Увеличение на цените на cPanel

Вероятно изводът е, че безплатните алтернативи стават все по-добри и изместват cPanel. Така последният опитва да изцеди за последно от тези хостинг доставчици, които тепърва навлизат в бизнеса и предоставянето на cPanel е някак задължително, за да имат спокойствие за начина на работа евентуалните идващи при тях нови клиенти.
 
Това може да накара някои от доставчиците на хостинг услуга да търсят други контролни панели за своите потребители. През последната 1/2 години cPanel стана доста функционален, но е нормално да вдигнат цените, живота поскъпва, явно те знаят нещо което ние не знаем. Може просто да затварят или да продават и гледат да изсмучат каквото има последно, зависи от много неща. Може да се пробват да филтрират масите от хостинг доставчици и да останат само сериозните, просто сериозните ще плащат и за сегашните които ще изчезнат. Нещо обаче изглежда и нереално, според мен ще отменят вдигането на цената, защото това може да е край на cPanel.

Обаче ако цената за cPanel стане голяма, веднага трябва да се намери алтернатива за да замени cPanel.

Поздрави.
 
Влязох за да пусна тази тема, но си ме изпреварил.
От една страна потребителите си искат cPanel, но от друга едва ли ще искат да плащат по-високата цена и ще има много мрънкане.
Интересно какво ще се случи с риселърите, които предлагат много ниските цени.
 
да де, ама по-добре директен линк от колкото някъв спамерски сайт нали
Виждаме че си пич, но не е нужно да се увличаш по готварство и на всяка манджа да слагаш мирудия..
 
cPanel inc буквално направиха демонстрация на света как се губи пазарна позиция!
Новата им ценова политика въобще не е насочена към малкият и среден бизнес.

Плана "Premier" към който са включени 100 клиента и след това 20 щатски цента за всеки следващ клиент е меко казано необмислен.
(Пример: Сървър X1 има 150 клиента от които първите 100 са по $0,45 за всеки клиент и останалите 50 са по $0,20 това се равнява на 55 щатски долара месечно)

Добре да приемем че това тази политика ни устройва как точно смятат да проверяват колко са наличните клиенти на даден сървър? На всеки 5 минути ще пращат заявка към сървъра или ?

Това според тях няма ли да товари допълнително?

Когато премахнаха one-time license малко хора обърнаха внимание защото предлагаха беше включено само първата година безплатни обновления и за всяко обновление трябваше да се плаща.
(СуперХостинг, ICN, NS1 бяха в силата си по-това време и в момента 90% от сървърите им са без месечна такса за cPanel)

Но сега през 2019 когато пазара е толкова залят с cPanel нещата вече се гледат от съвсем друг ъгъл.

Martynas Bendorius от DirectAdmin ясно осъзнава грешките на cPanel inc и вчера публикува анонс за новата бета версия в която е включена опцията да прехвърлиш CP потребител към DA само с два клика на мишката.

Другото което ми допада е че не се налага да плащам по $65 долара за всеки тикет както е при cPanel!

При DirectAdmin техническата поддръжка е напълно безплатна.
 
@Reactiv, cPanel ще взимат бройката на акаунтите на сървъра ти чрез API-то им. Заявката ще се пуска само 1 път в месеца когато ти е billing датата. Изобщо няма да натоварва сървъра това. Ако си хостинг доставчик и предлагаш DC/VPS с root достъп и ти можеш по същия начин да вземеш броя на акаунтите.
 
Никоя от сериозните компании, които имат маса клиенти, няма да се довери на безплатна алтернатива. cPanel има много технически преимущества, които обикновените потребители не знаят, защото фактически не ги интересува, но пък си искат услугата с cPanel.
Времето ще покаже.. Но пък не мисля, че цените за хостинг услуги биха скочили толкова рязко.
 
Никоя от сериозните компании, които имат маса клиенти, няма да се довери на безплатна алтернатива. cPanel има много технически преимущества, които обикновените потребители не знаят, защото фактически не ги интересува, но пък си искат услугата с cPanel.
Хостинг компаниите все пак не са съставени от обикновени клиенти, т. е. стандартният начин за изнудване не върви. Те винаги си имат обучени администратори с познания в програмирането, които със сигурност ще преработят безплатната алтернатива за нуждите на хостинга. Самият cPanel вероятно също ще се предлага определено време, но също така е почти сигурно, че хостинг компаниите ще сложат такса за ползването му на месец с около $1. Тогава самите потребители сами ще се прехвърлят към безплатен контролен панел.
 
А в това време спамъра от нс1 доволно потрива ръце :D
 
Последно редактирано:
А в това време спамъра от нс1 доволно потрива ръце :D
Не те знам кой си, какъв си и за какво се бориш, но ще цитирам колегата по-горе: не бъди на всяка манджа - капак.
Няма нужда от такива мнения, за който и да са те. Мисля, че тук сме се събрали достатъчно сериозни хора. Ако ти не си такъв, смени раздела или направо самият форум.

Много неприятно от моя страна, да правя такъв пост, но ще ме извините...
Лек ден.
 
Не те знам кой си, какъв си и за какво се бориш, но ще цитирам колегата по-горе: не бъди на всяка манджа - капак.
Няма нужда от такива мнения, за който и да са те. Мисля, че тук сме се събрали достатъчно сериозни хора. Ако ти не си такъв, смени раздела или направо самият форум.

Много неприятно от моя страна, да правя такъв пост, но ще ме извините...
Лек ден.

Не разбрал какво съм написал ама решил, че няма нужда oт него - капацитет като кроса. Че и се извинява, видиш аз не съм просатк като него :D
Тъй като почнете разбрали не разбрали да се пънете много сте смешни...

Беле се събрали сериозни хора, нямало място за простаци като мен. Чак ми стана неудобно....
 
Ами давай надеждни линкове, като изтупаш линк от 99% скамерски сайт пада нивото на форума, тука само сериозни хора са събрани!
Ползвал съм този хостинг и не е скам. Ти по какво прецени, че е? Уж имаш претенции за разбирач.
 
Хейтъра завижда! И какво като НС1 потрива доволно ръце? Ако отделиш няколко години да направиш нещо, няма ли да си кефиш, че си е заслужавало!?
Хейтър, не се занимавай с другите ами направи нещо смислено, че омразата ще те изяде отвътре!
 

Горе