Търся човек за писане на статии, но с фактура!

webstil

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
28   0   0
Самата работа ще започне някъде след около 20-30 дни, но искам просто да проверя дали тук има такива хора. Трябва ми човек за пренаписване или писане на статии. Езикът е български. Тематиката мога да я кажа на ЛС. Условието е обаче да може да ми издаде фактура, която да мога да си осчетоводя като разход. Ще се започне с 20-30 статии, а впоследствие ще има може би всеки месец поръчки за поне 10 статии. Но ми трябва човек с фактури! Ако има такива може да ми пишат ЛС с примерна цена за 20 статии на български по 350 думи, или просто да ми пратят скайп и да се разберем там. Самото писане ще започне след 20-30 дни, дотогава ще си пиша статиите сам, но после няма да имам възможност.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Едно предложение от мен:
Може да го направиш, като хонорар. Така ще можеш отново да си осчетоводиш разхода, но няма да е като разход по фактура, а по хонорар за свършената работа.

Успех!
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Прати ми тематиката на ЛС. Фактурите не са проблем (при плащане по банка).
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Има такива хора тук. А фактурите не са проблем.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Отговорих на няколко ЛС, писах и на Philip, ще отговоря и на другите. Все още търся човек и не бързам като цяло, защото има време. Относно хонорара и гражднаски договор, наистина звучи добре, но ми се иска да питам нещо, ако има някой тук да помогне, за да съм сигурен, разбира се ще питам и професионалист. Та при граждански договор, аз като възложител на работата нямам задължение относно осигуровки и данъци нали така, те са си за сметка на изпълнителя на работата? И също така осчетоводяването става със самият ГД и извлечението от банковия превод предполагам, няма нужда от друго нали?

Просто не съм сключвал такъв договор към момента и не ми е много ясна :)
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Отговорих на няколко ЛС, писах и на Philip, ще отговоря и на другите. Все още търся човек и не бързам като цяло, защото има време. Относно хонорара и гражднаски договор, наистина звучи добре, но ми се иска да питам нещо, ако има някой тук да помогне, за да съм сигурен, разбира се ще питам и професионалист. Та при граждански договор, аз като възложител на работата нямам задължение относно осигуровки и данъци нали така, те са си за сметка на изпълнителя на работата? И също така осчетоводяването става със самият ГД и извлечението от банковия превод предполагам, няма нужда от друго нали?

Просто не съм сключвал такъв договор към момента и не ми е много ясна :)


Значи, ти като работодател за периода за които се издава хонорара на работа не дължиш осигуровки или каквото и да е, взима се 9% от сумата която плащаш за изпълнителя, като тя се плаща на НАП. Например, ако сумата е 100лв, ще му платиш 91лв, защото 9лв си дал на НАП за авансов данък. Нищо друго не дължиш. За осчетоводяването, счетоводството ще го оправи, най-добре питай тях понеже аз не съм наясно как се осчетоводява. Мисля си, че по гражданският договор, но как е точно...
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Здравейте! Изпратих Ви лично съобщение..
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Ще вдигна темата, че явно повечето автори предпочитат да пишат на ЛС :). И на мен ми трябва писане на статии с фактура. Всяка седмица ще ми трябват статии на български, ако има й някой за английски, пак е добре, защото ще събуждам един стар проект.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Аз също искам да подам моята кандидатура. Както повечето от писалите по-горе, по банков път заплащане няма да е проблем за фактурата.
Писал съм доста статии и продължавам да пиша. Винаги гарантирам над 95% уникалност.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Отново търся, ако някой предлага такава услуга :)
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Кандидатирам се.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Задължително първо питай счетоводителя си какви са вариантите за осчетоводяване и да ти даде един примерен договор да подпишете и подпечатате (ако физическото лице няма печат не е проблем), защото за признаване на разходи данъчните искат да видят договор с печат и подпис.

А фактурата не е задължителна за осчетоводяването, само когато лицето е регистрирано по ЗДДС е задължителна (но даже и тогава не съм сигурен...).

Ако физическото лице се самоосигурява се попълва една декларация за това и фирмата не удържа данъци и осигуровки.

Преди да правиш нещо питай счетоводителя си.
 
Последно редактирано:
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Понеже и мен ме интересува темата. Колко от Вас (които можете да издадете фактури) всъщност са регистрирани по ДДС? Мисля, че е уместно да споменаваме вида фактури, който може да бъде издаден. Поздрави
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

Понеже и мен ме интересува темата. Колко от Вас (които можете да издадете фактури) всъщност са регистрирани по ДДС? Мисля, че е уместно да споменаваме вида фактури, който може да бъде издаден. Поздрави

Не съм регистрирана по ДДС.
 
От: Търся човек за писане на статии, но с фактура!

И аз не съм регистрирана по ДДС.
 

Горе