Търся: Търся си работа

Ivova13

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте, ученичка съм на 18 години. Наскоро напуснах работата си, като сервитьорка в квартално заведение. След една година мъчение за физиката и психиката ми, реших да направя тази стъпка, с цел фокус върху професионално развитие в бъдещата ми професия. Специалността ми в училище е компютърна графика и мултимедия, харесва ми и желая един ден да работя в тази сфера. Фокусирайки се върху ученето обаче, изпитвам затруднение с доходите. Не разчитам по никакъв начин на родителите ми, защото съм преценила, че е много по-важно да инвестират приходите си в развитието на по-малкото ми братче, понеже страда от различни увреждания. В разгара на лятото имам предостатъчно време да започна работа, но след инцидент на вече бившето ми работното място изкълчих левия си глезен, което ме лиши от възможността за физическа работа на този етап. Реших, че щом не мога да работя с ръцете си, мога да опитам с ума си.
Имам кратък опит като копирайтър и по-богат опит в качването на продукти в различни платформи. Като уеб дизайнер не смятам, че имам все още необходимия опит за встъпване в работна позиция, но съм създавала рекламни материали, като календари, визитки, рекламни брошури, дипляни, тениски за предпечат и тн. (При желание мога да изпратя)
Благодаря Ви за отделеното време да прочетете написаното до тук. Ще бъда много щастлива, ако някой ми даде възможността да правя това, което обичам и да се рализирам в средата, в която съм мечтала да бъда най-добра още от дете.
 
не си търси работа... създай си сама работа! Щом си имала смелостта и съзнанието да напишеш всичко това, значи си в състояние да седнеш , помислиш и създадеш нещо което си зависи от теб самата, а не да чакаш някой да ти предложи работа . Идеи само да искаш!
 
За успешна реализация на идея е необходима инвестиция. :)
Така смятат хората които нямат идеи. Не си права в случая! Мога да ти дам доста идеи без инвестиция да правиш пари всеки месец... не са някакви големи пари , но да кажем едни 1500 - 2000 може без проблем да ги докарваш с повече седене в интернет. И не говорим за незаконна дейност , а за нещо съвсем реално. Поогледай се във форума тук виж как се купуват , предлагат и продават например фейсбук страници с повече последователи или фейсбук групи с повече членове. И не е само това... идеи да искаш... казах ти. Винаги при добро желание може да получиш помощ от нас или твой приятели да ти попълним някоя фейсбук група или страница с членове и последователи. В рамките на месец може да направиш поне 3-4 такива страници или групи в по 30 000 души в тях.
 
Оценявам желанието Ви да ми помогнете и Ви благодаря много, за което. Освен в опит да си намеря работа, съм тук и за да се запозная с мисленето на хора, които са по- наясно с нещата от мен.
 
Оценявам желанието Ви да ми помогнете и Ви благодаря много, за което. Освен в опит да си намеря работа, съм тук и за да се запозная с мисленето на хора, които са по- наясно с нещата от мен.
добре дошла в клуба тогава :) Тук може да срещнеш разностранни мнения като от всяко едно мнение да си направиш извод и поука. Има разбира се и хейтъри които само ще се пробват да те отказват , но въпреки това не се отказвай от целта си. Ако имаш нужда от помощ, съвети и даване на правилната посока в която да тръгнеш винаги може да попиташ. Дадох ти една идея която е хубаво да я проучиш и да се заемеш с нея. Това ти е най бързия и лесен метод да попълваш ежемесечно бюджета си с една добра сума. За по специфични дейности ти е необходим поне малко професионализъм. Човек се учи докато е жив все пак. Никой не се е родил научен.
 
предлагат и продават например фейсбук страници с повече последователи или фейсбук групи с повече членове. И не е само това... идеи да искаш... казах ти. Винаги при добро желание може да получиш помощ от нас или твой приятели да ти попълним някоя фейсбук група или страница с членове и последователи. В рамките на месец може да направиш поне 3-4 такива страници или групи в по 30 000 души в тях.
От едно време се чудя на това нещо.
Страници, мейли, канали, сайтове на последно място.

Хора, част само, не знам каква, правят нещо свое, което по зародиш не е тяхно а с цел последваща продажба.
Аз дори урл-тата не ми се ще да си обявя реално за продажба, предпочитам да ги оставя да изтекат.
Обявявам тука чат-пат някакви неща, които де факто не искам да ги продавам.
Дори статийка нещо... по-добре да я подаря.
А сега, кажи ми какво е това нещо?...
 
Моме, търсиш на грешното място. Тука няма кой да ти даде съвет или работа - виж тук и подобните групи
 
Добре дошла при нас. Първата стъпка е винаги най-трудна, но вече гледам си я направила - да се захванеш с създаването на бизнес.

Ще ни разкажеш ли малко повече в какво си добра. Видях, че си писала графичен дизайн и копирайтинга. Супер. В тези две сфери има доста работа, и като начало можеш да се поогледаш за работа там. Както и с напредването с проектите в бъдеще да се отдадеш на нещо твое, както спомена @Vbb . Ще мине време, но упоритост, търпение и уменията ти ще те отведат доста далеч.

