Търся съвет / помощ за Онлайн магазина ни !

Goldans

Member
Здравейте. Нашият онлайн магазин " страда " . Онлайн магазина ни е на Shopify ( не знам , дали е подходяща платформа за България , но рискувахме ) . Сайтът е на 2 години . Но от няколко месеца поръчките ни намаляха , не можем да разберем от къде е проблема , рекламите си вървят , SEO оптимизация , всичко по данни е 8/10 . Търсим някой компетентен да помогне. ( следователно всичко ще се заплати).
Ако желаете сайта мога да го изпратя на лично . Благодаря
 
Последно редактирано:
Здравей,

Причините може да са много - тренд, сезон, оптимизация на реклами, ключови думи и така нататък. Ако сте наели някой по маркетинга, той би трябвало да даде подробно инфо, обяснения и идеи. За Google Ads ли става въпрос? Ако имаш някакви данни (Analytics, Search Console и т.н.) прати ми един скрийншот на лично за да видим за какво става въпрос.

Поздрави!
 
Може би нивото на интелигентност на потребителите да се е вдигнало. Лично, не бих си купил каквото и да е от сайт с наименование и домейн oferti4ka.com
 
  • Like
Реакции: Sky
Предполагам, в началото е имало някаква конверсия в гугъл конзолата, и постепенно намаля? Статии трябват на този етап
 
Предполагам, в началото е имало някаква конверсия в гугъл конзолата, и постепенно намаля? Статии трябват на този етап
Какви статии?
Според мен са намесени нови играчи, с много по-добри цени, с много реклами, вече са много маймуни на клона, а той хич не е дебел. Трябва да се следят цените на конкуренцията, примерно този тример - https://oferti4ka.com/products/немски-бензинов-тример-за-трева-werstil-72-куб-16-подаръка на офертичката е 164лв, а в базара го има за 75лв - https://bazar.bg/obiava-36200153/nemski-benzinov-trimer-za-treva-werstil-72-kub .
Трябва да се прегледа Гугъл аналитика, гугъл сърч конзолата и изоставените колички за повече инфо.
 
Предполагам, в началото е имало някаква конверсия в гугъл конзолата, и постепенно намаля? Статии трябват на този етап
Предполагам си имал предвид импресия, че в конзолата всеки още няма enhanced ecommerce, goals и т.н. :)
 
Може би нивото на интелигентност на потребителите да се е вдигнало.
Вдигна се хляба и бензина и много хора се замислят за такива неща стоки тип WSteleshop и от али-то. Такива сайтове са много много. Като сложиш и доставка. Хората ако ще купуват по-евтини неща онлайн искат да комбинират няколко стоки.
 
Много ме издразни че не мога да цъкна ОК за да махна бисквитктие и направо излезнах, чата закрива.
 

Прикачени файлове

  • C0014730-64D4-4ECD-A142-B3679648396E.jpeg
    C0014730-64D4-4ECD-A142-B3679648396E.jpeg
    211.3 KB · Преглеждания: 16
Наскоро една позната фирма скочиха от Shopify на WooCommerce и направо се преродиха. Доста неща по-лесно се изчистват от към конверсия. Бекъпнаха си стария сайт, но по мое лично мнение бе излишно, защото това, което имаха имаше нужната функционалност за техните нужди, но адски зле направено. Някой с малко повече яздене из мрежата веднага би го причислил към сайтовете самоделки.

Чудя се друго, това реално работи ли? Говоря за конверсията:

Screenshot from 2022-07-05 01-08-39.png
Винаги съм се кефил на чекаута на Shopify, и няма начин да стане по друг начин. :) Сайтът си изглежда добре, продаващ явно, но сигурно има някои неща като споменатите, които може да се подобрят. Но ако трафика е същия, кликовете също, продажбите са паднали е нещо по-скоро в статистиките на поведението на потребителите. Но определено не трябва да се обръща гръб на малките неща. ;)
 
Може би нивото на интелигентност на потребителите да се е вдигнало. Лично, не бих си купил каквото и да е от сайт с наименование и домейн oferti4ka.com
Благодаря за обратната връзка !
 
Какви статии?
Според мен са намесени нови играчи, с много по-добри цени, с много реклами, вече са много маймуни на клона, а той хич не е дебел. Трябва да се следят цените на конкуренцията, примерно този тример - https://oferti4ka.com/products/немски-бензинов-тример-за-трева-werstil-72-куб-16-подаръка на офертичката е 164лв, а в базара го има за 75лв - https://bazar.bg/obiava-36200153/nemski-benzinov-trimer-za-treva-werstil-72-kub .
Трябва да се прегледа Гугъл аналитика, гугъл сърч конзолата и изоставените колички за повече инфо.
Реално това са фалшиви обяви. Няма такива продукти на тази цена !
 
Много ме издразни че не мога да цъкна ОК за да махна бисквитктие и направо излезнах, чата закрива.
Ще бъде конфигурирано ! Благодаря много за обратната връзка!
 
На първо място си анализирайте трафика и конверсията. Както генерално за целия магазин, така и за отделните продукти. Същото важи и за различните канали на трафик - органичен, реклами, директен, социални мрежи.

Писали сте, че SEO си върви, но сте в много голяма заблуда. Абсолютно нищо не е правено по сайта в тази насока, никога. По какви данни кое е 8/10, рейтинга на рекламите в Google Ads?

Много малко данни сте дали, за да може някой да даде адекватен съвет. Ако нищо не сте пипали по сайта и изведнъж продажбите паднат, едва ли основния ви проблем са някакви неизчистени технически неща.

Освен това си е криза, като цяло хората купуват по-малко, но не е общо валидно за всяка ниша, поне за момента.
 
Може би се продават реплики, просто много такива сайтове тип офертичка схемичка изгодно и тн
 

Горе