Търся сериозен човек за писане на статии

DGK

Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Става въпрос за фирмен блог. Ще се пише на български по теми в сферата на компютрите и новостите - новини, ревюта на компютърни продукти, полезни съвети и т.н. Като за начало ще се стартира с по 30 статии месечно.
Целта на блога ще бъде да популяризира дейността на фирмата. От тази гледна точка търсим наистина кадърен и технически грамотен човек с дар слово и стил на писане. Човекът ще трябва сам качва новите статии, в блога, да ги оформя, да добавя сники, клипчета, линкове и т.н.
При тези условия предлагам заплащане от 100лв. на месец. Ако се постигне желания ефект е възможно дейността да се разшири и съответно възнаграждението да се увеличи.

Заинтересуваните да пишат ЛС.
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Тези статии ще се предоставят ли предварително като тема или са по желание? Ако се предоставят - какъв ще бъде източника - само заглавие, източник от чужд език, източник на бг?
Какво е желаната дължина на статията ?
След като ще са ревюта на нови неща, ще трябва ли да се провеждат тестове тепърва или ще се вземат от някъде и ще се дописва колко е велика една видео карта да речем...
Нмого смотано се изказах, сори ;)
 
От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Чети, преди да пишеш и коментираш:mrgreen:
Човека предлага 100 лв за 30 статии, а не обратното.
Дори обратното да го е разбрал, пак заплащането звучи като недодялана шега. Дори да си луд бързак в писането на статии и свършиш всичко за 1 час (което е практически невъзможно ако говорим за смислен материал), .... кой кадърен индивид би работил за 3 лева на час?
 
От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Дори обратното да го е разбрал, пак заплащането звучи като недодялана шега. Дори да си луд бързак в писането на статии и свършиш всичко за 1 час (което е практически невъзможно ако говорим за смислен материал), .... кой кадърен индивид би работил за 3 лева на час?

Чакай, зависи от дължината - при материал около 200 думи си заслужава, не знаем какви са изискванията в това отношение все пак, писал съм на DGК, за да разбера повече подробности. :)
 
От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Дори обратното да го е разбрал, пак заплащането звучи като недодялана шега. Дори да си луд бързак в писането на статии и свършиш всичко за 1 час (което е практически невъзможно ако говорим за смислен материал), .... кой кадърен индивид би работил за 3 лева на час?
Ами в такъв смисъл всеки, който работи за 500 лв на месец някъде си е луд некадърник ?
В най-добрия случай при 5 дневна раб.седмица
500лв заплата : 20 раб.дни = 25лв на ден
25лв : 8 часов раб.ден = 3,125 лв на час
При 6 дневна раб.седмица, което е най-често във всички фирми,
нещата изглеждат така :
500лв заплата : 24 раб.дни = 20, 8333 лв на ден
20, 83 : 8 часов раб.ден = 2,60 лв на час
Според мен дори офертата е доста добра.
А който не смята така, нека си стои и чака парите да му паднат от космоса и да продължава да си мисли, че е супер кадърник.
 
От: От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Ами в такъв смисъл всеки, който работи за 500 лв на месец някъде си е луд некадърник ?
В най-добрия случай при 5 дневна раб.седмица
500лв заплата : 20 раб.дни = 25лв на ден
25лв : 8 часов раб.ден = 3,125 лв на час
При 6 дневна раб.седмица, което е най-често във всички фирми,
нещата изглеждат така :
500лв заплата : 24 раб.дни = 20, 8333 лв на ден
20, 83 : 8 часов раб.ден = 2,60 лв на час
Според мен дори офертата е доста добра.
А който не смята така, нека си стои и чака парите да му паднат от космоса и да продължава да си мисли, че е супер кадърник.

За какъв пост във фирмата става въпрос? 8 часа не са ли малко множко за тия пари?
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Какъвто ще да е пост.
За какви пари мислиш, че работят хората в провинцията - даже и толкова няма чисти ?
Който иска да си прави както и колкото пожелае сметката.
Оставам с убеждението, че всяка оферта се подлага на атака и без реално да се преценят нещата.
 
