Украйна - Русия какво ви е мнението

Поляците обръщат гръб на възлюбената си Украйна ( за разлика от нас):
Ма къв гръб? Те махат границите и си взимат украйна по хитрия начин. Популярният еквивалент на това действие на поляците е: ''дай да ти пазя парите, да не ти ги открадне някой''. ;)
 
На няколко пъти е споменал, че не харесва инвалидите и това, че не са равностойни поред него хора.
Я покажи къде е това ?
Ако намериш къде съм казал, че не ги харесвам ще се извиня на теб. Ако не намериш обаче си едно долно, малко, смотано келешче
 
Къде тва? Сигурно в темите за чат gpt, Mъск, криптото - в тях много не влизам, та съм изпуснала..

Иначе, донякъде е прав. Инвалидите са официално наричани ''хора в неравностойно положение'', така че, не е само според него.
Не го слушай тоя...
Поредния педал решил да се прави на голямата работа.
Няколко човека твърдяха, че държавата не трябва да се намиса никъде. Аз ги питах инвалидите, които не могат да работят какво да правят ?
Казах, че много от инвалидите не могат да извършват работа и държавата трябва да им помага. Той ми каза, че съм ги обиждал като съм казал, че не можели да вършат работа. Само да го питам дали знае какво е 90% инвалидност например
Според него нямало смисъл държавата да им плаща и да им помага, защото можели да работят. Човека иска да работят и да ги изпрати на работа и да нямат помощи. Човека не иска държавата да им плаща и да имат привилегии.
А това, че не съм ги харесвал изобщо няма да го коментирам. Ако не беше форум щях да го осъдя без да се замисля.
 
Последно редактирано:
Айде дай цитат където не ги харесвам.
Да, това по-горе е вашата логика, че държавата не трябва да им помага. Затова казвам, че ако има човек с увреждане, които не може да извъшрва работа по вашата логика държавата да не му плаща/насърчава наемане.
И това защитавате вие пазарна саморегулация.
 
Последно редактирано:
Добре може ли да ми обясниш човек с 90% инвалидност как ще работи ? И дали поредното капиталистическо лайно като теб няма да предпочете някой млад здрав студент, който да го счупи от работа ? И ако не е държавата да се намеси да им осигури доход или да накара работодателите да наемат хора с увреждания как ще стане ?

1680991693846.png
 
Последно редактирано:
Добре може ли да ми обясниш човек с 90% инвалидност как ще работи ?

При 90 и на горе процента спадат в групата, на нуждаещите се от постоянна помощ.
Разбираш ли защо си смешен и въпроса, който ми задаваш с цел провокация е лишен от всякакъв смисъл ?

Ще го кажа отново, аз съм сигурен, че има инвалиди, които могат да свършат по-добра работа от средно статистическия Митко!

Колкото и да се опитваш да увърташ си ясен като бял ден.

да предпочете някой млад здрав студент, който да го счупи
Твоите сексуални предпочитания не ме засягат
 
При 90 и на горе процента спадат в групата, на нуждаещите се от постоянна помощ.
Разбираш ли защо си смешен и въпроса, който ми задаваш с цел провокация е лишен от всякакъв смисъл ?

Ще го кажа отново, аз съм сигурен, че има инвалиди, които могат да свършат по-добра работа от средно статистическия Митко!

Колкото и да се опитваш да увърташ си ясен като бял ден.


Твоите сексуални предпочитания не ме засягат
И защо да е смешен въпроса и точно, че твоето е провокация.
Защото аз казах, че има хора, които не могат да вършат работа. Сега ми казваш, че над 90% се нуждаят от постоянна помощ.
Както и какви сексуални предпочитания? Казах "млад, здрав студен, които да го счупи" от работа.
Много добре се разбира за какво става дума, но отново се опитваш да провокираш.
Да имаме човек с ТЕЛК и е по-добър от мен. Така че не знам защо ми го казваш.
Нали си защитник на пазарния капитализъм ? Сега изведнъж стана социален.

