Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Става въпрос за сума около 7000 лева, общо.
Предлагам дял спрямо процента на парично участие, като моят дял не трябва да е под 60%.
Месечната чиста печалба няма да е под 1000 лв. Това е минимизирано докрай, по мои сметки реално вистата печалба би трябвало да е около 1500 лв на месец. Което означава, че ако имате 40% дял, то около ще получавате около 700 лв на месец.
Ако все пак има сериозни хора с пари, може да ми пишат за подробности.
Ако сте прекалено страхливи да рискувате някоя хилядарка, няма смисъл да ми пишете.
Ако този проект се реализира, схемата ще се дублира, рефинансира за начало по моя преценка, възможно е след една година, дейността, оборота и печалбата да се увеличи до 3 пъти.
Ако не, друго гарантирам, че месечно ще се изкарват такива пари, достатъчни човек да живее добре, без да работи.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Може ли малко повече информация на ЛС?
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Ако може и за мен повече инфо
 
Инфо на ЛС и на мен.

Как става гарантирането на инвестицията?
 
От: Re: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Инфо на ЛС и на мен.

Как става гарантирането на инвестицията?

При инвестирането гаранции няма. Преценяваш риска и инвестираш, ако мислиш, че идеята е хубава и има бъдеще.
Ще помоля за повече информация. Готов съм да инвестирам, ако идеята ме грабне.

Поздрави
 
Re: От: Re: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

При инвестирането гаранции няма. Преценяваш риска и инвестираш, ако мислиш, че идеята е хубава и има бъдеще.
Ще помоля за повече информация. Готов съм да инвестирам, ако идеята ме грабне.

Поздрави

Овчи, ако му дам 40% от 7000 лв, какво ми гарантира, че ще получавам 40% от Х печалба?
Не дали ще изгубя тия пари...
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

@garnet, защо не попиташ лично човека, а задаваш въпроса към колегата, който няма нищо общо? :)

@kpetrov, успех!!
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Моля за повече информация . Търся къде да инвестирам до 20 000 лева
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Аз се чудя следното: - Ако е толкова печеливш бизнеса, защо ще търсиш някой на който да чупиш от "баницата". Със тази възвращаемост всяка банка ще ти даде заем... И цялата печалба ще е само за теб! ;)
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Доста хора ми писаха, отговорих, предполагам че ще сте леко изненадани, защото освен другото не става въпрос за онлайн бизнес.
Относно деленето на баницата, работата е там, че аз мога да взема заем но поне на този етап, само ипотечен, което не искам да правя,поне засега.
Относно бизнеса, ще обясня малко и тук.
Откриване на пътническа линия но за мини микробус 6+1 места, в момента линията като предлагане е слаба, а като пътници е много натоварена, пътуват дори и в Неделя.
Риска ви е ясен какъв е, все пак става въпрос за автомобили и движение. Относно шофьор имам такъв който дълги години е шофьор на пътнически превози.
Относно печалбата аз я смятам дори над 1500 месечно, след като се сложат всички разходи, но все пак съм я занижил до 1000.

И другото е, че това няма да стане ей така веднага, ако някои има интерес и го запази, ще говорим по-нататък. Още не съм наясно дали общината ще ми разреши таква линия, но ще опитам чрез познати които имат влияние в съвета и ще видя и тогава ще мога да кажа по сигурно.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Здравей, може ли инфо и на мен?
 
От: От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Доста хора ми писаха, отговорих, предполагам че ще сте леко изненадани, защото освен другото не става въпрос за онлайн бизнес.
Относно деленето на баницата, работата е там, че аз мога да взема заем но поне на този етап, само ипотечен, което не искам да правя,поне засега.
Относно бизнеса, ще обясня малко и тук.
Откриване на пътническа линия но за мини микробус 6+1 места, в момента линията като предлагане е слаба, а като пътници е много натоварена, пътуват дори и в Неделя.
Риска ви е ясен какъв е, все пак става въпрос за автомобили и движение. Относно шофьор имам такъв който дълги години е шофьор на пътнически превози.
Относно печалбата аз я смятам дори над 1500 месечно, след като се сложат всички разходи, но все пак съм я занижил до 1000.

