Украйна - Русия какво ви е мнението

колко от печалбата реално ще дарят на Украйна един бог знае
Интересен е факта, че организаторите на войната я водят безплатно, чрез манипулация на хора и натиск на държави и фирми да даряват за Украйна под претекста на кауза. И най странното е, че никой не се усеща.
 
Интересен е факта, че организаторите на войната я водят безплатно, чрез манипулация на хора и натиск на държави и фирми да даряват за Украйна под претекста на кауза. И най странното е, че никой не се усеща.
Дадоха някой друг милиард по-рано, ама то бълха... И пак е от данъкоплатците им.
То и ние даваме пари, пак от данъкоплатците.
 
Дадоха някой друг милиард по-рано, ама то бълха... И пак е от данъкоплатците им.
То и ние даваме пари, пак от данъкоплатците.
Аз видях поне няколко сайта и всеки говори за 80-100 милиона от различни организации..
Къде ще отидат тия пари, пак никой не знае. Дано стигнат до хората, но се съмнявам.
 
На много хубаво мнение попаднах в нета, за това ще го кача и тук:

"
-Украйна не е в НАТО.
-НАТО не е офанзивен алианс, а дефанзивен.
-Геостратегическите интереси на Русия в Европа в този век би трябвало да са изцяло икономически.
-Ядрено оръжие могат да сложат и сега ако искат в Латвия или Естония хипотетично. Ще спестят цели 10 секунди летателно време от цялото 5 минутно пътуване на евентуална хипотетична ядрена бомба към Москва, която така или иначе ще доведе до последвал ядрен апокалипсис.
-Целият зародиш и цел на НАТО биха загубили сегашната си същност, ако Русия след 90-те се беше превърнала в една нормална, демократична, просперираща западна образно казано страна. Тоест ако Русия беше тръгнала по правилния път, в момента нямаше да има нужда НАТО да съществува в сегашния си вид. По-скоро щеше да е някакъв европейско-американски антитерористичен алианс. Иронията е, че Русия щеше да е буквално в пъти по-силна, по-богата и с по-голямо влияние в един такъв свят. Те пак можеха да са "пазителите на христианските ценности". Вижда се, че дори и в USA различните щати имат различни закони и виждания спрямо LGBTQ обществата, лабилните обществени тематики, както и всичко либерално западно, което се опитват да налагат и в Европа. Пиша го това, защото из руската пропаганда "еврогейските ценности" са един от основните двигатели на руската пропаганда и агресия срещу лошия запад. Един вид руснаците били последният бастион на нормалното християнско семейство. А той самия Путин е разведен и с ботокс...
-Хора като Путин би трябвало да излязат от 1920-та година най-сетне и да осъзнаят, че всички се намираме в епохата на глобализацията. Няма независими икономики. Няма самоустойчиви държави. Такива които да се издържат от самосебе си, със собствени средства, ресурси и труд. Нито една не е такава. Няма как да си развяваш сабята, без това да има последствия както за теб, така и за някой който живее в другия край на земята.

Просто всичките ви доводи издишат отвсякъде. Няма един на който да клъвне един нормално мислещ човек."
 
нормална, демократична, просперираща
Я сега ми обясни тези три понятия като за лайк, моля те? През призмата на последните 30 години.
НАТО не е офанзивен алианс, а дефанзивен.
е замислен като такъв, но релано е извършил повече офанзивни действия от всяка друга организация. И то на места където дори не е бил канен....
НАТО да съществува в сегашния си вид
След разпада на СИВ няма причина НАТО да съществува. Освен като световна полиция за каквоото се ползва да изнася демокрация :)

Този дето е писал това лично ли еслагал ботокса на Путин?

Целия текст е същата ала бала като срещу това дето е замислен да бори - руската пропаганда...
 
Те така защитаваха и по време на AMC и GAMESTOP :). Как пък точно на брокера ще му пука за твоите пари ????
Ще отделя време да ти обясня, макар че едва ли ще ме разбереш.

Ако използваш левиридж и думнеш акаунта си (както правят много хора) после освен, че ти ще имаш да даваш пари на брокера ще трябва и те да връщат твоите пари на някого. Има правила.

Ситуацията с GME и AMC беше по-друга, защото "безплатни" брокери като Robinhood (един от собствениците е българин) продават order flow-a на market makers. Т.е. хедж фондовете виждат retail транзакциите в реално време и алгоритмите могат да реагират. За това плащат на RH.
Payment for order flow (около 80% от доходите на Robinhood) в много държави е забранен именно поради този конфликт на интереси. Market makers са длъжни да ти дават най-добрата цена по принцип. За това и в Revolut почти винаги имаш много по-кофти спред спрямо IB например. В IB много малка част от транзакциите се продават.

