Търся спонсор/хост за радио.

PredatoRz

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
............................................................................................................................................
 
Последно редактирано:
От: Търся спонсор/хост за радио.

Ако предложиш достатъчно пари, може да ти предложа нещо.

Като искаш спонсор започни с това локално за кой район е, как се казва радиото, каква му е тематиката и какъв софтуер ти трябва за да го хостваш.
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Кой ти е интернет доставчика?? И сигурен ли си, че не предлагат тази услуга срещу допълнително заплащане?
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

http://dyndns.com Това не ти ли върши работа ? :)

извинявай, ако съм офтопик

За това мисля, че отново се иска реално ип :)
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Не, не се иска. Пускаш си програмката и тя ти свързва моментното динамично с посочен от теб адрес. :)
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Не, не се иска. Пускаш си програмката и тя ти свързва моментното динамично с посочен от теб адрес. :)

Свързва моментното динамично РЕАЛНО ИП :) Тъй, че пак му трябва реално ип :)
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

ами мога да ти предложа хостинг от Топхост :) имам един останал акаунт понеже е с еу домейн, ако ти върши работа :)

! това не променя отношението ми към тези малоумници де (Tophost.bg) :)
 
От: От: Търся спонсор/хост за радио.

тези малоумници де (Tophost.bg) :)


УУУУУУУУУУУУУ УУУУУУУУУУУУУ УУУУУУУУУУУУУУУ убийте ги с камъни !!!
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

:D е това мога да предложа за без пари, иначе има и безплатни хостове ;) не че тоя като е платен имам голяма полза от него ама все пак
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Явно много от вас не разбират какво иска човекът (може и аз да не разбирам). Под хост на радио аз разбирам не web host на сайт за радио, а stream хост за онлайн излъчване на радио. Тук историите с free хостингите и допълнителни останали... към топхост мисля че отпадат.
Аз предлагам точно хост за stream на радио. Хубаво би било пусналия темата да изясни какъв софтуер точно иска да му се хоства. Win-only софтуер би било трудно. Мисля, че имаше някакви номера с VLC за стрийм.

Ако все пак аз грешно съм разбрал искането, моля да ми бъде простено.
Ако пък съм разбрал правилно нещата, би било хубаво да се представи изгодата за спонсора (т.е. за мен).
 
От: От: Търся спонсор/хост за радио.

Явно много от вас не разбират какво иска човекът (може и аз да не разбирам). Под хост на радио аз разбирам не web host на сайт за радио, а stream хост за онлайн излъчване на радио. Тук историите с free хостингите и допълнителни останали... към топхост мисля че отпадат.
Аз предлагам точно хост за stream на радио. Хубаво би било пусналия темата да изясни какъв софтуер точно иска да му се хоства. Win-only софтуер би било трудно. Мисля, че имаше някакви номера с VLC за стрийм.

Ако все пак аз грешно съм разбрал искането, моля да ми бъде простено.
Ако пък съм разбрал правилно нещата, би било хубаво да се представи изгодата за спонсора (т.е. за мен).

ама аз съм казал какво мога да предложа никъде не виждам изисквания към хостинг-а освен ИП то :(
 
От: От: От: Търся спонсор/хост за радио.

ама аз съм казал какво мога да предложа никъде не виждам изисквания към хостинг-а освен ИП то :(
Щото и аз.
 
От: От: От: От: Търся спонсор/хост за радио.

Щото и аз.

е как тогава заклю4и 4е топхост не става :)
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Търся точно това което Unwise споменава. Изгодата за спонсора е постоянен банер в сайта и няколко пъти дневно реклама в самото излъчване на радиото :) Софтуерът който използвам е ShoutCast и има версии за Windows, Linux и MacOS.
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

"Unwise" извинения, явно си бил прав :)
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Все повече и повече започвам да проявявам интерес. Ето защо продължавам да питам.

1. Какво качество се очаква (в kbps)?
2. За българския peer-ing ли само или и за международния?
3. До колкото си спомням радиото е локално. Локално за кой район?
4. Така и не разбрах тематиката на радиото, на коя фирма е (+- други видове собственици/собствености) и изобщо какви са идеите за развитието на това радио и ако се пуска музика, какви авторски права са закупени?
5. Освен софтуера вероятно е нужно пространство (в MB) за разполагане на мултимедийни файлове. Някакъв ориентир колко горе долу се очаква да е габарита поне в началото и как се очаква да се изменя той с времето (примерно +100MB месечно).
6. Беше споменато число слушатели, макар и да нямаше достатъчно пояснения. Това уникални за целия ден ли са, брой хора средно онлайн, изобщо уникални за през целия месец???

Не съм запознат добре със софтуера, който спомена, така че ще помоля за разяснения какво се очаква освен софтуера да се качва (вероятно ще е периодично; вероятно ежедневно). Иначе предложението ми е за дял от ресурси на сървър с операционна система Linux Gentoo.

Относно изгодата за спонсора:
По принцип не намирам за много справедливо напълно ново радио да предлага реклама в замяна и то при условие, че слушателите се очаква да са малко. Тъй като реално почти целия риск е за сметка на спонсора, ето какво искам ако стана спонсор:
1. Текстов линк във видимата зона с надпис около него "официален спонсор..." или "излъчването се извършва със съдействието на..." или нещо от сорта, както и веднъж на час да се споменава спонсора.
2. 30% от приходите от реклами.
3. Договор (писмен) за поне 2 години, който включва клауза за неправо за сменянето на спонсора освен при нарушения в качеството от негова (на спонсора) страна и изисквания за конкретни минимални слушатели/приходи, под който праг спонсора ще има право да прекрати договора едностранно чрез едномесечно предизвестие.

П.П.:
От всичко най-много ме притесняват неяснотиите относно тематиката на радиото и авторските права.
 
От: Търся спонсор/хост за радио.

Аз му предлагам радио хостинг с качество 128kpbs и възможност до 1000 слушятела. Софтуера ,с който ще подкарам радиото е shoutcast и програмата ,с която може да се води е Winamp или SAM Broadcaster.

Под локално радио аз разбирам ,че само за неговия интернет доставчик.
 

Горе