И другото е, че това няма да стане ей така веднага, ако някои има интерес и го запази, ще говорим по-нататък. Още не съм наясно дали общината ще ми разреши таква линия, но ще опитам чрез познати които имат влияние в съвета и ще видя и тогава ще мога да кажа по сигурно.
Аз като пътник/пешак виждам пара тук, има линии които няма адекватно обслужване. Прати ми града за който става дума и маршрута.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Значи, аз пари не искам преди да съм договорил най-основното - разрешение за линията, това не е само от моята община, а от всяка обищна по линията на маршрута в който град искам да се влиза. Лиценза не е проблем, той първо се издава на база покрити изисквания и второ е евтин, по закон е 300 лв.
Това, което аз искам да направя е бърза линия, без дундуркане по разни села, най много от началната до крайната точка, да се спира в не повече от 2 населени места и то градове. Дори обмислям дали да не е директна линия без спирки, но ще има някъде по средата на маршрута 5-10 минути почивка за да могат пушачите да изпушат по една цигара а другите да се освежат. Именно затова съм се спрял на мини микробус, а не на класически голям микробус. За да съм поне на 90% сигурен, че мини микробуса, ще е пълен.
Вече пак опира до договорка и сондаж в общината. Особено относно разписанието.
Ако сега линията която се обслужва за дестинация отдалечена на 120 км, за 3 часа с лангъркане по всякакви села. То линията която аз искам да направя най-вероятно ще е директна за около час и половина.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Значи нищо не е сигурно, а пък отначало пари искаш.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Тука нещо не ми се вързва. Добре ли проучи въпроса? За да извършваш транспортна дейност ти трябват 1500 документа, договор за техническо обслужване или назначен механик и какво ли не още, вече не си спомням. Общо взето тази дейност е много тежко натоварена с глупости, а глобите са жестоки. Мижавия ми опит е товарни превози, а ти ми говориш за превоз на хора, където, предполагам е още по страшно.... Ако говориш за някакъв вид такси вече е друго, ама спомена рейсове....


Значи, аз пари не искам преди да съм договорил най-основното - разрешение за линията, това не е само от моята община, а от всяка обищна по линията на маршрута в който град искам да се влиза. Лиценза не е проблем, той първо се издава на база покрити изисквания и второ е евтин, по закон е 300 лв.
Това, което аз искам да направя е бърза линия, без дундуркане по разни села, най много от началната до крайната точка, да се спира в не повече от 2 населени места и то градове. Дори обмислям дали да не е директна линия без спирки, но ще има някъде по средата на маршрута 5-10 минути почивка за да могат пушачите да изпушат по една цигара а другите да се освежат. Именно затова съм се спрял на мини микробус, а не на класически голям микробус. За да съм поне на 90% сигурен, че мини микробуса, ще е пълен.
Вече пак опира до договорка и сондаж в общината. Особено относно разписанието.
Ако сега линията която се обслужва за дестинация отдалечена на 120 км, за 3 часа с лангъркане по всякакви села. То линията която аз искам да направя най-вероятно ще е директна за около час и половина.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

+1 Нещата, които ти казва @biaaro, да не говорим, че да се пусне нова линия - маршрутна или автобусна трябва и обществена поръчка от общината - конкурс, което значи, че някой веднага ще скочи от конкуренцията, дори и да няма такава в момента не се безпокой ще се появи - имат си ятаци навсякъде и им се свирка за всеки нов конкурс. Та ти мислиш ли, че ще ти позволят да си цъкаш каляската по курса ако има пара (ще кажеш като има пара до сега що никой не се е яхнал да прави такава линия като твоята - причини бол).
С две думи трябват ти връзки и пари, до колкото чета от постовете ти нямаш нито едно от 2-те.
Може да мислиш, че ти влизам на бургия - не просто се опитвам да ти спестя много мъки и/или разочарования, да не говорим за загуба на пари.
Това, което говоря е така, не се съмнявай и за секунда и е само една малка част от проблемите, които те очакват - имам познат с 70 автобуса и ако почна да ти разправям за проблеми с развитието/наемането/стартирането на пътнически линии/превози ще те откажа съвсем.

С 2 думи - видял си ниша, но бидейки незапознат с подводните камъни не си си преценил правилно силите и възможностите. Ако си сериозен - скачай смело, но подготви каквото писах в началото, много нерви и постоянство.
Успех.
 
От: Търся финансиране или съфинансиране, малка инвестиция, добри печалби.

Значи нищо не е сигурно, а пък отначало пари искаш.

Нали се сещаш, че аз на практика няма как да получа линията, ако нямам автомобила, и документацията. Няма как отзад напред да се почне, пак от парите трябва да се почне. А това са пари за недвижимо имущество, което в най-лошият случай ще се препродаде, ако нищо не стане. Относно изискванията има да, но там поне няма да има големи разходи, разрешителното е 300 лв. Дори и за конкуренцията, дори за това съм се спрял на автомобил 6+1 места.
 

Горе