Търся SEO специалист за работа по проект!

От: Търся SEO специалист за работа по проект!

@Странникът - струва ми се, че той не ми предложи оферта, а се закачаше :)
Ако офертата е истинска, моля да ме извиниш, @Fozzy :) Но ми е скъпо.
 
От: От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Тук заблуждаваш, не си прав. Fozzy дава гаранция - ако не успее да постигне договорените резултати, ще върне парите!:



Проблемът е, че darkenergy_ явно или няма необходимата сума за да го наеме или не му се дава.

Дава ама ако платиш в пъти повече, като логиката му куца. Макар, че знам защо точно така оферира и за него си е прав.
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Плащай си за реклама, тия сео шамани освен, че цените са в пъти надценени явно се видя и че няма гаранция.

Ахам... само дето не си виждал външните цени за реклама. Как ти се струват $5 на клик и то за по-слабо конкуриращи се думи?
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Да се включа и аз в темата - естествено че в SEO няма как да се дадат гаранции, това не е точна наука.

Просто SEO специалистите които даваме гаранции, поемаме този риск. Аз лично смятам че в бизнеса трябва да се рискува и най-важно е клиента да е доволен :)
 
Re: От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Да се включа и аз в темата - естествено че в SEO няма как да се дадат гаранции, това не е точна наука.

Просто SEO специалистите които даваме гаранции, поемаме този риск. Аз лично смятам че в бизнеса трябва да се рискува и най-важно е клиента да е доволен :)

Викаш, не е точна наука СЕО-то. Да така е? А ракетна наука ли е?
 
Всъщност човека е много прав да иска някаква гаранция или поне ясно очертани граници, напр:

за един месец ще правя това и това, не ми отнеме толкова часове (напр 10). резултата ще е да си на позиция 3 до 9. Цената е 50 лв/ч (напр).

След месец се гледа къде си ако си на поз. 3 - СЕО спеца получава 500 лв. Ако си на поз. 9 цената е на 40% (200 лв) и после линейно нагоре през 10%, Ако си на поз 1 + 20% бонус.

Другото е несериозно.
 
От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

Всъщност човека е много прав да иска някаква гаранция или поне ясно очертани граници, напр:

за един месец ще правя това и това, не ми отнеме толкова часове (напр 10). резултата ще е да си на позиция 3 до 9. Цената е 50 лв/ч (напр).

След месец се гледа къде си ако си на поз. 3 - СЕО спеца получава 500 лв. Ако си на поз. 9 цената е на 40% (200 лв) и после линейно нагоре през 10%, Ако си на поз 1 + 20% бонус.

Другото е несериозно.

garnet - Продължаваш да говориш тъпотии на тема SEO! С удоволствие искам да видя seo оптимизатор, който да каже примерно: "Аз работих 5 часа и 35 мин. и 43 секунди, за това време ми дължиш хххх пари."
 
Re: От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

garnet - Продължаваш да говориш тъпотии на тема SEO! С удоволствие искам да видя seo оптимизатор, който да каже примерно: "Аз работих 5 часа и 35 мин. и 43 секунди, за това време ми дължиш хххх пари."

НЕ, глупостите са от тебе и от СЕО-тата.
Аре малко по-скромно. И да точно така, времето отделено за моето СЕО искам да го знам. Да, ще ти се наложи да попълваш таблица с часове и дейност.
И да, ако не искаш - оставаш без работа.
Това за сега клиентите не го осъзнават, но ще почнат.
 
От: Re: От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

НЕ, глупостите са от тебе и от СЕО-тата.
Аре малко по-скромно. И да точно така, времето отделено за моето СЕО искам да го знам. Да, ще ти се наложи да попълваш таблица с часове и дейност.
И да, ако не искаш - оставаш без работа.
Това за сега клиентите не го осъзнават, но ще почнат.

Ти наистина си вярваш като говориш това. Ти се нуждаеш от оптимизаторите, не обратното, ти ще се съобразяваш с тях. А пък да не говорим, че това което искаш са тъпотии, просто няма как да стане. Всъщност какво ти се обяснявам, пиши си... всеки може да прочете какви глупости говориш в тази тема.
 
Re: От: Re: От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

Ти се нуждаеш от оптимизаторите, не обратното, ти ще се съобразяваш с тях.

Ти това сериозно ли? Хахаха смешник.
Ти май не разбираш кво правя тук, а?
Е ако ти не разбираш, клиентите ще разберат.
Аз съм до тук е тая тема.
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

@Странникът,
би ли се поставил на мое място?

1) Би ли ангажирал някого, предлагащ услуга с неясни параметри и непредвидими резултати, съчетани с много висока цена?
2) Смяташ ли, че бидейки в ролята си на клиент, би следвало да се чувстваш длъжен на онзи, комуто си платил, за да извърши услуга той за теб услуга, която си заявил от него?

