Търся си човек за пренаписване на статии!

От: Търся си човек за пренаписване на статии!

80 лева на месец за толкова статии..
А бе хора вие сте се побъркали..

ЦЕНЕТЕ СИ ТРУДА! АКО НЕ СИ ГО ЦЕНИТЕ ВИЕ, КОЙ ДРУГ ЩЕ ВИ ГО ЦЕНИ?

Стегнете се малко... Излагате се..
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Стига де, пак ли започваме с тези смешни цени ?! $1 на статия ?! Най-гладните пакистанци и индийци работят за повече.

Не казвам, че аз вземам много повече, дори напротив, но $1 е прекалено малко за подобна дейност и особено за професионалист.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Едно скромно мнение искам да изкажа и аз. Преди няколко дена и аз търсех хора и бях пуснал обява тук. С повечето от писалите си тук съм си говорил на лично ето до какви изводи стигнах аз за себе си :

1. Всички искат да работят но искат да работят за пари, чули били че по другите държави хората взимали много. Това са пълни глупости. Първо не сме в другите страни и 2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

2. Всички искате да натрупате опит и колкото и голямо да ви е старанието цени от 3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически. Да си купите професионални доклади и реферати за големите училища който ви изкарват оценките и ви дават път в живота струват 4,5 лева на страница. А в нея има повече от 400 думи. Учители и преподаватели пишат за 6,7 лева. И това са за единични проекти!!! Но това на фурнаджийските лопати тук явно им обягва. Не искам да обиждам никой хора но си седнете на гъза и се замислете. Ако сте ученици тук може да си изкарвате добри пари, ако работите някъде с това писане тук в извънработно време може да си овеличите доходите.

При положение че пишете за 3 сайта като този което ще отнема около половин ден работа ще взимате една минимална заплата за наполовина времето за което се бъхтят хората.
Толкова си цените труда, че му слагате и 1000% надценка отгоре. Трябва да има малко реализъм за да вървите напред.

Професионални новинари пишещи за онлайн медии взимат по малко от половината от предложенията който получих от тук.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Никои не сравнява тукашните цени и тези в "другите държави". Хах, на запад цените са двойни, да не кажа и тройни за качествено изпълнение. Изключвам САЩ- там още повече...на места се дават по $20-$30 за публикация в онлайн (да,онлайн !) медия от около 500 думи.

Дори съм има случай в който човекът е доволен и сам е предлагал да увеличи заплащането.

Второ, когато се пише дадена тема тя се разработва известно време, не можеш просто да се седнеш и за половин час да я напишеш на две на три. Прави се проучване, чете по темата, прави се чернова и така се започва работа.

Не може да се очаква работа от човек с език, човек който има знания и умения за една минимална заплата.

И кой ти каза,че тук са само аматъори, които не могат да свършат работата с нужното качествено и в срок....?

Моите извинения, ако обидя някого. И аз нямам големи цени,напротив средни са, дори и по-ниски от на някои колеги, но поне си ценя труда и времето.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Test
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Едно скромно мнение искам да изкажа и аз. Преди няколко дена и аз търсех хора и бях пуснал обява тук. С повечето от писалите си тук съм си говорил на лично ето до какви изводи стигнах аз за себе си :

1. Всички искат да работят но искат да работят за пари, чули били че по другите държави хората взимали много. Това са пълни глупости. Първо не сме в другите страни и 2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

2. Всички искате да натрупате опит и колкото и голямо да ви е старанието цени от 3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически. Да си купите професионални доклади и реферати за големите училища който ви изкарват оценките и ви дават път в живота струват 4,5 лева на страница. А в нея има повече от 400 думи. Учители и преподаватели пишат за 6,7 лева. И това са за единични проекти!!! Но това на фурнаджийските лопати тук явно им обягва. Не искам да обиждам никой хора но си седнете на гъза и се замислете. Ако сте ученици тук може да си изкарвате добри пари, ако работите някъде с това писане тук в извънработно време може да си овеличите доходите.

