Украйна - Русия какво ви е мнението

А бе тоя твоя приятел Илън спря ли продажбите на тесла в Русия и дръпна ли шалтера на закупените вече?
Не. Те са едва около 300 там.

Направи суперчарджърите в Украйна и около границите безплатни. Също изпрати втора пратка със Starlink за да закрепят Интернет достъпа и пачна станциите да могат да вземат ток от 12в от кола за да са мобилни. Доста хитро.
 
Е как така не спрял продажбите, няма ли да му дърпат ушите?

Същевременно дали е договорил никел на тънка цена или ще го изцедят като лимон?
Понеже си по сметките, доколкото прави впечтление. С колко ще падне печалбата на брой тесла, спрямо таблицата в другата тема, където беше писал надълго и нашироко колко пари ще изкарват?
Включи инфалция, ток, газ, петрохимикалите за пластмасата, суровините и тн. :)

Аз съм от по-мързеливите, ама знам, че няма да излезе сметката ти.

Та понеже виждам, че не харесваш Русия, ама вероятно не си правил тая сметка, че те засяга и теб.. материално. :)
 
Е как така не спрял продажбите, няма ли да му дърпат ушите?

Там няма продажби. Както тук са внос и пазара не е разработен.

Същевременно дали е договорил никел на тънка цена или ще го изцедят като лимон?

Новите клетки са LFP и нямат никел и кобалт в тях.

Конкретно за никел имат няколко сделки за години напред за разлика от легаси производителите, които тепърва ще търсят партньори.

Понеже си по сметките, доколкото прави впечтление. С колко ще падне печалбата на брой тесла, спрямо таблицата в другата тема, където беше писал надълго и нашироко колко пари ще изкарват?
Включи инфалция, ток, газ, петрохимикалите за пластмасата, суровините и тн. :)

Аз съм от по-мързеливите, ама знам, че няма да излезе сметката ти.

вЕрно те мързи. :)

Та понеже виждам, че не харесваш Русия, ама вероятно не си правил тая сметка, че те засяга и теб.. материално. :)

Щом казваш.

Едит: имай предвид, че аз не купувам с цел утре да продам. Ще продам може би след 10г. ако ми потрябват пари. Ако утре цената падне на половина просто ще купя още повече, но първо трябва да увелича експозицията и с другите компании.
 
Последно редактирано:
Мда, като цяло ако положението в България не беше такова, то това си е ОК като помощ. Обаче при положение, че масово хората работят цял месец за по-малко пари, а пенсионерите са оставени с 1/3 да приживяват някак си се усеща едно неприятно чувство сред населението. Напълно логично.
Интересното е, че гледах едно интервю с Петков и го питаха кой дава парите, той отговори - Държавата. И повече нищо не го питаха. Е*ем ти и журналистиката.
Е хубу, държавата е, ама някой друг дава ли на държавата, от бюджета ли са, от кой бюджет? От какво ще се лишим, ако е от бюджета. И ако не ни ги дават "отвън", то как станахме толко ларж.

А войната вероятно ще се проточи, по 1200 на месец на калпак ли ще раздават данъкоплатците? Да вземат общните да изкупят пустеещите къщи по селата дет са по 1000 лв и да ги приведе във вид за още някоя друга хилядарка и да ги настаянава бежанците там. Ако това се проточи 1 година ще излезе в пъти по-скъпо да им се дава да живеят на хотел.
Ай мъже няма, ма семейство от сорта на баба, дядо, щерка и внуци, ако ги смятат и децата х1200 си отива много сериозна сметка на месец.
После тези къщи може да се дават на нуждаещи се и пак ще остане нещо.
Тези, които показват на теб приличат ли ти на бягащи от война? На мен ми приличат на тръгнали да си търсят работа навън. А всъщност няма да им се наложи и да работят, така излиза.
 
Тези, които показват на теб приличат ли ти на бягащи от война? На мен ми приличат на тръгнали да си търсят работа навън. А всъщност няма да им се наложи и да работят, така излиза.

Пич, някои хора тръгват само с дрехите на гърба си, защото над главите им падат ракети. Не те ли е срам малко?

Искаш ли да се разходим до границата с кола? Аз ще платя полета до Румъния и бензина за рента.
 
Последно редактирано:
дефнюзе, отивай.
Таман ше натвариш малко украински вехтории на връщане.

ПП: Ако си куражлия, може да обходиш и изоставените сгради в украинско.. представи си само колко плячка има там!
 
Пич, някои хора тръгват само с дрехите на гърба си, защото над главите им падат ракети. Не те ли е срам малко?

Искаш ли да се разходим до границата с кола? Аз ще платя полета до Румъния и бензина за рента.
Срам ме е, разбира се. От отношението към българите ме е срам.
Тия бежанци сега са от райони в които дори не е имало военни действия. Тези са от най-западна Украйна и Молдова.
Почти всички, които показват не са искрени. Такава скалъпена работа не сме виждали досега.
А всички, които гостуваха и гостуват по студия са абсолютен фалш. Чак гузен фалш.
 
Срам ме е, разбира се. От отношението към българите ме е срам.
Тия бежанци сега са от райони в които дори не е имало военни действия. Тези са от най-западна Украйна и Молдова.
Почти всички, които показват не са искрени. Такава скалъпена работа не сме виждали досега.
А всички, които гостуваха и гостуват по студия са абсолютен фалш. Чак гузен фалш.
В няколко от тиражираните "изповеди" постоянно казваха как са били събудени от ракети и бомби в Киев на 24.02 сутринта.... А такива не е имало до преди седмица там....
 
Сега започват схемаджиите. Обзалагам се, че ако приютите украински бежанци, държавата ще ве се отблагодари подобаващо $$$
 
Опа какво казах аз преди няколко дни :) ще обвинят руските части в разпространение на ковид зарази :)

Тревогите на СЗО в Украйна - руското нашествие, COVID и епидемия от полиомиелит

Еми зловещи мисли ми дойдоха, когато онзи ден прочетох за първия регистриран от 33 години случай на детски паралич в Израел.
 
Като тръгвате към Украйна, звъннете да ви дам пари. Че ми е свършИло бЕлото, може да срещнете некой дилър от цру там, знай ли се; те редовно се навъртат около конфликтни точки...
 
Ще продам може би след 10г. ако ми потрябват пари.
Възхищавам се на такива оптимисти. Аз днеска се замислих дали има смисъл да си правя кариеса на 6-тия зъб горе в ляво...
 
Там няма продажби. Както тук са внос и пазара не е разработен.



Новите клетки са LFP и нямат никел и кобалт в тях.

Конкретно за никел имат няколко сделки за години напред за разлика от легаси производителите, които тепърва ще търсят партньори.



вЕрно те мързи. :)



Щом казваш.

Едит: имай предвид, че аз не купувам с цел утре да продам. Ще продам може би след 10г. ако ми потрябват пари. Ако утре цената падне на половина просто ще купя още повече, но първо трябва да увелича експозицията и с другите компании.
Успокоих се, че се бях притеснил за теб. :D
 
Биден малко по-рано обяви, че спират кранчето за руски газ и петрол. UK също ще го спират. ЕС ще последва съвсем скоро.

Даже Макдоналдс няма да има вече в Русия. 60,000 души остават без работа.
 
Сега започват схемаджиите. Обзалагам се, че ако приютите украински бежанци, държавата ще ве се отблагодари подобаващо $$$

Барем приюти некоя руса украинка.
 

Горе