Уебмастери с малки деца - как работите?

Buscape

Member
Здравейте,
имам близо 10 годишен стаж като човек, на който основните му приходи са от интернет. Знам как се работи когато нямаш семейни задължения, а от 5 години вече знам каква е радоста да имаш деца, но и колко трудно се работи вкъщи когато си в пакет с две малки диванета и една изнервена майка. Производителността ми е паднала в пъти. Чудя се дали има други, които се справят добре в подобна ситуация. Всичките ми познати колеги са или без деца или с вече поотраснали питомци.

• Like
Реакции: CTAH

w-seo

Active Member
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз пък смятам, че със здрава мотивация ще намериш точен подход и всичко ще е наред.

Примерно - ако от тези приходи зависи семейния бюджет - то съпругата ти със сигурност ще гледа да те оставя на спокойствие, за да напълниш сем. сметка.

BullBlogger

New Member

Пробвай с тапи за уши - продават се в аптеките. Все е по-добре от нищо

И не е зле да се пробваш да въведеш ред в къщи - когато тати работи в тази стая не се влиза (не, че ще мине номера, но поне ще имаш основание от време на време да се караш)

• Like
Реакции: ADO

Blinky

Owner

Има начин, само трябва да го намериш. Може да се измисли и варианта да си придърпаш мацката в къщи и да се научи на това, което и ти правиш. Все пак да има и тя времето да си е в тях. Освен ако това вече не е така, тогава се предполага да си работиш и да те занимават в много по-такива моменти. Все пак да се расъздава, че си на работа и печелиш пари. :)

Buscape

Member

Нещата не са толкова прости, че да се оправят със заключване на стая и тапи за уши. Хората, които имат деца ще ме разберат. Пазаруване, разходки, оставяне и вземане от детска градина, доктори, болести. Винаги има нещо извънредно, което да се случва. А и като са две децата всичко се уплътнява на МАХ. Бабите не са под ръка за да помагат. Та ми беше интересно дали има някой друг в моята ситуация щото съм почти сигурен, че спасението е просто да пораснат децата.

Buscape

Member

Може да се измисли и варианта да си придърпаш мацката в къщи и да се научи на това, което и ти правиш.
Ако жена ми не ги гледаше вкъщи аз едва ли щях имам време дори да пиша във форуми :)

Buscape

Member
От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Трябва да жертваш от времето си за сън.Друг начин няма.Ако можехме да сме на няколко места едновременно, щеше да е яко :)
Да, това го правя. Аз се научих дори до кенефа да ходя с лаптопа 8)

Blinky

Owner
От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да, това го правя. Аз се научих дори до кенефа да ходя с лаптопа 8)
Еми май ще трябва да оптимизираш процесите, които извършваш през деня. Това е май също начин, да вършиш повече работа за по-малко време, както и аутсорсинга е метод за печелене на време, но не и на ресурси и пари. И да се степенуват задачите по преоритет, абе пак за оптимизиране говоря. ;)

gangster

New Member

Вземаш си под наем някъде едно евтино офисче и си бачкаш на спокойствие.:)

cecipenev

New Member

Намираш си съдружник или някой който да ти помага, аз така виждам нещата.

Хората без деца го правят, не ми се мисли за тези които имат деца.

Buscape

Member
От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Вземаш си под наем някъде едно евтино офисче и си бачкаш на спокойствие.:)
Това не само че няма да помогне, ами ще ми изяде ценно време за пътуване до офиса.
Доколкото разбирам май няма хора в моето положение във форума :)
Гледайте да напреднете с материала преди да се задомите. Щото ако няма кой да ви гледа децата ще се видите в чудо. Добре че имам сайтове, които без да ги пипам ми носят приходи иначе не знам как щях да се справя.

Sammy

New Member

Multitasking :) и интернет навсякъде :) А без аутсорсинг не става.. не може човек сам да прави сайтове, пише контент, прави оптимизация /може когато са по малко проектите/ и извежда децата, бавачка също е добро решение :) Попитай Изида, тя има дете :)

xopacuo

New Member
От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Това не само че няма да помогне, ами ще ми изяде ценно време за пътуване до офиса.
Доколкото разбирам май няма хора в моето положение във форума :)
Гледайте да напреднете с материала преди да се задомите. Щото ако няма кой да ви гледа децата ще се видите в чудо. Добре че имам сайтове, които без да ги пипам ми носят приходи иначе не знам как щях да се справя.
аз съм го оптимизирал това :) колело му е майката :)
време за придвижване с градски транспорт: ~ 40 min
време за придвижване с автомобил: зависи от 20 мин до 1.5 часа
време за придвижване с колело: 15 мин. +/- 2-3 мин зависи от сфетофара на шела :)

brad1985

New Member

Стискай зъби сега, а като поотраснат ще ти помагат.

Buscape

Member
От: От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

аз съм го оптимизирал това :) колело му е майката :)
време за придвижване с градски транспорт: ~ 40 min
време за придвижване с автомобил: зависи от 20 мин до 1.5 часа
време за придвижване с колело: 15 мин. +/- 2-3 мин зависи от сфетофара на шела :)
Само да питам - на рамата ли седи детето или си си купил специално кошче, с което го караш на детска ?:)

Buscape

Member

Стискай зъби сега, а като поотраснат ще ти помагат.
Много си прав и за двете! Трябва да си го изтърпя този период. А като гледам как дъщеря ми работи с фотошоп, при положение, че скоро ще направи 5, наистина може да стане голяма помощничка.

vaskoa

New Member

От личен опит мога да кажа, че нито тапи за уши помагат, нито да се заключиш в някоя стая, нито мотивация :). Спасението е само някъде навън. Вземи си една стаичка в твоя квартал за 100-200 лв и си готов. Няма да ти губи време за транспорт, а парите ще се избият многократно.

Аз за момента наблягам на оптимизацията - правя по 3-4-5 неща едновременно, ходя си с лаптопа в тоалетната, ставам в 5 и си лягам в 1-2, като има нещо спешно хващам хора да ми помагат и т.н. Наскоро си взех и един 10 инчов лаптоп и мобилен нет - много е удобно да си свършвам по нещо докато ходим в зоопарка например :)

Горе