=20
 
От: Търся разширение за opencart

Благодаря за подробният отговор. При мен е custom_banner, но не виждам cycle.. В темата по подразбиране има, как да го изключа?
 
Последно редактирано:
От: Търся разширение за opencart

Благодаря за подробният отговор. При мен е custom_banner, но не виждам cycle.. В темата по подразбиране има, как да го изключа?

Ето така:

/*
var banner = function() {
$('#banner<?php echo $module; ?>').cycle({
before: function(current, next) {
$(next).parent().height($(next).outerHeight());
}
});
}

setTimeout(banner, 2000);
*/

Но това е за default темата, за твоята тема може да е организирано по друг начин...
 
От: Търся разширение за opencart

Както се вижда от по-горните постове може да се направи по различни начини. Решението на Svetoslav Valkov е добро, но по този ще се загуби функционалността на модула "банер" да сменя плавно картинките, след като се изкоментира зареждането на jquery плъгина отговарящ за това. Предложението на buymore ми се вижда по-добро в случая, въпреки и че при него съдържанието няма да бъде динамично сменяемо и определящо се от информацията за производителите. Най-добрия вариант е модул специално за тази цел взимащ информацията от таблицата на производителите. Има такива безплатни и платени. При безплатните трябва да промениш темплейтния файл според изискванията ти. За платените, мисля че има точно с такава визия каквато търсиш ти. Може и някой колега да благоволи и да ти помогне, защото наистина е лесно и бързо за реализация.
 
От: От: Търся разширение за opencart

Както се вижда от по-горните постове може да се направи по различни начини. Решението на Svetoslav Valkov е добро, но по този ще се загуби функционалността на модула "банер" да сменя плавно картинките, след като се изкоментира зареждането на jquery плъгина отговарящ за това. Предложението на buymore ми се вижда по-добро в случая, въпреки и че при него съдържанието няма да бъде динамично сменяемо и определящо се от информацията за производителите. Най-добрия вариант е модул специално за тази цел взимащ информацията от таблицата на производителите. Има такива безплатни и платени. При безплатните трябва да промениш темплейтния файл според изискванията ти. За платените, мисля че има точно с такава визия каквато търсиш ти. Може и някой колега да благоволи и да ти помогне, защото наистина е лесно и бързо за реализация.

Пробвах различни разширения, но free и никое не тръгна на моята custom тема. Дори и да платя някое от платените не знам дали ще тръгне при мен...Както и пробвах много разширения за добавяне на логото в продуктовата страница вместо името на производителя, но нито едно не тръгна, въпреки, че на някои пише, че поддържат 1.5.6.4...
 
От: Търся разширение за opencart

Съгласен съм stan_bg. Търсих най-бързото и просто решение.

Иначе това ще свърши работа - моднал съм го да извежда логотата вместо наименованията на производителите, съответно с настройки за Limit и WxH за изображенията.

P.S. Модула може да се свали от тук
 
От: Търся разширение за opencart

Ето и едно руско изпълнение само трябва да се смени името на темплейта в catalog->view->theme

Сложих го и си работи, само не мога да му докарам css-a да не ми ги приравнява в ляво...променям го за проба през браузъра, става, променям го в оригиналния css...не става. Явно съвсем се сдухах :)
 
От: Търся разширение за opencart

Стана, благодаря на всички и по специално на buymore, че ми намери това разширение :)!
Да знаете някое работещо разширение за смяна на производителя в продуктовата страница с логото като това тук?
 
Последно редактирано:
От: Търся разширение за opencart

Здрасти, разширението работи.

Най-вероятно при теб в темата файла product.tpl е различен от този в default темата и vqmod не може да намери посочения в xml файла ред:

<span><?php echo $text_manufacturer; ?></span> <a href="<?php echo $manufacturers; ?>"><?php echo $manufacturer; ?></a><br />

Намери реда който извежда името на производителя и го сложи в xml файла на мястото на този по-горе и ще стане.

Размера на картинките можеш да променяш отново от xml файла:

$this->data['manufacturers_img'] = $this->model_tool_image->resize($manufacturer_image['image'], 50, 50);

Успех!
 
От: Търся разширение за opencart

Е гледах го и уж е същият, но имало едно &nbsp;, което не бях видял...Благодаря ти отново!

<span><?php echo $text_manufacturer; ?></span>&nbsp; <a href="<?php echo $manufacturers; ?>"><?php echo $manufacturer; ?></a><br />
 
От: Търся разширение за opencart

Един последен въпрос. Вкарах в currency.php следният код за да ми излиза текст обади се ако няма цена на продукта, но ми излиза само в общата категория. Как да го направя да излиза и в продуктовата страница?

if ($format && (float)$value == 0) {
return 'Обади се';
}
 
От: Търся разширение за opencart

Един последен въпрос. Вкарах в currency.php следният код за да ми излиза текст обади се ако няма цена на продукта, но ми излиза само в общата категория. Как да го направя да излиза и в продуктовата страница?

if ($format && (float)$value == 0) {
return 'Обади се';
}

Предполагам говориш за библиотечния файл, къде точно си поместил тези редове ? И някак си няма да е правилно да се появи това съобщение, а бутончето "Купи" да си е активно и по никакъв начин да не се забранява покупката на продукт със стойност абсолютна нула.
 
От: Търся разширение за opencart

След реда $string = '';. Бутончето купи си е активно, само на мястото на цената си излиза текст http:// rezachki.com/vodni-pompi - първата оферта, но като влезеш в офертата цената си стои 0,00
 
От: Търся разширение за opencart

След реда $string = '';. Бутончето купи си е активно, само на мястото на цената си излиза текст http:// rezachki.com/vodni-pompi - първата оферта, но като влезеш в офертата цената си стои 0,00

Да, бутончето купи си е активно, което лично на мен не ми се вижда редно. Относно това, защо в продуктовата страница си стои реалната цена, отговора е ясен. Имаш допълнителен js(модул), който "рекалкулира" цената, със самото зареждане на страницата.
 

Горе