Прочети:
Капитализъм
Пазарен капитализъм
Тероия на Кейнс и опозиционерите им.
Еластично и нееластично търсене и предлагане.
Съвършена конкуренция
Да видиш как работи капитализма и как работи социализма.
Прочети и капитализъм на заинтересованите.
Първо да си изясниш как работят нещата.
После прочети кога и как се издава ТЕЛК и видовете.
После ЗХУ. После може да направиш една статистика или да намериш за заетостта, помощите и т.н. и да си поговорим
 
Последно редактирано:
Да кажа нещо от рано по тази тема понеже много начетени хора, а даже още си нямат и на идея.
Някой може ли да ми каже защо при въвеждане на политиките по ESG, което е Environmental, social and government
може да погледнете законите в страницата на ЕС се следи въглеродните само ? Някой може ли да ми каже защо не се
гледа Social частта ? Очаквам отговор от най-начетения поддръжник на ЕС/Запада/Капитализма
 
И защо да е смешен въпроса и точно, че твоето е провокация.
Защото аз казах, че има хора, които не могат да вършат работа. Сега ми казваш, че над 90% се нуждаят от постоянна помощ.
Както и какви сексуални предпочитания? Казах "млад, здрав студен, които да го счупи" от работа.
Много добре се разбира за какво става дума, но отново се опитваш да провокираш.
В интерес на истината не ти се разбира много :)
Не подреждаш изреченията добре и се получават двусмислия или нацяло отива в ряката.

Да имаме човек с ТЕЛК и е по-добър от мен. Така че не знам защо ми го казваш.
Е тука например е добре да има една запетая щото иначе съвсем друг смисъл получава изречението.

Нали си защитник на пазарния капитализъм ? Сега изведнъж стана социален.

Прочети:
Капитализъм
Пазарен капитализъм
Тероия на Кейнс и опозиционерите им.
Еластично и нееластично търсене и предлагане.
Съвършена конкуренция
Да видиш как работи капитализма и как работи социализма.
Прочети и капитализъм на заинтересованите.
Първо да си изясниш как работят нещата.
После прочети кога и как се издава ТЕЛК и видовете.
После ЗХУ. После може да направиш една статистика или да намериш за заетостта, помощите и т.н. и да си поговорим
Ама ти много интересна работа си си намерил изглежда :)
Социален работник нещо?
Отговорник по спазване на европейските нормативни уредби може би?
Да не мериш въглеродните отпечатъци на колегите си и да ъплоудваш данните на Брюкселския сървър?
 
Реформи в американската армия...

 
Припознах сА! А, па етерИум сА трижди припозна:

339149674_803708251256572_7569297574795792026_n.jpg
 
И точно ти си тръгнал да говориш за ESG, а разбираш ли го ?

Някой може ли да ми каже защо не се
гледа Social частта ?
Как да не се гледа?
Ти маска носи ли ?
Беше ли заключен в локдаун ?
НАБИ ли си ваксината и бустерите ?
Ползва ли деинфектанти където и да отидеш?
Дистанцията спазва ли ?
И тнт.


После може да направиш една статистика
Обърни се към НСИ и АПЗ за повече инфо и статистики.

Отношението на държавата към интеграция на инвалиди в обществото и работната среда е същата, както с ромите. Същото е и с бизнеса, понеже Съгласно чл. 38. ал.1 от новия Закон за хората с увреждания, ( който закон държавата не спазва и за това трябва да бъде съдена) работодателите назначават работници и служители с трайни увреждания съгласно квота. И биват съветвани от такива като теб книжни плъхове - расисти , които идея си нямат за света около тях. И какво правите вие, съветвате бизнеса за по- лесно се дават по 200-300 лв на някой инвалид, който по документи да се води на работа, нали така ?

Докато Националният съвет за интеграция на хората с увреждания, Агенцията за хората с увреждания и Съюза на инвалидите в България са на хранилка от ГЕРБ нещата няма как да се случат.

И понеже ми говориш за статистика, дали е известно процента на хората с увреждания, които са гласували за ГЕРБ и защо са гласували?

Защо Съюза на инвалидите в България няколко дни преди изборите са имали среща с гербаджиите ?
 
И точно ти си тръгнал да говориш за ESG, а разбираш ли го ?


Как да не се гледа?
Ти маска носи ли ?
Беше ли заключен в локдаун ?
НАБИ ли си ваксината и бустерите ?
Ползва ли деинфектанти където и да отидеш?
Дистанцията спазва ли ?
И тнт.



Обърни се към НСИ и АПЗ за повече инфо и статистики.

