Украйна - Русия какво ви е мнението

Пловдивска Независима Република и Кърджалийска Независима Република
Не се тревожи и това ще стане. Ердоган отдавна им планове за такъв сценарии. И НАТО няма да си мръдне пръста. Дори ще го похвалят. А вие натовските фенове само ще мигате на парцали.
 
Колкото и локуми да развиваш, на Украйна и взеха от територията, тоест нахлуха в страната с военна техника.
"Цивилизованият" запад нямаше нищо против, когато се ръфаха парчета от Югославия. Че и бомбардираха европейска столица преди няма и четвърт век.

Хайде стига с мантрите, че чичи Сам само спасява горките угнетени по цял свят.
 
А направи ли ти впечатление, кои хора пишат в темата? Едни и същи са и пак романи за конспирации. Общо взето драмите с вируса почти приключиха и сега се насочиха тук. Явно разбират не само от биология, но и от политика :)

Ти и някакви други мрънкала като теб сте явно за БГ МАМА форума. Кой къде пише, кой какво казал, кой къде пръднал. Като не ти харесва нещо като информация, просто не го четеш. Всеки има право на мнение, а собствениците на форума решават дали да има офтопик каквато е тази тема.
 
Ти и някакви други мрънкала като теб сте явно за БГ МАМА форума. Кой къде пише, кой какво казал, кой къде пръднал. Като не ти харесва нещо като информация, просто не го четеш. Всеки има право на мнение, а собствениците на форума решават дали да има офтопик каквато е тази тема.
Това са похватите на психодесните нали знаеш. Омаловажаване мнениеото и знанията на опонентите, обиди, нарицателни опити за подигравка. Така се печелят поддръжници сред нискоинтелигетните маси.
 
Не се тревожи и това ще стане. Ердоган отдавна им планове за такъв сценарии. И НАТО няма да си мръдне пръста. Дори ще го похвалят.
Кво говориш - дори ще му помогнат. Ама, май не не него, а на още по-свирепото младо политическо поколение милитаристи-"великотурци", които от известно време дебнат Ердоганчо да вземат властта. Там са вече тропат по масата с османски имперски заявки. Доколкото поне съм запознат.
-
Иначе, за Путин добра дума не съм казал, вероятно няма и да кажа - подчертавам за проамериканистите. (Не, че има зн кво казвам.) А за американистан е направо обидно да има съмнения кво са правили и кво сега правят, колко гняс шурти от там, толко е ясно и явно. Те само правилно употребените обидни епитети ще заемат цяла страница.

И ся кво става, освен, че цената на газа на мига след признаването на Донецк и Луганск скочи с 6%.

Почва театрото:
"Независимо дали Германия официално отмени "Северен поток 2" в дългосрочен план, действията на Русия в Украйна правят проекта политически мъртъв...
Новото коалиционно правителство на Германия има силно присъствие на Зелените, което се противопостави на увеличената зависимост от природния газ...
..разчита на това, което е трябвало да бъде гориво за преход към възобновяеми източници...

Сега Европа — в частност Германия — има възможност да използва този момент, за да се отдалечи не само от „Северен поток 2“, но и от нарастващата си зависимост от изкопаемия газ като цяло...
..ще се нуждае от радикално преосмисляне, за да се ускори производството на енергия от възобновяеми източници...

Преместването на субсидиите от изкопаеми горива към възобновяеми източници би било лесна първа стъпка."

Сега им било паднало, понеже "така се случило", да натиснат енергийната реформа.

Програма 2030 в реализация. Очаквайте (много) скоро: енергийни дажби, климатични кредити, сусам соц кредит система, говкойн.. Те нещата са ясни, а за който не са - требва да са му се избистрили.

Въпросът е: Запада ли го прави, или Запада+Изтока? Неясно. Може и да греша, ама за мен всички бачкат заедно по смяната на системата. (Затва няма да похваля Путин, въпреки че явно цирка идва от американистан&Ко)

(М/у др. същите "захранвани от Microsoft News" безпристрастни mns, откъдето е парцаливата "статия", имат една реклама вдясно: "Работете като шофьор на камион в Канада (вижте работните заплати). Работни места за шофьор на камион.."
081158f0c4d3688a4a5e4b9ccabe0262bd.jpg
Сеш'ли се?:)
 
Това са похватите на психодесните нали знаеш. Омаловажаване мнениеото и знанията на опонентите, обиди, нарицателни опити за подигравка. Така се печелят поддръжници сред нискоинтелигетните маси.

Аз съм десен до мозъка на костите ми, но уважавам чуждото мнение, влизам в дискусия или не го зачитам като го пропускам просто. Прави ми впечатление, че в последно време тук много хора се изказват с коментари подобни на колегата. Отговора ми е да си развият форум и да определят правилата. Всеки с претенции разни. Но стига спам на спама.
 
