Указва ли влияние периода на регистрация върху търсещите машини?

k3i0ki

Guest
Здравейте, някъде бях чел, че колкото по дълъг е периода на регистрация на даден domain, толкова по - големи шансове има да се класира на по - предни позиции.
Вярно ли е или е маркетингов трик на хостинг доставчиците?
 
От: Указва ли влияние периода на регистрация върху търсещите машини?

Че какво общо има регистрацията на домейн с хостинг доставчиците?
 
От: Указва ли влияние периода на регистрация върху търсещите машини?

Има някаква истина, но до толкова до колкото едитора или самата търсачка (което не знам как са и го вградили като изчислителна единица в алгоритъма) взима под внимание това, че домейна е регистриран з аповече време, което предполага, че с него няма да се спами, даже има преспективи той да седи в онлайн пространството години наред. От тази гледна точка. НО даже и да е така, което е вероятно, защото и аз съм го мислил за вид преимущество, мисля че % на влияние на това е адски нищожен, да не кажа незначителен. Факт е, че домейн на който подновяването му е след 3-4 години изглежда серизоно и доста хора си го казват. Не е изключено канкинга да го има и това на предвид. Като част от Тръст ранга на домейна, който също влиза във формулата на алгоритъма. Пак повтарям, ако е така, то това е от адски малко значение за ранкинга. И аз не разбрах защо да е маркетингов трик на хостинг компаниите, за да ти го продадат за няколко години от първия път ли? Не мисля, че са по на далавера, след като другата година, ако не си го трансфернал, пак ще го вземеш.
 
От: Указва ли влияние периода на регистрация върху търсещите машини?

Здравейте, някъде бях чел, че колкото по дълъг е периода на регистрация на даден domain, толкова по - големи шансове има да се класира на по - предни позиции.
Вярно ли е или е маркетингов трик на хостинг доставчиците?

От голямо значение е дали през това време към домейна е имало сайт и съответно е правена оптимизация. Ако да, то разбира се има голямо значение доколкото първоначалната регистрация на домейна е пряко свързана със времето на съществуване на сайта и оттам с оптимизационния процес. ;)
 
От: Указва ли влияние периода на регистрация върху търсещите машини?

Блинки го каза , ако си сериозен , взимай домейн за няколко години.
 

Горе