Украйна - Русия какво ви е мнението

Помислих, че си пуснал новото нещо най-после. Голем си мерзавец.

Я кажи какво мислиш по тая прогноза за развитието на нещата. Като умеещ да дешифрираш сложните тези, какво точно ни казва тоя чичо?

п.с. Фразата "нов световен ред" се споменава неколкократно

Дан Браун ми е шурей, двамата писахме "Шифара на Леонардо":)

Шифрите не ги чаткам аз много, та сигур затуй и тоз не го разбрах. Разбрах: много плямпане за нищо конкретно. Той май нищо не каза, но е излязла цяла статия. Сигурно това е тайната за успешното написване на "повече от 20 книги". "Литературовед, философ, историк на литературата" - едно конкретно нещо не разбрах, според мен нарочно така говори: хем "великте сили", "новият ред" и всички сложни думи, а едно конкретно нещо няма, да не говорим от тия гръмко звучащите, които аз редовно пердаша. Страх лозе пази малко:)
(Развали ми вечерта тая нандибандова, да ти са незнай:( Тва за отмъщение, че липовия чайник е празен, нали? Мръсница:)

Има и откровени глупости, примерно:

"Днешният упадък на Европа се дължи и на тяхното невежество и неспособност да преценяват явленията."

Ама друг път, хората бачкат яко по план и сичко е точно преценено, за да доведе до упадък и последващо възстановяване поновому.

"Българските водачи от последните тридесет години се оказаха напълно неспособни да ръководят държавата ни, защото повечето от тях бяха случайни и неподготвени хора и се стремяха да угодят на себе си и на своите господари."

А да не би точно тия техни господари да са инсталирали напълно неслучайни водачи, точно толкова способни, че да ръководят точно така държавата, както желаят господарите им? А "угаждането на себе си" да им заплащането за това, което са свършили за господарите си? "Оказали се" "неспособни" - глупости.

Така мисля аз, ма не съм добър по шифрите, как казАх и може съвсем друга да е работата:)
 
Дан Браун ми е шурей, двамата писахме "Шифара на Леонардо":)

Шифрите не ги чаткам аз много, та сигур затуй и тоз не го разбрах. Разбрах: много плямпане за нищо конкретно. Той май нищо не каза, но е излязла цяла статия. Сигурно това е тайната за успешното написване на "повече от 20 книги". "Литературовед, философ, историк на литературата" - едно конкретно нещо не разбрах, според мен нарочно така говори: хем "великте сили", "новият ред" и всички сложни думи, а едно конкретно нещо няма, да не говорим от тия гръмко звучащите, които аз редовно пердаша. Страх лозе пази малко:)
(Развали ми вечерта тая нандибандова, да ти са незнай:( Тва за отмъщение, че липовия чайник е празен, нали? Мръсница:)

Има и откровени глупости, примерно:

"Днешният упадък на Европа се дължи и на тяхното невежество и неспособност да преценяват явленията."

Ама друг път, хората бачкат яко по план и сичко е точно преценено, за да доведе до упадък и последващо възстановяване поновому.

"Българските водачи от последните тридесет години се оказаха напълно неспособни да ръководят държавата ни, защото повечето от тях бяха случайни и неподготвени хора и се стремяха да угодят на себе си и на своите господари."

А да не би точно тия техни господари да са инсталирали напълно неслучайни водачи, точно толкова способни, че да ръководят точно така държавата, както желаят господарите им? А "угаждането на себе си" да им заплащането за това, което са свършили за господарите си? "Оказали се" "неспособни" - глупости.

Така мисля аз, ма не съм добър по шифрите, как казАх и може съвсем друга да е работата:)
И аз мен статията няма нищо съществено. Ново пренареждане на геополитиката и територии както и нови съюзи. Само това разбрах аз. И за мен ама кой съм аз .. освен Украйна, възможен разпад на ЕС не виждам други възможни промени. Някой викат и НАТО ще бъде заменен от друга институция, но това не го вярвам много. За мен си остават Украйна и ЕС, което не е кой знае какво, че да се обсъждат от преди 100г и за следващите 100
 
Управници.. Хех, вероятно последния ни истински управник е бил цар Иван Александър, демек през 14ти век.
Не сме имали късмет и не сме били държава при разпределянето на порциите на по-късен етап от живота. :)
 
Накупих и малко paypal акции. Руснацие обичат пейпал и ще дигнат акциите (не е финансов съвет, ама купувайте и после ще ме черпите)...
Обичат, ама PayPal са космати украински катеричоци.
"Paypal has suspended its services in Russia following pressure from the Ukrainian government."
 
https://twitter.com/hashtag/OpRussia?t=gwIj0vTfixa9NIa9s0n-tw&s=09

Просто пускам този хаштаг. Всички тези хора мразят повече от всичко САЩ, но в момента са взели правилната страна. Това се нарича обективизъм. Файда, че Мъск няма да ограничи путинската пропаганда. Има кой да го направи.
 