Или накратко market makers казаха на Robinhood и другите псевдо брокери да спрат транзакциите, защото retail успя да направи така наречения short squeeze (купуват и вдигат цената до като шортърите им се наложи да покрият), а хедж фондовете загубиха много пари.

После като ги разпитваха SEC се оказа, че Robinhood всъщност нямаше капитал да покрие високите такси за капитала, които трябва да държат в резерв за да покрият определени ситуации. Има правила след 2008г.

Може и да бъркам някъде, но по-спомен беше нещо от тоя сорт. От тогава смятам, че Влад е лайно.

Та още една причина да не използвате безплатни брокери.

Норвегия не е зле за емигранти да, но едни познати минлата година се махнаха от там заради времето. В Синагпур пък евтнко се жиее спор няма, колега преди нова година си продаде къщата тук в Англия и замина за тази част на Азия. Всеки ден прави лайфове от всяка държава там и още се чуди къде да се засели. Но пък изглежда доста добре.

Да и ние сме в подобно положение с чуденето. Аз имам 40 дни отпуска и обикаляме доста, заради Ковид сега по-рядко.

Синагпур не само е по-евтино, но има и една от най-добрите системи за здравеопазване в света. https://www.worlddata.info/life-expectancy.php

По принцип и Маями в САЩ е опция, но шефката си пада малко конспиратор и за сега не дава там. След време може би. :)
 
Я сега ми обясни тези три понятия като за лайк, моля те? През призмата на последните 30 години.

е замислен като такъв, но релано е извършил повече офанзивни действия от всяка друга организация. И то на места където дори не е бил канен....

След разпада на СИВ няма причина НАТО да съществува. Освен като световна полиция за каквоото се ползва да изнася демокрация :)

Този дето е писал това лично ли еслагал ботокса на Путин?

Целия текст е същата ала бала като срещу това дето е замислен да бори - руската пропаганда...
Може би автора трябва да ти отговори най-добре, но по мои наблюдения българите не предпочитат да емигрират в Русия, а някъде из Европа или САЩ, всеки има такива познати, приятели, роднини. Нека кажат защо или кажи ти?
 
Норвегия не е зле за емигранти да, но едни познати минлата година се махнаха от там заради времето.
Как пък на всички все им е студено... Аз съм точно обратното - искам сняг, студ, облаци :love: Мразя жегите и пърженето на слънце. Скандинавия, Канада, Аляска, Русия са ми топ дестинациите.

Зеленски заговори за възможно решение по руските претенции за Крим, ДНР и ЛНР

Също така Зеленски коментира в интервюто, че е "охладнял" по въпроса за присъединяването на страната му към НАТО

Ти да видиш.
Зеленски не е фактор, обаче е забавно да гледаш как все още се изживява като държавен глава :D и минава в режим "damage control" след като "съюзниците" го резнаха...

Късно е либе за китка.

Време е да обува гумените ботуши и да хуква през украинските степи, че чеченците идат!
 
Много обичам такива лицемери. Израснали и изградили живота и бизнесите си, благодарение на средата която имат, пазара, свободните граници, сигурността. Използват западни технологии, телефони, коли, дрехи, услуги и какво ли не но седнали да обясняват как всичко е по-добре в земния рай Русия. А най-наглите са тея дето пишат от Англия, Испания или други западни страни.

Лично аз гледам на първо място България и не съм фен нито на Русия нито на САЩ, не един път съм казвал че нито една от двете могат да са пример за подражание. Не съм зомби на запада и като комсомолец да защитавам всичко що иде от там. Всичко трябва да се пречупва през нашата призма. Докато има хора, които наричат родината си Булгаристан, кочина, територия и тн. ще си останем сол ташак на силните на деня и ще се комплексираме и самоизяждаме още повече. Това е присъщо за малките хора.

Това е разликата която ви убягва, вие се радвате повече на Путин и Русия отколкото на собствената си страна. Като членове на НАТО за нас Русия е заплаха, виждаме какво се случва с една страна, която не е. Ние сме малка страна и икономика и не можем да си позволим да сме неутрални или да не сме във военен съюз като НАТО, защото съдбата ще ни е същата. Един път бяхме в орбитата на Русия и се нагледахме на земния рай, стига толкова. Даже страна като Швейцария, която е известна с неутралитета си от столетия, сега също налага санкции.

