Здравейте,

Търся сайтове, в които да публикувам безплатни статии с по 1 или 2 линка към моя сайт.
Би било идеално сайтовете да са на енергийна тематика (енергийна ефективност и т.н.) или подобни.
Статиите ще са уникални, SEO оптимизирани и с обем от порядъка на 300 - 700 думи.
Адрес на сайта, към който ще сочат линковете: https://energy-bg.com/news

Благодаря!
Имате съобщение
 
А аз може ли да питам тези, които предлагат безплатно публикуване каква им е идеята?
В дългосрочен план.

И същевременно към тези, които търсят безплатно с какви очаквания са?
 
Последно редактирано:
Аз преди доста време поддържах един такъв сайт за безплатно публикуване. Бях разписал пределно ясно условията за да се публикува статията. Наивно вярвах, че като предлагам читав сайт за публикуване (добри характеристики, чист от спам, органичен трафик), хората ще предлагат читави статии според изискванията.

На 20 предложени в най-добрия случай имаше 1, която да става. Не си го причинявах дълго :).
Съответно дори и някой да ми предлага безплатно публикуване, като си помисля в каква "компания" биха попаднали материалите ми, ми се охлажда ентусиазма.
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Очаквах още някой да даде коментар, но явно няма на този етап.
Моята гледна точка е следната:
1. Собственик
Има разходи за домейн, хостинг и лично време. При липса на приходи или очаквани такива, няма мотивацията да развива сайта. Естествено, възможността да се публикува безплатно става причина да се публикуват всякакви тъпотии и спам съдържание. Да речем, че собственика е ентусиаст и се грижи всичко да е прегледано. Но поради факта, че не е взел пари, ангажимента му е никакъв и в един момент го запуска, а като цяло такава сайтове рядко имат някакви читави показатели. Вероятно ще го продаде на някой или ще го остави да изчезне.

2. Публикуващ
В опити да се спестят пари от линк билдинг губят време в търсенето на безплатни варианти. В повечето случаи си дават съдържанието без да получат никаква обратна стойност от линка, който са взели. В един момент сайта, където са публикували изчезва или си е сменил собственика, който пък маха линковете, защото няма ангажимент. Ако не изчезне е почти гарантирано, че няма да се развива и ще е пълен с некачествено съдържание.
Естествено винаги има изключения, но това е минимален успех от спестени пари.

Също и вариант платени публикации да попаднат на некоректни собственици на сайтове, но затова съща се внимава, с цел минимален риск.
Не е като да няма тийнове, пък и не само, които вдигат набързо новинарски сайтове, продават евтини линкове и след няколко месеца продават сайта, а ангажимента от следващия собственик е само на база морал и лична преценка.

Та така..
 
Очаквах още някой да даде коментар, но явно няма на този етап.
Моята гледна точка е следната:
1. Собственик
Има разходи за домейн, хостинг и лично време. При липса на приходи или очаквани такива, няма мотивацията да развива сайта. Естествено, възможността да се публикува безплатно става причина да се публикуват всякакви тъпотии и спам съдържание. Да речем, че собственика е ентусиаст и се грижи всичко да е прегледано. Но поради факта, че не е взел пари, ангажимента му е никакъв и в един момент го запуска, а като цяло такава сайтове рядко имат някакви читави показатели. Вероятно ще го продаде на някой или ще го остави да изчезне.

2. Публикуващ
В опити да се спестят пари от линк билдинг губят време в търсенето на безплатни варианти. В повечето случаи си дават съдържанието без да получат никаква обратна стойност от линка, който са взели. В един момент сайта, където са публикували изчезва или си е сменил собственика, който пък маха линковете, защото няма ангажимент. Ако не изчезне е почти гарантирано, че няма да се развива и ще е пълен с некачествено съдържание.
Естествено винаги има изключения, но това е минимален успех от спестени пари.

Също и вариант платени публикации да попаднат на некоректни собственици на сайтове, но затова съща се внимава, с цел минимален риск.
Не е като да няма тийнове, пък и не само, които вдигат набързо новинарски сайтове, продават евтини линкове и след няколко месеца продават сайта, а ангажимента от следващия собственик е само на база морал и лична преценка.

Та така..
Напълно се съгласявам, затова и не предлагам безплатно публикуване. Дотук от личен опит само 1 сайт, в който се публикува безплатно дава някаква малка полза за оптимизацията. SEO без пари не се прави
 
  • Like
Реакции: Ivo_

Горе