Увеличаване на трафика към онлайн магазин

pgplamen

Active Member
Здравейте!Имам онлайн магазин за риболовни принадлежности. Магазинът съществува вече три години, но посещенията са малко. Като казвам малко, говорим за около 150 до 200 уникални на ден. По ключови думи като риболовен магазин, риболовни принадлежности и риболовни аксесоари съм в първата петица но посещенията са малко поне според моето виждане на нещата. Рекламирам в пазарувай.ком и на още две, три места с банери, но няма кой знае колко добър ефект. Наскоро обнових и целия дизайн на самия магазин.В началото имаше леко покачване на посетителите и после пак спаднаха. Приемам всякакви предложения за промяна и увеличаване на трафика към магазина. Лек и успешен ден.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Виж по кои думи се класираш добре и след това в Adwords в инструмента за ключови думи погледни какви са месечните търсения за тези думи. Така ще придобиеш обща представа колко горе-долу посетителя трябва да ти идват.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Следиш ли за удовлетвореността на клиентите ? Обикновено специализираните онлайн магазини се борят за запазване на редовните си клиенти, а новите са добре дошли.
Все пак рибарите са си като дружинки и обменят информация по между си.
В тази връзка мога да ти предложа да към всеки закупен продукт да добавяш и по 1-2 визитни картички на онлайн магазина така ще си правиш лесна офлайн реклама.
За по-голям трафик и продажби може да пробваш да продаваш продукти и в продавалник, много магазини за дрехи така правят.
Adwords е друг ефективен метод за реклама по различни ключови думи примерно въдици, пръчки, примамки и т.н. по които не си на челни позиции.
реклама в тематични форуми (не говоря за спам) а за банери както и в тематични сайтове!
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Както по-горе колега е споменал, провери месечните търсения по желаната от теб дума. Ама според мен, посещенията са си екстра. Според мен, като цяло търсенията са малко и затова така се получава.
Наскоро ударих рамо на един приятел дето е в ниша в която има 20-30 търсения на месец. От тези 20-30 търсения той хващаше 5-6, толкова му бяха посещенията на ден. Сега обаче сайта започна да прави 15-20 посещения, и момъка е супер доволен :D
Казва че вече е направил 2-3 оферти и чака резултат, ама в тая ниша се чака с месеци, одобрения, гаранции и т.н.

Та в заключение мисля че тези посещения от около 200 на ден при теб са си екстра. ;)
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

За визитки не бях се сетил и ще опитам не иска много труд. За Adwords много пъти съм мислил и там да пусна реклама и ще го направя. Имам и един банер във форум за риболов. В много от форумите за риболов имам линкове. Забелязал съм че когато потребител пусне линк във форум с даден продукт от там идват по около 200 до 400 клика. Значи все пак има интерес към риболовните принадлежности. Явно ще трябва да наблегна още на думи като макари, въдици и други за да хващам още трафик.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Ето една идея от мен.

Правиш сайт за рибарски статии, къде какво кълве, слагаш малко и легенди, митове, фотошоп снимки ( идея е да не знаят, че сайта е твой ).
Като почне да прави 1000-2000 уникални, го блъскаш с реклами към главния ти сайт и ето ти трафик, ама си е работа всеки ден.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Ето една идея от мен.

Правиш сайт за рибарски статии, къде какво кълве, слагаш малко и легенди, митове, фотошоп снимки ( идея е да не знаят, че сайта е твой ).
Като почне да прави 1000-2000 уникални, го блъскаш с реклами към главния ти сайт и ето ти трафик, ама си е работа всеки ден.


Пламене, идеята е много добра. Действай!
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

И от мен един съвет. Нека някой, който владее български език ти оправи грешките (поне на началната страница). Пунктуационни и правописни! Това също е от значение...
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Ето една идея от мен.

Правиш сайт за рибарски статии, къде какво кълве, слагаш малко и легенди, митове, фотошоп снимки ( идея е да не знаят, че сайта е твой ).
Като почне да прави 1000-2000 уникални, го блъскаш с реклами към главния ти сайт и ето ти трафик, ама си е работа всеки ден.

