Търся човек за елементарен скрипт

mantaman

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
26   0   0
Трябва ми скрипт за генериране на готови линкове за вграждане - ако има някъде такъв безплатен също може да споделите аз поне не намерих

Скрипта трябва да има 4 полета
в първото да се пейстнат урлтата всяко на нов ред
във второто да се напишат тайтли всеки на нов ред
в третото да се напишат анкори всеки на нов ред

след което като се натисне бутонче в четвъртото поле да се появят готовите линкове с произволни тайтли и анкори

Тоест ако сме въвели 100 урлта - 10 тайтъла и 10 анкора - да получим 100 готови за вграждане линка всеки с различни комбинации от тайтъли и анкори

Този скрипт предполагам че ще бъде полезен на доста хора и ще бъде качен за свободно ползване
Оферти с цена и време за изработка ми пращайте на ЛС или тук в темата
 
реално още по-бързо и лесно е на ексел. Трите колонки ги имаш. В кол Е въвеждаш атрибутите

Е1 - <a href="
Е2 - " title="
Е3 - ">
Е4 - </a>

В колона D пишеш тази формула и копираш докъдето ти трябва. аналогично си правиш каквито искаш комбинации

D1=E$1&A1&E$2&B1&E$3&C1&E$4
 
От: Търся човек за елементарен скрипт

Ексел е готино нещо. Аз го ползвам за да си смятам масиви с константи за Assembler-ските програми на микроконтролерите, но за това с URL-тата изобщо не се бях сетил. Мислех и аз да постна кодче, но съм зает и нямах кога да го напиша :) Благодаря за инициативата на автора и на вас, които сте постнали решения :)
 
От: Re: Търся човек за елементарен скрипт

реално още по-бързо и лесно е на ексел. Трите колонки ги имаш. В кол Е въвеждаш атрибутите

Е1 - <a href="
Е2 - " title="
Е3 - ">
Е4 - </a>

В колона D пишеш тази формула и копираш докъдето ти трябва. аналогично си правиш каквито искаш комбинации

D1=E$1&A1&E$2&B1&E$3&C1&E$4

Това ми звучи точно, като concatenate.

Ако данните са в базата, може да се ползва това: SELECT field1 + ' ' + field2 FROM table
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Търся човек за елементарен скрипт

Това ми звучи точно, като concatenate.

Ако данните са в базата, може да се ползва това: SELECT field1 + ' ' + field2 FROM table

псилютно конкатенате си е - просто ме домързя да го пиша с формулата
 
От: Търся човек за елементарен скрипт

Мерси много на всички най вече на aquilax за готовото решение - Забелязах само един малък бъг от време на време тайтъла го оставя празен
 
От: Търся човек за елементарен скрипт

Още веднъж мерси - само да попитам - както написах и в началото подобни полезни скриптове искам да ги кача на някой домейн да се ползват от всички свободно - нали не е проблем да кача и твоят
 

Горе