При положение че пишете за 3 сайта като този което ще отнема около половин ден работа ще взимате една минимална заплата за наполовина времето за което се бъхтят хората.
Толкова си цените труда, че му слагате и 1000% надценка отгоре. Трябва да има малко реализъм за да вървите напред.

Професионални новинари пишещи за онлайн медии взимат по малко от половината от предложенията който получих от тук.

Приятел, осъзнай се малко.
Мериш физическия труд с умствения труд. Разликата е огромна повярвай ми.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Понеже и аз кандидатсвах по обявата на spirosi и по принцип пиша статии, подобен род дискусии са наболял проблем и за мен. Както казаха и колегите по-горе няма как да очакваш качество срещу 1-2 лв за статия. Преди дни се сблъсках с подобен род оферта 150 статии по 300 думи за 100 лв ! Да правилно сте прочели, лошото е, че все някой сигурно се е навил за тези пари. Същите тези статии вероятно ще са поне 70% copy-paste и с куп грешки, но.... C'est la vie
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Искам да оточня нещо !
noproblem написа пробно за мен страхотна статия. Парите който поиска са съвсем нормално заплащане за работата която видях. И ако цялата работа при мен не беше на толкова начално ниво с удоволствие бих инвестирал в работа с нея!!

Тук става въпрос за бързо преразказване на статия. Не за ровене по различни места за информация и обединяването на цялата информация в 1 за да излезе готова статия.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

@ spirosi Не визирах Вас с поста си.
Просто се включих в дискусията. Вие бяхте достатъчно коректен с мен, все пак монетата има две страни.
Не исках да Ви засегна лично, поста ми е за ситуацията с писане по принцип.По-скоро визирах предложението от тази тема, а не Вашето предложение.


Искам да оточня нещо !
noproblem написа пробно за мен страхотна статия. Парите който поиска са съвсем нормално заплащане за работата която видях. И ако цялата работа при мен не беше на толкова начално ниво с удоволствие бих инвестирал в работа с нея!!

Тук става въпрос за бързо преразказване на статия. Не за ровене по различни места за информация и обединяването на цялата информация в 1 за да излезе готова статия.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Едно скромно мнение искам да изкажа и аз. Преди няколко дена и аз търсех хора и бях пуснал обява тук. С повечето от писалите си тук съм си говорил на лично ето до какви изводи стигнах аз за себе си :

1. Всички искат да работят но искат да работят за пари, чули били че по другите държави хората взимали много. Това са пълни глупости. Първо не сме в другите страни и 2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

2. Всички искате да натрупате опит и колкото и голямо да ви е старанието цени от 3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически. Да си купите професионални доклади и реферати за големите училища който ви изкарват оценките и ви дават път в живота струват 4,5 лева на страница. А в нея има повече от 400 думи. Учители и преподаватели пишат за 6,7 лева. И това са за единични проекти!!! Но това на фурнаджийските лопати тук явно им обягва. Не искам да обиждам никой хора но си седнете на гъза и се замислете. Ако сте ученици тук може да си изкарвате добри пари, ако работите някъде с това писане тук в извънработно време може да си овеличите доходите.

При положение че пишете за 3 сайта като този което ще отнема около половин ден работа ще взимате една минимална заплата за наполовина времето за което се бъхтят хората.
Толкова си цените труда, че му слагате и 1000% надценка отгоре. Трябва да има малко реализъм за да вървите напред.

Професионални новинари пишещи за онлайн медии взимат по малко от половината от предложенията който получих от тук.


Супер зле си изроде, предлагам ти да не пишеш повече в тоя форум, че много ще се изложиш, пък и много хейт ще изядеш. Мисля, че няма смисъл да обяснявам защо си мишкар и нещастник, нали?
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

Колега, искам само да ти кажа, че нямаш никакво право да говориш така.Доста неадекватно, дори обидно е твоето изказване!

3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически.