Сайт имам още преди да направя магазина за риболов само уникални неща и снимки и каквото се сетиш. В последно време малко съм го изоставил защото не остава време. Вместо бутон магазин ще му сложа банер. Форум също имам но и там посещенията около 300 на ден.

untitled.jpg
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Пусниси реклама в nariba.com/forum и forum.fishing-mania.com. Във форума можш да си платиш за PR статия, където да си пуснеш част от продуктите. Аз лично съм запален спинингист от 4-5 години и знам почти всички онлайн магазини, но твоят не съм го и чувал. Реклама в тези два сайта ще ти даде голяма популярност сред риболовците.

P.S. И да заредиш блесни(mepps), ще ти стана клиент :)
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Пусниси реклама в nariba.com/forum и forum.fishing-mania.com. Във форума можш да си платиш за PR статия, където да си пуснеш част от продуктите. Аз лично съм запален спинингист от 4-5 години и знам почти всички онлайн магазини, но твоят не съм го и чувал. Реклама в тези два сайта ще ти даде голяма популярност сред риболовците.

P.S. И да заредиш блесни(mepps), ще ти стана клиент :)

+1

Ако отново пуснеш банер реклама, непременно подбери по-подходящи и таргетирани сайтове от пазарувай.ком. Намери сайтове и форуми за рибарство и попитай не само за банер, но и за всякакъв вид друга реклама. Никога не знаеш кое най-много ще привлече посетители и клиенти :)
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Плати си за авторски снимки от риболов и плати на 2-3 жени да ти пишат статиите в магазина. Техния стил, се долавя много по-благо.:wink: Започни с женски ликове в магазина и продуктите. Като имаш поръчка, снимай макарата с тях. Пречупи мъжкото мислене и го провокирай.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Ето един съвет и от мен:

Развий си 4-те социални канала, които ще ти донесе и още трафик - facebook, twitter, google+, pinterest. А ако често правиш видея и youtube канала. Всичко социално също ще ти е в голям плюс и при трафика, повярвай ми и при опримизацията. С един изстрел, два заека. За риба ляфа не го знам. :)

Имам един приятел, ама ти казвал луд по риболова, та той се рови често и за видеа. Ориентирай се малко социално. :) А в предложените форуми, направо води една твоя тема. ;)
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Защо не погледнеш нещата от друг ъгъл? Вместо да мислиш за потелнциален трафик, постарай се да разбереш какво спира конверсията на текущия трафик. Имаш малко посетители, но ако тези посетители се превърнат в рални продажби?!? Аз като човек пазаруващ над 90% от придобивките си онлайн ти казвам, че никога не търся по обща дума. Ако търся нещо, аз задавам марка, модел, размер.... в най-общия случай търся по марка и някаква особенност на продукта. Много хора в местния интернет гледат на онлайн магазините си като на MFA сайтове, целят масовост като трафик, с надеждата, че поне 10% от този трафик ще се превърнат в реални продажби. Много малко хора се поставят на мястото на потребителя, както той търси, какво точно иска да намери на магазина и какво ще го накара да пазарува. После почват едни оплаквания, че трафика е голям, софтуера изисква повече ресурс, а продажбите реално не оправдават тези нужди. Разбери какво спира тези потребители, които са се озовали на сайта ти да пазаруват от него.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Благодаря на всички за предложенията. Ще ги прочета още няколко пъти и ще се опитам да ги приложа на практика.
P.S. И да заредиш блесни(mepps), ще ти стана клиент :)
Има и блесни но трябват доста снимки да се качват.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Трафика може да ти е и 50 посещения на ден от 10 ключови думи и да е равен на 50 поръчки на ден...

Трафика не е нещо, което можеш да приемеш като нещо жизненоважно за бизнеса ти. Какво като имаш трафик и БЕЗПЛАТНАТА доставка ти е над 150 лв - моята е над 30 лв....

