Търся съвет за геймърска мишка

NovaPS

Well-Known Member
Оп, на малкия му се прецака мишката (скрола) и търсим нещо ново, щото таа се оказа, че не му била удобна... нищо че година и половина цъка с нея.

Гледаме тая:

И тая

Ма мене силно ме тревожат тия дупки, дали няма да се отпечатват на дланта и като цяло да са кофти като усещане.

Старата беше тая:

Дайте съвет за нещо подобно.
 
За съвет не знам, но лично аз мишка с кабел не мога да търпя. Навява ми спомени за старите времена с топчето, което периодично трябваше да се чисти от боклуците 😁
 
За съвет не знам, но лично аз мишка с кабел не мога да търпя. Навява ми спомени за старите времена с топчето, което периодично трябваше да се чисти от боклуците 😁
И аз бях така докато нещо не успях да смогна с батериите и накрая рязко спря да работи. Иначе имах супер яка. :)
Мисля, да си я дам на тия дни. Но съм с кабел с мишка от почти година и половина, но сега са и зейнали кабелите. ;)

За препоръка. Ако ти се инвестира - razer

 
За препоръка. Ако ти се инвестира - razer
Аз съм фен на Razer Naga, мишката с кутурнайсе бутона, но след като смених няколко такива мога да заявя с голяма доза сигурност, че техните мишки не издържат на бой :D Даже първото нещо което им се прецаква е скрола. Цъкам си нещо, ядосвам се, ударя с мишката по масата и айде скрола се изколибчи и застане на една страна. Това има начин да се оправи ако се случи веднъж-дваж, ама при системни такива удари мишката става на парцал. Фен съм им иначе, бих ги препоръчал, но с условието че трябва само да се галят :D
 
Моята в момента е Aula и съм мега доволен, на тази цена да ми издържи на мен, определено бих гледал отново за тази марка. Някои техни модели дори имат доста извънземен вид. Удобни са, здрави и доста бюджетни. :)

Предните ми бяха Logitech и бях също доволен, но не си падам по инвестиране в мишки. Мишка над 40 лв. ми е вече извън нормалното, поне за мен.
 
И аз бях така докато нещо не успях да смогна с батериите и накрая рязко спря да работи. Иначе имах супер яка. :)
Мисля, да си я дам на тия дни. Но съм с кабел с мишка от почти година и половина, но сега са и зейнали кабелите. ;)

За препоръка. Ако ти се инвестира - razer


Тая инвестиция ше я преглътна, предната струваше 250 кинта.

За съвет не знам, но лично аз мишка с кабел не мога да търпя. Навява ми спомени за старите времена с топчето, което периодично трябваше да се чисти от боклуците 😁

Roccata беше без кабел, ама писнало му било да се чуди дали ще има батерия, затуй си висеше нон стоп с кабела. Като цяло е навит за тая finalmouse, щото форнайт нинджите я ползвали, ма тия дупчици така да ме дразнят... не знам що.

Някой ползва ли с подобен дизайн?
 
Тая инвестиция ше я преглътна, предната струваше 250 кинта.
Леле. Малко хора познавам, които дават толкова за мишка. Последния купи на промоция някаква Razer за 150 лв. и ми се видя лудост. Възхищавам им се на тези хора, благородно. :)

Супер е темата, и аз съм в процес на избиране на нова мишка. Иначе ето една, която ще намери забавна:

body_mouse.jpg

Друг мой приятел каза, че откакто е минал на долната, му се оправило изтръпването в ръката. Но честно казано малко ми изглежда сложно. Все пак не развъждаме панди, а просто цъкаме по монитора с контура.

Untitled.jpeg
 
Леле. Малко хора познавам, които дават толкова за мишка. Последния купи на промоция някаква Razer за 150 лв. и ми се видя лудост. Възхищавам им се на тези хора, благородно. :)

Еми да ти кажа, аз тая марка Roccat не я бях чувал, но е доста качествена, даже и клавиетурата подменихме с тяхна. А сервизното обслужване е топ, 6 месеца преди да изтече гаранцията, пълно възстановяване на сумата, без мотане и схеми.
 