Е, направо ме уби. Как можеш да твърдиш, че 3 - 4 - 5 лв. за една статия е космическа цена? Защо си мислиш, че писателството е много лесна работа?Много се дразня на хора, които изобщо не знаят за какво иде реч и се изказват неподготвени. Определено не симпатизирам на хора, които не ценят труда на другия и се опитват да печелят на чужд груб.
А с тези думи, че писателите "толкова си ценят труда, че си слагат 1000 % надценка отгоре", повярвай, спечели си гнева на голяма част от авторите тук.
Ако искаш ти пробвай да работиш някъде по 8 - 10 часа и после пиши за 2 лв. за допълнителен доход.
 
От: От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Става въпрос за преразказване на статий в случая, не за писане.
Ако темата е авторска с всичките проучвания и прочие е друго.

Колега, искам само да ти кажа, че нямаш никакво право да говориш така.Доста неадекватно, дори обидно е твоето изказване!



Е, направо ме уби. Как можеш да твърдиш, че 3 - 4 - 5 лв. за една статия е космическа цена? Защо си мислиш, че писателството е много лесна работа?Много се дразня на хора, които изобщо не знаят за какво иде реч и се изказват неподготвени. Определено не симпатизирам на хора, които не ценят труда на другия и се опитват да печелят на чужд груб.
А с тези думи, че писателите "толкова си ценят труда, че си слагат 1000 % надценка отгоре", повярвай, спечели си гнева на голяма част от авторите тук.
Ако искаш ти пробвай да работиш някъде по 8 - 10 часа и после пиши за 2 лв. за допълнителен доход.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Не че се заяждам, но аз като "непрофесионалист" - филолог, искам само да вмъкна една подробност спрямо правописа ви г-н spirosi. Думичките "оточня, обягва, овеличите" започват с буквичката "У"
Е, колеги... явно целият проблем е в буквата "О". За какво говорим изобщо?! :D
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Тук писателите се замерят с химикалки.Става опасно....:twisted:
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Атмосферата се нажежава.... :oops:
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Да, темата явно е много наболяла! Вероятно във всяко изказване има доза истина, но при нас лошото е, че сме категорични само за нашата гледна точка. Човек не трябва да се изразява веднага негативно, а да се опита да разбере отсрещната страна, преди да дава крайно мнение според мен!
Наистина не е приятно да не ти оценят труда, но пък във форума съм срещала толкова много коректни предприемачи! Просто човек преценява за себе си, ако предлага качество на услугата винаги ще има работа!
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Едно скромно мнение искам да изкажа и аз. Преди няколко дена и аз търсех хора и бях пуснал обява тук. С повечето от писалите си тук съм си говорил на лично ето до какви изводи стигнах аз за себе си :

1. Всички искат да работят но искат да работят за пари, чули били че по другите държави хората взимали много. Това са пълни глупости. Първо не сме в другите страни и 2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

2. Всички искате да натрупате опит и колкото и голямо да ви е старанието цени от 3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически. Да си купите професионални доклади и реферати за големите училища който ви изкарват оценките и ви дават път в живота струват 4,5 лева на страница. А в нея има повече от 400 думи. Учители и преподаватели пишат за 6,7 лева. И това са за единични проекти!!! Но това на фурнаджийските лопати тук явно им обягва. Не искам да обиждам никой хора но си седнете на гъза и се замислете. Ако сте ученици тук може да си изкарвате добри пари, ако работите някъде с това писане тук в извънработно време може да си овеличите доходите.

При положение че пишете за 3 сайта като този което ще отнема около половин ден работа ще взимате една минимална заплата за наполовина времето за което се бъхтят хората.
Толкова си цените труда, че му слагате и 1000% надценка отгоре. Трябва да има малко реализъм за да вървите напред.

Професионални новинари пишещи за онлайн медии взимат по малко от половината от предложенията който получих от тук.

