УП.сом Не ще да индексира статиите

mantaman

Well-Known Member
Случвало ли ви се е подобно нещо.

Преди няколко дни направих един сателит на готовата платформа на УП.сом и му качих две статии - Пуснах ги в няколко социалки на другият ден беше индексирало индекса обаче от статиите ни вест ни кост. Почаках го още няколко дни и пак не иска - Реших да проверя със част от текста на статиите дали ги намира - и се оказа че ги намира но като текст на индекса.

И сега се чудя дали защото новите статии излизат на индекса той не го е индексирал с тези текстове а самите статии да ги мисли за дублирано съдържание и за това да отказва да ги индексира.

Сега си мисля да направя индекс страницата да е статична страница със някакъв текст и ще пусна нова статия да видя дали ще я индексира и дали няма да индексира и другите две статии след като текста от тях не се показва вече на първа.
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

Ще се оправи след още няколко дена. Към момента гугъл много странно възприема новите сайтове. При мен се е случвало повече от 10 дена да се забави с индексирането на страници в сателити. Според мен няма проблем.
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

Оправи се та се невиде - Днес напълно го е заличил от индекса

По домейна излизат 5-6 социалки където го събмитнах, а от него ни вест ни кост - те и такова чудо не ми се беше случвало
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

Линковете към него са малко и ще мине време докато се покаже (предполагам). Добави още някой друг и сигурно за 1-2 дена ще си е на място. Класации, форуми, директории и други подобни, да не е само от социалки ...
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

За първи път виждам блог с общо три статии да индексира индекса без статиите и след седмица да го няма изобщо в резултатите от Г. все едно не е чувал никога за него
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

и аз забелязвам същия проблем с нови (до месец) блогове. и не става въпрос нито за дублирано съдържание, нито малък брой линкове или спам. предполагам поредния шит от гугъл. блогове на два три месеца за часове им изкарва новите статии на първи страници. Мисля да им драсна едно коментарче в G групс да ги питам аз, то не беше едно, второ, трето, четвърто.
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

И на мен ми забави индексацията с няколко дена. Аз ти препоръчвам да използваш Google XML Sitemap Generator вместо да речем Yoast. Сигурен ли си, че си добавим sitemap-а в webmaster tools? Rebuild-ни си sitemap-а. Може да помогне, макар че и мен ме съмнява. И мен ме забавя т'ва.
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

при мен не е от това, има си xml sitemap добавен и си работи, показва си че са индексирани страниците, урл-и всичко. при ползване на site: или info: командите всичко си изглежда ок, както показва и wmt. обаче като тръгнеш да търсиш дадена статия или страница - ядец...
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

Едно пингване общо взето оправя нещата.

Прати ми ги на лично да ги пингна щот не мога да ти пусна ПМ.
 
Последно редактирано:
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

UPDATE: При мен отне 3 дни да се индексират страниците, постовете и т.н. Сега промених title и ще видим за колко време ще ги опресни.
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

Абе какво забавено индексиране - Пускам блога с две статии и една статична страница - Пускам всяка от тях ръчно в няколко социалки - На другата сутрин индексиран само индекса - След няколко дена чакане да захапе статиите вчера гледам блога го няма въобще в резултатите на индекса - деиндексирало е и индекса

Пробвам части от статиите да не са копирани някъде другаде - Няма ги никъде за да си помислиш че го е праснало за дублирано съдържание

Виждал съм да не иска да индексира бързо, виждал съм да не иска да класира някой сайт ама да те изтрие от индекса все едно те няма между живите не бях виждал - и то блог който е напълно по неговите изисквания - уникално съдържание и ръчни линкове в няколко социалки
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

при мен статиите (100% уникални) ги има в SERP-a но на майната си а заглавната я няма никъде?! ще ги потрая още малко и ще им пиша, сигурен съм че нещо са ос*али.
и не пичове, няма основателна причина, както ви казвам блога и статиите са индексирани, за какво ми е това пингване пак, колко пъти
 
От: УП.сом Не ще да индексира статиите

в google groups

ПС: какъв е този адрес дето си го дал? :)
 

Горе