Търся web developer с познания в хакването

Аз оценявам скоростта на сайт така: В Chrome отварям Developer tools, там отивам в Network, чеквам Disable cache, презареждам страницата и гледам най в дясно където е Waterfall какво е времето за Waiting - зеления цвят. Това е времето за което се генерира кода на сървъра и за WP сайт би било изключение ако това време е по-малко от 500 ms. Аз намирам това за бавно, но това е положението. Проблема се кърпи с кеш на HTML кода. Но дори този проблем да се закърпи с кеш, остава тежестта на JavaScript. В днешно време кажи речи всеки сайт блъска JavaScript колкото си може - jQuery, React, Angular и кво ли не. В резултат браузъра трябва да зареди стотици и даже хиляди килобайти JavaScript => процесора става важен.

Добре че сме свикнали на бавни сайтове, та поредния такъв да не ни прави впечатление. Facebook е един от най-бавно зареждащите се сайтове, така че всичко останало лесно се толерира ;)
LOOL
 
На какво отгоре нареждаш след като си кръгла нула по темата?!

Първо виж едно добро сравнение кой тул как работи - https://gtmetrix.com/blog/the-diffe...speed-insights-pingdom-tools-and-webpagetest/
Локациите - анонимката е насочена към България => тества се от сървър в Eвропа. Така и с останалите сайтове.
Ако сайта ти е насочен към повече от една локация се ползва CDN за да няма забавяне.


наблегни на това, и си тествай страницата във GTmetrix.
Да не би pingdom да ти дава кофти резултат?
 
С българи не работя, без да съм расист или нещо. Развържи си кесията за Дядо Пенчо от село Кинчево. Аре.
Отвори тълковния речник и виж значението на думата сарказъм. Дори да забравя 90% от това, което мога пак няма да опра до аматьор като теб :D
 
Последно редактирано от модератор:
Тъп ли си бе?!
Как мислиш изглежда като пускаш принт от един и същи сайт. Пусни принт от пингдом от различни тестови локации. Не е мн. ясно кой е тъпия или хитруваш на дребно.
 
Ами какво е Уордпрес - PHP, DB & Jquery. Не знам защо си мислим, че има смисъл от тази претрупаност, да редим под хедъра темплейтите им за категории и пр.
С навлизането на WP би трябвало цените за къстъм сайтове да са паднали. Реално ако наистина искаш завършен и добър сайт ти по WP имаш много повече работа. Там трябва да съвместяваш кодове писани от различни хора по различен начин.

Да не говорим за строители на страници и разни такива, от такива неща надалеч.

Той е ориентиран към хората които нямат никакви познания. Може да има напредък ако започнат да се правят теми за хора със средни познания. Кодовете да се пишат подредено и изчистено с инструкции за да може човек със средни познания лесно да се ориентира и да си промени каквото иска.

Не съм виждал ръководство, което да е повече от цъкни тук, цъкни там...

И за да може да се ползва и от този, който не знае и един таг на PHP е напълнено с код за да може да си сложиш лого от менюто и т.н.

За мен кодирането на WP е абсолютна кашотина и това го налага самата платформа и по-скоро начинът по-който я налагат.

Не мисля, че е ПР. Просто е лесно за почти всеки да си пусне сайт. Тези, който казват че нямат проблеми с WP - не им вярвам.

Ами е пък ти, аз нямам проблеми, ако искаш вярвай, ако искаш недей, дреме ми на всекаквия....... Ще го кажа семпло, проблем има човек, който не зне как да го реши. Аз приключвам дрънкайте си каквото щете. Знам какво ми е минало през ръцете и как решавам проблемите. И не е нужно да си факир... И да отбележа, аз съм много назад с php, де... А ка ксе оправям явно един Бог знае... Аман от мастъри всичколози, всичкознаещи.. П.П. Аз не пиша php сайтове, но не ми пречи да се оправям с Wordpress или други сродни ( от които съм недоволен от опит, за това разчитам на wp, за олай нмагазини opencart и пак wp ).


Аз оценявам скоростта на сайт така: В Chrome отварям Developer tools, там отивам в Network, чеквам Disable cache, презареждам страницата и гледам най в дясно където е Waterfall какво е времето за Waiting - зеления цвят. Това е времето за което се генерира кода на сървъра и за WP сайт би било изключение ако това време е по-малко от 500 ms. Аз намирам това за бавно, но това е положението. Проблема се кърпи с кеш на HTML кода. Но дори този проблем да се закърпи с кеш, остава тежестта на JavaScript. В днешно време кажи речи всеки сайт блъска JavaScript колкото си може - jQuery, React, Angular и кво ли не. В резултат браузъра трябва да зареди стотици и даже хиляди килобайти JavaScript => процесора става важен.

Добре че сме свикнали на бавни сайтове, та поредния такъв да не ни прави впечатление. Facebook е един от най-бавно зареждащите се сайтове, така че всичко останало лесно се толерира ;)

Съгласен... Гугъл, като гледам как се оптимизират сайтовете ми на WP май и той е свикнал :D :D :D Границата приемлива за гугъл е 2-2,5 с. което е мног обавно, но все пак гугъл е дал стойност за да може и натрюфените ( щото и гоуемците, тия световноизвестните..., да и като фейсбук ) са много по-тежки и бавнозареждащи от масата сайтове... Лично мнение. Добре, че е кеша и услуги подобни на cloudflare иначе не знам :D .. Макар че например cloudflare на php сайтове, дори позабавя.. особено ако имат проблеми, а те са им чести при тях все още
 
Последно редактирано:

Горе