Ахахахахаха ... Такъв неграмотен глупак не бях срещал тук от доста време. :lol:
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Само не мога да разбера, защо някои хора от темата си позволяват да дават неправомерно червена репутация? Имам въпрос към този дето го прави, на кое метено точно съм се иза...? Ти да не си работил с мене някога или да не би да ми плащаш, че да го смяташ за метено и ми пускаш такива коментари?!? Ама държа да ми отговориш тук, а не там /ти знаеш къде/, да не започна и аз да замервам с минусчета и да пръскам навсякъде червен цвят!
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Едно скромно мнение искам да изкажа и аз. Преди няколко дена и аз търсех хора и бях пуснал обява тук. С повечето от писалите си тук съм си говорил на лично ето до какви изводи стигнах аз за себе си :

1. Всички искат да работят но искат да работят за пари, чули били че по другите държави хората взимали много. Това са пълни глупости. Първо не сме в другите страни и 2ро вие не сте професионалисти. Ако бяхте такива нямаше да сте тук.

2. Всички искате да натрупате опит и колкото и голямо да ви е старанието цени от 3,4,5 лева за редовно писане ( всеки ден или 6 дена в седмицата) са космически. Да си купите професионални доклади и реферати за големите училища който ви изкарват оценките и ви дават път в живота струват 4,5 лева на страница. А в нея има повече от 400 думи. Учители и преподаватели пишат за 6,7 лева. И това са за единични проекти!!! Но това на фурнаджийските лопати тук явно им обягва. Не искам да обиждам никой хора но си седнете на гъза и се замислете. Ако сте ученици тук може да си изкарвате добри пари, ако работите някъде с това писане тук в извънработно време може да си овеличите доходите.

При положение че пишете за 3 сайта като този което ще отнема около половин ден работа ще взимате една минимална заплата за наполовина времето за което се бъхтят хората.
Толкова си цените труда, че му слагате и 1000% надценка отгоре. Трябва да има малко реализъм за да вървите напред.

Професионални новинари пишещи за онлайн медии взимат по малко от половината от предложенията който получих от тук.

Ти защо си мислиш, че с твоята поява в Предприемач.ком и урокът ти по бизнес етика ще промениш иначе изграденото с години и базирано на опит, самочувствие на писателите тук. Личната ти обида, че не получаваш евтин продукт не е причина да хулиш и правиш неуместни определения за хора, които са светлини години по-напред с материала от теб. Асоциацията с учители взимащи по 6-7 лева е напълно неприложима в този форум и не си ти този, който ще определи цената на моят труд или този на колегите. Пиша това с най-топли чувства към теб и се надявам да вземеш на сериозно този пост тъй като естеството на настоящият форум е развитието на бъдещи предприемачи.
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Да, темата явно е много наболяла! Вероятно във всяко изказване има доза истина, но при нас лошото е, че сме категорични само за нашата гледна точка. Човек не трябва да се изразява веднага негативно, а да се опита да разбере отсрещната страна, преди да дава крайно мнение според мен!
Наистина не е приятно да не ти оценят труда, но пък във форума съм срещала толкова много коректни предприемачи! Просто човек преценява за себе си, ако предлага качество на услугата винаги ще има работа!

Разбира се, съгласен съм с теб и аз досега не съм имал проблеми с никой от форума, дори напротив, работата ми с хората тук е минавала по мед и масло. Проблемът е,че въпросния господин се опитва да търси евтина услуга и се учудва, че малко хора са склонни да работят за какви да е пари...
 
От: Търся си човек за пренаписване на статии!

Разбира се, съгласен съм с теб и аз досега не съм имал проблеми с никой от форума, дори напротив, работата ми с хората тук е минавала по мед и масло. Проблемът е,че въпросния господин се опитва да търси евтина услуга и се учудва, че малко хора са склонни да работят за какви да е пари...

Да, понеже аз следя обявите, ми направи впечатление, че в последните два месеца се появиха няколко човека, които явно се опитаха да подбият цените. Все пак поръчки от рода на 0.50 ст. на стания наистина не са реални. За съжаление няма как да се избегнат сблъсъкът на мнения при такава ситуация. Затова е желателно хората да попрочетат за какво иде реч, и как принципно вървят услугите.
 

Горе