Украйна се е нагледала на тоя рай от първия ред и точно затова народа се вдигна и поиска да промени курса си, а не разните конспирации от знайни и незнайни философи. Сигурно и в Полша е било нужно някой тайно да им промие мозъците, за да прекратят всичко със съветското им наследство. Виждаме къде е сега Полша, откъсната от руската орбита.
 
Последно редактирано:
Как пък на всички все им е студено... Аз съм точно обратното - искам сняг, студ, облаци :love: Мразя жегите и пърженето на слънце. Скандинавия, Канада, Аляска, Русия са ми топ дестинациите.


Зеленски не е фактор, обаче е забавно да гледаш как все още се изживява като държавен глава :D и минава в режим "damage control" след като "съюзниците" го резнаха...

Късно е либе за китка.

Време е да обува гумените ботуши и да хуква през украинските степи, че чеченците идат!
Бате, пали чалите към руско щом си им такъв фен. Чий го дириш по българско?. И ти само дрънкаш като @nandibandi и @AseasRoa.
 
Много обичам такива лицемери. Израснали и изградили живота и бизнесите си, благодарение на средата която имат, пазара, свободните граници, сигурността. Използват западни технологии, телефони, коли, дрехи, услуги и какво ли не но седнали да обясняват как всичко е по-добре в земния рай Русия. А най-наглите са тея дето пишат от Англия, Испания или други западни страни.

Лично аз гледам на първо място България и не съм фен нито на Русия нито на САЩ, не един път съм казвал че нито една от двете могат да са пример за подражание. Не съм зомби на запада и като комсомолец да защитавам всичко що иде от там. Всичко трябва да се пречупва през нашата призма. Докато има хора, които наричат родината си Булгаристан, кочина, територия и тн. ще си останем сол ташак на силните на деня и ще се комплексираме и самоизяждаме още повече. Това е присъщо за малките хора.

Това е разликата която ви убягва, вие се радвате повече на Путин и Русия отколкото на собствената си страна. Като членове на НАТО за нас Русия е заплаха, защото виждаме какво се случва със една страна, която не е член на НАТО. Ние сме малка страна и икономика и не можем да си позволим да сме неутрални или да не сме във военен съюз като НАТО, защото съдбата ще ни е същата. Един път бяхме в орбитата на Русия и се нагледахме на земния рай, стига толкова. Даже страна като Швейцария, която е известна с неутралитета си от столетия, сега също налага санкции.

Украйна се е нагледала на тоя рай от първия ред и точно затова народа се вдигна и поиска да промени курса си, а не разните конспирации от знайни и незнайни философи. Сигурно и в Полша е било нужно някой тайно да им промие мозъците, за да прекратят всичко със съветското им наследство. Виждаме къде е сега Полша, откъсната от руската орбита.
Поздравления!
 
Много обичам такива лицемери. Израснали и изградили живота и бизнесите си, благодарение на средата която имат, пазара, свободните граници, сигурността. Използват западни технологии, телефони, коли, дрехи, услуги и какво ли не но седнали да обясняват как всичко е по-добре в земния рай Русия. А най-наглите са тея дето пишат от Англия, Испания или други западни страни.

Лично аз гледам на първо място България и не съм фен нито на Русия нито на САЩ, не един път съм казвал че нито една от двете могат да са пример за подражание. Не съм зомби на запада и като комсомолец да защитавам всичко що иде от там. Всичко трябва да се пречупва през нашата призма. Докато има хора, които наричат родината си Булгаристан, кочина, територия и тн. ще си останем сол ташак на силните на деня и ще се комплексираме и самоизяждаме още повече. Това е присъщо за малките хора.

Това е разликата която ви убягва, вие се радвате повече на Путин и Русия отколкото на собствената си страна. Като членове на НАТО за нас Русия е заплаха, виждаме какво се случва със една страна, която не е. Ние сме малка страна и икономика и не можем да си позволим да сме неутрални или да не сме във военен съюз като НАТО, защото съдбата ще ни е същата. Един път бяхме в орбитата на Русия и се нагледахме на земния рай, стига толкова. Даже страна като Швейцария, която е известна с неутралитета си от столетия, сега също налага санкции.

Украйна се е нагледала на тоя рай от първия ред и точно затова народа се вдигна и поиска да промени курса си, а не разните конспирации от знайни и незнайни философи. Сигурно и в Полша е било нужно някой тайно да им промие мозъците, за да прекратят всичко със съветското им наследство. Виждаме къде е сега Полша, откъсната от руската орбита.
Много прочувствено, но логиката бяга. Нищо... Изразил си своето мнение и ние го приветстваме. :)
 
Ето още един нагледен пример, българската "Комсомольская правда" (любимия сайт на Нанди), плаче за рекламите от Гугъл.