Отношението на държавата към интеграция на инвалиди в обществото и работната среда е същата, както с ромите. Същото е и с бизнеса, понеже Съгласно чл. 38. ал.1 от новия Закон за хората с увреждания, ( който закон държавата не спазва и за това трябва да бъде съдена) работодателите назначават работници и служители с трайни увреждания съгласно квота. И биват съветвани от такива като теб книжни плъхове - расисти , които идея си нямат за света около тях. И какво правите вие, съветвате бизнеса за по- лесно се дават по 200-300 лв на някой инвалид, който по документи да се води на работа, нали така ?

Докато Националният съвет за интеграция на хората с увреждания, Агенцията за хората с увреждания и Съюза на инвалидите в България са на хранилка от ГЕРБ нещата няма как да се случат.

И понеже ми говориш за статистика, дали е известно процента на хората с увреждания, които са гласували за ГЕРБ и защо са гласували?

Защо Съюза на инвалидите в България няколко дни преди изборите са имали среща с гербаджиите ?
Казах ти да прочетеш в EU за ESG и после ще говорим. Иска да посочиш закон или някакъв нормативен документ, които засяга Social частта и на практика. Не говоря да ми дадеш "ESG е насърчаване на отговорни политики и подсилване на здравната система". Искам закон който казва, този които не спазва "нещо си" ще има глоба, висок данък и т.н. Не общи приказки и не защита на джендърски права
Държавата трябва да бъде съдена ? Че защо ? Нали подкрепяте пазарна саморегулация без намесата на държавата ?
Затова казвам, че първо да си изясните какво е капитализъм, пазарен капиталъзм, социализъм и т.н. и после как функционират и тогава може да говорим.
Най-добре чети законите, но ако искаш нещо лесно и сравнително добро
Помня че засягаше това, че няма как ESG рейтинга да бъде еднакъв в целия ЕС, понеже някои държави имат по-голяма регулация на Environemental, други по Social
 
Последно редактирано:
В интерес на истината не ти се разбира много :)
Не подреждаш изреченията добре и се получават двусмислия или нацяло отива в ряката.


Е тука например е добре да има една запетая щото иначе съвсем друг смисъл получава изречението.


Ама ти много интересна работа си си намерил изглежда :)
Социален работник нещо?
Отговорник по спазване на европейските нормативни уредби може би?
Да не мериш въглеродните отпечатъци на колегите си и да ъплоудваш данните на Брюкселския сървър?
Абсолютно съм съгласен и знам, че проблема е от там.
Само че първо нямам много време да пиша и второ, че когато съм изнервен пиша изобщо без да гледам.
Може да имам 1000000 мисли едновременно и накрая понеже не мога да ги напиша и слагам едно изречение, което аз си разбирам.
Само че не може човек да ме напада така и да ми слага думи в устата, само заради една грешка. Знае ли аз какъв човек съм в реалния живот, знае ли как мисля по тези въпроси и т.н.
Не съм социален работник. Не се занимавам и с ESG. Чета от интерес.
И точно това ще бъде както каза по-горе с въглеродните отпечатъци. Аз не виждам никъде Social частта, а за government да не говорим.
 
Не можем да отречем, че има логика в това дебатите около ергенина да се фокусират върху инвалидите в даден момент. Иначе няма как да се обхванат в цялост персонажите.

Интересно е обаче защо се пренесе в тая тема??? Всъщност, има връзка. Възниква въпросът за инвалидите от войната - как ли ще бъдат интегрирани в руския социално-икономически живот?

Иначе, блатните орки не могат една тенджера да направят..

1681030724104.png
 
Не можем да отречем, че има логика в това дебатите около ергенина да се фокусират върху инвалидите в даден момент. Иначе няма как да се обхванат в цялост персонажите.

Интересно е обаче защо се пренесе в тая тема??? Всъщност, има връзка. Възниква въпросът за инвалидите от войната - как ли ще бъдат интегрирани в руския социално-икономически живот?

Иначе, блатните орки не могат една тенджера да направят..

Виж файлът 28693
Има отношение по формата на управление на една държава, която се различава от източния и западния модел (ако може така да се обобщи).
Тука с кръга на шегата може да се каже, че една военна групировка в Украйна се е насочила към Social частта ( дискриминацията) на ESG
 

Горе