Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

happy

New Member
Здравейте, мисля че разбрахте за какво става дума от заглавието на темата, търся спонсори за да закупя PC за пускане на Lineage 2 Servers...

Какво мога да кажа за себе си.. амии разбирам си от работата.. занимавам се с l2 сървари.. към 2години.. бил съм в доста сървари основно да фикс бъгове.... но ми писна да помагам и да не получавам нищо на среща и реших да си пусна собствени сервери.. В момента съм Developer на един Руски пак.. те предимно са Руснаци и т.н.

ако някой е заинтересован да пише, или има въпроси... :)
 
Последно редактирано:
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

Години???????
и аз това исках да питам :)
дай ми идеята си и каквоточно искаши счита че си намерил ако всичкое ок

пиши ми на лична най добре н ми пиши на скайа венага плс
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

ако някой нещо го интересува просто да драсне :)
 
Последно редактирано:
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

след .. известно отцъствие.. в сайта се върнах отново :) ... все още търся някой да удари едно рамо :)
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

Пари могат ли да се вадят от това?
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

А сървъра какво трябва да представлява горе-долу? И интернета ?
 
Какъв е размера на нужната инвестиция?
Как ще промотираш сървърите, така че да съберат играчи и да започнеш да печелиш от това?
Кога във времето смяташ, че инвестицията ще започне да се възвръща?
Колко време ще е нужно за да се възвърне цялата инвестиция?
Какви месечни приходи прогнозираш след 1 година?
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

ми трябва да е доста стабилна машина и доста бърз интернет както в бг така и извън нея за да подържа много хора без лаг...

Какъв е размера на нужната инвестиция?
Как ще промотираш сървърите, така че да съберат играчи и да започнеш да печелиш от това?
Кога във времето смяташ, че инвестицията ще започне да се възвръща?
Колко време ще е нужно за да се възвърне цялата инвестиция?
Какви месечни приходи прогнозираш след 1 година?

размера зависи от това дали ще се купи сървърна машина или под наем ....
има много топ сайтове за л2 сървъри....
може след седмица две след като е пуснат сървъра .. нещатата тука доста бързо се развиват
немога да кажа за колко време.... но може и доста бързо да е...
 
Последно редактирано:
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

Е доста стабилна какво ще рече? Примерно 2ghz с 2gb рам горе долу колко хора може да понесе?
И интернета също - доста бърз е едно, доста бърз като за сървър е съвсем друго :)
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

ми това което ми каза... 150 човека максимум .. и то с лаг може би .. нужно е доста по мощно нещо :) та2 2 гб рам .. няма да мога да сложа даже и някой работи от сервера ... (Геодата - Доста важна част от сървъра)
 
Re: От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

ми трябва да е доста стабилна машина и доста бърз интернет както в бг така и извън нея за да подържа много хора без лаг...



размера зависи от това дали ще се купи сървърна машина или под наем ....
има много топ сайтове за л2 сървъри....
може след седмица две след като е пуснат сървъра .. нещатата тука доста бързо се развиват
немога да кажа за колко време.... но може и доста бързо да е...
Я по-добре си стой като разработчик или там каквато ти се води позицията, че с тия безсмислени отговори на конкретни инвеститорски въпроси не знам къде си тръгнал... :shock:
Или дай конкретни отговори на моите и на колегите въпроси или не ни занимавай - кажи конкретни изисквания за сървър и скорост на интернет връзката за да се сметнат нужните инвестиции (ти даже не знаеш кви пари ти трябват, ама искаш :shock:)
Направи бизнес план, който да включва подробно разписани и аргументирани отговори на горните ми въпроси и тогава някой може да се замисли да инвестира в тази идея (не да те спонсорира, щото това е съвсем различно).

P.S. А отговора ти на втория ми въпрос "има много топ сайтове за л2 сървъри..." показва колко си бос в бизнеса. То във всяка ниша има много ТОП сайтове, ама това не означава по никакъв начин, че и ти като влезеш във въпросната ниша ще станеш и ти ТОП, та парите да завалят след седмица...
 
От: Re: От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

за разлика от теб... знам повече за л2 сървърите, кое как да го направя и къде да регистрирам сървъра за да добие популярност... това няма да ми е 1вия сървър нито последния ... искаш конкретни отгвори .. е как да ти кажа толкова пари ще се спечелят за толкова време ? тука няма такова нещо, който иска нещо праща пари и го взима ето ти пари, относно машина и интернет мога да дам пример... примерна машина .... която държи горе долу 1000 човека : Intel Core 2 Quad E9550 @ 4Ghz, 12MB Cache / 64bit / Bus Speed 1333Mhz / Cache Speed 3Ghz, 8GB RAM, 320GB SeaGate 32MB Cache. интернет... по възможност колкото се може повече
 
Сигурно и сегашните ти шефове нямат представа как стоят нещата от техническа гледна точка, не могат да настроят и пуснат сървъра, но за сметка на това разбират как се прави бизнес. Може да си най-великия специалист, в която си искаш техническа област, но никой няма да ти даде пари ей така, без да имаш конкретен план как ще се случат нещата. Щом си толкова навътре в нещата, трябва да си наясно статистически погледнато как стоят нещата. Например - имаш 10000 души регистрирани, средно онлайн ти стоят по 1000 и при такова натоварване, средните приходи за месец са 1000 лв. (примерно). На база въпросните статистически данни, може да се направи анализ на идеята за стартиране на такъв сървър, да се сметнат бюджети, възвращаемост, риск и т.н.
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

не всеки от тия 1000 човека ще пратят пари.... за това и немога да кажа кокретни работи относно парите
 
Тогава на каква база смяташ, че цялото начинание ще е печелившо?!
Казах ти - прогнозите се правят на база статистически данни. Щом не разполагаш с такива - направи проучване, направи малко сметки и тогава търси инвеститори.
 
От: Търся спонсори за пускане на Lineage 2 Servers...

защото и преди съм пускал сървър и знам как е... винаги има някой който иска да плати
 

Горе