Мончо Паси ще го пуснем само по ермолка в някой краен бандеровски квартал да ги мотивира малко.
 
https://twitter.com/hashtag/OpRussia?t=gwIj0vTfixa9NIa9s0n-tw&s=09

Просто пускам този хаштаг. Всички тези хора мразят повече от всичко САЩ, но в момента са взели правилната страна. Това се нарича обективизъм. Файда, че Мъск няма да ограничи путинската пропаганда. Има кой да го направи.
Колко са анонимни не знам..
мда има кой да го направи само, че може да стане така, че някой да не си знае силата. Едва ли ще ме разберете де
 
Ами, @ нандибандова, нали мен питаш. Отделих време да прочета цялата статия и ти казвам кво мисля, което не противоречи, а потвърждава тва, което съм говорил до момента; не съм сипал нарочен хейт. Ся ако зарад тва се засегнеш нещо, така да бъде.:)
 
Колко са анонимни не знам..
мда има кой да го направи само, че може да стане така, че някой да не си знае силата. Едва ли ще ме разберете де

Не се и опитвам да разбера българските путинофили... Няма смисъл!
 
  • Like
Реакции: OSH
(Развали ми вечерта тая нандибандова, да ти са незнай:( Тва за отмъщение, че липовия чайник е празен, нали? Мръсница
Не беше тва идеята, ма се радвам, че така се получи. :)

Много лъжеш. Хората па един тийзър трейлър пуснат, а тебе и тва те мързи да направиш. Ще пусна днеска, па нощеска и... накрая: "земи тва дърво" стана работата.

ПуснАх статийката със съзнанието, че съм с лимитирани интелектуални възможности, а то се оказа, че вие с Митето сте по-зле и от мене. Дано поне сте хубави, че да не е загубата пълна.

Има си доста ясни и интересни неща в статията на титулувания дедо. Ето например това:

"С конфликта в Украйна приключва цяла една епоха, в която човечеството живее от края на Втората световна война."

Какво намеква? За край на хегемонията на сащ? За разпад на ЕС? Дай боже!

И тука:

"Вече живеехме в нова епоха, която, за да се разгърне и осъществи, изискваше нов геополитически ред, правила и норми."

Две липи отпред - мейби?

Това е най-интересно:

"Няма съмнение, че процесите, за които тук говоря, не ще отминат и нашето многострадално отечество! Него го очакват изпитания и сътресения, промяна в облика му и движение по нов път с нови съюзници. То неизбежно ще се преустрои върху нови основи и нови принципи. И ще влезе в нова зона на икономическо, политическо и духовно влияние. Ще му се наложи да извърши задълбочена преоценка на миналото и настоящето си, за да открие и формулира грешките и отклоненията от верния път. Горчива ще е чашата, която ще трябва да изпият политиците. А май на всички ще се наложи да пият от нея! Но такава е съдбата на малките народи, общества и държи в подобни времена."

Какво намеква, ма не смее да каже с това "движение по нов път с нови съюзници"? С кой е възможно да се съюзим тоя път? С Турция? С Китай? Щото всички други не биха били нови?

Много интересно. Мислете и утре с по-задълбочен анализ ви чакам.

Дотука сте слаб 2 и двамата. ;)
 
  • Like
Реакции: OSH
Не се и опитвам да разбера българските путинофили... Няма смисъл!
Държиш ли да се обиждаме, щото и ние можем?

Айде по-кротко. Нацистите-укри ще бъдат разоръжени и обезглавени. Правдата ще възтържествува и после всички ще пием шампанско и ще се харесваме отново. Айде релакс малко, а.
 
  • Like
Реакции: OSH
Не беше тва идеята, ма се радвам, че така се получи. :)

Много лъжеш. Хората па един тийзър трейлър пуснат, а тебе и тва те мързи да направиш. Ще пусна днеска, па нощеска и... накрая: "земи тва дърво" стана работата.

ПуснАх статийката със съзнанието, че съм с лимитирани интелектуални възможности, а то се оказа, че вие с Митето сте по-зле и от мене. Дано поне сте хубави, че да не е загубата пълна.

Има си доста ясни и интересни неща в статията на титулувания дедо. Ето например това:

"С конфликта в Украйна приключва цяла една епоха, в която човечеството живее от края на Втората световна война."

