Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

strana

Well-Known Member
Здравейте,

Интересува ме опростен скрипт за мейл-форма за поръчка, ако се сещате за някой подходящ, който ползвате или сте ползвали. Идеята е да има списък с десетина продукта, от които клиентът да избира няколко с checkbox, и те да се изпращат на зададен мейл, като след избора клиентът да вижда списъка на това, което е избрал, и да го потвърди (нещо като кошницата при магазините). Не е задължително изборът да се записва в sql база данни.

Прерових доста скриптове, но не намерих подходящ; или им липса нещо или пък са прекалено усложнени.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Благодаря, но това е магазин (кошница), доста по-трудно ще бъде да го преправям към мейл-форма, отколкото да намеря подходяща готова.

Това, което ми трябва и което това предложение няма, е:
1. Списък на всички продукти на една страница (checkbox поле срещу всеки продукт).
2. Избор на определени продукти от клиента чрез чекбокс.
3. Извод на избраните предложения на същата страница (за прегледност)
4. Събмит бутон, който да изпраща тези селектирани продукти, към мейл.

Не ми трябва регистрация, не ми трябват цени, не ми трябва калкулиране, не ми трябват изображения - изисква се само наименование на продуктите и възможността за избор, който да се праща към мейл.

Т.е., трябва обикновена мейл-форма с малка допълнителна екстра, а не магазин с плащане. Тъй като не съм програмист, то ще ми отнеме към 40-50 минути да я напиша и оформя (за 10-на минути ще вкарам продуктите с чекбокса във формата, но ще ми създаде проблеми извеждането на избраните на същата страница при Preview) и затова пуснах темата тук, за да може, ако някой вече е ползвал подобна, да ми я препоръча и да си спестя времето за правенето й или за търсенето на такава по скрипт-каталозите.
 
Последно редактирано:
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Бях виждал подобно нещо реализирано с java script, ще се опитам да си спомня къде.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Да, ако се сетиш, би трябвало идеално да свърши работа.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Само с Javascript няма да стане. Трябва си и PHP, за да обработи формата.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Повтарям за тези, които не четат каккво пише в темата.

Интересува ме опростен скрипт за мейл-форма за поръчка, ако се сещате за някой подходящ, който ползвате или сте ползвали.

Т.е. питам за линк към такъв, който някой от форумните колеги е ползвал и би ми препоръчал, за да ми спести времето за търсене или писане на 30 реда код, а не някой да пише "специално за мен" нещо, на което проблемът му е, че го има в огромни количества и трябва да изгубя близо час да намеря или пиша подходящия за мен вариант.

Поради тази причина @pandelov получи +1 репутация, тъй като се опита да помогне и предложи вариант, а нечелите внимателно, но отправили платени оферти за тази сложна задача на ЛС, влязоха в игнора.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Колега, нищо лично ама мрънка тука 2-3 часа във форума и се повтаряш, че не искаш да си губиш времето щот си щял да го напишеш за 40-50 мин. Ами що не го написа ?! Като хем не си програмист, а хем за 40-50 мин. ще го напишеш ? 2-3 часа някой чака да ти даде готов скрипт, който можеш и сам да си напишеш пак повтарям за 40-50 мин. Научете се да цените труда. Като искаш нещо, като го няма другаде, като не можеш или те мързи да го правиш си плащаш нали така ? Айде със здраве.
 
Последно редактирано:
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Не чакам тук 3 часа, а работя друго в момента и именно заради това не мога да намеря 1 час да свърша и тази работа. А влизам тук през това време, защото постоянно някой отворко с по 10 мнения ми пише глупости на ЛС и получавам уведомления за това по мейл.

Когато има за какво - съм плащал и плащам, но когато на новоизникнали суеци всяко второ мнение им е "дай пари" без да четат какво се е изисквало и не правят разлика кога е оферта за платена помощ и кога за колегиален линк, то не виждам причини, поради които да им обръщам внимание занапред. Затова - в игнора.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Първата част ще стане лесно може да ползваш form builder като:

http://www.emailmeform.com/
http://www.tele-pro.co.uk/scripts/contact_form/

за потвърждението обаче ще трябва да си поиграеш малко, потърси в гоогле за mail form script или form builder има доста голям избор може някой да ти свърши работа.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

тия продукти винагли ли ще са едни и същи и винагили ще са еднакъв брой?
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Без база и без PHP - с e-mail клиент:

<form method="post" action="mailto:[email protected]">
Избор:<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb01">01<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb02">02<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb03">03<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb04">04<br><br>
<input type="submit" value="submit">
</form>
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

И това какво е !? Човека иска динамично, който списък се зарежда спрямо в каква страница е потребителя. ( аз поне така го разбрах, жалко, че ми сложи игнор, бих му го направил за 30 минутки и да не се занимава повече :) )
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Първата част ще стане лесно може да ползваш form builder като:

http://www.emailmeform.com/
http://www.tele-pro.co.uk/scripts/contact_form/

за потвърждението обаче ще трябва да си поиграеш малко, потърси в гоогле за mail form script или form builder има доста голям избор може някой да ти свърши работа.

Благодаря, ще го погледна дали има възможност за преглед на поръчката.

тия продукти винагли ли ще са едни и същи и винагили ще са еднакъв брой?

Не, ще се променят

Без база и без PHP - с e-mail клиент:
<form method="post" action="mailto:[email protected]">
Избор:<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb01">01<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb02">02<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb03">03<br>
<input type="checkbox" name="cb" value="cb04">04<br><br>
<input type="submit" value="submit">
</form>

Няма преглед на поръчката така, а директно се изпраща заявката.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Точно прегледа на поръчката ще е проблем ... не съм виждал такъв скрипт (като съм се ровил за безплатни). Затова ти предложих с е-мейл клиент, защото клиента ще види какво е избрал преди да натисне send от мейлера. Успех!
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Да, абсолютно правилно си разбрал, върши ми работа дори елементарния вариант с пращане на мейл, стига да може да се изведат чекнатите продукти в междинен списък (нещо като preview или кошница) преди да се пратят. Предполагам, че с джаваскрипт може да стане това, но са ми слабички познанията и затова търся линк към готово решение :) А смятам, че темичката ще е полезна и за други колеги - на всеки рано или късно му се налага подобна форма без да се налага да инсталира разширени скриптове или цели компоненти и плъгини към cms-и. Благодаря отново за съдействието.
 
От: Търся скрипт за мейл-форма за поръчка

Да, но как да се вземе само JavaScript jQuery plugin оттам?

Ако от лявата страна имаше обикновен списък без изображения, брой и цена, а продуктите се избираха само с чекбокс без да се налага да се натиска "Add Product" за всеки поотделно, то щеше да е точно това, което ми трябва.
 

Горе