Почни с нещо малко, започни да се оглеждаш, прочети тук там как хората го правят. И ако имаш въпроси, ни сме тук, за да помогнем.
 
В Дания има прекрасни безплатни програми, включително muldimedia design. Моят съвет, завърши си училище, кандидатствай, завърши там образование, последните семестри обикновено са стаж в различни фирми. Първата година ще ти е доста лесна, говоря като учебен материал, а не друго, защото почват от нулата, така че ще имаш време да работиш и да си изкарваш парички.
И ако решиш да опиташ тази пътека, учебните програми стартират август/септември, както и февруари. Бих те посъветвал да кандидатстваш за начало февруари, тъй като, поне преди, за чуждите класове (където се преподава на английски) имаше по-малък наплив от есенния, съответно по-голям шанс да си приета.
 
Надявам се, че @EGraphix може да удари едно рамо. Евентуално ако да му е нужен чирак, който да учи занаята практически в процес на работа.

Успех!
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Надявам се, че @EGraphix може да удари едно рамо. Евентуално ако да му е нужен чирак, който да учи занаята практически в процес на работа.

Успех!
нали не искаш момичето да се учи от идиоти?
 
нали не искаш момичето да се учи от идиоти?
Е, няма да съдим за професионализма на даден човек по изкривеното му мнение по конкретни въпроси. Предполагам, че е добър графичен дизайнер и би могъл да бъде полезен на момичето. ;)
 
Последно редактирано:
Благодаря много на всички за отделеното време и съветите, които ми дадохте. Всеки тръгва от някъде и аз реших, че преди да направя голяма крачка е хубаво да се допитам до хора, които са тясно свързани с тези среди. Знам, че без грешка няма успех, но всепак гледам да се предпазя от допускането на фатални грешки още в самото начало, които са способни да ме откажат. Най- голямата ми мечта е един ден да си отворя фирма за дизайн и предпечат, но за да стигна до там трябва да започна с малки стъпки още от сега.
 
Благодаря много на всички за отделеното време и съветите, които ми дадохте. Всеки тръгва от някъде и аз реших, че преди да направя голяма крачка е хубаво да се допитам до хора, които са тясно свързани с тези среди. Знам, че без грешка няма успех, но всепак гледам да се предпазя от допускането на фатални грешки още в самото начало, които са способни да ме откажат. Най- голямата ми мечта е един ден да си отворя фирма за дизайн и предпечат, но за да стигна до там трябва да започна с малки стъпки още от сега.
всъщност от какви графични програми разбираш? CorelDraw ? Illustrator?
 
мога да ти дам моите 2 стотинки по темата:
- не започвай както ти казаха по-горе да си продаваш услугите 'на парче' или т.н. Фрийлансъри / Freelancers. Това е изцяло в изгода за поръчителя: нямаш осигуровки, защита, трудно по легален начин ще получиш плащане. Това поръчителите го знаят и точно с тази цел искат подобни услуги - цената обикновено е в пъти по-ниска отколкото ако се обърне към фирма.
- хвани се на стаж в голяма фирма с добра фирмена култура. Така ще усвоиш знания от колеги, които имат много повече опит. Това сама нямам как или трудно ще постигнеш. Ако се справиш добре ще ти предложат и постоянна позиция. Ако не се справиш добре ще ти платят стажа и осигуровките. Ако се хванеш с някой от 'интернет' - нито плащане, нито ще го чуеш повече.

Държавата неслучайно е направила трудовите взаимоотношения по този начин. Това е с цел някаква защита на работниците (в твой интерес), защото те винаги са слабата страна.

Ако наистина имаш изградено име и опит - тогава евентуално можеш на граждански договор да излезеш самостоятелно на пазара - с високи цени. Под 'високи' - по-високи от малката фирма, която работи с малки клиенти. Под високи разбирай примерно 300-500лв ден и нагоре.
Моят съвет е докато нямаш подобно ниво на знания/комуникаци и опит да не поемаш подобни рискове освен с познати.
 
добро заплащане не се дава, взима се ;)

Имай предвид, че в това влизат всичките ти разходи - техника, лицензи за софтуер, данъци (ако ги обявиш пред НАП което се предполага) и т.н.
Имай предвид, че реално работиш 11 месеца в годината, а получаваш 12 заплати. Т.е. също трябва да се предвиди.
 
Благодаря много на всички за отделеното време и съветите, които ми дадохте. Всеки тръгва от някъде и аз реших, че преди да направя голяма крачка е хубаво да се допитам до хора, които са тясно свързани с тези среди. Знам, че без грешка няма успех, но всепак гледам да се предпазя от допускането на фатални грешки още в самото начало, които са способни да ме откажат. Най- голямата ми мечта е един ден да си отворя фирма за дизайн и предпечат, но за да стигна до там трябва да започна с малки стъпки още от сега.
Колко Л:С получи
 

Горе