Бизнеса ви работи от 50 до 300 % надценка.... хвани София поне с безплатна доставка над 30 лв.... наеми некви пенсионери - безработни да ти носят пратките за 3 лв на пратка..... хора без работа колкото искаш - не си търсил....

Недейте пишете - описвайте отстъпки за редовни клиенти - когато нямате поне 50 редовни клиенти. сега всеки шматка ще ти звъни да те проверява колко са ти отстъпките и ти ще им отговаряш:

- Ами според оборота ви и ала бала Търговски фокуси. Ако нещо не можеш да го кажеш твърдо и ясно - не го НАМЕКВАЙ в интернет привличаш само досадни клиенти и тип "ловци на цени"..............

ЗАПОМНИ - Няма лоялни клиенти - и никога не е имало.

Предполагам ако разцъкам още в сайта ти - ще ти намеря още "съвети".

Трафика не е нищо - АКО зад него не стои сериозен бизнес - екип - магазин - съпорт - кал център и ала бала готини неща.

Какво правиш ако ти звъннат в 12 през ноща - аз вдигам телефона си и правя продажба............. или като съм казал, че "Ние вдигаме винаги служебният си телефон" - наистина е така..............
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

И никой не иска да пазарува от Анонимни магазини. Какво криете - оборот - касова бележка - адрес на който да ви посетят клиентите............. от КЗП ли се криете...............

гр. Костенец и до там...............

Вашите конкуренти така ли се крият.

Хората ще ви разузнават - проверяват - тестват и чак тогава ще ви дават парите си.
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Има и блесни но трябват доста снимки да се качват.

Здравей,

"аз имам магазин...ама трябвя всяка сутрин да му отварям вратата...да пускам лампите, па и накрая на месеца да плащам заплати!. А не може ли да не ставам от леглото и ако може лелката от магазина, в който си купувам пвц бири, да ми ги прави тея неща, без пари? И от този форум поне 5 човека да се навият да ми вдигат магазина в нета, докато аз се чудя мързи ли ме да си кача снимков материал."

Твоите конкуренти не спят и не качват сега снимки, отдавна са я свършили тази работа.
2/3 от магазините лежите на тоя проблем
 
От: Увеличаване на трафика към онлайн магазин

Здравей,

"аз имам магазин...ама трябвя всяка сутрин да му отварям вратата...да пускам лампите, па и накрая на месеца да плащам заплати!. А не може ли да не ставам от леглото и ако може лелката от магазина, в който си купувам пвц бири, да ми ги прави тея неща, без пари? И от този форум поне 5 човека да се навият да ми вдигат магазина в нета, докато аз се чудя мързи ли ме да си кача снимков материал."

Твоите конкуренти не спят и не качват сега снимки, отдавна са я свършили тази работа.
2/3 от магазините лежите на тоя проблем

Много неуместно изказване да подчертал си го с дебели букви това че има доста снимки да се качват но трябва вносителя да разреши да се снимат и да се сложат блесните. Не съм чакал някои друг да ми свърши работата или да ми плати тока. Стремя се да го развивам магазина ежедневно дори сложих и бутон за поръчка по скайп с което се надявам да се повишат продажбите. Но дали ще стане така времето ще покаже.

И никой не иска да пазарува от Анонимни магазини. Какво криете - оборот - касова бележка - адрес на който да ви посетят клиентите............. от КЗП ли се криете...............

гр. Костенец и до там...............

Вашите конкуренти така ли се крият.

Хората ще ви разузнават - проверяват - тестват и чак тогава ще ви дават парите си.
Това след малко ще го допиша. За отстъпките вече са описани твърдо и ясно поне така се надявам. Де да беше така с тези 500% надценка щеше да супер. Много често ми се случвало да звънят в 11 през нощта не в 12 но съм вдигал не знам все пак за какво звъни телефона.

Ето вчера набутах малко линкове във nariba.com/forum и ето какво се получава 30 клика добре средна продължителност на посещението 0.23 сек това изобщо не е добре степен на отпадане 50%
untitled.PNG
 
Последно редактирано:

Горе