Търся финансиране 2000 лв. спешно

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Здравейте, и преди съм търсил финансиране тук, за проекти за по-големи суми, но хората явно ги е страх и не им се рискува.

Сега търся ниско финансиране - 2000 лв. за дребен бизнес свързан с ниско рискова ниша.
В момента е спешно защото тъкмо се освободи едно евтино местенце на добро място.
Ако се интересува някой, пишете ми лично, да ви дам подробности.
С/у финансиране предлагам малък % във фирмата и връщане на парите за определен период.
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Тоест, предлагаш инвеститорът да получи дял във фирмата за 2000 лева и после да откупиш дела му срещу по-голяма сума (като разликата се явява цената, която плащаш за осигурения капитал)?

За 2000 лева струва ли си разправията? Не може ли просто да теглиш един кредит в банка?

Интересно ми е от счетоводно-легална гледна точка как става без да щракнат белезниците на инвеститора, защото е лихвар (дава кредит без да има лиценз за тази дейност).

Обикновените ООД-та и ЕООД-та имат ли право да издават облигации (подобно на публичните компании, които този номер редовно го правят, че даже пред БФБ)?
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Здравейте,
Вероятно kpetrov просто има предвид да стане съдружник с инвеститора примерно 10 към 90 дяла от фирмата.
След това да си изплати дълга от 2000 лв. а инвеститора си остава с 10% процента собственост. Да кажем, че след това може да си откупи дяловете или просто да инвеститора да взима 10 % от печалбата.
Ако това е идеята на занятието и ти трябват 2000 лв. за да стартираш бизнес ще се радвам да ми пишеш. Имам интерес.

Поздрави!
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

А на мен въпроса и ми е изобщо могат ли да се продават дялове от ЕООД или ООД или трябва да се регистрира като АД и да се продават акции от нея?
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Може да се продава всякакъв процент от ЕООД и става ООД.
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Много ми е интересно също как инвеститорът ще си получава някакъв дивидент от тези 10%, които има, след като собственикът на останалите 90% ще контролира фирмата и ще може да надува разходите (например собствената си заплата) и така фирмата няма да е на печалба, като може даже и да фалира...

За да си съдружник в ООД трябва да имаш някакво доверие на другите съдружници.
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Разбира се че може да се продават дялове, те сав проценти!
 
От: От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

За да си съдружник в ООД трябва да имаш някакво доверие на другите съдружници.

Има един лаф, че ако имаш доверие на някого няма нужда да сключвате договор. Ако обаче му нямаш доверие и знаеш, че е мошеник и договора не ти помага. Следователно няма нужда от договори. :)
 
От: От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Има един лаф, че ако имаш доверие на някого няма нужда да сключвате договор. Ако обаче му нямаш доверие и знаеш, че е мошеник и договора не ти помага. Следователно няма нужда от договори. :)

Точно казано, за съжаление понякога и с договор пак се срещат проблеми. :)
Ако няма доверие няма бизнес.

Поздрави!
 
От: От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Точно казано, за съжаление понякога и с договор пак се срещат проблеми. :)
Ако няма доверие няма бизнес.

Поздрави!

Доверието трябва да се заслужи. Някои обаче педераси (като Деян Йорданов) те залъгват с мъжки приказки, докато им се довериш и после те изпързалят едно хубаво. За съжаление в България има много такива мишки и трябва да се внимава.
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Здравейте,
Вероятно kpetrov просто има предвид да стане съдружник с инвеститора примерно 10 към 90 дяла от фирмата.
След това да си изплати дълга от 2000 лв. а инвеститора си остава с 10% процента собственост. Да кажем, че след това може да си откупи дяловете или просто да инвеститора да взима 10 % от печалбата.
Ако това е идеята на занятието и ти трябват 2000 лв. за да стартираш бизнес ще се радвам да ми пишеш. Имам интерес.

Поздрави!

много правилно си ме разбрал, именно това е.
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Да бе, какъв е този човек и за какво го намесихте в темата?
 
От: Търся финансиране 2000 лв. спешно

Моята обеца на ухото. Боклук, измамник и педераст, който падне ли ми, ще го размажа като комар.
 

Горе