:)

П.С. Благодаря на всички за участието в обсъждането!
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Клиентът трябва да изисква гаранции, иначе за какво плаща? Естествено не може да се искат точни резултати, защото с тези персонализирани резултати и ъпдейти е ясно, че няма как да стане това (има 3-та страна Гугъл), но в някакви рамки трябва да се дадат гаранции за класиране. Рискът вече си го поема оптимизатора, нали затова уж предлага SEO. При заплащането е другия кофти момент, че плащане, след постигане на резултати никой няма да се навие да започне работа, а при предварително плащане и резултат нулев (а даже може и да се навреди на моментните позиции на сайта) какво правим в този случай....
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

А защо да са неясни параметрите и непредвидими резултати?
Всеки уважаващ себе си професионалист може да даде поне приблизителна рамка на очакваните резултати и доста по-точна оценка на извършената услуга/работа, които да се заложат в договор и той да се спазва от двете страни.
Само че като се сложат нещата на хартия и се калкулира реална цена на услугата, много клиенти подскачат като ужилени.
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Ти това сериозно ли? Хахаха смешник.
Ти май не разбираш кво правя тук, а?
Е ако ти не разбираш, клиентите ще разберат.
Аз съм до тук е тая тема.

Да, сериозно! Май нещо не ти отърва и подви опашката! :lol:

@Странникът,
би ли се поставил на мое място?

1) Би ли ангажирал някого, предлагащ услуга с неясни параметри и непредвидими резултати, съчетани с много висока цена?
2) Смяташ ли, че бидейки в ролята си на клиент, би следвало да се чувстваш длъжен на онзи, комуто си платил, за да извърши услуга той за теб услуга, която си заявил от него?



П.С. Благодаря на всички за участието в обсъждането!


Да, поставям се на твое място, обаче в случая постъпваш некоректно. Търсиш услуга, когато ти предложиха услуга с гаранции подви опашката, било скъпо, а после почнахте да умувате и колко некачествена била и как нищо не се знаело, изкривявайки истината, че ти се предложи 100 % гаранции. Това е най-малкото нечестно от твоя страна. Когато нямаш пари да си платиш за нещо, това не означава, че човекът който предлага тази услуга лъже и не може да го прави!

И също така ти продължаваш да правиш грешката, да не влезеш с контакт с човека и да се разберете за подробности. Може би пък да се окаже, че услугата ще ти струва много по-малко или пък обратното - много повече... просто ти си несериозен бизнесмен, който прибързва и прави изводи за нещо, без да се е интересувал и да е установил личен контакт с човекът, предлагащ услугата.

Знаеш ли, никой не харесва да работи с такива клиенти като теб и ако продължаваш така още дълго време няма да намериш качествен оптимизатор, който да ти свърши качествено работата. Но всъщност това вече ти го казаха в темата.
 
От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

Ок, цените в такъв случай започват от 20 000лв. Според условията може и нагоре. Плащане - 100% предварително. Стискаме ръце за срок и ако не стане - 100% money back. Офертата е сериозна.
Аз ще ти ги дам тези пари, ама ако ме изкараш на всички ключови думи на първа позиция и ме задържиш там за 2 години :)

Сега сериозно, хубаво е да има договор, в който да пише какво става, ако оптимизаторът направи някоя магария. Сещате се, като се инвестират пари, трябва да има някакви договори и съответно гаранции. Не сме в детската градина, че да си се доверяваме.
 
От: От: Re: Търся SEO специалист за работа по проект!

Сега сериозно, хубаво е да има договор, в който да пише какво става, ако оптимизаторът направи някоя магария. Сещате се, като се инвестират пари, трябва да има някакви договори и съответно гаранции. Не сме в детската градина, че да си се доверяваме.

Това си е така - пари се дават и работа се върши само срещу договор. Обаче пък другите звучат несериозно, когато си позволяват да коментират, без да са влезли в контакт с човека, да са водени разговори, да има конкретни параметри.
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

@Странникът, аз вече заявих, че ми е скъпо. Всъщност отдавна не обсъждам предложението на колегата, а се опитвам да изясня твоята позиция. Би ли ми помогнал? :)

1) Ти напълно убеден ли си в правотата на всичко, което написа?
2) Би ли описал недостатъците ми, за да ги остраня, за да изпитват оптимизаторите удоволствие от работата с мен? Ще ти бъда признателен. Благодаря предварително.

:)
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Бонуси за резултати е хубаво да има, но да се плаща само за резултат ми звучи несериозно. Месеци наред оптимизаторът да вади пари за статии, линкове и други от собствения си джоб? Няма такъв филм.
 
От: Търся SEO специалист за работа по проект!

Тази статия може би ще помогне не само на darkenergy_ при избор на SEO специалист.

Не сме 2005г. Да, много от техниките все още работят, но е добре да се има предвид тренда и казаното от Ryan.
 

Горе