Друг мой приятел каза, че откакто е минал на долната, му се оправило изтръпването в ръката.
Ако на някой му изтръпва каквото и да е докато седи пред компа, най-доброто решение ще е да си отлепи д-то от стола и да се пораздвижи малко... да не кажа много, щото съвсем се е вседял 🥸

А сервизното обслужване е топ, 6 месеца преди да изтече гаранцията, пълно възстановяване на сумата, без мотане и схеми.
Поне сме във форум за хора с по-такова виждане за финансите, веднага те определям като слабак заради това че се възползваш от гаранции и дори подсказваш такова поведение на хората. Бъди смелчага, купи си нещо и изхвърли гаранцията веднага, поеми някаква отговорност за покупките си.
 
Поне сме във форум за хора с по-такова виждане за финансите, веднага те определям като слабак заради това че се възползваш от гаранции и дори подсказваш такова поведение на хората. Бъди смелчага, купи си нещо и изхвърли гаранцията веднага, поеми някаква отговорност за покупките си.

Ще приема определението. Неем толкоз кураж за смелчагството.
 
Ако на някой му изтръпва каквото и да е докато седи пред компа, най-доброто решение ще е да си отлепи д-то от стола и да се пораздвижи малко... да не кажа много, щото съвсем се е вседял 🥸
Каза, че е от стойката на ръката му, на която постоянно леката му е на подлакътника, а дланта му се движи с мишката и нищо не може да направи. Движението е всеки ден и стойката една и съща. Няма схващане, в един момент става и усеща, че му е изтръпнала ръката.
Еми да ти кажа, аз тая марка Roccat не я бях чувал, но е доста качествена, даже и клавиетурата подменихме с тяхна. А сервизното обслужване е топ, 6 месеца преди да изтече гаранцията, пълно възстановяване на сумата, без мотане и схеми.
Мен ме срам за мишка от 30 лв. да си търся правата. :) Да, в първата седмица, може би, ама след първия месец дори изхвърлям гаранцията. Квото такова и винаги не са ме разочаровали. Издръжливи са.
 
Мен ме срам за мишка от 30 лв. да си търся правата. :) Да, в първата седмица, може би, ама след първия месец дори изхвърлям гаранцията. Квото такова и винаги не са ме разочаровали. Издръжливи са.

Не виждам що да та е срам да се възползваш от нещо, което ти се предлага. Аз даже нямах и гаранция, като документ. Пратих им скрийн на инвойса за покупката и кратък мейл, че не бачка скрола с въпрос дали подлежи на ремонт. Поискаха да им я пратя за тяхна сметка и след 3 сецмици ми върнаха, че ще възстановят сумата. Тва е.

И пак да питам, някой ползва ли мишок с тоя дупчения дизайн?
 
Защото взимам продукти на цена, на която морално се предполага, че една доставка натам и една доставка към мен и вече половината продукт. Говорим за мишка, за която вече си е минало едно 3-4 месеца. А и като знам какъв съм супер-юзър, чак ми е жал да им казвам какво прави тази мишка по цял ден. :)

Това с дупките, недей. Според мен ще се задръства с мръсотия. ;) Имал съм решетъчен корпус, голяма гняс се нашива там. И с времето започва да изглежда доста гнусничко. А, ако имаш и прашни помещения, или се прашат бързо, направо си е "бижу". :)
 
Не виждам що да та е срам да се възползваш от нещо, което ти се предлага. Аз даже нямах и гаранция, като документ. Пратих им скрийн на инвойса за покупката и кратък мейл, че не бачка скрола с въпрос дали подлежи на ремонт. Поискаха да им я пратя за тяхна сметка и след 3 сецмици ми върнаха, че ще възстановят сумата. Тва е.
Представи си следната ситуация. Поканил си някоя мацка на среща и докато се гукате влюбено изведнъж установяваш, че телефона ти е спрял да бачка. Имаш 2 варианта на реакция:

- О не, мале, телефона ми спря да работи, какво ще правя сега? Ох, добре че още е в гаранция, дано да го оправят или да ми дадат нов, че ми е доста скъп.
- Хм, ти да видиш, нов телефон пък спря да работи. Ще дойдеш ли с мен до мола да си взема друг?