Превод: Ще ви обясняваме колко велика е Русия и Путин, но трябват парички от Гугъл.

1646750017750.png
 
А най-наглите са тея дето пишат от Англия, Испания или други западни страни.
Булгаристане докато турското лоби е по-силно от българското. И не не искам да съм в Англия или Русия, но докато сме в ЕС няма да се оправи държавата ни и ще бъде кочина. Влизането ни в ЕС е най-голямата грешка в политиката ни за последните 100 години.

И да можем да сме неутрални и да извличаме ползи и от САЩ и от Русия. Няма как да се получи точно заради радетелите на западната "демокрация" получаващи пари от знайни и незнайни фонадации и НПО.

И преди да има вълнения какво правя в Англия тук демокрация няма. Въпреки привидната толератност тук са адски консервативни и пренебргват така наречената свободна воля на индивида. Не слушаш ли бързо ти намират цаката.
 
Сам си си отговорил, ама изглежда не си успял да сглобиш пъзела, та да взема малко да ти подредя поста, спазвайки причинно-следствените връзки:

Ние сме малка страна и икономика и ...
Преди 90-та не бяхме малка. Ни откъм население, ни откъм икономика, да не говорим пък за армия.

не можем да си позволим да сме неутрални или да не сме във военен съюз като НАТО, защото съдбата ще ни е същата.
Преди 90-та (под руско влияние) можехме И да сме военнонеутрални, ако поискахме. Сега определено не можем да си позволим. Или новите съюзници не ни позволяват... who knows :rolleyes:

Един път бяхме в орбитата на Русия и се нагледахме на земния рай, стига толкова.
Именно. Сравни България след 30 години в руска орбита и след 30 години в западна орбита... Найс?

Украйна се е нагледала на тоя рай от първия ред и точно затова народа се вдигна и поиска да промени курса си.
Надигна се да трепе руски старци, жени и деца. Що Украйна последните 30 години е "shit country" (много по-зле от Русия), при положение че се отдели от руската орбита преди толкоз години?

Сигурно и в Полша е било нужно някой тайно да им промие мозъците, за да прекратят всичко със съветското им наследство.
Направи справка в историята за отношенията "Полша - Русия" и защо въпреки всичко Полша изкара в руска орбита толкова години...

Виждаме къде е сега Полша, откъсната от руската орбита...
По 1 и също време се откъснахме от орбитата. Извод?
.......
....
..
... Булгаристан, кочина, територия ..
 
@dertre

Whoops, само 2-3 дни след горните постове Shell спира да купува руски петрол и газ. Излизат изцяло от руския пазар. https://www.ft.com/content/a3d1d58a-b810-4200-aa52-27f3fedd0e5e

Shell has said it will withdraw fully from Russia and immediately stop new purchases of Russian oil, days after the energy major was criticised for profiting from a cargo of cheap Russian crude.

САЩ също се очаква малко по-късно днес да обяви, че изцяло спира кранчето. Идните седмици ще последва и ЕС.
 
На мен ми се струва, че докато Раша в лицето на Пудинг;) изживява империалистическите си амбиции, другата голяма сила Китай само наблюдава и уж подкрепя и в един момент може да отхапе част от гъзЪ на голямата мечка, зависи накъде тръгнат нещата.
Да не стане двама се карат трети печели, щото кой беше казал, че "в момент се води война между Запада и Русия на територията на Украйна".

Какво мислите или Китайците са безусловно с "Пудинг"?

 
@Noke Какво ще подреждаш, след като не схващаш основен акцент от поста. "Руска орбита" не значи СССР. Сърбия, Беларус и тн. страни да не би да са в ниската околоземната орбита? До скоро там беше и Украйна. За всичките години колко правителства имаме без участието на БКП, ДС и тн.? Ние все още сме зависими от пост-съветските кръгове, затова сме почва за покемони като Копейкин, Сидеров и сие. Трябва да се радваме, че изобщо успяхме да влезем в ЕС и НАТО. Полша отдавна приключиха с носталгията към соца, избутаха си съветските плашила и ясно заеха позиция. Тук в момента БСП е във властта. За съжаление тук не извършихме лустрация и не приключихме с ченгетата.

Мантрите за преди 90-та ги обяснявай на някой с ниво на икономическа интелигентност 5-6 клас, като например Нанди, която вярва в безплатното здравеопазване и тн. утопии.
 

Горе