Украйна - Русия какво ви е мнението

На база развитието мога да предположа какво следва.
След като САЩ изиграха Русия, като ги накараха да влязат в Украйна, то видимо успешно насъскаха почти целия свят срещу тях. Санкциите бяха мълниеносни, тепърва ще има проблеми в Русия.
Вероятно целта е да накарат Русия да се откаже от ядреното си оръжие, като именно санкциите ще са основния инструмент.„

Нов световен ред, без Русия в сметките. :)

п.п. Да не пропусна да добавя, че Европа също става зависима от LNG-то на САЩ.
Дано не играеш тото или комар.
 
:) Мите7, коуега, не си прав тука конкретно. @Лошият прави ироничен поглед към чикиджийските похвати за медийното демонизиране, което от Запад прилагат в/у Путин. (Виж кавичките в поста му.)

Не е готино да се набеждава някой за нещо, което не е направил. Чети и ти по-внимателно постовете. Нъли тъй;):)
(Освен ако не си прав и аз съм нееразбрал.)
 
:) Мите7, коуега, не си прав тука конкретно. @Лошият прави ироничен поглед към чикиджийските похвати за медийното демонизиране, което от Запад прилагат в/у Путин. (Виж кавичките в поста му.)

Не е готино да се набеждава някой за нещо, което не е направил. Чети и ти по-внимателно постовете. Нъли тъй;):)
(Освен ако не си прав и аз съм нееразбрал.)
Аз даже не съм прочел какво е написал. Просто тук говорим за едно и също. Аз също бях погледнал “дървото пред мен и не виждах планината зад него, докато не направих крачка назад” (нищо че съм от Варна … )
Човек докато гледа едно, не вижда другото
 
(нищо че съм от Варна … )
Значи тука имало и такива, дето не са от северозапада. Успокоих се..:)

Макар че отвчера не съм спрял да си тананикам "Кацалушко пърукрец, фура раца дин котец...", много е благозвучна:)
 
Последно редактирано:
Хората в тази война са, в прекия смисъл на думата, пушечно месо за Киев. Жалко, че мисията на ООН изпусна от поглед броя на неотбелязаните гробове в гробищата: тогава картината на чудовищните престъпления на украинските власти срещу населението на страната би била още по-пълна. По-голямата част от изчезналите не трябва да се търсят на територията на ЛНР и ДНР, а сред хилядите тела, набързо заровени под звуците на украинския химн, и сред тези, които сега са в моргите.

 
Дано не играеш тото или комар.
Че кое му е комарджийското тука?

Прецакаха ли ги да влязат в Украйна, по начин, който всички виждат, като окупация? Видимо ги прецакаха, дори и наистина Путин да си е мислил друго, то успешно беше прецакан да бъде в ролята на най-лошия.
Дали руснаците са предвидили всички варианти на сценария и са влючили подобни санкции? Възможно е. Тепърва ще разберем.

При всички положения Европа е прецакана, пък дали и Русия е прецакана ще разберем по-натам.
 
То м/у другото, м/у другото, но скоро ще е в центъра (ако така продължи развитието). Знаем го тва де, нали ти беше казал назад нещо "Не е само енергийно, има и филма с храната".

Ама аз лично съм супер спокоен за квото и да е идно. Те напрайли някво глобално планче, аз ся ше седна и допълнително да се кося (за нещо, което ще е в глобален мащаб). Найш кога:) Купона тече и настроението е на ниво, докато наблюдавам нещата; както обикновено.:)
 
Интересно ми е гръцкия на какви пари ще дойде

На същите пари, ние вече купуваме руския газ на борсова цена. LNG също е на борсова цена.

:) Мите7, коуега, не си прав тука конкретно. @Лошият прави ироничен поглед към чикиджийските похвати за медийното демонизиране, което от Запад прилагат в/у Путин. (Виж кавичките в поста му.)

Не е готино да се набеждава някой за нещо, което не е направил. Чети и ти по-внимателно постовете. Нъли тъй;):)
(Освен ако не си прав и аз съм нееразбрал.)

Исках да покажа на @elflame как нашите западни медии бълват фейк, който много лесно може да бъде опроверган само ако погледнеш някоя от забранените медии и видиш, че докато го изкарват Путин изолиран, той се среща всеки ден с различни хора.

Затова е важно да имаш и другата гледна точка.
 
И като говорим за LNG, да видим каква е картинката.

Като махнем Русия от картинката какво става? Невъзможно е дори да се осигури алтернатива, която да замести нужното количество, не знам какво ще измислят за тия 7-8 месеца до следващата зима, но можем да предвидим високи цени на газта.
За последните 2 години се вижда, че се инвестира много в проекти , свързани с водород, обаче това не е мислено да бъде заместител, а част от енергийния микс. Повечето проекти, което се очакват да са готови от 2025 г. Над 600 проекта. Ама нито сме 2025 г, нито е достатъчно.
 
Чай пак да си пробутам едно чадо по въпроса за LNG, от мойта къща. От 19 Фев (естестветвено автора му се е изкушил да направи някои прогнози, но ситуацията може и да се е изменила). Посредата тука:
 
Затова е важно да имаш и другата гледна точка.
С риск да повторя стожера на атлантическата идея у нас Монката Паси преди няма и 3 дни в едно предване каза в прав текст: Не трябва да се дава гласност на различната гледна точка от нашата, само на правилната...
 
Щото е демократ!
Ша живейм в смарт-кибуци, без собственост, с кашер-въглероден кредит и синедрион соц кредит система, щастливи и пеещи хава нагиля хава. Монката поне тва ми е споделял кат сме пили и се е размечтавал:)
 
Чай пак да си пробутам едно чадо по въпроса за LNG, от мойта къща. От 19 Фев (естестветвено автора му се е изкушил да направи някои прогнози, но ситуацията може и да се е изменила). Посредата тука:
Мда, правилно си го казал. :)
 
С риск да повторя стожера на атлантическата идея у нас Монката Паси преди няма и 3 дни в едно предване каза в прав текст: Не трябва да се дава гласност на различната гледна точка от нашата, само на правилната...

И аз го гледах - беше по Нова Телевизия в ранните часове българско време, обясни толкова пламенно как цензурата е хубаво нещо, че апаратчиците от времето на комунизма които са заглушавали радио Свободна Европа, биха се гордели с него.

Който първи въведе цензура той е губещата страна.
 
Чай пак да си пробутам едно чадо по въпроса за LNG, от мойта къща. От 19 Фев (естестветвено автора му се е изкушил да направи някои прогнози, но ситуацията може и да се е изменила). Посредата тука:
Помислих, че си пуснал новото нещо най-после. Голем си мерзавец.

Я кажи какво мислиш по тая прогноза за развитието на нещата. Като умеещ да дешифрираш сложните тези, какво точно ни казва тоя чичо?

п.с. Фразата "нов световен ред" се споменава неколкократно

 

Горе