В кой от двата варианта си по-готЯн? Въпроса не е в това какво ти се предлага, а дали си над нещата :cool:
 
- О не, мале, телефона ми спря да работи, какво ще правя сега? Ох, добре че още е в гаранция, дано да го оправят или да ми дадат нов, че ми е доста скъп.
- Хм, ти да видиш, нов телефон пък спря да работи. Ще дойдеш ли с мен до мола да си взема друг?
Бате, ако е за Samsung Z Flip или iPhone 14 Pro на два месеца, мацката ще те влачи към гаранционния сервиз. А ти ще си полу умрял. :D
 
Бате, ако е за Samsung Z Flip или iPhone 14 Pro на два месеца, мацката ще те влачи към гаранционния сервиз. А ти ще си полу умрял. :D
Това няма как да се случи, защото един от ефектите на принципното отхвърляне на гаранциите е, че преди да си купиш нова играчка правиш преценка дали цената е достатъчно ниска за да преболееш евентуалното счупване на джаджата. Това значи, че би си взел този iPhone 14 Pro само ако 2500 лв са ти почти джобни. Ако не са, тогава според бюджета, има и по-евтини телефончета.
 
Това няма как да се случи, защото един от ефектите на принципното отхвърляне на гаранциите е, че преди да си купиш нова играчка правиш преценка дали цената е достатъчно ниска за да преболееш евентуалното счупване на джаджата. Това значи, че би си взел този iPhone 14 Pro само ако 2500 лв са ти почти джобни. Ако не са, тогава според бюджета, има и по-евтини телефончета.
Това е много правилно мислене, но знам повече случаи, които са точно обратното явление. Както казваше един познат падащ по стълбите: Ох, дано това пукване е кост, а не новия ми iPhone. :)

Малко се отнесохме. Та мишка.....тъмна, светеща и голяма. Дизайна ако мачва с удобството да оперира с нея, още по-добре. Аз това гледам за себе си сега, като определено светенето няма да ми е водещо, но ще гледам там нещо да мига красиво.
 
Представи си следната ситуация. Поканил си някоя мацка на среща и докато се гукате влюбено изведнъж установяваш, че телефона ти е спрял да бачка. Имаш 2 варианта на реакция:

- О не, мале, телефона ми спря да работи, какво ще правя сега? Ох, добре че още е в гаранция, дано да го оправят или да ми дадат нов, че ми е доста скъп.
- Хм, ти да видиш, нов телефон пък спря да работи. Ще дойдеш ли с мен до мола да си взема друг?

В кой от двата варианта си по-готЯн? Въпроса не е в това какво ти се предлага, а дали си над нещата :cool:

Първо, жената няма как да разреши такива представи.
Второ, ако телефона спре, първото, което правя е да прегледам тубата за хау то фикс ит. Сменял съм дисплеи на почти всички ай-айфони до десятката.
Даже и фикс за мишката бях изнамерил, за план Б.
Има си достатъчно готЯни гъзета из моловете, немам мераци да им пречим.
 
Това няма как да се случи, защото един от ефектите на принципното отхвърляне на гаранциите е, че преди да си купиш нова играчка правиш преценка дали цената е достатъчно ниска за да преболееш евентуалното счупване на джаджата. Това значи, че би си взел този iPhone 14 Pro само ако 2500 лв са ти почти джобни. Ако не са, тогава според бюджета, има и по-евтини телефончета.

Принципно, да. Но когато си купиш играчка с претенции и обещания за качество, си го търсиш. Т.е. така за мен е правилно да си харчиш парите, другото разбрахме, че е за готЯните.

Не че съм връщал някога, но винаги ми е било мерак да се възползвам от 2 годинишната гаранция. :)
 

Горе