От: От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Ами в такъв смисъл всеки, който работи за 500 лв на месец някъде си е луд некадърник ?
На постоянна работа слакваш поне 60% от времето, заплатката си върви и без туй. Тук говорим за специализиран фрийленсърски труд, който се заплаща на свършена качествена работа. Предполага се, че това е нещо в което си добър и точно затова са те избрали теб, а не са наели някое служителче от бюрото по труда на редовна заплатка. За тия 1-2 часа ще дадеш най-доброто от себе си за да градиш портфолио, репутация, клиентска база. Пробвай да работиш по тоя начин 8 часа на ден за 24 лева (че и по-малко в нашия случай). Жив умрял си.

ПС:Харконе, ц ц ц ... Аз ли да ти казвам, че има къде къде по-умни начини да засегнеш някого без да рискуваш да отнесеш някой бан? Я едитни на съответните места, че ми става лошо..
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Пиши ми на e-mail: strongerman ( кльомба ) abv.bg

П.С: Днешни дни, всяка оферта е добре дошла!
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Здравейте,
искам да получа повече информация за работата относно писането на статии за блога Ви. ако може да ми пишете на skype: payforfree_

Само за информация искам да спомена, че имам известен опит с тази дейност в доста голям български IT портал. Но искам да разбера естеството на вашата работа.
 
От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Какъвто ще да е пост.
За какви пари мислиш, че работят хората в провинцията - даже и толкова няма чисти ?
Който иска да си прави както и колкото пожелае сметката.
Оставам с убеждението, че всяка оферта се подлага на атака и без реално да се преценят нещата.

Хората в провинцията имат и фабрики :). А в някои китни градчета - много хора държат малък бизнес: отдават стаи/ къщи за гости под наем, притежават малки цехове за дърворезба и производство на мебели, занимават се с грънчарство и занаяти... Не всеки работи за 500 лв. в провинцията. Разбира се - има и хора на 240 лв. Както и всякакви люде и съдби човешки.

София е мерило за тенденциите в страната (като всяка столица). Но ако на човек не му се работи, няма капацитет за определена работа, липсва му самоуважение и самоувереност, както и постоянство, доза пробивност и устойчивост при житейски (понякога неминуеми) несгоди и разочарования - разликата между Лондон и Видин се равнява на нула.
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Благодаря на всички. Намерихме човека!
Съжалявам за късното включване, но нямах възможност да отговоря последните дни...
 
От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Хората в провинцията имат и фабрики :). А в някои китни градчета - много хора държат малък бизнес: отдават стаи/ къщи за гости под наем, притежават малки цехове за дърворезба и производство на мебели, занимават се с грънчарство и занаяти... Не всеки работи за 500 лв. в провинцията. Разбира се - има и хора на 240 лв. Както и всякакви люде и съдби човешки.
Ммм точно в момента 500 лева са си направо добра заплата....
До преди 1 година работих във един от заводите на военните и зимах около 800-900 лева...сега съм охрана видеонаблюдение и дори 400 лева не мога да стигна...така че секи лев от горе е от полза :)
 
От: От: От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Ммм точно в момента 500 лева са си направо добра заплата....
До преди 1 година работих във един от заводите на военните и зимах около 800-900 лева...сега съм охрана видеонаблюдение и дори 400 лева не мога да стигна...така че секи лев от горе е от полза :)

Какво да ти кажа - кризата засяга някои сектори повече от други. Строителството и продажбата на имоти, по мои наблюдения, са в застой. При мен работата не е спирала от месеци, много ми е натоварено. Не казвам, че преводаческата дейност изживява своя апогей тук и сега, но търсене има.

Отделно обаче - за разлика от една държавна служба - този труд се извършва без почивка и под напрежение.

Успех в начинанията!

Лил
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Мерси
Ама аз мисля да спрем със оффтопика ;)
Че вече станахме нахални :D
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

Щом ви е кеф да пишете, забавлявайте се на воля :D
 
От: От: Търся сериозен човек за писане на статии

Щом ви е кеф да пишете, забавлявайте се на воля :D

Понеже видях, че си намерил хора за определената задача (тоест - темата е изпълнила предназначението си) и... някак по инерция продължих с празнословието :). Извинения, за което.
 
От: Търся сериозен човек за писане на статии

100 лева за 30 статии?! То по-добре да се пише за благотворителност. Изискванията са като за 1000 лева, а заплащането като дневна надница звучи.
 

Горе