Изглежда уя ще го яде пак България.
Какви са неоспорими те факти?
На прима Виста, така че ще е с грешки.
Северен Поток 2 (ДВЕ) е правен ексклузивно за Германия.
Ако разгледате картите на всички съществуващи към момента тръби, ако Русия спре подаването на газ по тръбата през Украйна особено германската индустрия ще спре.
Русия ползва подобен подход като с Крим. Разликата е, че сега става въпрос за доста по-голяма територия. Съвсем целенасочено следващото предупреждение на Русия е към Одеса. Ако Русия си отвоюва източна Украйна остава само Одеса.
Но дори без Одеса се затваря един източен Кръг, Чрез Турския Поток, който може да се завърти през Близкия Изток и Китай.
Французите ги боли фара, имат пет-шест милиона АЕЦ.
Дори в момента около 40% от износа на руски газ е на юг и изток.

Абсолютна тъпотия е, че шистовия Газ на САЩ може, първо да захрани големите европейски потребители, по-специално Германия. Още по-голям ташак е, че могат да захранят Турция и Китай.
Зелената енергия също е голям смях и може би в момента Франция най вече си бара мъдете.
 
Аз съм десен до мозъка на костите ми
А как можеш да градиш възгледите си на базата на посоки ляво/дясно? За мен е много по-просто - има правилно и неправилно. В конкретния случай сащ създават един напълно излишен конфликт. Навлизат на територията на Русия, погазвайки грубо всички договори, които сами са подписали. Десни ли са или просто не са прави? А, помисли малко? :)

Искам да знам вие на мястото на Путин какво бихте направили? Вражеска военна организация ви прескача дуварите на страната, използвайки смешния предлог украйна? Каква според вас е правилната стратегия? И кой ще изгуби от поредните санкции срещу Русия? Естествено, че всички ние, щатските подлоги и продажници. Сащ няма да си мръдне пръста, не само за да защити териториалната ни цялост. Тя ще ни продава втечнения си газ на раздути цени и няма да си спомни, че сме ѝ били най-верните помияри.

Колкото до лепящите етикети - ми то безсилието до това води. Утрепват те с аргументи и на теб не ти остава друго, освен да пуснеш някоя смешна обида.
 
Много забавно четиво - компилация от вицове, които ще просветлят някои от милениълите за реалната обстановка в украйна

 
А направи ли ти впечатление, кои хора пишат в темата?
Будните ?

Общо взето драмите с вируса почти приключиха и сега се насочиха тук.
Ще видим на есен

Явно разбират не само от биология, но и от политика :)

... и от здрав разум, също така
 
Ти и някакви други мрънкала като теб сте явно за БГ МАМА форума. Кой къде пише, кой какво казал, кой къде пръднал. Като не ти харесва нещо като информация, просто не го четеш. Всеки има право на мнение, а собствениците на форума решават дали да има офтопик каквато е тази тема.
Точно така всеки има право на мнение и аз изразявам своето. Като не ти харесва поста ми - не го чети. Или има двоен стандарт? ;)

Моето мнение и наблюдения са, че същите хора така уверено твърдящи, че някой ще тръгне видиш ли да им слага чипове пишат и в тази тема много активно. Обикновено се въртят около някаква криза/сензация и т.н. и винаги те са най-осведомени. Просто е интересен модел, защото много бързо забравиха за Covid.
 
Точно така всеки има право на мнение и аз изразявам своето. Като не ти харесва поста ми - не го чети. Или има двоен стандарт? ;)

Моето мнение и наблюдения са, че същите хора така уверено твърдящи, че някой ще тръгне видиш ли да им слага чипове пишат и в тази тема много активно. Обикновено се въртят около някаква криза/сензация и т.н. и винаги те са най-осведомени. Просто е интересен модел, защото много бързо забравиха за Covid.

Има секция "за форума". Там пусни публикация за кой, къде, какво пише щом ти е толкова любопитно. Няма двоен стандарт. Разбира се, че имаш право на мнение, но тази тема е за друго. Ще ме разбереш какво имам в предвид, когато пуснеш пост за акции, а ти отговарят с кулинарни рецепти. Спирам да пиша по този въпрос.
 
Абе колко държави вече заеха по-категорична позиция? Ние ли сме пак на амбразурата?
 
Нагоре имаше един коментар за баланс на силите. Сетих се за нещо от гейминг индустрията. Там в най-популярните стратегически игри има три основни фракции. Което си е логично някак си, щото ако са четно число, особено две, е доста по-възможно да има крайна елиминация на едната от тях и крайна доминация на другата. А когато са нечетен брой, особено три, всеки ще дърпа килимчето към себе си, разбира се използвайки по-малки играчи. Което не знам дали е добре или зле. Обаче май ние сме все от най-използваните.
 
 
Писах и по-горе. Това ще се случи до десетина години. И няма да е заради Русия а заради членството ни в НАТО. Дори ще помогнат на турците.
 
Много добра представа може да се добие от тази статия за това какви безполезни паразити са укро-фашистите. При такива огромни ресурси, те отказват да си платят дължимото на Русия и просят пари от ЕС, при положение, че цяла европа няма дори 1/4 от нейните природни блага.

Аз само скролнах, защото статията, посочва огромен списък с наличните ресурси на територията на украйна. А да не забравяме, че най-важните области са им подарени от болшевишкото ръководство на Русия при създаването на СССР.

 

Горе