Какво намеква? За край на хегемонията на сащ? За разпад на ЕС? Дай боже!

И тука:

"Вече живеехме в нова епоха, която, за да се разгърне и осъществи, изискваше нов геополитически ред, правила и норми."

Две липи отпред - мейби?

Това е най-интересно:

"Няма съмнение, че процесите, за които тук говоря, не ще отминат и нашето многострадално отечество! Него го очакват изпитания и сътресения, промяна в облика му и движение по нов път с нови съюзници. То неизбежно ще се преустрои върху нови основи и нови принципи. И ще влезе в нова зона на икономическо, политическо и духовно влияние. Ще му се наложи да извърши задълбочена преоценка на миналото и настоящето си, за да открие и формулира грешките и отклоненията от верния път. Горчива ще е чашата, която ще трябва да изпият политиците. А май на всички ще се наложи да пият от нея! Но такава е съдбата на малките народи, общества и държи в подобни времена."

Какво намеква, ма не смее да каже с това "движение по нов път с нови съюзници"? С кой е възможно да се съюзим тоя път? С Турция? С Китай? Щото всички други не биха били нови?

Много интересно. Мислете и утре с по-задълбочен анализ ви чакам.

Дотука сте слаб 2 и двамата. ;)
Може би наистина съм го прочел много набързо. На поправителния ще видим кво ще стане ..

Така както си изкарала изреченията ми изглеждат много верни и със смисъл, но …

"С конфликта в Украйна приключва цяла една епоха, в която човечеството живее от края на Втората световна война."

Според мен е така, но той колкото прочетох говори за промяна в територии и съюзи, а според мен не е това

“Вече живеехме в нова епоха, която, за да се разгърне и осъществи, изискваше нов геополитически ред, правила и норми."

Тук също съм съгласен, но пак аз забелязах да говори само за геополитически ред в аргументите

“Няма съмнение, че процесите, за които тук говоря, не ще отминат и нашето многострадално отечество! Него го очакват изпитания и сътресения, промяна в облика му и движение по нов път с нови съюзници. То неизбежно ще се преустрои върху нови основи и нови принципи. И ще влезе в нова зона на икономическо, политическо и духовно влияние. Ще му се наложи да извърши задълбочена преоценка на миналото и настоящето си, за да открие и формулира грешките и отклоненията от верния път. Горчива ще е чашата, която ще трябва да изпият политиците. А май на всички ще се наложи да пият от нея! Но такава е съдбата на малките народи, общества и държи в подобни времена."

Тука говори много общо и не мога да коментирам.

Дано да стига поне за 3-ка
 
Как знаеш дали това са анонимните като са анонимни ? Ти следял ли си съдържанието през годините ?

По-странен въпрос не ми бяха задавали. Анонимните не е нищо друго освен група от хора с морален кодекс. Нужно ли е да ги познавам всичките няколко милиона?

Държиш ли да се обиждаме, щото и ние можем?

Айде по-кротко. Нацистите-укри ще бъдат разоръжени и обезглавени. Правдата ще възтържествува и после всички ще пием шампанско и ще се харесваме отново. Айде релакс малко, а.

Ето ти трибуна. Обиждай колкото искаш. Да ти кажа ли през кое ми е? През клавиатурата...
 
По-странен въпрос не ми бяха задавали. Анонимните не е нищо друго освен група от хора с морален кодекс. Нужно ли е да ги познавам всичките няколко милиона?



Ето ти трибуна. Обиждай колкото искаш. Да ти кажа ли през кое ми е? През клавиатурата...
Следял ли си им съдържанието през последните 10г ?
Няма смисъл да говорим за това. Аз не претендирам, че съм прав. Просто си споделям
 
Новини от последния момент:

Укрите са си разстреляли един от делегацията преговарящи (ония мутрагени, дето ви пуснах снимка вчера). Бил руски шпионин. Разбирай: бил е готов на истински преговори. ;)

И те така те...
 
  • Like
Реакции: OSH
Следял ли си им съдържанието през последните 10г ?
Няма смисъл да говорим за това. Аз не претендирам, че съм прав. Просто си споделям

Повече от 10 г., но темата е друга... Пуснах поста с хаштага, защото е свързан със сегашните събития, а не да ги коментираме тях.
 
Ето ти трибуна. Обиждай колкото искаш. Да ти кажа ли през кое ми е? През клавиатурата...
Ми точно тебе не ми се иска да те храня.

И все ми е тая през кое ти е. Ама, ако си мислиш, че некви хакерчета на заплата в пентагона ще решат войната между големите, значи си доста наивен. ;)
 

Горе